Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
Muhteşem Yüzyıl'da çay içilmeyecek, portakal yenmeyecek

Televizyon Gazetesi'nin haberine göre, Şeffaf Oda'ya konuk olan Meral Okay, Muhteşem Yüzyıl'ın senaryosunu yazarken çok titiz davrandıklarını belirtti. "Birkaç ay önce "çay getir" diye bir diyalog yazmıştım, yazamazsınız dedi danışmanlarımız, çay o tarihten 134 yıl sonra Osmanlı'ya gelmiş. Çay kullanamazsınız, şeker kullanamazsın peki ne kullanacağım "pekmez"... Haremde servis edilecek meyvelerin cinsine kadar dikkat ediyoruz. Mesela portakal yok, limon var nar var ama o dönemde portakal yok. Domates yok..." diyen Okay dizinin hazırlıkalrının da 2 yıl sürdüğünün altını çizdi.

alıntıdır

ayy kızlar dizi çookk güzell ya ben çok beğendim,hele takılarına bittim süper takıları varrr

rtük kaldırsın her hafta iki bölümü değiştire değiştire izleriz :)))haaahahaha

zaten 2 bölümde yoruldu suluman geleni dewırdı yataga maşşallaaaanhhhhhhhhhhhhhh hıc bırıne yok demıyo her bolumde 1-2 dewırse 1 senede kımse kalmaz oynatacakkkkkkkkk

mahıdevran kasıla kasıla bır hal oluyor azcık esprırı yap...

Erkekler esprılı kadınlar hoşanıyor

tatlı dılle hurrem herseyı yaptır

hurreme kızmıyoruz orenk alıyorzzz
hurrem yasasaydı da azcık bıseyler ogretseydı bızeeeee

ölüsü bile öğretiyo bişeyler.. ne kadınmış acaba abartı mı diyorum

şaşırdım aslında şaşılmayacak bir durum tarihimizi bu diziden ibaret zannedip kanuni,topkapı sarayını ilk televizyon dizisinde gören o kadar çok insan var ki ...asmalı konak,aşkı memnu yalısıyla bir tutulur artık koskaca topkapı sarayı neyse bahaneyle azıcık okusa bari millet ...

Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok güzel keşke herkes en az sizin kadar bilgi sahibi olsa tarihimize bu kadar sahip çıksa...Bir millet kendi geçmişini nasıl böyle anlatabilir.Haberlerde ilk orta okul çocukları çıkmış tarihimizi öğreniyoruz güzel bir dizi diyorlar .Al işte o çocuğun öğrendiği tahmin edin ne olabilir ki padişahın zevk sefa peşinde olduğundan başka.Ha bi de senaristi kurgu yaptık değiştirdik demiş ya iyi de o zaman neden sultan süleymen adı altında yaptınız bu diziyi.İzleyenler ne güzel tarih öğreniyoruz diye yanlış şeyler öğreniyorlar.Bu dizi bir aşkı memnu yaprak dökümü gibi değiştirilmesinde çok büyük sakıncalar doğmayacak bir dizi değil ki kanuni sultan süleyman anlatılıyor onun kurguyla değiştirilmesi demek kanuninin olması gerektiği gibi anlatılmaması demek .Muhteşem süleymandan bahsediyoruz onun yanlış gösterilmesi işte böyle ilk orta okul çocuklarının beyinlerine giriyor tarihin en olmadık bir şekilde gençliği etkilemesine sebep oluyor.Yazık değil mi şanlı tarihimize.

48 yıl tahtta kalıp bunun 43 yılını seferlerde ve savaşlarda geçirmiş ve en sonunda da şehit olmuş bir insanın arkasından böyle bir dizi,böyle laflar...

sadece 5 yılını sarayda geçirmiş kendisi..

haremin ne olduğunu bilmeden harem hakkında yorumlar..vs vs çok yazık..

o kanalda yayımlanan bir diziden başka ne beklenebilirdi ki zaten

şuan ülkemizin,kadınların ve erkeklerin;insanlığın durumu çok harika yaa.. kaldı ki o zamanda yaşamış olanlar da insan.. mükemmel ve tapılası varlıklar değiller elbet.kimse değil ama bu onların arkasından böyle yalan yanlış şeyler yapılmasını gerektirmiyor.ve bilmeyenler de bunlara inanır tabiki.ama gerçekler o anlatılanlar ya da görülenler gibi olmayabilir her zaman.gerçekten çok yazık.aralarında iyisi de var kötüsü de fakat yapılmış çok güzel işler,onca emek,onca ince düşünce,zerafet..

hepsi tü kaka oldu şimdi gözümüzde..malesef...

gündemi boşu boşuna meşgul etmek için yaratılan sahte bir ortalığı karıştırma aracı.

kendileri ne acaba bu insanların? çok merak ediyorum

ha bide elinde bu kadar büyük güç bulunduran,toprakları çok geniş ekonomisi bunca iyi olan bunca zenginlik ve gücü elinde bulunduran bi insan günümüzde olsa neler neler yapıp neler karıştırıdı onu da allah bilir.herkesin hataları olabilir ne olup bittiğini kimse bilemez ;kimse mükemmel ve pür-i pak değil sonuçta ama tümüyle o insan karalanıyor.saygı duyulmuyor malesef.düşünülmüyor,okunmuyor,bilinmiyor..

:81: :81: :81: :81: yazaacaklarıma tercüman olmussun gerçekten..çok dogru bende senin gibi düşünüyorum

cok masum bisekilde aski anlatarak bence Osmanliyi karalamak istiyorlar. Sadece bir dizi gibi bakilacaksa bi sorun yok. Ama okadar cok insan varki her gordugune ve duyduguna inanan malesef((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…