Müdürün yaptığı !!!

Konuyu kısaca özet geçeceğim ben ilk atandığım gün okula benim için normal burası için çok açık(!) bir elbiseyle gitmiştim,bir kere de renkli taytla gitmiştim. İdarecilerim beni iki defa odalarına çağırıp kibar(!) Bir şekilde iyi bir fırça kaymislardi hatta bu konuda tutanak bile tutuldu. Neyse ama müdürüm bana yürüyordu ayrıntıya girmeyeceğim. O resmiyeti korudum, yüz vermedim vs .. (evli çocuklu) sonra okuldan başka bir hocayla konuştuğumda konu kapandı gitti, kimseye anlatmadım, benim gittiğim spor salonunda sürekli story attığım bir arkadaşım var. Ona istek atmış beynimden vurulmusa döndüm, çünkü sonuçta bende ekli beni temsil ediyor ben böyle şeylere çok önem veririm bir de profiline evli ve çocuklu yazmış ne alakaysa. Böyle durumla karşılaştığımda ben hemen bu kişiyi Instagramdan çıkartırım ama şimdi müdürüm sürekli aynı okuldayız. Çıkartmak istiyorum ama emin de olamıyorum acaba düşmanca bir tavır olur mu okulda diye ne yapmalıyım
Öncelikle müdürünüzü neden eklediniz? Çalıştığım hiçbir okulda tayin olup gitsem dahi idari kadroyu sosyal medya da eklemedim. Sosyal medya kullanmıyorum ya da herkesi eklemiyorum hocam diyip profilinizi mümkün olduğunca gizleseydiniz. Diğer nokta ise sendikanız varsa evet tutanak tutar kılık kıyafet konusunda ama bir şey yapamaz şuan. Konu kapanmış demişsiniz zaten. Yine de yanlış anlamazsanız bir meslektaşımız olarak demek isterim ki insanlar kıyafetleri ile ağırlanır düşünceleri ile uğurlanır. Taciz olayına hiç girmiyorum direk şikayetlik bir durum normalde. Arkadaşınızı da eklemesi bana kalırsa hayr alemet değil niyeti kötü gibi.

Hiç okula gitmemiş olmanız gerekir okulda öğretmenlerin nasıl giyindiğini bilmemeniz için. Sosyal medyanızda hiç atanmış okul arkadaşlarınız olmaması gerekir, sokakta yürürken okul çıkışında öğretmenleri görmemiş olmanız gerekir. Yani dış dünyaya gözünüzü tamamen kapatmış olmanız gerekir. Hadi hiç bilemediniz diyelim insan ilk haftalar dikkat eder, diğerlerini gözlemler ona göre hareket eder. Açar elinin altındaki internetten kıyafet yönetmeliğini bulur okur.

Yemezler. Dikkat çekmek için taytla hatta renkli taytla okula gitmişsiniz, başarmışsınız da.
+milyon

Herkes olay yerine tayt giymeme takılmış. Arkadaşlar yeni atanmisım bir hafta olmuş, yönetmelik nedir,sendika nedir, doğu nasıl bir yerdir ben nereden bileyim, özelde çalışırken herkes istediğini giyerdi. Herhalde ben hariç herkese bu bilgiler doğuştan yükleniyor
Hayır, staj yapıyoruz. Ayrıca bunu öğrenmekle atanmanın alakası yok. Ücretli, kadrolu, özel okul öğretmeni herkes nerede ne giyileceğini bilir. Tıpkı toplumun tüm üyeleri gib…

sosyal medya konusunda haklısınız benim kalemim olmayan yada pek muhabbetim olmayan insanları eklemem ve takip etmem ...sonuçta kimlerle muhattap olduğun ve arkadaşlık ettiğin senide o kulvara sokar....sırf kalabalık olsun diye arkadaş eklemek bana komik geliyor...ama kıyafet konusunda bilmiyorum demek pek bi abes olmuş öğretmen değilim ama öğrencilik hayatımdan bilirim öğretmenlerin kıyafet sınırlamalarını

