Moralim çok bozuk😔

Tweety009

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2022
379
168
İyi geceler kizlar.
Moralim çok bozuk. Ağladım ağlayacağım artık.
Boşanma avukatim darp raporu şikayet her türlü kanıt olduğu halde ceza davasını kaybetti. Yeni bir avukat bakayım dedim boşanma için 55 bin istiyor. Sadece davayı alıp takip etmek için. Üstüne birde takılarin davası var boşanma aşamasında olduğum adamın üstüne tek bir toplu iğne dahi yok hiç bişi alamayiz. Cezayı kaybettim. Takıları alamıyor musum. Boşanma zaten teee 9 cu aya duruşma ertelendi. Koskoca 15 ay oldu. BOŞANAMİYORUM. Çok bunaldım.
Anneme dedim artık olmuyor hic bir mahkemeyi kazanamadık madem bişi kazanmiyoruz niye bu kadar bekliyorum olmuyorsa olmuyor biz istemiyoruz karşı taraf istemiyor bı imza atıp bitirelim. Dediği cevaba bak biz suçlu muyuz onlar teklif etsin anlaşmalıyi bile. Adamın umrunda değil ki karısını düşünmedi çocuğu düştü oldu düşünmedi. Boşanma davası açıldı perişan bile olmadı. Gününu gün ediyo ceremesini ben çekiyorum.
Hastanede bile sigortam yok sıkıntı çekiyorum. Soyadım değişmedi her yerde hem eski hem yeni çıkıyor millet sorup duruyor.

Coook bunaldım. Psikolojim berbat oldu. Yalandan gülmekten yüzümdeki sahte gülümseme den bile bıktım . Halimi düşünen yok..karnın doydu. Tamam iyisin. Allah'ım ne kadar zor kadın olmak. Ben daha 26 yaşındayım yaa ağır geliyor artık herşey...
Elimden geleni yaptım ben ama hiç bir dileğim istediğim gibi olmuyor....
Beni inim inim inlettiler. Allah'ım sende onları bana muhtaç et karşımda inim inim inett nel olur Allah'ım ne olur
Tam azıcık yüzüm gülüyor sonra başa sariyorum.
Bugün 3 kez özel numaradan aradılar kim bilmiyorum o taraftan diye tahmin ediyorum. Kim ne diye beni özelden gizliden arasın.

Hayatimdan vazgeçtim nerdeyse evladımı kaybedip kürtaj olduğumda zor toparladim ayağa kalktım 4 ay yataktan çıkamadım aylarca battaniye altında ağlamaktan gözümde yaş kalmadı. Bitsin artık bitsin çok yoruldum.

İstemeden isyan eder halde buluyorum kendimi ben acı cekerken onlar gülüp eğleniyorlar üstüne. Rabbimin gücüne gitmesin ama ilahi adalet flan öyle bişi yok diye düşünmeye başladım. Kötüler hep kazanıyor

Kötüler kazanmıyor kazandığını zannediyor ama onlardan tamamen kurtulunca kazanan siz olacaksınız her zaman dua edin rabbim yardımcınız olsun gerçekten zor bi durum ama isyan etmeyin gerçekten gözyaşının arkası gülmektir göz yasımız neden akarmis biliyor musunuz arkasından gelen gülmeler için yüzü temizlemek😊😊

Zamanında çok benzerlerini yaşadım.Ama ben en sonunda pes etmiştim 3 sürdü dava.Bitmesine çok az kalmıştı ama dayanamadım artık.Elimde olan üç kuruşuda avukata vermiştim.Bütün düzenim bozuldu,ailemin yanına döndüm,iş yok,güç yok…Karşı taraf aynı hayatına devam etti.Çok çok zordu o günler.Ama geçti,bitti.O dönemden daha beter dönemler oldu hayatımda.Onlarda bitti.Yani hepsi geçiyor.İkinci evliliğimi yaptım,mutluyum…Yaşadıklarım aklıma bile gelmiyor.İlahi adalet işledi mi bilmiyorum ama.

Zamanında çok benzerlerini yaşadım.Ama ben en sonunda pes etmiştim 3 sürdü dava.Bitmesine çok az kalmıştı ama dayanamadım artık.Elimde olan üç kuruşuda avukata vermiştim.Bütün düzenim bozuldu,ailemin yanına döndüm,iş yok,güç yok…Karşı taraf aynı hayatına devam etti.Çok çok zordu o günler.Ama geçti,bitti.O dönemden daha beter dönemler oldu hayatımda.Onlarda bitti.Yani hepsi geçiyor.İkinci evliliğimi yaptım,mutluyum…Yaşadıklarım aklıma bile gelmiyor.İlahi adalet işledi mi bilmiyorum ama.
Ben ikinci bir evlilik istemiyorum demekki benim için hayırlı değil sevmek sevilmek evlenmek bir yuva kurmak belkide ben beceremedim aile olmayi bilmiyorum.

