Erkek İnfertilitesi Morfoloji Bozukluğu İçin Pycnogenol Kullanan Var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba biz pycnonegol kullanmıyoruz ama sperm kalitesini yükseltmek yani morfoloji için at kestanesi kullanıyoruz. onun da aynı şekilde kılcal damarları genişletme özelliği var.

at kestanesini ilk kez duyuyorummm.nasıl kullanılıyor hap şeklinde mi?macun mu?
şifa olsun inşşşallahhh
bizde pycnogol e yeni başladık bakalım günden 80 mg kullanıyoruz
aslında daha fazla doz alınıyor fakat tek kullandığımız destek bu olmadığı için 80 mg da kaldı
buna ilaveten l arginine
conceptio homme adında bi infertilite desteği var (bunu yurt dışından getirttik)

at kestanesinin kapsülleri var. yurtdışında bir kaç marka satıyor. burada gnc de var. normalde en çok bacak varislerinden ağrı çekenlerin kullandığı bir takviye, benim eşimde hafif varikosel var morfolojiyi bozan. kendi kendime bacak varisine iyi gelen varikosele de iyi gelir diye bir mantık yürütüp aldım ilk. sonra epey araştırdım tıbbi bir araştırma buldum. hakikaten de doktorlar denemişler 2 ay sonunda deneklerin sperm kalitesinde %55.7 oranında iyileşme elde etmişler.yani yürüttüğüm düz mantık gerçekmiş.aynı pycnogenol gibi damarları genişletiyor, daha rahat kan akışı sağlıyor. ama pycnogenol'un da çok faydalı olduğunu biliyorum. at kestanesi bitince bir de ona başlatmayı düşünüyorm.
eşimin sperm sayısı çok düşük o yüzden biz her şeyi kullanıyoruz desem yeridir. l-carnitin, acetylcarnitine, l-arginine, çinko, ABCE vitaminleri ağırlıklı multivitamin, selenyum, panax, propolis, arı sütü, CoQ10, omega3(dha ve epa) ve bir kaç tane de ot. gerçi şimdi baktım sizin yurtdışından gelen ilacın içinde de l-carnitine, dha, çinko ve selenyum varmış. siz de bizim gibi epey çeşitli şey kullanıyorsunuz.
bir şey sormak istiyorum siz l-arginine'i günde kaç mg kullanıyorsunuz?

ilginç evet bende biraz araştırdımm kapsülleri ve kremleri varmış...kremler varisleri için
ayaklarda ka dolaşımını hızlandırıyor yaa alsammı kendime bilemedim
benimde yaptıgım tüm araştırmalarda kan dolaşımı ne kadar hızlanırsaaa sonuç o kadar olumlu oluyor...bu kullandığımız ürünlerdeki en birincil sebeb bu olmadı pycnegenol bitince bide kestane yaparız kürsüz yaşayamaz olduk
bizde sperm sayısı düşük çıkıyordu son testtee sayı yükselmiş ama harekette sorun devam ediyordu...hemen hemen aynı ürünleri kullanıyoruz farklı markalarda...
conceptio homme içeriğine bakmışsın buna ilaveten l- arginine 1000 mg,pycnegenol 80 mg
her gece uyumadan önce taze sıkılmış havuç suyu, sabahları keçiboynuzu içine karıştırılmış keçiboynuzu tozu,arı sütü,ceviz ,fındık,fıstık (özellikle organik fıstık ezmesi) sebze agırlıklı beslenme...TEK sorunumuz kahve ve çay 2 mizde minimuma indirdik fakat hayatımızdan çıkartamadık...bol bol yürüyüş
bana kalsa bnlara ilave bide multivitamin aldırtacagım ama doz aşımınızda olumsuz etkisi olabilir korkum var...
son bişey:L-arginine ebaydan almıştım 1000mg etkili olur diye almıştım en azından günde 1 kez içilir ,kolay olur diye belkide dozu biraz fazla...
buarada l-arginine bende kullanıyorum günde 1000mg =1 gr
+Q 10
arıstü
polenli bal karışımı içinde baharatlar var:))
multivitamin

sanırım sende sıkıntı yok bende yumurta rezervinde azalma da var
offfffffff offfffffffff

