Muğla'ya yerleşmek

valla söylediğiniz fiyatlar uçuk gelmedi İstanbul’da neyle mücadele ediyoruz düşünün artık
Geçenlerde bi arkadasim geldi istanbuldan buluştuk.Evet büyük şehirler de pahali lakin alternatif çok oralarda.Mesela o arkadaş Bodrum a git gel yapıyor iş için. Bi usta lazım olmuş tesisat işi için.Bi usta 5000 e yaparım demis.Yaptiramamis .Ben istanbulda olsan bunu 1000 e yaptırırdım dedi.Bunun gibi düşünün.Altetnatif az.

Geçenlerde bi arkadasim geldi istanbuldan buluştuk.Evet büyük şehirler de pahali lakin alternatif çok oralarda.Mesela o arkadaş Bodrum a git gel yapıyor iş için. Bi usta lazım olmuş tesisat işi için.Bi usta 5000 e yaparım demis.Yaptiramamis .Ben istanbulda olsan bunu 1000 e yaptırırdım dedi.Bunun gibi düşünün.Altetnatif az.
biz öyle şeylerden pek anlamıyoruz karı koca zaten burda da kazıklanıyoruz :KK70: bize koymaz gibi. çocuğun okuluna yıllık çok daha az para ödeyecek olmak ve yeme içmenin, kiraların bulunduğumuz yerden ucuz oluşu büyük artılar. başvuru yapıp açılan okulları göreceğim.

Mümkün 😂😂😂 yukarda biri fiyatları yazmış, izmire göre çok anormal gelmedi bana açıkçası. Pahalı diye yazmış sanırım. 🙄
burda bazen pahalılıktan yakınırken şu kadardan başlıyor kiralar yazıyorlar ya direk aklıma gelen nerde bu evler nerdee oluyor :KK70: nasıl algılarım bozulduysa burda....nereye taşınırsam taşınayım bulunduğum muhitten daha hesaplıya gelir. muğla da cillop gibi şehir, keşke güzel bir yerine atanabilsem...

biz öyle şeylerden pek anlamıyoruz karı koca zaten burda da kazıklanıyoruz :KK70: bize koymaz gibi. çocuğun okuluna yıllık çok daha az para ödeyecek olmak ve yeme içmenin, kiraların bulunduğumuz yerden ucuz oluşu büyük artılar. başvuru yapıp açılan okulları göreceğim.
Sadece iki kat aşağı tek bir ikili koltuğu indirmek için 1500 tl istediler ki sürecegi 5 dk bir şey.Neyse siz gelince aradaki farkı anlarsınız 🤪😀 Ben ne kadar yazsam da anlatamam.Bence siz Egeye yerleşmeyi gerçekten istiyorsunuz ki 1 yıl olmuş konu açılalı.Hakkinizda hayırlısı olsun,umarım het şey çok güzel olur sizler için 🙏🌸

Bu arada ,ayni isim altinda bile olsa burlardaki özel okulların eğitim kalitesi ile büyük şehirlerde olanlarinkini kıyas etmeyin.Nacizane tavsiyelerim bunlar.Tatil yerlerinde çocuk büyütmek ekstra ekstra zor .Özellikle ergenlikte.

Bu arada ,ayni isim altinda bile olsa burlardaki özel okulların eğitim kalitesi ile büyük şehirlerde olanlarinkini kıyas etmeyin.Nacizane tavsiyelerim bunlar.Tatil yerlerinde çocuk büyütmek ekstra ekstra zor .Özellikle ergenlikte.
evet aslında eğitimci olduğum için işin bu kısmının farkındayım ve en çok düşündüren şeylerden biri de bu.franchise okullar bağımsız takılır genelde, millet de alternatifi olmadığı için göndermeye mecbur kalır...çocuk olmasa zaten bir dk bile düşünmem valizi hazırlarım, sırf onun için ikilemdeyim. hayırlısı artık...

Mis gibi bir düzeninizi bırakıp macera arayacaksınız boş yere.
Biz o macerayı yaptık,her iki aileden uzakta 2 çocuk büyüttük.
Çok çok zorlandık.
Mesele bakmak değil elbette.
Ben çalışıyorum,arada bir ailelere gitmek bile,bazen çocuklari bırakıp eş ile nefes almak bile güzel.
Son 1 yıldır İstanbul'a geldik yine.
Kendime geldim.
Alıştığın düzen neyse o.
Ayrıca Fethiye, Ayvalık gibi yerlerde kalmış biri olarak belli bı sure sonra çok sıkıcı

evet aslında eğitimci olduğum için işin bu kısmının farkındayım ve en çok düşündüren şeylerden biri de bu.franchise okullar bağımsız takılır genelde, millet de alternatifi olmadığı için göndermeye mecbur kalır...çocuk olmasa zaten bir dk bile düşünmem valizi hazırlarım, sırf onun için ikilemdeyim. hayırlısı artık...
Merhaba, okul olarak Özel Fethiye tavsiye ederim, Ege okulları da bu yıl çok güzel işler yaptı.. Sizin Muğla için okullarınız açılınca tekrar yazın, farklı öneriler gelir. Mesela branş öğretmeni ve belli günler okulda olacaksanız Fethiye Dalaman arası 60 km gidip gelinebilir gibi..

