Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
benm yorumlarım gayet de duzgndu fakat sılınmış.bencede ızleyen ızler ızlemeyen ızlemez.kaldırılsın bu konu.çok saçma ve gereksız tartışmalar ortaya çıkıyo.sıkayetcı olan eder,izlemez.kaldırırlarsa kaldrırlar.olmayan etmez ızler.bukadar basit.

gereksiz konusmalar dizilerin kaderi buradaki yorumlara gore yapilmiyor reytinglere gore yapiliyor begenmeyenler izlemezse zaten dusuk reytingten dizi yayindan kaldirilir bu kadar basit bosuna tipigi mesgul etmeyin herkes tarihini biliyor bilmeyenlerde acar kitabi okur ogrenir alttarafi dizi senaryo biraz abartili evet ama oda reyting icin kafaniza takmayi bosuna herkes neyin ne oldugunu cok iyi biliyor :82:

burası muhtşem dızıyı sevenler konusu degıl..yorum yapanlarda dızıdekı konular hakkında yazıyor..

Başrol oyuncunun hayatıyla ılgılı yazılar resımler olunca oluyorda..

Dızının konusuyla ılgılı yorum yazılınca nıye rahatsız oluyorlar anlamıyorum

sızde yorumları okumassınız olur..

Kımse bu konuya gelıp başka bır dızıden bahsetmıyor..

dızının konusu hakkında harem hakkında yazıyor.

niye geriyorsun arkadaşım bizleri..gerek varmı senin tarih bilginle yada benim tarih bilgimle bu iş olmaz..rahatsızlık verdiğinin farkında değilmisin zaten şikayet ettiniz kaldırılırsa tamam ne mutlu size sorun ne yani..

elestri yorumlarindan dizi yorumlarini takip edemez oldum lutfen bir kere elestirinizi yaptiniz her sayfada ucer beser kere yazmanin anlami yok diziyi sevenler topigi tabiki izleyen gelip hakkinda yorum yapiyor sevmeyen zaten girmiyor "izlemedigi icin"

böööööööööööö ayy maşallah herkes tarıhçi we felsefecı olduuuu yaw ızleyın gıtsın bu ne yaaaaaaaaaaaaaaa secım zamanı da herkes sıyasetcı olur ya aynı:44:
izlemeyen gıtsın hadı hadiiiiiiiiiiiiiiii baska topik acın kendınıze burası kawga yerı deıllllllllllllll tarıhın arka odası dıye bı sayfa acın murat bardakcı- fatıh altaylıyı da cagırın arada bız de ugrarız sözzzzzzzz

diziyı sevmek zorunda degılız...Bazı bolumlerıde baktık kı yorum yapıyoruz..

Sızde dızı hakkında yorumunuzu yapın kım engelliyor

Bırılerı gelıp dızıdekı kurguları dogru kabul edıp burda yazıyorsa tabıykı ınsalarda yazacak...

Dızının konusu hakkında yorum yaplıyor
...
..

Ne olmuş bu topiğe böyle..Günlerdir dikkatimi çekiyor herkes birbirine ne kadar saygısız..Hiç gerek yok..Herkes kendine göre doğru bildiğini savunuyor.Saygı duymak lazım.Sevgiler..

kızlar tartışmayın lütfen
rica ediyorum ceza yada uyarı almanızı istemediğim için

tartisma cikmamasi icin surekli ayni yorumlarin yapilmasini istemiyorum kendi adima dizi gunune kadar kilitle en iyisi konuyu azracim yoksa dizi yorumu yerine tarih yorumlari okuyoruz carsamba gunu izleyen yorum yapar

kızlar tartışmayın lütfen
rica ediyorum ceza yada uyarı almanızı istemediğim için

şu konuda bi kaç kişi ceza alsa gerçekten iyi olacak sanırım
dizi hakkında paylaşım yapamıyoruz tarih dersi notları okumaktan
gerçekten çok sıkıldım belli kişilerin gelip gelip aynı şeyleri yazmasından
anladık tamam dizi tü kaka..
siz vazifenizi yaptınız üzerinize düşen uyarılarda bulundunuz rtük denen kuruma
şikayetlerinizi de bildirdiniz...
gerisi de diziyi beğenerek izleyenlere kalmış
aynı şeyi defalarca tekrar etmenin anlamı yorum yapmak paylaşım yapmaktan ziyade
ortamı germek.

