moralim çok bozuk

alem17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
41
2
öncelikle herkeze haıyırlı günler benim derdim eşimin ailesi. iki görümcem ve kaynanamla 2 ay önce çok kötü kavga ettik.görümcelerım beni dövmeye bile yeltendiler 2 aydır suratlarına bakmıyorum onların gittiği misafirliklerede gitmıyorum. geçen gün bizi iftara çağırdılar onlarda gidicek diye ben gitmek istemedim eşim beni bırakıp onlarla gitti tek başıma iftarımı açtım ağlayarak üstelik gurbetteyim kimsem yok çok zoruma gitti eşimlede şuan küsüz ne yapıcam bilmiyorum.

böyle eşlere sinir oluyorum en çokta kendi eşime benimkide bazen böyle düşüncesizlikler yapabiliyor..
ben olsam giderdim korktugunu sinir oldugunu belli etme bence dahada hiç umursamıyormuş gibi yap..
sana ne söylediler altında kalma yoksa daha cok ezılırsın...
konusana konuş döveni döv .......

kavga etmenizdeki sebep neydi
görümcelerin neden seni dövmek istedi biraz daha açarmısın
ona göre yardımcı olalım
konuyu bilmeden yorum yapmayalımyerimseniben

Sabah sabah bogazim dügümlendi, en cokta tek basima iftarimi actim dedin ya off off:çok üzgünüm:

Vallaha ne diyeyimki güzelim, eller kadir kiymet bilmiyor iste, insanin kendi ailesi gibi sevmiyor saymiyor insani bütün herseyinle kabul etmiyor....

Bu kadar kafana takmamani tavsiye ederim, esinin ailesi neticede mecbur gidecek gelecek bir bakima oda iki arada bir derede kaliyor bir yerde sen bir yerde kardesleri annesi yani onun icinde kolay degil...

Senin görüsmek gibi bir mecburiyetin yok helede böyle bir olaydan sonra ama esine kizmaman lazim, gittigi zaman gitsin beni alakdar etmiyor demen lazim...mirmirmirmir

Sevgiylea.s.

eşimin ailesiyle altlı üstlü oturuyoruz bir sen hep yanlarındaydım işlerini yapıyodum ama çocugum olunca onlara çıkmamaya başladım tabi kaynanam kudurdu istiyoki oglu hep yanında olsun bı ker arkadaşıma gıttım onların çagırdı bır yere gıtmedım dıye küçük görumcem gelip yaşı daha 17 bana dedıki bagırarak sen yeni gelınsın ne gezıyosun bukadar annem senı çagırdı nıye gelmedın nasıl bagırıyo sonra kaynanamda geldı bana bagırdı. en sonkı buyuk kavgamızda yıne görumcem evıme gledı tartıştık sonra kaynanam ve dıger görumcem hepsi bır oldular kavga ettıler küçügü bana vurdu kucagımda çocuk vardı bişey yapamadım içeri kaçtım hemen beni en etkileyende ne oldu biliyomusunuz kavgayla hiç alakası olmayan sözler katnanam sen oglumu almaya çalışıyosun benden onu göturemiceksıın gıbı saçmalıklar eşim geldı ona bu evden gitsin bu dedi bu lafları unuturmuyum ben offf of

Hayırlı günler canım....Öncelikle geçmiş olsun çok üzüldüm yaşadıklarına:teselli: Seni dövmeye mi kalkıştılar :1shok: Pes diyorum yani bu kdar büyük sorun ne ki aranızda...hadi büyük sorun olsa bile dövmek ne demek ya benneyaptımki ne sanıyor bunlar kendilerini Tabiki yüzlerine bakmamakla sonuna kadar haklısın ..yoksa bakmanı bekliyorlar sengözlerimebaksanab Ayrıca eşin ne diyor bu konu hakkında ..mutlaka konuşmuşsunuzdur ....Eşinin seni tek bırakıp gitmesi çok ayıp :1closedeyes: Bence eşinle otur konuş ...mutlaka bir çözüm bulursunuz anlat ne istediğini , onlarla aynı ortamda olmak istemediğini filan a.s Eşinlede küsme derim ben..Küserek bir çözüm yolu bulmazsınız ki ancak konuşarak halledebilirsin canım yerimseniben Kaynanan ve görümcenlerlede muhatap olmazsın mümkün olduğu kadar uzak durursun ne halleri varsa görsünler ALLAH'a havale et.. Umarım herşey senin için hayırlı olur...a.s. ..