Ama öyle anlar geliyor ki sosyal medya da o süslü püslü aile tablolarına özenmiyor degilim

Ben ikinci bir evlilik istemiyorum demekki benim için hayırlı değil sevmek sevilmek evlenmek bir yuva kurmak belkide ben beceremedim aile olmayi bilmiyorum.

Ama öyle anlar geliyor ki sosyal medya da o süslü püslü aile tablolarına özenmiyor degil
Sosyal medyada herşey şişirilmiş 🤣Daha yaşınız çok genç,şu anda düşünmemenizde gayet sağlıklı bence.Bende öyle düşündüm senelerce,ama sonra bir anda kendimi evlenmiş buldum 😅Hatta nişanımda bir ara ne yapıyorum ben ya diye düşündüm😅

Beddua etme bence.

Madem kendi başına boşanmaya bile karar veremiyorsun artık aklını başına alma zamanı geldi.

Toparla kendini. Küçük de olsa bir işe girmen gerekiyor. Para kazanmak için değil o battaniyenin altından kalkman için.

İş bulamıyorsan da spora,kursa yazıl mutlaka.

Beddua etme bence.

Madem kendi başına boşanmaya bile karar veremiyorsun artık aklını başına alma zamanı geldi.

Toparla kendini. Küçük de olsa bir işe girmen gerekiyor. Para kazanmak için değil o battaniyenin altından kalkman için.

İş bulamıyorsan da spora,kursa yazıl mutlaka.
Battaniye den çıkalı çok oldu ama psikolojik etkisi gitmedi bir türlü 15 ay oldu.

Ya gencecik kadınsın bu ne bitkinlik.
Olmadı mı bir çay yap yeniden başla. Annen haklı vazgeçme. İşin var mı? Yoksa barodan bir avukat talep et altınları al. Onlar senin yani.
Ha çalışıyor musun o zaman araştır uygun fiyat veren bir avukat illa bulunur. Boşandım elimde kararım da var ama protokolün şartlarını yerine getirmeyen bir pislikle mücadeleme devam ediyorum. Bugün buldum bir avukat icraya başlayacağız yakında.
Üstelik ben 2 minnak yavrumla veriyorum mücadelemi. Toparlan salma kendini

Ya gencecik kadınsın bu ne bitkinlik.
Olmadı mı bir çay yap yeniden başla. Annen haklı vazgeçme. İşin var mı? Yoksa barodan bir avukat talep et altınları al. Onlar senin yani.
Ha çalışıyor musun o zaman araştır uygun fiyat veren bir avukat illa bulunur. Boşandım elimde kararım da var ama protokolün şartlarını yerine getirmeyen bir pislikle mücadeleme devam ediyorum. Bugün buldum bir avukat icraya başlayacağız yakında.
Üstelik ben 2 minnak yavrumla veriyorum mücadelemi. Toparlan salma kendini
Avukatim var ama bana göre ilgisiz o yüzden ikinci bir avukat bakalım dedik bir davayı kaybettim. Sırada boşanma ve Ziynet davası var. Nafaka zaten hak getire almadık 15 aydır.

Bitkinim çünkü yoruldum ne umdum ne buldum. Hayatımin hatasıymis nikah masasına geçip o imzayı atmak

Avukatim var ama bana göre ilgisiz o yüzden ikinci bir avukat bakalım dedik bir davayı kaybettim. Sırada boşanma ve Ziynet davası var. Nafaka zaten hak getire almadık 15 aydır.

Bitkinim çünkü yoruldum ne umdum ne buldum. Hayatımin hatasıymis nikah masasına geçip o imzayı atmak
Haksızım diye düşünme. Mahkemelerden nafaka ve tazminat az çıkıyor ya da çıkmıyor zaten. Arkadaşım çocuğuna 400 lira alıyor şaka gibi. Ki çocuk özel bir çocuk. Masrafları daha fazla yani.
O nedenle tazminat ve nafakada anlaşma yoluna gidilmeli. Madem tazminat olmadı nafakada o vermez zaten. Mahkemede cüzi birşey verir muhtemelen. Sen altınları almaya bak. Çok hırs yapma. Ha üzerinde birşeyi yok veremez dersen de sana alma hakkı geçsin ondan sonra bir ömür boynuna yük olur o altınlar. Üzerine tek çöp alamaz bir ömür icralı gezer durur

