Erkek İnfertilitesi Morfoloji Bozukluğu İçin Pycnogenol Kullanan Var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

deniz42

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
194
1
Arkadaşlar merhaba.Biz 4 yıllık evliyiz.3 senedir çocuk istiyoruz.Eşimde morfoloji bozukluğu var.( % 3) 1 senedir ilaç kullanıyor ama bir değişiklik olmadı.Bi sitede PYCNOGENOL adlı bir ürün duydum.kullananlar çok faydasını gördüklerini söylüyorlar.GNC SHOP larda satılıyormuş.sperm sayısını hızını ve morfoloji bozukluğuna çok iyi olduğunu söylüyorlar.kullananlar varsa cevap yazabilir misiniz.okuduğum yazıyı da alta ekliyorum.

"PYCNOGENOL u sitede bende bir çok yerde okudum. Hatta mikroenjeksiyon ile gebelik elde edemeyipte bu ilacı kullandıktan sonra normal yolla gebelik elde edenler bile var. Umarım en kısa zamanda bebeğine kavuşursun.":emir_

canım bu ilacı eşim ve ablamın eşide kullanıyo bizimkilerde morfoloji sorunu var .ablam tüp bebek konusunda eğitim alıyor,onun tavsiyesi ile kullanıyo eşlerımiz

ben duymadım bu ilaç işe yarıyomu gerçekten :uhm:

Ben daha bugün sordum doktora morfoloji için ayrı bir ilaç var mı diye yok dedi.. gerçekten işe yarıyorsa kullanan varsa yazsın lütfen..

Bu aslında tam olarak bir ilaç değil sanırım.Daha doğal bişey sanki.Arama motorunda bunun adını (PYCNOGENOL) aratınca tüm bilgileri okuyabilirsiniz.Bir de arama motoru beni bi foruma yönlendirdi.Sanırım adını vermem uygun olmaz.Orda da morfoloji bozukluğu için bunu kullananlar anlatıyordu.Çok faydalı olduğunu yazmışlardı.Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.Kesin kullananlardan duymayınca biz de kullanmaya başlamadık.

MUCıZE!!!! SPERMıN MORFOLOJıK BOZUKLUĞUNUN TEDAVıSıNı TÜRKıYE'YE SUNUYORUM:
Arkadaşlar, bugün 27 temmuz 2004 ve ben ve eşim bir saat önce eşimin enson yaptırdığı spermiyogram sonucunu aldık. Eşimin inanılmaz araştırmacı kişiliği ve bu morfolojik bozuukluğun üzerinde yaptığı araştırmalarda 1999 yılında European Drug Research dergisinde yayınlanan bir makaleye ulaşması hayatımıza sanırım bu test sonuçlarına göre yeni bir yön verecek. Bu makalede 100 denek üzerinde üç ay süreyle günde 200 ml almak kaydıyla Pyconegol alındığında morfolojik bozukluğu %99 oranlarında düzelttiği ve hiçbir yan etkisinin de görülmediği söyleniyordu. Biz bunu son gittimiz yine bir ünlü profla paylaştığımızda bu tip alternatif yöntemlere rağbet etmememizi, mikroenjeksiyonda gecikmememiz gerektiğini söyledi. Burada bir parantez açarak Türkiye'deki akademisyenlerin veya isim yapmış profesör geçinenlerin kredibilitesini ciddi sorgulamak zorundayız. Nihayetinde bugün üç ay önce %4 olan morfoloji bu kür sonrasında %38!!! Biliyorsunuz buradaki rakamın %14 ve üzeri olması gerekmekte. Biz bu ilacı ABD seyahati esnasında oradaki GNC Shopdan aldık ancak şimdi bu PYCNOGENOL'u nereden bulacağız diye soranlara da müjdem bu ilaç geçen aydan itibaren Türkiye'deki GNC vitaminshoplarda da satılmaya başladı. Bu konu şu anda çok yeni olup, Türkiye'de henüz bilindiğini sanmıyorum çünkü eşimin detaylı araştırmaları bize Türkiye'de hiçbir kaynağa ulaştıramamıştı bu yüzden Türkiye'deki en azından morfolojik bozukluk dolayısıyla infertil olan çiftler için tüpbebek yerine hem sağlıklı, hem stressiz hem de hesaplı, ciddi bir ÇÖZÜM olabilir. Herkese hayallerindeki yaşama ulaşmalarını diliyorum Sevgilerimle

ALINTIDIR

selam kızlar biz kullanıyoruz çam kabuğu ekstresini 2 aydır ...ama gnc'de yok,solgar'da var..henüz test yaptırmadık 3 ay dolunca yaptırıcaz..

