moralim çok bozuk

infataya katılıyorum
kimsenin yaptığı yanına kalmaz gerek bu dünyanda gerekse diğer dünyada alacaktır haksızsa cezasını
ne olur üzülmeyin...
inş herşey düzelir yüce rabbime havale edin ve dua edin bolbol

canım çok üzüldüm çok zor ama güçlü olmalısın..hiçbir şey olmamış gibi git görüş onlarla eşinle de barış zaten kadınnın istedigi sizi ayırmak..eşinle konuş onu ikna edecek sözalr söyle..benim anladığım kadarıyla sen de pasif bir tipsin ne demek sana bagırıyor küçük görümcen...kendini neden ezdiriyorsun sana vurmalarına nasıl müsade edersin kocan nasıl bunlara tavır almaz anlamıyorum ya.dişli ol biraz lütfen artık değiş ...daha mesafeli ol ama girip çık düşmana belli etmeden düşman ol canım..

canım nedir bu kaynanalardan akyınpedrlerden görümcelerden çektiğimiz.ben de cok dertliyim o konuda
ahhhhh ahhhhh.hepsini herşeyi Allaha havale ediyom

kızlar eşim destek oluyo koruyo bıde öle olmasa çekemem bu gurbette bırakıp giderim aileme. işte bazen saflıgı tutuyo ailesi annesi çok sevio güyo ramazanda annme gitmek istdim nasılsa annen hep yanınd sana bakar yemeğini verirm dedim bana diyoki onlar sen yokken benle ilgilenmiyolarki sen varken yapıolar dedi ya şok oldum. annesi bigün beni eşime şikayet etmiiş hiç gelmio gitmiyo diye eşimde geldi bana dedi dedimki tek suçum bumuymuş ne büyük kabahat dedim dediki bazı kaynanalar gelinlerini kıskanır bu nasıl bi aile sevgi anlayamdım tek oglu ilk torunu çocuguma bi tane bile çeyrek takmadılar göümcelerim bi milyoncudaki oyuncaklrdan alıp durolar sonrada yüzüme vuruolar bende oyunckların hepsini aldım attım ya inanamazsınız acayip gıcık oluyorum hepsine hiiiiiççç konuşmak istemyıroum şimdi de bana yanaşmaya çalışıo kaynanam sizce ne yapsam? barışsam yine kavga edicez bide hep bizim l
evdelerdi i küs olmadan önce gece 12 de 11 de hergün ugramak şartiyle geılrlerdi hiç rahat dgıldık.senağlama

şimdi ne olursa olsun bizim gibi hissedemiyor erkekler tamam annesi suçlu ama yaşlı kadın idare et ne olurki diyecek sizi zıvanadan çıkaracak. öyle iftar sofrasımı olurmuş evladını eşinden ayırmış.onu mübarek gün ağlatmış.nasıl oturup yemek yediler o sofrada.eşinizde pek saf.yada işine öyle geliyor.ufak tefek ağız dalaşları olur anlarım.ama dövmeye kalktılar diyorsunuz.kaynanaya yine saygıdan el kaldıramazsında o görümceyi varya bir alırım elime saçını başını yolar anasına postalarım.kaynana bir tane olur on tane değil.kendi kızının başına gelse ortalığı ayağa kaldırılar.ama gelinlere gelince vurun abalıya.yok öylekötükedihüsokötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso

arkadaşım eşim koruyor demişsinde bu nasıl korumak
kardeşi sana vuruyor,annesiyle üstüne yürüyorlar ama eşin hala onlarla iftar davetine gidiyor bu nasıl korumak
her anne evladını severde evladının karısının üstüne yürümez,bacak kadar kıza vurdurmaz
eşin bütün bu olanların üstüne birde bişey olmamış gibi yemeğe gidince aaa demekki bizim oğlanda bu yaptığımızı normal gördü deyip bu davranışlarına devam edecekler

Bak güzelim madem olay buralara kadar geldi sakın geri adım atma:dilcikar: çünkü daha beterlerini yaşarsın anlattığın kadarı ile terbiyesiz bir aile yoksa 17 yaşındaki yerden bitme sana kalkıp vuramaz:mymeka:.Buna ne eşin nede kayınvaliden müsaade etmemeliydi.Eşinle barış ve onların adını ağzına alma sakın :1closedeyes:konu açma zamanla ilşkiler belki biraz yumuşar o zamanda bir Allahın selamını vermekle yetin derim ben sana kötülük:jeyyar: gelen insanlardan uzak dur ki yuvan dağılmasın.Hı eşin gidiyomu gitsin geldiğinde güleryüzle karşıla yani anlayacağın hayatında yoklarmış gibi davran.Sakın sana yaklaşmalarınada izin verme belliki seni bayaa bir sindirmişler .Allah yardımcın olsun O her zaman mazlumun yanındadır sen korkma.:teselli:

gönül isterdi ki eşin ,o benim akrım namusum pna el kaldıranı affetmem.anne o kimseyi elinden lamıyor.biz evliyzi diye tepki koysaydı.ve senin gitmediğin yemekte işim yok.deseydi.
annesi üst katta nasıl olsa ya hergün görüyordur beyefefindi.
ama bunu yapcak erkek daha dünyaya gelmemiş.
sen çocuğunda var.
eşine sahip çık.
şimdi çok öfkelisn ve yalnızsın.bende gurbeteyim anlarım halinden.onunla konuşmak istemiyorsun. o yzüden istersen konuşma ama küs olduğunu belli etme.
yani ne bilim surat asama ,ama başka şeyler ile ilgilne maşşalh oğlun varmış allah uzun ömür verisn onunla ilgilen sornadda yat.ama eşin gidiyorsa gitisn yemeğe.o gün sen oruçunu açmadığını kenine yemek yapmadığını feln duyur ona.ama yemeğini kesinlikle ya.kenine dikkat et
ama o kaynana denen, görümce denen şahsiyetsizleri de allah havale ediyorum.