Bu sizin hayatınız. Annenizin beklentisi çok yersiz. Siz sonuçta o adamdan o soyadından kurtulmak istiyorsanız en hızlı yolu anlaşmalı boşanma. Karşı taraftan teklif gelmiyorsa siz talep edin. Bir an önce bitsin ve önünüze bakın. Çok ama çok gençsiniz. Her şey bitmiş gibi davranmayın. Önünüzde upuzun yıllar var. Umutla hayata sarılmak eminim size yeni fırsatlar, yeni mutluluklar getirecektir.

Haksızım diye düşünme. Mahkemelerden nafaka ve tazminat az çıkıyor ya da çıkmıyor zaten. Arkadaşım çocuğuna 400 lira alıyor şaka gibi. Ki çocuk özel bir çocuk. Masrafları daha fazla yani.
O nedenle tazminat ve nafakada anlaşma yoluna gidilmeli. Madem tazminat olmadı nafakada o vermez zaten. Mahkemede cüzi birşey verir muhtemelen. Sen altınları almaya bak. Çok hırs yapma. Ha üzerinde birşeyi yok veremez dersen de sana alma hakkı geçsin ondan sonra bir ömür boynuna yük olur o altınlar. Üzerine tek çöp alamaz bir ömür icralı gezer durur
Aynısını babamda dedi sümsuk üstüne ömür boyu bir şey almacak mi elbet anadan babadan birşey kalır yine sen hakkını alırsın. Yada ömür boyu asalak gibi hiç bir mal edinme den edindiğini de üstüne alamadan yaşar diye

Bu sizin hayatınız. Annenizin beklentisi çok yersiz. Siz sonuçta o adamdan o soyadından kurtulmak istiyorsanız en hızlı yolu anlaşmalı boşanma. Karşı taraftan teklif gelmiyorsa siz talep edin. Bir an önce bitsin ve önünüze bakın. Çok ama çok gençsiniz. Her şey bitmiş gibi davranmayın. Önünüzde upuzun yıllar var. Umutla hayata sarılmak eminim size yeni fırsatlar, yeni mutluluklar getirecektir.
Gelde anlat işte bunu anneme. Bişi desem suçlu oluyorum. Zaten duygusal biriyim. Yine ben üzülüyorum

Mahkemeyi dış dünyanda gibi gör, senden bağımsız arka planda işliyor. Sadece avukat konusunu hallet barodan talep edebilirsin. Yakınlara sorabilirsin vs.
Benimde üç yıl sürmüştü davam ama takmamaya çalıştım. Evde oturmadım işe girdim, tekrar üniversite okudum, yeni hayat kurdum kendime, sosyal hayatım oldu sonra sevgilimde oldu. Tüm bunlar olurken arka planda boşanma davası vardı o soyadla okudum okulu, umursamadım. Hayatı durdurma yani boşanma davası sürüyor diye. Peşini de bırakma. Kendi iyiliğin için iş bul biran önce.

Gelde anlat işte bunu anneme. Bişi desem suçlu oluyorum. Zaten duygusal biriyim. Yine ben üzülüyorum
Büyüklerin düşünce yapılarını anlamak zor. Ama bu sizin hayatınız koca kadınsınız siz, boşanırken annenizden izin alacak değilsiniz. Sizin iyiliğinizi düşünerek söylediği şey aslinda sizin mutluluğunuza neden oluyor.

Anlaşmalı boşandim, ama cevremde çekişmeli olupta altinlarini geri alan olmadı. Yanıltmak istemem, belki avukat iyiyse hakkınızı alırsınız, almanizida çok isterim. Evden cikmayan eski koca bosanma aşamasında gezmedik yer birakmadi, ve sosyal medyada paylasiyordu. Ona takilmayin ne yaparsa yapsın gösteriş . Soyadını bende yaşamıştım ,değişti deyin gecin detaya gerek yok. Bence karşı tarafta anlaşırsa anlasin, barodan avukat tutun 3 dakikada bitiyor. Kendiniz için bir an önce kurtulmaya bakın, Evimdeki eşyaları ailesi götürdü. Basta cok hirs yaptim. Zamanla insan kurtuldugunu anlıyor.
Ilahi adalette bence işliyor. Suç ortak olabilir, ama 2. Evliliği yapmayacaginiz anlamına gelmez. Umarım tez zamanda kurtulursunuz.

X