Mtx iğneden ne kadar sonra hamilelik

chelin

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2023
116
10
30
arkadaşlar 1 ay önce dış gebelik nedeniyle kürtaj ve arkasından 1 doz metotkrast iğnesi oldum. Değerim zaten çok yüksek değildi. 300 lekedeydi 1 hafta içinde sıfırlandı. Fakat ben ne zaman hamilelik düşünebilirim. Kimi doktor 3 ay kimisi 6 ay. Kimisi de ilk adetten sonra diyor. Bu konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var.

Bende oldum 3 ay beklemek gerek en az

arkadaşlar 1 ay önce dış gebelik nedeniyle kürtaj ve arkasından 1 doz metotkrast iğnesi oldum. Değerim zaten çok yüksek değildi. 300 lekedeydi 1 hafta içinde sıfırlandı. Fakat ben ne zaman hamilelik düşünebilirim. Kimi doktor 3 ay kimisi 6 ay. Kimisi de ilk adetten sonra diyor. Bu konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var.
Merhaba bende yeni dış gebelik geçirdim ayı ne zamandan hesaplyrsunuz. Tek doz iğne oldum bende

Ben de aynı şeyleri yaşadım. 3 ay demişti doktorum. Ama kendimi tam anlamıyla hazır hissedememiştim. 6 ay sonra tekrar hamile kaldım.

Kürtaj olduğun ilk gün senin adetinin ilk günü sayılıyor
İlk gebelik ilk denememdi 16 ocakta öğrendim kanda değerim 177 ydi. 20 Ocak ta tekrar beta 218 di doktor sağlıksız gebelik gibi grnyr dedi sonra 23 Ocak tekrar beta 274 sonra 24 Ocak tekrar beta istendi 223 o gün dış gebelik şüphesi konuldu. Ve çikolata kisti gördüğünü de söyledi ve kürtaj olmadım methotrexatekt iğne 50mg iğne vurucam dedi ve 25 ocakta iğnemi oldum sonrasında 30 Ocak pazartesi doktor beta istedi 140 dı ve o gün öğlen kanamam ve ağrım başladı inanılmaz bı kanama ver ağrıydı sonrasında 1 ve 2 şubatta parçalar geldi büyük ve ağrım kesildi. 3 Şubatta tekrar beta ve 9,59 du doktor çok şükür kurtuldun dedi ve kanamam kesildi. Normlde doktorum ignemi olduğum tarihte 2 3 ay korunun ve 2 ay sonra rahim filmi dedi adet olmadım. Yardımcı olblrsnz kafam çok karışık. Normal şartlarda 2 aylık olucaktı şuan bebeğim

İlk gebelik ilk denememdi 16 ocakta öğrendim kanda değerim 177 ydi. 20 Ocak ta tekrar beta 218 di doktor sağlıksız gebelik gibi grnyr dedi sonra 23 Ocak tekrar beta 274 sonra 24 Ocak tekrar beta istendi 223 o gün dış gebelik şüphesi konuldu. Ve çikolata kisti gördüğünü de söyledi ve kürtaj olmadım methotrexatekt iğne 50mg iğne vurucam dedi ve 25 ocakta iğnemi oldum sonrasında 30 Ocak pazartesi doktor beta istedi 140 dı ve o gün öğlen kanamam ve ağrım başladı inanılmaz bı kanama ver ağrıydı sonrasında 1 ve 2 şubatta parçalar geldi büyük ve ağrım kesildi. 3 Şubatta tekrar beta ve 9,59 du doktor çok şükür kurtuldun dedi ve kanamam kesildi. Normlde doktorum ignemi olduğum tarihte 2 3 ay korunun ve 2 ay sonra rahim filmi dedi adet olmadım. Yardımcı olblrsnz kafam çok karışık. Normal şartlarda 2 aylık olucaktı şuan bebeğim
Aynı zamanlarda aynı şeyleri yaşa
Benimde suan yaşasaydı 3 aylık olacaktı. Tarihlerimiz seninle çok yakın. Ben bu konu hakkında çok araştırma yaptım. Canım sende benim gibi Kısa sürede kurtulmuşsun değerin Kısa sürede düşmüş. Bazı İnsanların değerinin düşmesi ayları bulabiliyor. Bende mart adetimden sonra rahim filmi çektiricem özel bir klinikte. Çektirdikten sonra mart ayını değerlendiricem. Mart ayında tam 3 ayım doluyor. İnşallah bu kez saflıkla olacak. Rahim filmini mutlaka çektir yapışıklık veya tıkanma varsa dıs gebelik olma ihtimali çok yüksekmiş. Rahim filminde anında gözüküyor bir şey varsa hemen o cihazla sıvı verip o tıkanıklığı yakışıklısı açıyorlar bir daha dıs gebelik tekrarlamıyor inşallah. Aynı durumdayız…