arginine miktarı bence normal. şayet hareketi artırmak istiyorsan kesinlikle CoQ10 işe yarıyor. biz de 4 ay önce ilk multi vitamin&mineral + 100 gr Coq10 ile başladık. 1er ay arayla 2 spermiogramda hareket inanılmaz artmıştı ama sayıda tık yoktu. Denedim de biliyorum inan işe yarıyor. tabi biz de sayı artmayınca sonraki ay ben de Amerika'dan geri kalan ürünleri alıp ekledik. şahsen başından beri havuç kürü ve fındık fıstık olayına girmedim. havuçta nasıl olsa A vitamini, Beta keroten var fındık fıstıkta da çinko, deyip direkt multi vitamin ve mineral verdim.zira eşim zaten biraz tombul, extra yediği her şey şişmanlatıyor. ama sizin gibi biz de bol yeşillik ve bol organik gıda, yumurta, ızgara falan besleniyoruz.
36 yaşında olduğumdan dolayı benim de yumurta rezervim düşmeye elbette başlamış ama şimdilik ciddi boyutta değilmiş ve tehlike çanları çalmıyormuş. o yüzden ne olur ne olmaz CoQ10, folik asit, Omega içiyorum. arada da yeşil çay içiyorum(onu da kapsül içiyorum zira kendi midemi bulandırıyor) ki östrojeni artırıyor. hayıt da aldım ama daha başlayamadım.yumurta rezervini bence çok ciddi boyutta değilse dert etme. düzelebiliyor. özellikle evening primrose da tavsiye ederim. adet görmeyenlere adet gördürecek, çikolata kistlerini yok edecek kadar başarılı.
bir şey daha sormak istiyorum. l-arginine'i ebayden aldım demişsin. direkt buraya mı getirttin. buraya postayla mı getirttin? gümrükte el koymadilar mı? ben de senelerdir tüm vitamin ve takviyelerimizi yurtdışından alıyorum. genelde swansonviamins ya da senin gibi ebay amerika sitesinden alıyorum, malum hem fiyatı hem de kalitesi farkediyor burada satılanlarla. fakat geçen sene yeni bir yasa çıkmıştı. benimkilere el koymuşlardı. gümrüğünü ödeseniz dahi artık yasak vitaminler postayla gelmeyecek demişlerdi. o günden beri ya kendim yurtdışından alıp getiriyorum ya da oradan gelecek birine yollayıp yine bavulunda getirmesini rica ediyorum. sen nasıl alıyorsun ebayden?

Son düzenleme:
hemen hemen aynı ürünlere hedefe kitlendik yani:)
Q10 conceptio homme içinde 30 mg ilave yapsam mı hep aklımın bi köşesinde beni kemiriyordu.+100mg ile günlük 130 mg over dose olmaz sanırım ,olmadı gün aşırı Q 10 ilavesi yaparız...eger fındık fıstık miktarlarınla aşırıya kaçılmazsa kilo sorunu olmuyor..havuç suyu konusuna gelince inan beta keroten dışında başka bir mucizeyi daha içeriryor saraçoğlunun sitesinde havuç kürü yazısını okudugumda ikna olmuştum...tavşanların neden bu kadar fazla ürediklerine havuç suyuna baglamış...eşim kendini inanılmaz dinç hissettiğini söylüyor... + hızlı sperm sayısını arttırdıgını okudum.L-arginine miktarı için dün araştırdım net bi şey bulamadım 1000mg konusunda içimi rahatlattın...
yani seninle yazışırken sanki bana benzeyen birini bulmuş gibi hissediyorum...
daha öncede yazmışmıydım bende 36 yaşındayım hızlı sperm sayısında sorun var ,yumurta rezervim s.o.s veriyor...
bende q10 100mg,l-arginine 1000mg,bi multivitamin,ara ara grape seed tablet olarak
arısütü kaşık kaşık
evening prime rose 1000mg son sipariş listemde vardı.gene aynı listede agnus castus 100 mg vardı (natures aid marka her ikiside).ikisinide kullanmaya başlamadım.natural-fertility.info.com adlı sitede evening prime rose adettten yumurtlama dönemine kadar kullanılmalı diye okudum .agnus castusu da duphaston kullandıgım için adetten yumurtlamaya kadar kullanacagım...
haaaaa bir de bu sipariş listesinde preseed vardı,mucize beklemiyorum ama belki şansı arttırırız diye ovulasyon dönemi kullanıyorum.
evet tüüm bu siparişlerii ebaydan şuanda yurtdışında bulunduğum için sorunsuzca alıyorum ...son gelişmeleri duydum ama hiç Tr deyken sipariş vermediğim için prosedürü bilmiyorum...
son olarak 2 tüp denemsi ardından spontan bi gebeliğim var.10.haftada kaybettim
bağlantıyı kopartmayalımmm

