Müdürün yaptığı !!!

İnstagramda storyleri izlerken parmakla atlıyoruz ya, sonra birden 3 öneri çıkıyor karşısına insanın, yine atlatırken yanlışlıkla basmış olabilir, farketmemiştir bastığını. Yoksa aleni şekilde istek atacağını düşünmüyorum. Ayrıca şu an kimse yönetmeliğe uygun giyinmiyor çünkü yönetmelik fi tarihinden kalma ama okula taytla veya açık elbiseyle gidilmeyeceğini de yazılı olmasa da her devlet memuru bilir. Her şeyin bir adabı var.

Konuyu kısaca özet geçeceğim ben ilk atandığım gün okula benim için normal burası için çok açık(!) bir elbiseyle gitmiştim,bir kere de renkli taytla gitmiştim. İdarecilerim beni iki defa odalarına çağırıp kibar(!) Bir şekilde iyi bir fırça kaymislardi hatta bu konuda tutanak bile tutuldu. Neyse ama müdürüm bana yürüyordu ayrıntıya girmeyeceğim. O resmiyeti korudum, yüz vermedim vs .. (evli çocuklu) sonra okuldan başka bir hocayla konuştuğumda konu kapandı gitti, kimseye anlatmadım, benim gittiğim spor salonunda sürekli story attığım bir arkadaşım var. Ona istek atmış beynimden vurulmusa döndüm, çünkü sonuçta bende ekli beni temsil ediyor ben böyle şeylere çok önem veririm bir de profiline evli ve çocuklu yazmış ne alakaysa. Böyle durumla karşılaştığımda ben hemen bu kişiyi Instagramdan çıkartırım ama şimdi müdürüm sürekli aynı okuldayız. Çıkartmak istiyorum ama emin de olamıyorum acaba düşmanca bir tavır olur mu okulda diye ne yapmalıyım
Arkadaşınızı ekleme konusunda;
O onun karaktersizliği sizi ilgilendirmez ki
Zaten karaktersiz olduğunu tümüyle belli etmiş başta niye şaşırdınız?
Bu kadar onu mu yapsam bunu mu yapsam derdine düşmenize gerek yok

Acaba düğün için izin aldı da ondan mi istedi fotoyu 😀 konuya hakim değilim ama aklima geldi,😬
Okullarda oluyor mu öyle bilmiyorum ama özel sektörde davetiye istiyorlar düğün için izin alınca. Fotoğraf da istenebilir mi, mümkün sanki.
Kiz ne diyonuz ben foto derken hani gece uyudun mu ustunde ne var vari bir foto sandim 🤣🤣

Doğu nasıl yer bilmiyorum derken konu sahibi gerçekten bilmediğinde inanmak istemiyorum. 21.yy dayız bazı şeyleri bilelim öğrenelim bir zahmet😵
Ya dogu ne alaka biz ankara Elmadağa ogretmen olarak gitmedigimiz halde okula seminere gittik hepimiz duzgun tertipli giyindik. Staj da mi yapmadi bu kiz. Hic mi birsey bilmiyor

Okulların kıyafet zinciri yok mu ?
Renkli tayt ne alaka..
Bir dünya öğretmen arkadaşım var,henüz bir tanesinin renklisini bırak tayt ile okula gittigini ne gördüm ne duydum.
Ayrıca müdür sosyal medyaya neden eklenir ki.
Ustelik müdür seni neden temsil etsin.
Bir birey olarak istek atıyor.
Kendi iradesi ve arzusuyla.
Bazen abartıyorsun sanki..
Öğretmen olarak renkli taytla okula gitmen gibi..

konunun başı sonu çok alakasız..
fakat şöyle söyleyeyim giyim konusunda herkesin herkese saygı göstermesi bi durum... lakin kamu kurumunda tayt ne alaka?
kusura bakmayın tutanak tutmak çok normal.. bende bulunduğum kurumda renkli tayt giysem aynı şeyi banada yaparlar
sonuçta belli bir kıyafet yönetmeliği var...
onun dışında müdürünüzün size yürüdüğünü bildiğiniz halde sizi eklemiş siz kabul etmişsiniz red etseydiniz
müdür diye red edilmiyecek bir durum yok.. resmiyeti kurduğunuzu dşünmüşsünüz ama bir elden alıp öbür ele vermişsiniz...
baştan sona saçmalık dolu bir konu olmuş bence..

Okula renkli tayt giyen öğretmen
Öğretmene yürüyen evli çocuklu müdür
Kendisine yürüyen evli çocuklu sosyal medyada takip eden öğretmen
Yürüdüğü öğretmenin spor salonuna beraber gittiği arkadaşını sosyal medyada ekleyen evli çocuklu müdür
Bayağı heyecanlı bir iş ortamı

Şimdi sizin yönetmeliğe uygun olmayan kıyafetlerinizden dolayı tutanak tutulmasıyla müdürünüzün arkadaşınıza takip isteği göndermesi arasında ne gibi bir bağlantı var?

Kesin muhteşem bir bağlantı vardır ben çözememişimdir.

Herkes herkese takip isteği atabilir, kabul edip etmemek kişiye kalmış. Burda sizi ilgilendiren bir durum yok ki. Niye dert ettiniz?

okudum anlamadım dedim herhalde bende sorun var , neyse sende anlamamışsın :halay::halay:

Ha o zaman bilemem. Ya olaya bak artik nasil bir intiba biraktiysa mudur bunu isteyebiliyor. Tayt vs. ile degil baska seyle dikkat çekmeye calissa o mudur foto istemeyi gec yerli yersiz konusmazdi bile bununla. Boyle adamlarin çapı bellidir zaten
Ya algıları öyle çarpılmış ki giyim tarzının kendisini ne konuma soktuğunu göremiyor maalesef. İnsanların kendisine bakış açısının ne olduğunu farkedemiyor.

Ben de rahat giyinirim. İzmirde yaşıyorum burda çıplaktan hallice geziyor insanlar genelde yaz aylarında. Ben de şortumu eteğimi taytımı giyerim çok umursamam. Ama mesela toplu taşıma kullanacaksam mini etek ya da şort giymem, çünkü izmirde dahi olsam başıma geleceği bilirim. Ya da ne bileyim burda giydiklerimle kalkıp ankaraya bursaya gitmem, kaldı ki doğu illerinden bahsediyoruz.

X