Erkek İnfertilitesi Morfoloji Bozukluğu vardı hamile kaldım 😊

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bizde morfoloji %0 DNA hasarı %90 dı. 3aylık tedavi ile morfoloji %5 e yüzseldi. DNA hasarı %18 e düştü. Kaan Hocanın uyguladığı tedavi olumlu sonuç verdi. 6ay normal yolla deneyeceğiz bakalım.
Sperm sayınız kaçtı bizde Kaan hocadan aldık randevu martın sonuna bizim sperm sayımız ilk testte 6 milyon ikinci testte 7 8 adet yazıyordu hangisine inanacağımı şaşırdım

Sperm sayınız kaçtı bizde Kaan hocadan aldık randevu martın sonuna bizim sperm sayımız ilk testte 6 milyon ikinci testte 7 8 adet yazıyordu hangisine inanacağımı şaşırdım
Sperm sayısı çok fazlaydı. Anladığımız kadarıyla fazla olması da iyi değil. 140 milyondu. Tedavi sonrası 96 milyona düştü.

Merhaba kızlar, moralinizi bozmak istemem ama bu morfoloji çok önemli 10 yıllık evliyim 4. kez tüp bebek yaptırdık 4. tuttu fakat 10. haftada kalp atışı durduğundan kürtaj oldum. Birçok şeyi denedik ama malesef olmadı ben umudumu kestim. Ama şuna da inanıyorum ki herkesin aynı olacak diye bi durum yok. Tez zamanda bekleyen isteyen herkese sağlıklı gebelikler diliyorum.

Merhaba kızlar, moralinizi bozmak istemem ama bu morfoloji çok önemli 10 yıllık evliyim 4. kez tüp bebek yaptırdık 4. tuttu fakat 10. haftada kalp atışı durduğundan kürtaj oldum. Birçok şeyi denedik ama malesef olmadı ben umudumu kestim. Ama şuna da inanıyorum ki herkesin aynı olacak diye bi durum yok. Tez zamanda bekleyen isteyen herkese sağlıklı gebelikler diliyorum.
Canimmm cok cok gecmis olsun bende ayni seyleri yasadim rabbim bi daha yasatmasin zor bi surec beklenen biseyse cok daha zor..sizdede morfoloji sorunumu vardi ?? Ayrica beni belki hatirlarsin transfer sonrasi sayfalarindan..

Arkadaşlar merhaba.Yasadigim zorlu süreci size anlatarak sizlere umut ve faydalı olmak istedim.3 yıllık evliyiz evliliğimizin 1. Yılının sonunda kadın doğumcumuz eşimden sperm testi istedi ve morfoloji 0 çıktı.Hemen üroloji Dr arayışına girdik ve Adana dan Dr.Fettah Tosun Bey'le tanıştık.Morfolojinin öneminin bazi Dr lar tarafından önemli olmadığını söylese de bence önemli diyerek bazı testler istedi ve sonucunda ameliyat a karar verdik.Esim mikro cerrahi yöntemiyle varikosel ameliyatı oldu.3 ay boyunca promotil men,minamix,foliwell kullandık ve 3. Ay sonunda yine 0 çıktı.Moralimiz çok bozuldu ama yine dev asıl önemli olanın 6. ayda ki test dedi aynı ilaçlara bu süreçte de devam ettik ek olarak soğuk sıkım keçiboynuzu pekmezi ve çakşır suyu kullandık.6. ay testinde %2 ye çıktı.Cok sevindik.Ama hâlâ gebelik yoktu.Sonra ilaçlarda değişiklik yaptı promotil yerine Zeucit verdi onu da kullanmaya başladık.Ama alternatif tıpa daha da yöneldik.Marnys arı sütü aldık kullandık bu süreçte çakşır suyu ve keçiboynuzu na devam ettik.Burasi önemli arkadaşlar bir arkadaşımız aracılığıyla Mekke den Erkek hurma ağacının dişi hurma ağacını dölleme zamanı ürettiği polenden 2 kutu hediye geldi.(dikkat Türkiye de bazı siteler hurma çekirdeği bı toz haline getirip satiyormus buna dikkat edin).Bunu araştırdık saf bal ile kullanılıyormuş.Egricayir sitesinden çok çiçekli bal istedik.ve ilk kutusunu kullandik tabi marnys arı sütü ile birlikte.Sonra 2. Kutuya geçtik morfoloji artıyordu bu arada bende rahim filmi çekindim.Evet arkadaşlar 2. Kutu da bitince artık ameliyat in uzerinden 9 ay geçmişti ve hâlâ gebelik yoktu ilaçları kestik sadece çakşır a marnys e devam ettik.Biraktik ilacı falan meğer hamileymişim arkadaşlar.Evet çok korktuğumuz morfoloji artık geçmiş ve hamile kalmıştım.Suan 6+5 im ve Elhamdülillah herşey yolunda.Bu süreçte çok çok çok dua edin arkadaşlar.İnanin ve dua edin.esim şuan ameliyat olalı 1 yıl oldu ve ikinci 6 ay testini yaptırmanızı gerek bile kalmadı çok şükür.Kullandigimiz herşeyi yazdım inşallah sizlerede faydası olur ve Rabbim dileyen herkese hayrlisiyla evladını verir.
Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Kizlar size de yaptiklarimi yazayim Rabbim saglicakla kavustursun bebislerinize
sabah geceden zeytin yağına konmuş 2 kürü incir
sabah aktardan aldığımız bal+polen+ari sütü karışımı bir tatlı kaşığı
sabah saraçoğlu tarifi keciboynuzu kürü 1 bardak