Ya işte şimdi olsa evet bende, ama ben daha senenin başındaydım yeni atanmisim kılık kıyafet yönetmeliği ne bilmiyorum kibarca uyarmak yerine çok sert bir şekilde davrandılar.
Bence hemen aç ve 657 nolu devlet memurları kanunu okumaya başla. Gerçi okumasan bile İzmirde giydiğini Muşta giymemen gerektiğini bilmen lazım. Dünyada öğretmenliğe başlayan tek kişi sen değilsin. Herkes bir ilk gün , bir sene başı yaşadı muhakkak. Staja göndermediler mi seni??

Herkes olay yerine tayt giymeme takılmış. Arkadaşlar yeni atanmisım bir hafta olmuş, yönetmelik nedir,sendika nedir, doğu nasıl bir yerdir ben nereden bileyim, özelde çalışırken herkes istediğini giyerdi. Herhalde ben hariç herkese bu bilgiler doğuştan yükleniyor
Valla ben ilk gün diz altı kalem etek giyip gitmiştim. Fazla resmi kaçmıştı tabi ama tayttan iyiydi yine de.
Allah aşkına yeni atanmış olabilirsiniz ama bir zamanlar öğrenciydiniz herhalde. Hiç mi görmediniz kadın öğretmenler nasıl giyiniyor? Bu açık/ kapalı giyinme meselesi değil. Tayt spor yaparken giyinilir, günlük bir yere giderken giyinilir vs. Ama iş yerine olmaz, spor eğitmeni vs. değilseniz ortalama bir iş yerine giyilmez. Ki okula hiç olmaz.
Okulumda herkes takım elbiseyle gelmiyor. Ama ortalama bir tişört, pantolon giyip geliyor herkes.

Böyle bir durumda arafta kalmam kadar doğal bir şey olabilir mi ?

İşte benim de tecrübesizliğime denk geldi özelde çalışırken ki müdürlerim arkadaşlarımla hep takiplesirdik.

Ya işte şimdi olsa evet bende, ama ben daha senenin başındaydım yeni atanmisim kılık kıyafet yönetmeliği ne bilmiyorum kibarca uyarmak yerine çok sert bir şekilde davrandılar.

Yok artık. Ben hiçbir zaman herkesin bana yürüdüğünü düşünmedim birinin bana yürüdüğünü düşünüyorsam yürüyordur. Evli bir adamın cevap almadığı halde mesaj atması, dışarıda bir şeyler içelim diye araması,kardeşimin düğününden fotoğraflarımı istemesi iyi niyetinden değildir.
Burada konunuz vardı, apartman görevlisinden bilmem kime kadar herkes yürüyordu size. O zaman da olmayacak yerde, abartılı şekilde spor kıyafetleriniz olduğunu yazmıştınız. Şimdi de renkli taytla okula gidip, ne bileyim ben diye savunuyorsunuz kendinizi. Neyi ne şekilde algıladığınız şüpheli bence. 🤷

Burada konunuz vardı, apartman görevlisinden bilmem kime kadar herkes yürüyordu size. O zaman da olmayacak yerde, abartılı şekilde spor kıyafetleriniz olduğunu yazmıştınız. Şimdi de renkli taytla okula gidip, ne bileyim ben diye savunuyorsunuz kendinizi. Neyi ne şekilde algıladığınız şüpheli bence. 🤷
Tayt üstü büstiyer giyen bu muydu? 😂

Fake mi yoksa

Gözleriyle yiyorlar (Makbule Kral 😂

Yok spor yapıyordu da öyle, çok alakasız bir yerdi. Tam hatırlayamadım şimdi. Dur bakim.
Ha okul sandım da bir an. :KK53:
Ya harbiden nerede görmüş acaba okula taytla giden öğretmeni? Pijama ya da eşofmanla gitmekten farkı yok. Devlet memurusun neticesinde, bunun olamayacağını bilmen gerekir.

X