öncelikle eşinle küs kalmaya devam etmemelisin barışmaya çalışmalısın.
biriyle evlenirken aslında ailesi ilede evleniliyor.bir şekilde bu küslüğü devam ettirme.
eşin ailesinden muhakkak etkilenecek.eşine onu kırmadan zamanla ailesinin hatalarını anlatırsın.
şiddet ve kavgayla bir eyre vaılmıyor inan.bütün bir ömür hayatında olucak kişiler

:1shok::1shok:
aaaa Allahım sen bizleri hayırlı insanlarla karşılaştır
ne demek bu ya sen onların emir eri misin gel deyince gel git deyince git
terbiye ve saygı adına hiç bir yakınlık göremedim kayınvalidenden ve görümcelerinden
eşinin yaptığı da tuhaf geldi bana
senin üstüne yürüyüyüp laf söylicekler o bi iftara çağırmayla seni de bırakıp kalkıp gidecek:1closedeyes:

ya eşime dedimki gitme iftara nasılsa herkez akrabalar biliyo kkavgalı oldugumuzu yok diyo sen gel o zaman dıyo ya ben onlarla nasıl aynı sofraya oturim hiç bişey olmamış gibi ben hayatımda.bu kadar nefret etmedım ınsanlardan bu hafta yine çagırdılar yine gidicem dedi eşim bende konuşmuyorum onunla ne yaparsa yapsın allaha sıgınıyorum allaha havale edıyorum

Canım Senin adına üzüldüm, ama biraz ağırlığını koyman gerekiyor..
Herşeyden önce sen bir bireysin,Seni önemsemelerini sağlaman gerekiyor..
Hakkında hayırlısı olsun..

inanmıyorum ya 17 yaşında bir kız sana nasıl öyel bağırır valla iyiki snein yerind eben yoktum binayı başlarına yıkardım neyse ben cadılığımı kendime saklıyım.
canım bencede eşinle küs kalma çünkü şuan seni ondan başka kimse anlamaz otur konuş snein ailen görüşme diyemem ama ben muhatap olmak istemiyorum de güzel güzel konuş sesin hep yanı tonda ve sakin olsun onun yanında huzur bulduğunu his ettir ona :)

:1shok::1shok: Yeni gördüm yazını ..sen oğlumu almaya çalışıyorsun ne demek ki kafamçokkarıştı O zaman hiç evlendirmeseymiş yada kendi de başkasının oğlunu aldı o zaman malum evlediğine ve bir oğlan sahibi olduğuna göre Ne kadar cahil insanlar ya...Eşin ne diyor peki bunca olana heralde sessiz kalmıyordur Bide anlamıyorum ya evlendikten sonra neden bu kadar kıymetleniyor oğulları ... Okadar kıymetliyse hiç evlendirmesinler 40 kat kaftana sarıp bir ömür yanlarında saklasınlar Sanki kendileri hiç gelin olmadılar :1no2:

kızlar ailem burda olsa bı akrabam ne bilim bi yakınım kimsem yok okadar zoruma gittiki tek iftar açmak. nasıl ağlıyorum oğlumda daha 10 aylık ona sarılıp ağladım çok zor ya sakın saıkın altlı üstlü oturmayın sakın kimse bei uyarmadı biri gelip kızım altlı üstlü oturma öok zor olur deseydi belki böyle olmayacaktı

Bu kadar kafana takmamani tavsiye ederim eşinin ailesi sonuçta mecbur görüşecek bir bakima oda iki arada bir derede kaliyor. bir yerde sen bir yerde kardesleri annesi yani onun icinde kolay degil.