Tarıhı bır dızı hakkında tabıykı tarıhı yorumlar yapılacak

Dızı Osmanlı padişahı Kanunı Suleymanı anlatıyor.Tarhı sevmeyenler yorumlarıda okumayabılır..tarıhı dızıyide ızlemeyebılır..

dızı zaten tarıhı..Dızının konusu hakkında yorumlar yazılıyor..

Dızının başlıgı muhteşem yuzyılın dızısını sevenler degıl kı..

Insanlara saygızlık hakaret olmadıgı surece bu sıte ozgur bır sıte herkes yorumu yapabılır...

biraz diziden haberler..

Uzun süren hazırlık aşamasından sonra Çarşamba akşamı ilk bölümüyle ekranlara gelen ve daha fragman aşamasında bile bolca eleştiriye maruz kalan Muhteşem Yüzyıl'ın senaristi Meral Okay dizide neden Osmanlıca'ya yer vermediğini açıkladı.

Ntv'de yayınlanan Banu Güven'le Artı'ya konuk olan Meral Okay, Muhteşem Yüzyıl'ın senaryosu üzerinde çok çalıştığını şu sözlerle anlattı ve dil eleştirilerine yanıt verdi: "2- 2.5 yıldır çalışıyorum. Tarih sever bir insandım. Bu proje oluşmaya başladıktan sonra ciddi sayıda kitap ve tarih danışmanlarının bana refere etttiği kaynakları, binlerce sayfayı bir tarih doktora öğrencisi gibi okudum. Önemli bir diyalog yazarken, hala satır satır dönüp danışmanlara soruyorum. 3 kere yazdım senaryoyu. Bir kıvamda Osmanlıca konuşturmaya başladığımda anlaşılma problemi oluyor, artı sahne duruyor, "Merhaba" demeye başladıklarında bile üç satır konuşuyorlar. Zaten tarihi ve o zamanın ruhuyla yavaş seyreden bir şey anlatıyorsunuz. Enerjik, ritmik söylediği lafı direkt söyleyen ve kolay anlaşılır bir dil kurmak istedim. Çok da zorlandım, bugüne kadar hiç imparator konuşturmadım ben. Ağalar, beyler, kentliler, doktorlar konuşturdum. Yazarken benim kendime bile şaşırdığım oldu "Vay be bunu ben konuşturdum!" diye. Halit de 1.5 yıldır bu projenin içinde. O da binlerce sayfa okudu, heyecanla bir tarih tutkunu oldu hepimiz gibi."

İlk Sezon Nasıl Bitecek?
Okay, dizinin ilk sezonun nasıl biteceğini de şimdiden açıkladı, "Birinci Sezon sonunda Mohaç'a yola çıkmaya hazırlanmış olsun istiyoruz çünkü 46 yıllık bir iktidar olduğu için biz ilk sezonda 5-5.5 yılı görebileceğiz."

Haklısınız,dizinin konusu hakkında yorum yapmak herkesin hakkı ama...böyle hassas bir konuda yorumlar ne kadar farklı olacak tahmin edersiniz,oluyorda..konu vatan hainliğine gelmek üzere,yapılan uyarılar bu yüzden.En inanılmazıda dizinin ikinci bölümü henüz yayınlanmadı,şimdi biraz relax olup diğer bölümleri bekleyelim derim ben.

Kurgu olduğunu unutmamak gerek

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 2010 yılının dokuz aylık döneminde 64 bin 664 bildirim yapılırken, ilk bölümü 5 Ocak’ta yayınlanan “Muhteşem Yüzyıl” dizisiyle ilgili 11 Aralık-6 Ocak günleri arasında 74 bin 911 şikayet aldı. RTÜK Başkanı Davut Dursun, izleyicilerin dizi daha ekrana gelmeye başlamadan önce tepki gösterdiğini belirterek “Neticede bu bir belgesel değil, dizi. Burada bir kurgu söz konusu. Bunu unutmamak gerek” diye konuştu.

arkadaşlar bende nacizane şunu söylemek istiyorum padişahlar öyle her önüne gelen beyendiği kadınla yatmazlardı gerçekten eğitilmiş islam ahlak ve bilgisi üzerinde olan kişilerle beraber olurlardıki eğer çocukları olursa o kadın bu bilgiler üzerine çocuklarını yetiştşirebilsin ve çocuların eğitimiyle o zamanlarda anneler ilgilenirdi ve o anneler yani sultanlar geleceğin padişahı olacak şekilde evlatlarını yetiştirirlerdi dizide görüldüğü üzere daha saraya 2 gün önce getirilmiş ne olduğu belirsiz inancı bile hala hristiyanlık olan biriyle padişahın beraber olması bide ondan çocuk sahibi olması zor bi ihtimal...

