Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
izlemedim,izlemeyi de düşünmüyorum

padişahların harem hayatlarını kimse inkar edecek değil herhalde değil mi?
belgesel olsa izlerdim kanuni dönemini ama dizi olarak hiççç ilgimi çekmedi açıkcası

geçmişini bilmezsen yada öğrenmez böyle gördüğün herşey sana gerçek hoş ve güzel gelir.biraz araştır bakalım bizim milletimiz bu kadar mı ahlaksızmış.

Kurgu yapılacaksa biir dizide bu tarihimizi anlatan bir dizi olmamalı.yoksa daha çok tepkiler almaya devam eder ve dediğiniz gibi kapatılır,ki bukadar tepki alan bi dizi de kapatılmalı.
ben aşkı memnuyu da izledim ama hiç bi tepki göstermedim niye sadece kurgu ve bi hikaye olduğu için ama gerçekleri çarpıtarak yansıtmak gençlerimize yanlış bilgiler vermek demektir.

hayret dovseydin :KK53: ben bu diziden bahsettim bizim burda avrupada osmanli zamani dersi verilmedi nedense bu yuzdende bilgim yok evet keske olsaydi

kanuni sultan süleyman zamanı osmanlının çöküşünün başladığı değil zirve yaptığı zamandır yanlış algılamayalım lütfen...bir çok ülkelerin fethedildiği topraklarının bize katıldığı ve bizlerin hüküm sürdüğü herkesin bizlerden korktuğu fatih caminin ve süleymaniye cami ve külliyelerinin inşaa edildiği zamandır...

Çok haklısın Beyazcım kesinlikle böyleydi ..Lakin " Zeminler bu dönemde atıldı..Hürremle ve zevceleri ile birlikte çok değişti Kanuni..Başarısı tartışmasız kabul edilir..Ama çöküş onunla yaşanmasada Muhteşem Süleymanın Ölümüde kendi gibi Muhteşem olsada..maalsef çöküşünde temellerini atıp gitmiştir..Nasıl güzel değilmi Osmanlı tarihimiz şanlı Şöhretli hayran olmamak elde değil..Ama hataları olmasaydı bizler hala onca toprağa sahip olurduk değilmi:)
Sanırım önceki sayfalarda müthiş bir tartışma oldu üzüldüm oysa ne güzel tarih bilgileri canlanıyor insanların ne güzel paylaşımlar olur bu sayfalarda..Az önce yeni fragmanı izledim Yüceltiyorda yüceltiyor Kanuni Sulta Süleymanı :KK69:
Lütfen tartışmayın nolursunuz abartılacak hiç birşey yok düne kadar anılmayan Kanuni birçok dua aldı şimdi..Hatırlandı buda oldukça güzel olsa gerek..:KK19:

dizinin ilk bölümü izlenmeden bu kadar tepki gösterilmesi çok kötü... ilk bölümde bir tane bile içki yoktu. özellikle serbet ikram edildiği vurgulanmış... hala içkiden bahsediliyor. 40 yıllık haremide okul yapıverdiler bir anda... o da komik....

saraya savaşlarla yada hediye edilerek gelen kızların bir kısmı hizmetçi statüsündeyken güzelleri, dans edebilen, şarkı söyleyebilenleri cariye adı altında padişaha sunulurmuş. hizmetçi kısmını padişah görmezmiş ancak cariyeler arasından beğendikleri ile ilişkiye girer eğer kız hamile kalırsa eşliğe yükselirmiş... bunlar kitaplarda sayfalarca yazıyor ancak ekrana yansıyınca herkes 21. yy mantığıyla 16. yy yargılamaya kalkıyor... o dönemde bu iş son derece yaygınmış zaten. sadece padişah değil, sarayın ileri gelenleri, zengin kimselerinde evlerinde böyle cariyeler varmış. her padişah değişikliğinde bu kızlar değişirmiş.

şimdi dizi zaten kurgu ama birçok ayrıntıya yer veriyor. mesela kaçımız kanuninin kuyumculuk tutkusunu biliyordu.?
70-80 dk dizi izleyip sadece harem kısmına takılmak .... bunu anlamıyorum. sonuçta bu padişahlar kardeşlerini, çocuklarını öldürmüşler devletin devamlılığı için... kanuni bir çok özelliği olan bir padişah. kararlılığı, adaletli oluşuna daha ilk bölümde vurgulanmış...

altı üstü dizi... ana konular gerçek sonuçta tarihçilerle çalışıyorlar... ben çekim kalitesi, dekor uygulamaları konusunda çok beğendim. oyuncu seçiminde halit ergenç yerine başkası olabilirdi sanki.