el atmadığım bir bu bölüm kalmıştı burayada geldimm hoş geldimmmmma.s.
inşallah boş dönmemmmmmm:Saruboceq:
bu morfoloji denen illet ne oluyor biri bana anlatsııııııınnnnnnnnnnnn:enbuyukkk:
şimdide bu çıktı:dilcikar:
patlayacam artıkkÇok üzgünüm çoook

canım morfoloji spermlerin şekil bozukluğu bak boyun kuyruk kısımlarında olan bozukluklar bunların dölleme kabiliyeti genelde olmuyor.yani şöyle sperm var bozuk

slm benim eşimdede morfoloji 0 idi pycnogenol kullanmaya başladık tekrar test yapıldı 1 olmuş idi
1 aydır kullanıyor dr aşılama deneyelim dedi 9 temmuzda olcak inş tekrar test yaptıracagız yükseldimi diye.

slm benim eşimdede morfoloji 0 idi pycnogenol kullanmaya başladık tekrar test yapıldı 1 olmuş idi
1 aydır kullanıyor dr aşılama deneyelim dedi 9 temmuzda olcak inş tekrar test yaptıracagız yükseldimi diye.

morfoloji değişken yapıdadır..
ilacın etkisi olmuş olsa daha yüksek çıkardı bence..
hem spermler vücutta 72 günde bir yenileniyor..
o yüzden 3 ayda bir test yaptırılıyor..
1 ay kullandığınız ilacın sonucu hemen belli olmaz yani..
ilacı kullanma süreniz 3 ay olduğunda test yaptırın bence..
inş çabuk düzelme olur..

canım biz de de morfoloji % 0. ayrıca sayı ve hareketlilikte de sorun var. bu ilacı nerden temin ettiniz ve fiyatı ne kadardı. cevaplarsan sevinirim...

süper senin adına çok sevindim maşaallah. gördüğüm kadarıyla hamilesinde allah sağlıkla kucağına versin.darısıda bizlere.
peki sonucunuz bu 3 aysonunda %38 e cıkıncamı hamile kaldın doğal yoldanmı nasıl oldu onuda yazarmısın lütfen.sevgiler

evet canım çok şükür hamileyim rabbim tüm isteyenlere nasip etsin.ben bu yazıyı bulduğumda eşim askerdeydi gelince kesin kullanıcaz diyordum eşimin morfolojisi % 2 ama askerden geldiği ilk ay kafamıza takmamaya hiçbirşey kullanmamaya karar verdik çok şükür ilk ay hamile kaldım yani bu hapı kullanmadan doğal yolla meleğim geldi bana :Saruboceq:

aaaa ne güzel bizimde morfoloji % 2 valla moralim yükseldi ama bizim 1 kere bakıldı morfolojiye önümüzdeki hafta tekrar bakılacak o zamanda düşük çıkar diye korkuyorum. biz şu anda sürekli devam eden bişey kullanmıyoruz ara ara keçiboynuzu tozu balla karıstırıp yediriyorum. vitamin falan çokda bişey yedirip içirirken eşimde strese giriyor strestende düşermiş. bu arada benimde son 6 aydır falan yumurtlamam düzensizleşti. hepsi biraraya geldi bakalım hayırlısı gecen hafta rahim filmi çektirdim. şimdi yumurtlamam için ilaç alıcam bu arada eşime de bakılmış olacağı için dahada netleşecek herşey.dua et bizlerede nasip olsun.

inşallah canım hep dua ediyorum burda isteyen herkes için rabbim sizide sevindirsin
ama sıkıntı yapma bendede stresten prolaktin çıktı hamile kaldığımda bile hala göğüslerimden süt gelmeye devam ediyordu ama rabbim ol dedi tedavide oldum tüpbebeğe gidicektik hiç düşünmedik o ay gerçekten inandım kafaya takmayınca geleceğinden rabbim sağlıklısını versin

amin cnm hepimize verir inşallah. doğru kafaya takamamk gerekiyor ama ne mümkün gelde anlat kendi kendine düşünmekten alıkoyamıyorum bitürlü. sürekli araştırıyorum.
ama benimde bu ay moralim cok yüksek çünkü geçen hafta rahim filmi çekildi. onu çok stres yapmıstım. çok şükür iki tüpte açık çıktı. ve 5-6 aydır yumurtlama belirtilerim yoktu dr takibindede yumurtlamadığım ortaya çıktı. ama bu ay bal çörek otu tarcın kullandım.iki gündür kasıklarım şişti cok agrıyor ve sabah kalktıgımda beyaz akıntı gelmişti. inşallah bu aylarda hamile kalırım.

cnm slm. senin bana özelden attığın mesajlara geri döndüm yok bulamadım tekrar görünmüyor şimdi sana zahmet tekrar gönderirmisin? heralde arkadaş listesine eklemekmi gerekiyor anlamadım.
ben bu arada bu ilacı arastırdım özünde üzüm çekirdeği varmış.
bende daha önce almıştım.şimdi eşime her akşam 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği ve bal yediriyorum.bakalım testi yaptırana kadar devam edicez sonucu cok merak ediyorum.
özelden attığın şey içinde ayrıca teşekkür ederim. inş. yakın zamanda hamile haberimi veririm sizlere.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…