Moralim çok bozuk, sizce kazıklandım mı? :( Okul Çantası Fiyatı: 600 TL

Eklentiler

• 78D2F38E-116F-457B-B4A8-ECC07EA33264.png
    78D2F38E-116F-457B-B4A8-ECC07EA33264.png
    404,6 KB · Görüntüleme: 41
  • 0D8971A2-239F-4203-8CCC-259D2128D85D.png
    0D8971A2-239F-4203-8CCC-259D2128D85D.png
    499,7 KB · Görüntüleme: 40
  • 00C49619-4DB6-4A9C-B90F-453CA896E8C1.png
    00C49619-4DB6-4A9C-B90F-453CA896E8C1.png
    361,2 KB · Görüntüleme: 37
Öyleymiş. Ben eskiden D&R internet sitesinden alış veriş yapıyordum. Sonra mağazasını görünce dedim alayım netten ne farkı olacak ki. Bi baktım liste fiyatından %15 indirim var. Neden böyle sitede daha ucuz dedim. Eleman maaşı kira derken böyle dediler bana :KK70:

ben uygulamasını sileli bayağı oluyor.
kitap yurdu kidega bkm falan alıyorum kitap alacaksam.
okul için istenen yardımcı kitaplarıda kitapseç trendyol falan hallediyorum. geçen soru bankası istemişti öğretmen tek kitap için kırtasiyeden alayım dedim 55 lira dedi trendyola baktım 26 lira🙈 kırtasiyeye gelene kadar bindirmişlerde bindirmişler😅

Arkadaşlar iyi geceler,
Geçtiğimiz ay çocukların okul masrafları bir hayli yüksek geldiği için okul çantası alamamıştık çocuklara..bu ay alalım bari dedik.
Ben kendim gittim başka şehirdeki bi AVMye. Ailem de orada oturuyor, ziyaret etmiş olurum dedim.
Spor mağazalarından baktım, doğru düzgün kalmamış. Kalanlar da tek göz, küçük suluk yeri var bi tane falan.. fiyatları 300 tl..
Sonra başka bi bilinen ama genelde ürünleri biraz pahalı olan bir mağazaya girdim.
Bir çantayı çok beğendim. Güzel, değişik, daha fazla eşya alacak yerleri var falan. Fiyatı 600 tl.
İnternetten araştırma yapmamıştım güvenmediğim için.
Düşünün ki mağazada tek gözlü çantalar 300 tl iken, internette daha büyükleri 150-200 civarıydı. Dedim orijinal değildir belki falan diye güvenemedim.
O yüzden orijinal mağazadan almaya karar verdim.
O 600 tlyi verip aldım oğluma çantayı..
Ama internetten baktım, aynısını bi kere kesinlikle bulamadım.
2. Olarak çok güzel tam aradığım gibi okul çantaları 200-250!tl.
Şimdi üzülüp duruyorum.
Hayır yani, uzun süre kullanılacaksa, iyi olduğu sürece verdiğim paraya acımam.
Ama işte çok daha aşağıda fiyatları görünce dünden beri bayağı bi canım sıkıldı
Kendime de bi çanta almıştım başka bi mağazadan, 320 tlye.. onun benzerleri de internette 150-200 arası..
Yani diyorum bu mağaza işi mi kazık, ben mi alışverişi bilmiyorum, internet mi gerçekten güvenilir değil anlamadım.
Teselli verebilirseniz sevinirim.
Yoksa gerçekten çok üzgünüm valla..
Bir de değişim yapamam, başka bi şehirden aldım ve bulunduğum yerde o mağazalardan yok.
Daha fazla üzülmeyin ama iade etmenin mutlaka yolu vardır...başka şehirde olması önemli değil

Okul çantası mahmutpaşadan alınmaz mıydı ya. Her şeyin çakması makul fiyatlara. Çakma eastpak alıp 4 sene kullanmıştım lisede.🥲
Onlarda kansorejen ama çocuğa almamalı.daha uygun fiyatlı ce belgeli ürün tercih edilmeli

Gördüm bunları da alt katında outlet mağazası var oradan aldım. Mesela yeni sezon takımlar 130 ben aldım 90TL. LCW bile olsa fazla para veremem hahhaha

ben çocukken lcw ilk açıldığında, hani maymunlu logosu varken bir t shirt tayt takımı almıştı annem, üzerinden 25 sene geçti hala sapasağlam duruyorlar ve evet hala giyiyorum
fkglşdfklşgdkş