Tabii canım "harem" orada bulunan cariyelerin eğitim ve öğretimleri yapılsın, geliştirilsin, vatana millete faydalı birer birey olsunlar diye kurulmuştu.... Dizide yanlış yansıtıyorlar... Kanuni öyle biri değildi zaten... tek bir kadınla "evlendi" ondan da 9 çocuk peydahladı... Tabi tabi kesin öyledir...

Yazilanlari hayretle okudum, ne kadar engin tarih bilgimiz varmis ! Her zaman oldugu gibi emege saygisizlik yerlerde. Insanoglunu memnun etmek ne kadar zor. Cok buyuk bir produksiyon var, ic cekimler icin hazirlanan mekanlar, kiyafetler vs vs vs.

Kiminin kullandigi argo kelimeleri okuyunca hele hayretim kat kat artti. Defalarca dile getirdim kadinimiza ne argo ne kufur yakismiyor, kuculuyor gozumde bu mu kadinimiz diyorum (sana ne be adam da diyebilirsiniz). Kadin dedigin zekasi, zeka dolu yazisi ile takdir gorur. Argo kullanarak, hayt hoyt naralari atarak degil.

Bir kiside resmi bir siteden alinti yapip burada bilgi vermedi, bakin dogrusu bu ama dizide bu boyle yansitilmamis diyen olmadi. Ortaokul bilgileri ile asarim keserim harem yoktu, adam capkindi vs vs vs

E ablacim birak kanuniyi bir babana kocana sevgiline bak git onu elestir. Buradaki dizi ama kocan baban sevgilin hayatin gercegi.

Bu mesajimdan sonra dizi yorumu disina cikan herkes hakli haksiz gozetmeksizin ciddi ceza alacaktir...

fragmanını izledim çarşamba gününü sabırsızlıkla bekliyorum

fragman da hürrem nasıl da kasıntı kasıntı geziyodu benim adım hürrem diye
havasından geçilmez artık:KK1:

evet bence de yemin ederim bu topiğe gelmek istemiyorum ya sırf saçma sapan eleştriler yüzünden
film hakkında yorum da yaptırmıyorlar neyse iyi oldu bu rahat rahat izleriz artık

valla çok güzel bir dizi sabırsızlıkla devamını bekliyorum açıkcası ayrıca tartışmısınız on sayfalarda zaten hepimiz onların hayatını biliyoruz nitekim onlarda insan kanuniyi gayet güzel anlatmışlar bence ilk başlarda zaten bu şekldeymiş ilerleyen yaşlarında daha çok çalışıyor :KK1:

Muhteşem bir görsellik var bu dizide,sırf bunun için bile izlenir :)

ben de diziye bayılanlardanım. ilk bölümü arka arkay iki kez izledim hızımı alamayarak :KK52: bu diziye karşı çıkanları de garipsiyorum o dönemde böyle şeylerin olduğu bilinen bi gerçekti zaten neyi tartışıyorsunuz ki hala. hürrem i canlandıran kadını çok başaralı buldum ayrıca. diğer oyuncular da çok iyiydi tabi. dizinin beğenmediğim tek yanı geminin havai fişek görüntülerinin animasyon gibi durması gerçekten uzak olmasıydı. keşke o sahneleri koymasalarmış hiç. onun haricinde izlerim ben bu diziyi ya :KK42:

Ben diziyi beğendim.Ve izlemeyi düşünüyorum tabi tüm olumsuz şikayetlere rağmen yayında kalmayı başarırsa...

İnsallah bu hafta ziffafa şerbet içerek hazırlanmaz Kanuni:)
Merveyi hemen göndersinler bence Osmanlının tiki türkçeli hatunu :) Umarım dizinin ilerleyen bölümlerinde birazdaha dikkat ederler dile. Çok fazla günümüz türkçesiyle konuşuyorlar.
Reklamlar bu haftada girmese araya tadından yinmez :)

X