sen dualrını oku ,gerisini allaha bırak
allah seni korusun bebeğim

bu ne boyle ya....nasıl adam bu boyle...sen ona emanet edılmıssın aılen tarafından.hıcbıse olmasa bıle emanete verdıgı deger bu mu...onların bu sozlerı karsısında cevapsızmı kalıyor.esın boyle oılmasa onlar agızlarını acamazdı.esın agırlıgını koymalı.sen ne kadar agırlıgını koymaya calıssanda ben hepo boyle konularda esının senı ezdırmemesı tarafındayım.aslında boyle ınsanlara elı masalı bı gelın gerekırkötükedihüso bak bakalım o zaman sut dokmus kedıye donerler.....sınırlerım bozuldu valla.bosver guzelım....sen bebegınle ılgılen.baska bırsey dusunme.....esıne gelınce...sakın o senı anlamadan senı onlara karsı savunmadan onunla konusma.elbet anlayaack onun ıcın olan degerını:1hug:

en büyük suc eşinde canım
nasıl yumdu nasıl tepki vermedi :1shok:
ne hakla vururlar yaa
:mymeka:

a.s.cnm çok üzüldüm benim kayınvalidemlerde gelmiyon gitmiyon aynı sebeplerle tartışma çıkarırlardı ben hep ağlar eşimle tartışırdım ama eninde sonunda barış olurdu ama insanın kalbini öfke bürüyor artık sinirlendiğimi belli etmiyorum eşime diyorum gidelim bi kahve içmeye annenlere eşimle gidip geliyorum asla araya eşimi bırakmıyorum onlarıda böylelikle mutlu etmiyorum artık hiç bir şekilde karışamıyor fırsat vermiyorum gelmiyorsun demesine çünkü bence sende eşinle beraber iftara git onlarla samimi olmazsın belli bir mesafede görüşürsün tekrar tartışma mutlaka çıkarır böle insanlar önemli olan bunu eşine gösterebilmem iyi şanslar üzme kendini:lepi:

kavga oldugu gun akşam eşim geldi yukarı çıktı görümcemi dövücekti bagırtı seslerı gelıyodu. kaynanam yok oglum dövmedi yok öyle bişey dedı vuran görumcede evet vurdum dövdüm dıye bagırıyodu eşimde bagırdı anne bu böyle olmazz buna bi çözum bulalım kaynanamda dedıkı çözüm onun burdan gitmesi bu laf söylenirmi ya afedersişniz ama bu laf or......puluk yapana denir neyse ben bunu duyunca dayanamadım çıktım apartmana yazıklar olsun size dedim 1 sene hizmetçi gibi yanınızda durdum işlerinizi yaptım çocygym oldu gelmedım dıye böylemi olmalıydı büyük görumceyede dedımkı sen üniversteden geldınden beri kavga edıyoruz gerçekten öyle büyük görumce çok fena acayıp dolduruyo ben böyle dedım ya bu bi bagırmaya başladı bütün mahalle duymuştur aglamasını yerlere yattı sankı ne dedım hastaneye göturduler sinirleri boşalmış . sankı bende sinir yok oh valla olayı böyle kapattılar eşiminde siniri geçti anladınız demii

öncelikle geçmiş olsun canım yasadıklarına gerçekten üzüldüm bende seningibi altlı üstü oturuyorum şu gelmeme gitme me meselesi çok büyük olaydır arkadslar eşine kızmış bencede haklılar çünkü eşinde bitiyo herşey o sana arka çıkarsa emin olki onlara çok üstüne gelemiyo
am aolan adamlara oluyo ben şahsen eşime çok üzülüyorum biliyorumki arada kalıyo ne benden nede annesinden vazgeçemiceği için hep arada kalıyo inanıyorumki seninde eşin bu şekilde ve ciddi anlamda bu durun eşelri çok yıpratıyo benimki en sonunda patladı dayak olayı asla olmadı yanlış anlaşılmasın eşim öyle biri değildir hem annesine hem bana ciddi anlamda bir tavır sergiledi ve ne ben ne de kayınvalidem onu o durumda görmemişizdir
yanlız bi tavsiye ne olursa olsun eşinle küsme bu durun onların ekmeğine yağ sürnek olucaktır özelikle böyle durumlarda eşinle daha iyi olmaya çalış elinden geldiğince onu kendinden uzaklaştırma bak bebeğinizde var ne güzel çocuğum seni öalüyor seninle oynamak ,stiyor felan de erkekler çocuk konusundabaya hassallar ama tekrar söylüyorum ne olursa olsun asla asla kendini ezdirme ve eşinlede aranı bozma
iftarada gitmeliydin bence gitmediğin için emin ol sen suçlu olmuşsundur arkandan eminimki konuşmuşlardır yargısız infaz hemen yapılmıştır ama gidiceksinki onların konusmalarına fırsat vermiceksiniz

Cidden çok zor bir durum...
Eşinin seni evde tek başına bırakıp seni dövmeye kalkan insanlarla iftarı gitmesi çok yanlış..
Şu anda küsüz diyordun.
Sen haklısın ama eşin eve gelince bir konuş diyorum ben...
Acaba seni yalnız bırakıp onlarla iftara gitmesindeki sebeb ne?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…