ben l-arginine'le ilgili tıbbi bir makale okmuşstum orada günde 2gr vermişler ve hamilelik oranında %20 artış yaşanmış deneklerde ama hem başka bir şey vermemişler hem de sonuna yazmışlar. bu tip herbal ve antioxidan ürünlerde dozlar inconclusive. yani belli bir doz iyidir denemiyor araştırılması lazım diye. o yüzden ben de 1000 mg da karar kıldım zaten arkasında 500 mg kasülden 2 tane için diyordu. CoQ10'e gelince fazla doz diye bir şey yok. Buradaki bir arkadaşın eşine doktoru günde 400gr kullanmasını söylemiş. Ayrıca benim annemde kalp damar rahatsızlığı var. CoQ10i yılardır devamlı yüksek dozlarda kullanır. aşırı doz olsa ona olurdu:)tam aksine çeperleri çok ince diye anjiyo yapılamayan damarları güçlendi geçen sene anjiyoplastiyi başarıyla atlattı.o yüzden her gün 100 gr hatta daha fazlasını bile ekleyebilirsin.
havuç suyunu benim eşim maalesef hiç sevmiyor, içmiyor da. fındık fıstığı da kendini alamıyor deli gibi yiyor. geçen yıl dr arthur agatson'un south beach diet ile epey kilo verdik ikimiz de. fakat boğazını tutamayıp çoğunu geri aldı. o yüzden temelli şişmanlasın istemiyorum. malum fazla kilo da sperme zarar.
benim eşimde asıl sorun sperm sayısı. 3 ay önce sadece 2,5 milyon sperm sayısı vardı şimdi bu kadar takviyeden sonra ne oldu bilmiyorum. motilitesi Coq10'le %20 lerden %57'ye çıkardık , hızlı ileri hareketli %26ya.
bana kalırsa ileride royal jelly yerine propolis kullanmayı da düşünebilirsin ya da birlikte de olabilir. royal jelly kesinlikle faydalı ama propolis ne bileyim daha başka kuvvetli gibi geliyor bana. eski zamanlarda antibiyotik yokken hastalıkları iyileştirme gücüyle ünlüymüş. yani bağışıklığı güçlendirip antioksidan etkisinde daha bir güçlü.
evenin prim rose'dan adet düzensizlikleri olan ve östrojen sorunu olan arkadaşlarım çok fayda gördü. ama ben kendim evening primroseun içindeki omega 6 olan gla içerdiği için hep bir soğuk durmuşumdur. omega 6 biliyorsun hem faydalı hem de omega 3le yeterince dengelenmedi mi zararı da dokunabiliyor.ama yeşil çayı da ısrarla tavsiye ederim. muazzam bir östrojen artırıcı. hem de vücuttan fazla suyu atıyornatures aid kullandığına göre ya Britanya ya da Kanada'da olduğunu tahmin ediyorum??? Bu arada aklında olsun(gerçi zaten biliyorsundur) Agnus castus yerine vitex adıyla aratırsan daha çok marka alternatifi çıkıyor.
Biz daha tüp denemedik. eşim zaten yıllardır çocuk istemiyordu ancak istekli oldu. fakat 3 ay denedikten sonra spermiogram yaptırtınca düşük sayıyla şok olduk. bu kadar düşük sayıyla tek çaremiz tüp biliyoruz ve muhtemelen ya gelecek ay ya bir sonraki ilk denememizi yapacağız. bu kadar kürle bütün uğraşım dna ve morfolojiyi biraz daha düzeltip başarı şansımızı yükseltmek. çünkü okuduğum bir çok tıbbi makale, tüm bu anti oksidanların IVF sonrası düşük ve başarısızlığa yol açan dna kırılmalarını düzelttiğini yazıyor.dilersen özel mesajla mailini at sana da ara ara bulup okuduğum makalaleleri atarım. ben de gerçekten kendime benzer birini bulmuş gibi hissettim. bilgi alış verişinde bulunmak ve paylaşımda bulunmak gerçekten isterim.

senden daha öğreneceğim çook şey olduğuna inan eminim...yazdıklrına uzun bi cevap şimdilik yazamıyorum sabah kısa bir seyahate çıkacagız,dönüşte görüşmek üzere...

