Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
Bence dizinin uyarı alması iyi olmuş, evet Kanuni ve Hürrem in aşkını anlatacaklar, ama dün akşam yatakta rahatlamış bir cıbıl padişah görmek beni rahatsız etti, halvet sahnesinde midem kalktı diyebilirim, cool gezen bir adam orada da cool takılmalıydı biraz.

Aynı şekilde Atatürk ün aşk hayatı bu şekilde film yapılsaydı rahatsız olmaz mıydınız? ben olurdum, tepki de verirdim. Bu yüzden dizinin uyarı alması yerinde.

O yüzüğe bende hayran kaldım. Mahidevran a ne açıklama yapacak acaba? o gecenin sabahında Hürreme yüzük ve para göndermişti, peşinden karısına yaptığı yüzüğü de verdi. :63:

Bence dizinin uyarı alması iyi olmuş, evet Kanuni ve Hürrem in aşkını anlatacaklar, ama dün akşam yatakta rahatlamış bir cıbıl padişah görmek beni rahatsız etti, halvet sahnesinde midem kalktı diyebilirim, cool gezen bir adam orada da cool takılmalıydı biraz.

Aynı şekilde Atatürk ün aşk hayatı bu şekilde film yapılsaydı rahatsız olmaz mıydınız? ben olurdum, tepki de verirdim. Bu yüzden dizinin uyarı alması yerinde.

ama dün akşam yatakta rahatlamış bir cıbıl padişah görmek beni rahatsız etti,:KK60::KK60::KK9:

Herhalde zümrüt alamaz anacım :KK57: tek taşa fit olurummm :KK53:

Kaçışı yok zaten damardan girdim sülümanımmmm diyerek :KK37: :KK61:

Abla hemen fit olma zümrüt diye tuttur:KK61:

Nasıl güzel bi yüzüktü o öyle:KK61:

Her zaman tarihi bir dizimiz olsun istemiştim...
malüm Osmanlı üç kıtaya hakim olmuş bir devlet..
Kore dizilerini izlerken.. neden biz tarihimizi anlatan bir dizi yapmıyoruz dedim..
Adamlar süper tarihi dizi yapıyorlar.. ve aşklarını bile.. erotizim katmadan gayet güzel anlatıyorlar..

Biz ise daha dizi başlamadan.. şikayetlere.. eleştirmeye.. mualefete başlattık..
şikayet edenlere sürekli kızdım.. henüz görmeden bu ön yargı niye diye..?

İlk bölüm bazı tutarsızlıklara rağmen çok güzeldi.. en azından görsel anlamda film tadındaydı
İstisnalar hariç.. Sultan süleymanı ilk böümden uçkuruna düşkün biri olarak göstrdi..
İlk bölümde babasının öldüğü gün'ün gecesi eğlence yaptı ve cariyesiyle yattı...
Alexsandra kendini ilk bölüm çok fazla göz önüne koydu dizi neredeyse onunla başladı..
Dizinin adı neden Hürrem olmamış ki bile demiştim..

2. BÖLÜME GELİNCE

Ben umduğumu bulamadım..
Sultan Hürrem ile yattı.. Hürrem ile kaltı... devlet işi bir kenarda kaldı.. Hürremi düşünür oldu..
yatak sahnesi hiç olmamıştı...
çıplak padişahımız.. Hürrem'in üzerinden kalkıp.. mest olmuş bir şekilde Hürrem diyor..
ben bitirdin zevkten dört köşe oldum der gibii.
bize Hürrem'in Süleyman üzerindeki etkisi ni göstrdiler galiba..:KK20:
Yinede koskoca Osmanlı'yı bu şeklide görmEk istemezdim..
elbette o'da bir erkek onun da zaafları var.. o'da yatacak.. sevişecek.. sevecek.
yinede keşke daha kapalı bir şekilde anlatılsaydı..
Kıyafetlere gelince.. tudors tarzıydı Osmanlı zamanını anlatıyorsan.. kılığına.. kıyafetine de uyacaksın..
Tek hoşuma giden İbrahim'in keman çalması oldu.. çokta güzel çaldı..
bir ara ' o zaman keman varmıydı dedim.. ve araştırdım varmış:KK31:
İYİ YORUMLAR ARKADAŞLAR:KK69:

diğer dizilerde mideniz kalkıyo mu :KK6:
padişahta olsa erkekttir:81:
elbetteki sevişecek,aşk olmazsa olmaz:KK61:
yatakta nasıl bcool olcak annlamadm ben:KK60:

bu arada kimse Atatürk olamaz,kıyaslanamaz bilee:KK68:

he zaten paadişahlar haremdeki kızlara bacı gözüyle bakıyolar:KK60:
rtükte bastı cezayı.ahlaki değerimizi bozuyomuş.hakkat mi:89:
aşkı memnu bozmuyodu ama:KK23:
len hürrem çek elini padişahımızdan:KK57::KK60:

Sende Yılmaz Özdil okumuşsun anlaşılan:82:

Bu diziyide izleyeceklerim arasına mı alsam ne:26:

Öyle bir geçer zamanki (ama bırakmam yakındır) bir Muhteşem Yüzyıl.:KK6:

Bu ve bunun gibilere verebilecegim cok fazla ornek var,bazilari:Spartacus(dizi),The Tudors(dizi),Boleyn Kizlari(film) vs.Insanlar tarihlerinde ne yasanmissa utanmadan,sikilmadan gozler onune seriyor ki bence haklilar.Bunlar yasanmis gercekliklerdir,fazlasiyla ya da eksigiyle.Burada yapilansa bir dizi yaratmaktir.Bunun kisitlanmasi,sanatin engellenmesi kadar cirkin birsey olamaz.Burada yanlis birsey yoktur.Saraylarda harem vardir,cariyeler vardir.Bunlar ne icindir?Peki bunlara kizmak neden?Sevinecegim birsey varsa o da bunun boyle gelip boyle devam etmemesidir.Yasasin cumhuriyet ve AtaturkEn Büyük TÜRKİYE

Ben dün akşam Mahidevrana üzüldüm ,çok acı yaşadıkları
ben olsam daha fena yapardım Hürremi,sonrada kellemi uçururdu sülüman :KK9:

Sende Yılmaz Özdil okumuşsun anlaşılan:82:

Bu diziyide izleyeceklerim arasına mı alsam ne:26:

Öyle bir geçer zamanki (ama bırakmam yakındır) bir Muhteşem Yüzyıl.:KK6:

sabah pcyi açar açmaz Yılmaz Özdil*i okurum:KK34:

bence al abla,aliye sinirlenip-fatmagülün böhüüüü sünü çekmektense bu iyidir:KK61:

Show tv dün aksam fena reyting yapmıs ben bile meraktan izledim o kadar tepki geldiki diziye :KK66::KK66::KK66:

Show tv dün aksam fena reyting yapmıs ben bile meraktan izledim o kadar tepki geldi ki diziye.. Benim gibilerin sayesinde dahada arttı izleyiciler.. bu hafta haberler patlayınca :KK66::KK66::KK66:

Katılıyorum,bu dizi reyting rekorları kıracak :21:

bu erkekler hep böyle:KK47:
ali de aynı sülümanda
:113:

Ali'yi izlemiyorum ama ortak noktaları galiba,güler yüzlü,işveli,cilveli kadına açlık.Erkekler biblo gibi süs olarak duran kadın istemiyor,biblo kadar güzel bir o kadarda canlı kadına hayır diyemiyorlar,bu padişahda olsa durum değişmez:))

Ali'yi izlemiyorum ama ortak noktaları galiba,güler yüzlü,işveli,cilveli kadına açlık.Erkekler biblo gibi süs olarak duran kadın istemiyor,biblo kadar güzel bir o kadarda canlı kadına hayır diyemiyorlar,bu padişahda olsa durum değişmez:))

Hürrem ; Yüzümü güldüren :KK52::KK52: güldürelim adamları zümrütleri kapalım En Büyük KK

X