Bayıldım bayıldım oldum olası Osmanlı Tarihine ilgim vardırki geçen yazki tatilimin bir kısmını onca Yağmura rağmen İstanbul saraylara ayırdım..Okuyup bilinçli bir şekilde gitmiştim zaten okumadığım kitabı azdır..Hürrem adlı eseriyle birebir örtüşüyor..Hürrem müthiş güçlü bir kadın ve Osmanlıya gerçek anlamda siyaseti sokan ilk eş...
Oldukça ihtişamlı işlenmiş ki saraylarda beni böyle büyülemişti haremler ne bileyim kapıları bile altından:))Kıyafetlere diyecek birşeyim yok bir okadar enfes..
Yazıkki çok eleştiri alıyor düne kadar Kimse Muhteşem Süleymanı anmıyordu bile rahat uyuyor ya yerinde Tövbe yarabbim içki masasında gösterilmiş benmi göremedim:)Harem e yanii yüzyılların geleneği harem bu kötülemekmiydi bana göre hayır değildi..Tam tersi birçok kişiye tarihi hatırlattı bu yüzdende teşekkür ederim..
Çok emek harcanmı Hürremi görünce işte dedim kitaptan fırlamış!!!
Kanuni Muhteşem Süleyman tüm ihtşamıyla karşımıza değil yermek oldukça yükseltecekler göreceksiniz!!
Hürremle birlikte çöküş başlamıştır Kanuni Hürremin etkisinden çıkamayacak ve birçok sevdiğini kaybedecek hatta kendi elleriyle öldürdüğü bile olacak..Osmanlı tarihi gizemlerle mucizilerle dolu arkadaşlar ..
Ben kendi adıma tebrik ediyorum kanalımızıda oyuncuları yönetmenimizide Rtük kararınada çok sevindim sonuçta akla karayı ayırtedebilmeliyiz..Hata yoktu dizide inşallah ta birebir oynanır..:81::81:

Evet bu konu bence de bi süreliğine kilitlenmeli artık. Böyle saygısızca tartışma olmaz!!

Hala görüşüm belli. Millet olarak belli bir bilinç oluşturulmadan " al senin aklın, mantığın var. doğruyu yanlışı ayırt et " diyemeyiz.

Tek bir şey yazmak için girdim bu konuya. Bir daha da gelip yazmayı düşünmüyorum. Ne yazarsam yazayım "salt osmanlıseverlik" le suçlanıcam çünkü !

Benim siyasi olaylara, güncel olaylara verdiğim tepkiyi hanginiz bilebilirsiniz onu çok merak ediyorum.

Nasıl olur da güncel olaylara kayıtsız kalıyor şeklinde yorum yapabilirsiniz !!

Bu saygı çerçevesinin tamamen dışına çıkmaktır.

Bu karşındakini hiçe saymaktır.

Bu sitede siyaset yapılıyordu da biz mi yapmadık sayın sanal alemde gördüğüm üyeler.

Yoksa siz benim gerçek hayatta her daim yanımda mısınız da biliyorsunuz tepkimin boyutunu??

Bunlar can sıkıcı şeyler.

Buyrun size iyi tartışmalar. Buyrun size iyi körü körüne inanmalar.

Destekleyen birkaç üye dışında hepiniz " aa şu şöylemiymişşş " modundasınız.

Keşke bilerek destekleyen arkadaşlar gibi olsanız da biz de bunları tekrar tekrar yazmak zorunda olmasaydık. Ne güzel herkes doğruyla yanlışı ayırabiliyor deseydik.

Hadi devam edin bu diziye "mükemmellll" diyip "küçük sırlar" dizisinin konusuna gidip yerden yere vurmaya. İkisi çok farklı şeyler çünkü.

Lütfen biraz bilerek yorum yapın!!

Lütfen biraz okuyarak izleyin.

kanuni sultan süleyman zamanı osmanlının çöküşünün başladığı değil zirve yaptığı zamandır yanlış algılamayalım lütfen...bir çok ülkelerin fethedildiği topraklarının bize katıldığı ve bizlerin hüküm sürdüğü herkesin bizlerden korktuğu fatih caminin ve süleymaniye cami ve külliyelerinin inşaa edildiği zamandır...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…