Son düzenleme:
Binlerde olan sayı varken morfoloji sorunundan muzdariptik, hareket de %99 yoktu yani hareketsizdi.gerçiii en son azo çıktı ama bize ne dedilerse yaptık, eşime olur olmadık çok şey yidirdim içirdim..ilerleyeceğine düştü.pcyno yu da uzun süre kullandı ama bizde işe yaramadı...

melish83, sizde varikosel varmıydı? yoksa başka bir şeyden kaynaklı oligospermi / azospermi mi?

2 taraflı sorunla mücadele etmek insanı daha da bir geriyor,heleki reglin 2 gün geçmiş ve sabah kırmızı yüzünü göstermişsee

maili inceledim doğru yoldayız acaba bitkisel ilavelerde yapabilirmiyiz?

royal jelly ben daha çok kullanıyorum propolis+royal jelly+ginseng karışımlarından alayım bari..hiç olmadı immune sistemi güçlendirir..

tüp öncesii iyi bir hazırlık dönemi geçirmek şart,doktorlara kalsa hemen tedaviye başlayacaklar...

baglantıyı kopartmayalımm lütfenn

merhabalar
benide aranıza alırsanız çok sevinirim
bizde 3 senedir mücadele veriyoruz okumadığım makale bilimsel yazı kalmadı
onu onla kullan aç iç tok ye derken 3 sene geçti
sayıyı artırdık ama hız ve morfolojide değişim olmadı
sayıyı artırmak için en iyi yöntem keçi boynuzu kürü
inanın ne prooxeed nede başka bişey onun kadar etkilideğil bizimki 4 milyondan sonra 20 milyon oldu ama hız %5 morfoloji %1
arginin cartinin bal propolis at kuyruğu omega 3 ginseng çakşır selenyum evicap ... ne kullanmadıkki
bu hafta Q10 ne başlayacağız motilite konusunda çok etkili imiş ama bir yandan da çok korkuyorum eşim çok fazla şey kullandı bir zararı olur mu diye
gelişmelerden bahsederim hanımlar
hoşçakalın...

sayınız varsa çok sorun etmeyin bence..biz o kadar kullandık sayı artacağı yerde eşimde azo çıktı,yani sıfırlandı, hoş sayısı iki yıldır en fazla 2-3 milyon olmuştu.sonra binlere düştü sonra da 0 , bu yüzden sayının artması bence iyi, ne kadar sayı varsa o kadar içinde mutlaka bir tane vardır sağlıklısı, en az 20-30 milyon olması gerekiyormuş tabii eskiden bu sayı 40-50 milyon iken..ama yine de yumurtaya ulaşan sadece 100 taneymiş.20 milyon sağlıklı spermin içinden sadece 100 tane sağlıklının ulaşması normal bir döllenmeymiş.biz de bu sayılar olmadığı için tüp bebek şart..ben önceden yaptırdığım tüp bebek tedavimde 13 tane yumurtaya işlem yapılmıştı ve iki gününü içinde kalan sadece 2 taneydi..morfoloji ve hızı 0 olduğundan kaliteli olarak hücrelere bölünemediler dediler bize..yanii bizim gibi sorunlularda kadının sanırım daha sağlıklı yumurta üretmesi şart..ne kadar yumurta toplanırsa şansımız o kadar çok artıyor bu yüzden hiç bir sorunumun olmamasına binlerce kez şükrediyorum..keşke eşimde de sorun olmasaydı ve 4 yıldır beklediğimiz bebeğimiz kendiliğinden gelseydi..vee artık benden kaynaklı bir durummuş ve ben istemiyormuşum bebeği lafları da kesilseydi.....

melisim bizim çevremizdekilerde benden kaynaklı zannediyor bırak öyle bilsinler hiç umrumda değil....
çoluk çocuğa karışınca söylediklerini yutar giderler...
helede çifter çifter bi gelsin sen o zaman gör....
düşünsene 2 sene ara ile tüp bebek yaptırsak ikisindede ikiz olsa ve 4 çocuk sahibi olsak...
biz eşimle bugün bunun hayalini kurduk...
nasıl güzel bir duyguymuş çok mutlu olduk...
kalabalık aile olunca arabayı bile değiştirecektik....
olacak inşallah bunların hepsi.....

amin canim insallah..bizim kolay olmadigindan sanirim.ben de art arda istiyorum.tabi ilkini bir gorsekkkkk..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…