Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
hanımlar ilginçsiniz he. yok açık filmler izliyolar diye heriflere söylenirsiniz, bi bölümde halvet göremedinizmi diziden soğursunuz :KK9:
boşuna demiyolar kadını yaşayacaksın ama anlamaya çalışmayacaksın diye. :KK1:

hanımlar ilginçsiniz he. yok açık filmler izliyolar diye heriflere söylenirsiniz, bi bölümde halvet göremedinizmi diziden soğursunuz :KK9:
boşuna demiyolar kadını yaşayacaksın ama anlamaya çalışmayacaksın diye. :KK1:

bazı şeylerle ti geçebilmektir bazen hayat :KK34: allah sağlık sorunu vermesin :KK68:

ya anlamlı olan,
sülüman, yaşamının sonuna kadar hürreme sadık kalıcakmış..
nikahına alıcakmış onu ve bu tarihte ilk olucakmış....
evet ya sülüman çok şefkatli:KK69:
o hürrem ne şirret ne ihtiraslı kadın sinir oluyorum oyuncu olarakta kanım ısınmadı.halit ergençten zaten oldum olası hazetmem.nur aysan ve nebahat çehreyi çok beğeniyorum.ama dizi olarak hiç beğenmedim çoğu şeyleri saptırmışlar.ben bu dizide sultan süleymanın kadın düşkünü her akşam haremden kadın çağıran sanki hiç işi kalmıcakta padişah sürekli karı kız peşinde koşucak.ayrıca tarihi bir dizide yatak sahnelerini bu kadar abartmaya gerek yoktu.şahsen ben keyif almıyorum başkalarının sevişmesini izlemekten.çok basit buldum diziyi.baştan çok şaşalı bi yapımmış gibi şişirdiler insanları.ama ben umduğumu bulamadım
şirretmiş:63:asıl mahidevran şirret:94:
izleme bacım canına kastın ne:KK60::KK60:padişahta bi erkek sonuçta:86:

bu dizininn ömrü uzun değil bence.dün açıp bakamdım bile saçam sapaan entrikalardan içimiz şişti.
bilmiyorum siz severek izliyormusunuz hala
kızlar?
bakmadıysan ne biliyosun saçma:KK37::KK60::KK60:
ben severek izliyorum:KK69:

selaaaaaaaam tarihçi ablalar :18:
sevmedinizmi diziyi ? niyekü? ne güzel aşk ,mücevher, kadın kavgası var :KK9:
evet açıklama bekliyik:82::KK60::KK60::KK60:

yani yaaaa halvetsiz yüzyıl olmaz En Büyük KK kadın kavgasına son En Büyük KK hepsi kardeş olsun bi gece o bi gece o En Büyük KK
:KK60::KK60::KK60::KK60:
evet dizi icabı yapmış olduğu hareketlere sinir olmaya başladık mahidevrana. Onun o tafırları bizi hürremci olmaya itiyor. yani diziyi izlerken hep geçmiştede böylemi olmuş diye kendimi alamıyorum. halbuki 2 yıl tarih okuyup bıraktım, ama harem kısmını hiç görmedik, bizim tarih savaşlarla geçti, sıkılıp duruyorduk, asıl iş haremden geçiyormuş.:KK60::KK60::KK60: o zaman tarih okumaktan sıkılmazdık.:KK51:
benm lisede taarihim süperdi
çünkü tarihçiye aşıktım:KK60::KK60::KK60:işte eğitimin yolu birazda burdan geçiyo:KK52::KK60::KK60::KK60::KK60:

Sülüman 2 aydır uzak halvetten nasıl canı çekmiştir demi şimdi :KK53: :KK53: :78:
ben hürremi getiirtir diyodum:KK60::KK60::KK60:artık gelince 1 hafta:KK23::KK60::KK60::KK60:

evet ya sülüman çok şefkatli:KK69:

şirretmiş:63:asıl mahidevran şirret:94:
izleme bacım canına kastın ne:KK60::KK60:padişahta bi erkek sonuçta:86:

bakmadıysan ne biliyosun saçma:KK37::KK60::KK60:
ben severek izliyorum:KK69:

evet açıklama bekliyik:82::KK60::KK60::KK60:

:KK60::KK60::KK60::KK60:

benm lisede taarihim süperdi
çünkü tarihçiye aşıktım:KK60::KK60::KK60:işte eğitimin yolu birazda burdan geçiyo:KK52::KK60::KK60::KK60::KK60:

ben hürremi getiirtir diyodum:KK60::KK60::KK60:artık gelince 1 hafta:KK23::KK60::KK60::KK60:

yol uzun be zibincim tee istanbuldan macaristana kadar yol var sülğman baksın başının çaresine demi yaniii :KK1: :KK53: :KK60: :KK60: :KK60:

Yok kız gelmedi daha ama sülümana üzldüm ben yaa o kadan bıldırcın yumurtası filan yiyordu sarayda güç olsun diyee ..:KK53:

Şap almıştır şapp :KK53: :KK53: adam napsın o kadar uzun süre :KK60: :KK60:

oo sülümanın baya bi şap yemesi lazım:KK60::KK60::KK60:

Evet bende buraya takıldım, hemde padişahın haberi yokken. Ya diyelim verseydiler ve hamileliliği gelin gittikten sonra ortaya çıksa. İslamla yönetilen bir devletde bilmiyorlar mı kadın dul kalsa bile 3 ay evlendirmezler hamilelilik falan olur diye.
Bence sırf kurguydu orası ve hamileliği de saçma geldi bana, hamile değilim diyor hekim bakıyor hamile, şu zamanda ultrasonlarla bile, çok yeni gebelikler tam belli olmuyor. Keseyi zor görüyorlar bazen göremiyorlar bile. 3 aydan önce nasıl anladılar hayret yani...
rahimin sertliğinden yumuşaklığından birde 2. ayda rahimde kese görülüyor alttan muaynede de kese ele gelebilir,o zamanlar sürekli hamile kalınıp çocuk düşükleri ölümleri çok sık olduğu için hekim kadın bakarken düşükte olabilirdi tabii,o dönem bir kere bakılıp sonra doğuma kadar bekleniyor daha kurcalanmıyor..şimdi bile köylerimizde böyle var yani..

bu dizininn ömrü uzun değil bence.dün açıp bakamdım bile saçam sapaan entrikalardan içimiz şişti.
bilmiyorum siz severek izliyormusunuz hala
kızlar?
evet iple çekiyoruz ailecek :KK23:
Sülüman 2 aydır uzak halvetten nasıl canı çekmiştir demi şimdi :KK53: :KK53: :78:
:KK23::21::KK39:
İyi pargalıya saldırmamış:KK53:

Şap almıştır şapp :KK53: :KK53: adam napsın o kadar uzun süre :KK60: :KK60:
:KK60::KK60::KK67:

pargalı yedirmiştir şapı sülümana :KK53:

heeeee anladımmm pargalı korumam altında merak etmeeee :KK53: :KK53: :94:

aboo sülüman şapı yiyince saldırmıştır düşmana:KK28::KK60::KK60::KK60:
sizin yüzünüzden şey olmuyo diyip:KK23::KK60::KK60::KK60:
sinirden kazanmış savaşları:KK28::KK60::KK60::KK60::KK60:

koru pargalıyı abla:KK23:kanatlarının altına al:KK60::KK60::KK60:

Dizi için gerçekleri yansıtmıyor,tarih çarpıtılıyor,soyumuz tarihimiz yanlış aksettiriliyor,hep yatak yatak diyenler tarih kitapları okuyabilirler ne bileyim tarihi belgeselleri izleyip,aksamları tarihin arka odasını falan takip edebilirler...biz bu diziyi böyle sevdik.Dizide Kanuni hergün Harem'den birilerini çağırtıyor diye uçkuruna düşkün bir padısah olarak fikirlerim değişmiyor benim,tarihi yanlış öğrenmiyorum bu yüzden.Aklıma,fikrime,zihnime sahip olabiliyorum şükür :) Niye bu kadar rahatsız olunuyor anlamıyorum.En çokta sanki günümüzmüş gibi tepkiler,davranışlar bekleniyor ya o komiğime gidiyor.Yahu 1500lü yıllardan bahsediliyor 21.yüzyıldan değil :))Tarihsel zaman diye bir kavram var.
Neyse Forza Sümbül ağa,Plase Şeker Ağa :KK1:

güzel mi bilemem ama koca osmanlının hazinesini boşaltmış karı:KK60::KK60::KK60:

X