Çok zor bişi demi yaşayan anlar demişler ya öyle ben iç içimi yyrum Rabbim yardmcmz olsun çok üzüldüm sizede. Bilgimde yok ne zaman adet olucam onuda blmyrum. Size bişi sormak istiyorum ben şimdi bugün adet oldum diyelim Martın 21inde 1 ay olarak mı saycam. Doktorda adet olunca gel dedi daha doktora hiç gitmedim biran önce adet olmak istyrum

Aynen bugün olursanız. 21 Martta tam 1 ay olmuş oluyor. O şekilde sayılıyor. Bende mart sonunu iple çekiyorum. Korkuyorum tekrar aynısını yasamaktan

Çok zor bişi demi yaşayan anlar demişler ya öyle ben iç içimi yyrum Rabbim yardmcmz olsun çok üzüldüm sizede. Bilgimde yok ne zaman adet olucam onuda blmyrum. Size bişi sormak istiyorum ben şimdi bugün adet oldum diyelim Martın 21inde 1 ay olarak mı saycam. Doktorda adet olunca gel dedi daha doktora hiç gitmedim biran önce adet olmak istyrum
Benimde ilk gebeliğimdi. Çok istiyorduk o yüzden beni acayip etkilemişti. Şükür 3. Aya yaklaşıyorum.

Benimde ilk gebeliğimdi. Çok istiyorduk o yüzden beni acayip etkilemişti. Şükür 3. Aya yaklaşıyorum.
Aynı bizde çok istiyorduk ama vardr rabbimin bı bildiği dedik alanda k verende o dedik şimdi bu zamanlar nasıl gecicek. Ve tekrar aynı şeyi yasarmym korkusu var siz gibi 😔

Aynı bizde çok istiyorduk ama vardr rabbimin bı bildiği dedik alanda k verende o dedik şimdi bu zamanlar nasıl gecicek. Ve tekrar aynı şeyi yasarmym korkusu var siz gibi 😔
Tahminime göre 3 Mart -10 Mart arası adetini olursun. Yani 2. Adetin olmuş oluyor. 2 ayın dolmuş olacak

Ne zaman denemeyi düşünüyorsunuz
Merhaba bana yazmissiniz ama mesajlariniz kapali cevap verilemiyor haberiniz olsun. Oncelikle gecmis olsun kimsenin yasamasini istemem. Vardir bir hayir diyip gecmeniz gereken bir konu dis gebelik.
Ben 2 doz igne oldum oyle sonlandi dis gebeligim. Agustosta ilk adetimi gordum ekimde hamile kaldim 3.adetimi gormeden. Doktorum 1 adet donemi korunman yeterli dedi oylede yaptim. Bunu rahminizin hormon ve kan degerlerinizin durumuna gore soyluyolar muayene olmadan tamam ya o zaman diyip korunmayi birakmasin kimse doktorunuz ne diyosa odur. Cok sukur saglikli ilerliyo gebeligim. ✋🏻

Tahminime göre 3 Mart -10 Mart arası adetini olursun. Yani 2. Adetin olmuş oluyor. 2 ayın dolmuş olacak
Ama ben hiç adet olmadım daha sadece 25 Ocak ta iğnemi oldum 30 ocakta ta kanamam ağrım başladı ve 1 ve 2 şubatta parçalar geldi büyük. Kanamam sadece 30 ocaktan 3 Şubata kadardı

X