senin görüsmek gibi bir mecburiyetin yok bırak eşin görüşsün ama senin kalbini kırarak değil.sende bu küslüğü daha fazla uzatma.karşılıklı oturup mantıklıca konuşun bu konuları.yoksa küs kalarak bir yere varamazsınız.

canım haklı sebeblerın olabılır ama uzak bır akraba degılkı dugunde ölumde goruşsenız
eşinın aılaesı küs küs nereye kadar bır gun mutlaka konusulacak
hastalık var saglık var...eşin hata yapmış ama oda arada kalmış aılesı ve sen
oda haklı kendınce..keşke boyle küslükler olmasa ama oluyorda
umarım eşinle aran duzelır mutlu mesut yaşarsınız
kendınıde boyle uzme gecıcı seyker kafa yorma canım

ne demek dövmeye kalkıştılar kimse kimseye böyle bişey yapamaz eşininde senin yanında olması gerekirdi
tavrını koy ama yinede eşinle aranıda bozma sana sabır diliyorum ne diyeyim:bbo:

slm canım kısmende olsa hemen hemen aynı şeyleri yaşadım seninle...........ben şuan yaklaşık 1 aydır eşimden ayrıyım....... burada hatalı olan ne görümcelerin , ne kayınvaliden nede kaynatan ,, tek suçlu var ise oda eşin.........................eğer gerçekten eşini seven ve çocuğunu seven insan asla karısına laf söylettirmez , aradaki o teraziyi aynı seviyede tutacak olan insan eşindir canım... eğer olmuyorsa ayırsın evini...............inş herşey yoluna girer sen kalbini ferah tut , sonunda biz üzüldüğümüzle kalıyoruz unutma.....................

Gerçekten kaldırılması çok zor şeyler. Bana o bacaksız tokat atsaydı eğer onu varya feleğini şaşırtırdım Nasıl insanlar bunlar ya kaynanan da bu kadar kıymetliyse oğlu evlendirmeseymiş canım ne bu böyle ya gelin mi alıyolar düşman mı yada köle mi belli değil klava: Üzülme canım senin eşinle aranı bozmaya çalışıyolar eşinin de sana sahip çıkması gerekirdi ama oda ayrı bi düşüncesizmiş olsun sen yine de o insanlar yüzünden eşinle aranı bozma kaynananı ve o bacaksız görümceni sevindirme. Yazıklar olsun Allahtan bulsunlar ne diyim bulcaklar da zaten :teselli:

ben senin yerinde olsan sonucu her ne olursa olsun muhattap olmam

herkes haddini bilsin canım

görümcenin yaptıgı yanına kar kalmaz merak etme
o da ele karışacak bakalım o neler yaşıcak

eşin böyle yaparsa onlar daha çooooook üstüne yürürler senin
önce eşinin seni saydırması lazım
görümcene sen büyüğünle böyle konuşamazsın,onun nereye gittiğini ben biliyorum nereye isterse gider deyiverse,annesinede anne her yere seninle gelmez sorunda değil dese hiç böyle şeyler olmazdı
görümcende çok terbiyeliymiş(!)
kucağında çocuk olan bir kadına ve hatta abisinin eşine nasıl vurabilir insan
bu ne cürret,neye güveniyorki bu kadar ayıp ayıp
kaynatanın dediklerini hiiç düşünmüyorum bile,o da ayrı bi dünya
burda tüm suç eşinde
sana bu şekilde davranmalarına karşın gidip onlarla yemek yiyorsa sen bu muameleyi daha çook göreceksin demektir
onun erkek olarak sizin benim karıma,çouğumun annesine bu şekilde davranmaya hakkınız yok,benim karımı üzen beni üzer diyerek seni koruması ve o yemeğe gitmemesi lazımdı
bak ozaman bidaha yapabiliyorlarmı böyle bişey
aman oğlumuzla aramız bozulmasın diye seni nasıl el üstünde tutarlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…