Yeme içme İstanbul’a göre ucuz benim gördüğüm. Çalış ta çay bahçesinde 1 tl ye çay, 25 tl ye Türk kahvesi içtik inanamadım. Sahibinden de 25 30 bin e özellikle Fethiye de çok güzel evler görüyorum. Gördüğüm bodrum harici her yerde bütçemize göre, İstanbul da bulunduğumuz semtte asla bulamayacağımız evler var. Biraz da nerden geldiğinizde alakalı herhalde.
Siz bilirsiniz... belediye parkları her şehirde ucuz. Siz gördüm diyorsunuz ben "yaşıyordum" ailem hala "yaşıyor "
Denize girmek için tomarla para vermek istemiyorum benim ailem. Üstelik şehir merkezindeki mekanlar bayağı pahalıdır. Eskiden "Yaşadığımız" için biliyorum
Antalyada ikamet ediyorum eşimle. Oh be dedim denize kendi malzemem ile gidebiliyorum. Çünkü o saçma ücretleri vermek istemiyorum. Burada da kiralar pahali ama yine fethiye ye göre daha mantıklı

Merhaba, okul olarak Özel Fethiye tavsiye ederim, Ege okulları da bu yıl çok güzel işler yaptı.. Sizin Muğla için okullarınız açılınca tekrar yazın, farklı öneriler gelir. Mesela branş öğretmeni ve belli günler okulda olacaksanız Fethiye Dalaman arası 60 km gidip gelinebilir gibi..
girne amerikan koleji nasıldır bilginiz var mı? siz fethiye de mi yaşıyorsunuz?

Normalde İstanbulda görev yapıyoruz ama bir süreliğine muğladayız. Ortam doga çok güzel evet ama kendime çok sık sormusumdur bu soruyu burada görev yapmak istermiydin. Büyük konuşmak istemiyorum ama istemem. Çünkü bir çok şey için alternatif yok özellikle sağlık konusunda, çok sıcak neredeyse günümün çoğu klimanın karşısında geçiyor bebegim çok sıcaktan dolayı 3 gün önce hastanelik oldu. Küresel ısınma gerçeği varken sıcak iklimlerde yaşam kurmak bana akıl karı gelmiyor hiç. Ki özellikle kışın iyice sessizleşiyor buralar. Sanki daha çok emekli olduktan sonra gelip yerlesilecek yerler gibi geliyor.

Ay ben bu konuyu hortlatacağım :KK70: bir senede insanın hayatında hiçbir şey mi değişmez :KK70: 15 gün sonra Muğla ya tayin isteyeceğim. Nerelerin açılacağı belli değil ama kararlıyız bu kez. Evden çıkmamız gerekiyor , bulunduğumuz ilçede kiralar çok uçuk bir hal aldı. Bodrum harici Muğla da çok güzel evler görüyorum bütçemiz dahilinde. Özel okulların fiyatları istanbuldan en az 150 bin daha uygun orda. Geçen yıl orda yaşayan kimse olumlu yorumda bulunmamıştı. Belki bu kez olumlu şeyler diyen olur azcık cesaretlendirin yav :KK70:
Sizin ev alma konularınız vardı Yenişehir mahallesinden yada çoriudan sonuçlanmadı mı onlar bütçeye uygun bir fırsat falan çıkabilirdi belki kiranıza destek yapardınız

Sizin ev alma konularınız vardı Yenişehir mahallesinden yada çoriudan sonuçlanmadı mı onlar bütçeye uygun bir fırsat falan çıkabilirdi belki kiranıza destek yapardınız
maalesef ev fiyatları aldı yürüdü. Oturabileceğimiz bir ev almaya şu an bütçemiz yetmiyor. Bankaların faiz oranları korkunç

Adı ezberlenmis, yabanci yerli turistin doluştugu, pahaliligin tavan yaptigi yerler insanlarin neden bu kadar ilgisini cekiyor hic anlamiyorum. Illa buralar daha havali o yuzden ille de mugla diyorsaniz siz bilirsiniz. Ama ben de bir tatil beldesinde yasiyorum, boyle bir yerde yasamak o kadar guzel ki sonuna kadar tavsiye ederim. Ama bir yandan da geldigimden beri tecrube ettigim sy, bizimkisi cok daha gozlerden uzak bir tatil beldesi olmasina ragmen normal bir şehre, ilceye gore pahalilik burda bile var. Muglayi vs hayal bile edemiyorum. O populer tatil beldelerine tayinimiz ciksa fiyatlari ve kalabaligi dusununce oturur aglarim heralde. Dedigim gibi cok daha az tercih edilen bir yer olmasina ragmen mesela bu bayram tatilinde yaşadığımiz yerde bir anda normal donemdeki huzurumuz kalmadi. Trafik kalabalik, bakin ciddi anlamda ekmek bulamadik firinlarda. Her sey sorun. Kalabalik igrenc. O yuzden ozetle tayil beldesi, deniz kenari yasamini yuzde yuz tabsiye ederim, ama mugla antalya kovalamak yerine daha sakin yerleri degerlendirmenizi oneririm. Ben silifke taşucunda yasiyorum. Harika bir yer
Ben de Taşucu’nda yaşıyorum. 10 yıl önce harika bir yerdi. Ruslardan sonra sıkıntılı bence.

Eş durumundan mı tayin isteyecekseniz? Branşınız atama açısından nasıl?Geçen sene kaç puanla gidilmiş? Ay benim ilk aklıma bu sorular geliyor tayin deyince

X