öğle vakti evicap 200 lük e vitamini
öğle keciboynuzu özü soguk sıkım

akşam supradyn energy focus 1 tane

gece uyumadan önce 1 t.kasigi bal karışımından
gece uyumadan önce 1 bardak keciboynuzu kürü

bunlari 2 ay kullandi. Ağustos ayında keciboynuzu kürünü bıraktık her gece 5 tane havucu soyuyordum uyumadan içiyordu.

bunlari 2 ay kullandi. Ağustos ayında keciboynuzu kürünü bıraktık her gece 5 tane havucu soyuyordum uyumadan içiyordu.
Canım sana özelden bir kaç tane soru sordum. Cevap verirsen sevinirim.

Canimmm cok cok gecmis olsun bende ayni seyleri yasadim rabbim bi daha yasatmasin zor bi surec beklenen biseyse cok daha zor..sizdede morfoloji sorunumu vardi ?? Ayrica beni belki hatirlarsin transfer sonrasi sayfalarindan..
Evet canım morfoloji sorun ama bu zamana kadar ki tedavilerde hiçbir doktor da çok önemli bi sorun demediler yani, önce bu morfolojiyi düzeltmeye çalışalım sonra tüp bebek tedavisine başlayalım demediler. Siz ne durumdasınız:?

Canım merhaba bizim de sayımız 8.8 milyon morfoloji 10.9 ileri hareket %62.5 sayımız az baya keçiboynuzu kürü yapıyoruz artmed promen klomen kullanıyor eşim bunlar sayı arttırır mı?

Evet canım morfoloji sorun ama bu zamana kadar ki tedavilerde hiçbir doktor da çok önemli bi sorun demediler yani, önce bu morfolojiyi düzeltmeye çalışalım sonra tüp bebek tedavisine başlayalım demediler. Siz ne durumdasınız:?
Canim ayni seyi banada bizere yaptilar yani anladinmi sonrada ona neden buldular cunku tuttu yani anladinmi rahimdede bi sorun olsa tutmazdi dediler bizde simdi urolog arastircaz cunku ben sonradan arastirdim da morfoloji sorun oldugunda genelde boyle dusuk olurmus iste genetige de gondermedik bunu tup yapan dr denen insanlarin yapmasi soylemesi lazimdi zaten bizde morfoloji%1 oldugu icin bize direk tup demislerdi asilama bile denemeden..bundan sonraki surec iyi arastiricaz ondan sonra eger tupsede bu sorunu halletmeden simdi korkuyorum yinemi ayni olur diye :KK43: :KK43:

Canim ayni seyi banada bizere yaptilar yani anladinmi sonrada ona neden buldular cunku tuttu yani anladinmi rahimdede bi sorun olsa tutmazdi dediler bizde simdi urolog arastircaz cunku ben sonradan arastirdim da morfoloji sorun oldugunda genelde boyle dusuk olurmus iste genetige de gondermedik bunu tup yapan dr denen insanlarin yapmasi soylemesi lazimdi zaten bizde morfoloji%1 oldugu icin bize direk tup demislerdi asilama bile denemeden..bundan sonraki surec iyi arastiricaz ondan sonra eger tupsede bu sorunu halletmeden simdi korkuyorum yinemi ayni olur diye :KK43: :KK43:
Çok haklısın canım ama biz genetiğe bile gönderdik yine olmadı belki nasip kısmet işi onu da düşünüyorum. Ben de eşimde çok yorulduk, çok yıprandık, daha kendimize gelemedik inan olursa da hep düşük olacakmış gibi geliyor. Şuan tedavi işini bıraktık belki alternatif tıp deneriz vitamin falan o da eşimi ikna edebilirsem :KK43:

Çok haklısın canım ama biz genetiğe bile gönderdik yine olmadı belki nasip kısmet işi onu da düşünüyorum. Ben de eşimde çok yorulduk, çok yıprandık, daha kendimize gelemedik inan olursa da hep düşük olacakmış gibi geliyor. Şuan tedavi işini bıraktık belki alternatif tıp deneriz vitamin falan o da eşimi ikna edebilirsem :KK43:
Yorucu bi surec gercekten ozellikle bize daha zor yum gelistir topla bunlar hep mesaketli isler ben toplamada filan cok kotu olmustum yan etki yapmisti simdi korkuyorum tekrar ayni seyi yasariz diye..bide esler cok cabuk bizler gibi degil kabul edemiyolar ama sonucta biz dogurcazda iki taraflida iyi degerlendirmek lazim.valla her seye kafam calisiyo ama buna calismiyo aklim durdu hele gelisimi durmus kalbi durmus dedikten sonra beynim durdu sankiii hayatim durdu bide benim normalden kaldim ondada boyle oldu neden boyle olur anlayamiyorum

Yorucu bi surec gercekten ozellikle bize daha zor yum gelistir topla bunlar hep mesaketli isler ben toplamada filan cok kotu olmustum yan etki yapmisti simdi korkuyorum tekrar ayni seyi yasariz diye..bide esler cok cabuk bizler gibi degil kabul edemiyolar ama sonucta biz dogurcazda iki taraflida iyi degerlendirmek lazim.valla her seye kafam calisiyo ama buna calismiyo aklim durdu hele gelisimi durmus kalbi durmus dedikten sonra beynim durdu sankiii hayatim durdu bide benim normalden kaldim ondada boyle oldu neden boyle olur anlayamiyorum
Canım arkadaşım aynı şeyleri yaşamışız, insanın hevesinin kursağında kalması nedir ben bilirim :KK43: kalp atışını duyduktan sonra mucize demiştim ama malesef 3 hafta sürdü 10. haftada gittiğimde kalbi durmuştu ben kendiliğimden hamile kalabileceğime nedense hiç inanmıyorum çünkü 8 yıldır uğraşıyoruz. Ben bizimkinin düşükle sonuçlanmasını morfolojiye bağlıyorum nedense çünkü ben de bi sıkıntı yok histerskopi bile yaptırmıştım.

Alternatif tıp deneyin derim ben.Biz çok faydasını gördük.Marnys arı sütü 1000 lik ve diğerleri.ilk gönderi de yazmıştım

Bizde morfoloji %0 DNA hasarı %90 dı. 3aylık tedavi ile morfoloji %5 e yüzseldi. DNA hasarı %18 e düştü. Kaan Hocanın uyguladığı tedavi olumlu sonuç verdi. 6ay normal yolla deneyeceğiz bakalım.
Merhaba DNA hasar testini nerede yaptırdınız acaba

İlkini y gen biyoteknoloji adında bir klinikte yaptırdık Ankara Gaziosmanpaşa da ikincisini düzen laboratuvarında yaptırdık. İkisine de Kaan bey yönlendirdi.

Peki neler yaptınız acaba neler kullandınız söyleme şansınız olur mu bizlere 🙏🏻

Hayırlı geceler .Bizimde morfoloji%1 den %2 ye çıkmış bize hep iyi demişlerdi şimdi aşılama tedavisindeyim keçiboynuzu kürü kullaniyoruz ,promenK kullanıyor inşallah faydası olur da Rabbim hepimize nasip eder 🤲🤲🤲

Merhaba hanımlar, bir aşılama ve 3 tüp bebek denemesi yaptık, şuan 3. Tüp bebek transfer edileli 2 gün oldu, 41 yaşındayım 3 yıllık evliyim, bana ait hemen tüm testler yapıldı, rahim filminden, kan tahlillerinden, yumurta rezervi, DNA testi vs, bende hiç bir sorun çıkmadı, yaşıma göre yumurta rezervinin iyi olduğu bile söylendi, eşime de bir takım testler yapıldı, spermleri oldukça fazla fakat morfolojisi %1 çıktı, morfoloji için herhangi bir ilaç veya alternatif yöntem vermedi, iki tüp bebekten sonra açıkcası bundan da ümitsizim, yorumlarınızın hepsini okudum, Allah herkese hayırlısı ile evlat nasip edip, yüzümüzü güldürsün 😔

X