Geçen gün en çok şubesi olan, şu ortasında & işareti olan kitapçıya gittim. Her yerde afişler, "kitap günlerine ozel bir alana ikincisi yarı fiyatina" kampanyaları falan var. İçerisi senlik yeri gibi cunku ikinci kitap yüzde elli indirimli...
Derken aradığım kitabı buldum. Yeğenime söz verdigim bir okul öncesi kitabıydi. Normalde bir kitap (aslında herhangi bir şey) almadan önce cimri sitesine bakarım, en ucuz nerede diye. İnternette A..... 'da 16 liraydı, bu &li yerin sitesinde 18 liraydı. Üstelik birkaç şey alınca kargo ücretsiz oluyor ama usendigimden almadım, son güne bıraktım. O ikincisi yüzde elli indirimli gün gittigimde bir de baktım ki minicik kitap 30 TL
Yani ikincisi yüzde elli indirimli bile olsa 45 TL, oysa kendi internet sitesinde kampanyasiz düz iki tane al 36.
Dalga mı geciyorsunuz?
Sırf yegenimin gözünde verdiği sözü tutmayan biri gibi olmamak için aldım ama uyuz oldum. Kasada sıra beklerken (kampanyayı gören gelmiş) hemen arkamda lise talebesi ve velisi elinde Veronika ölmek istiyor ile sıra bekliyordu, göz ucuyla baktım, 33 TL. Oysa ben aynı kitabı on liraya almıştım . Hemen açtım, a..... sitesinde on TL halini bulup 'eger aceleniz yoksa buradan sipariş edin,hem ilk sipariste kargo da yok,yazık gunah' dedim :) onlar kitabı bırakıp ayrıldılar,bir baktim sıranın devamı eline telefon almaya başladı 🤪

Yaniiiiii evet, internet çoğu zaman daha ucuzdur. Üzülmek yerine iade edebilirseniz iade edin, edemezseniz de en azından size bir deneyim olmuş olsun,bundan sonra alacağınız şeyin markası modeli belli olunca hemen cimri ve benzeri sitelerden birinden bakın bakalım o marka model en uygun nerede kaç TL:))
Kızıma tüm kitaplarını amazondan alıyorum. Hem yorumlardan fikir sahibi olabiliyorum hem de zaten ucuz olan fiyatlar bazen indirime giriyor. Geçen 18 tane çocuk kitabı aldım 83 liraya. %10 indirim vardı, prime uyelirine de ekstra %10 mis gibi fiyata aldım. Bence kitap kesinlikle internetten alınmalı..

Arkadaşlar iyi geceler,
Geçtiğimiz ay çocukların okul masrafları bir hayli yüksek geldiği için okul çantası alamamıştık çocuklara..bu ay alalım bari dedik.
Ben kendim gittim başka şehirdeki bi AVMye. Ailem de orada oturuyor, ziyaret etmiş olurum dedim.
Spor mağazalarından baktım, doğru düzgün kalmamış. Kalanlar da tek göz, küçük suluk yeri var bi tane falan.. fiyatları 300 tl..
Sonra başka bi bilinen ama genelde ürünleri biraz pahalı olan bir mağazaya girdim.
Bir çantayı çok beğendim. Güzel, değişik, daha fazla eşya alacak yerleri var falan. Fiyatı 600 tl.
İnternetten araştırma yapmamıştım güvenmediğim için.
Düşünün ki mağazada tek gözlü çantalar 300 tl iken, internette daha büyükleri 150-200 civarıydı. Dedim orijinal değildir belki falan diye güvenemedim.
O yüzden orijinal mağazadan almaya karar verdim.
O 600 tlyi verip aldım oğluma çantayı..
Ama internetten baktım, aynısını bi kere kesinlikle bulamadım.
2. Olarak çok güzel tam aradığım gibi okul çantaları 200-250!tl.
Şimdi üzülüp duruyorum.
Hayır yani, uzun süre kullanılacaksa, iyi olduğu sürece verdiğim paraya acımam.
Ama işte çok daha aşağıda fiyatları görünce dünden beri bayağı bi canım sıkıldı
Kendime de bi çanta almıştım başka bi mağazadan, 320 tlye.. onun benzerleri de internette 150-200 arası..
Yani diyorum bu mağaza işi mi kazık, ben mi alışverişi bilmiyorum, internet mi gerçekten güvenilir değil anlamadım.
Teselli verebilirseniz sevinirim.
Yoksa gerçekten çok üzgünüm valla..
Bir de değişim yapamam, başka bi şehirden aldım ve bulunduğum yerde o mağazalardan yok.
Bütün ürünlerin benzerlerini çok farklı fiyatlara bulabilirsiniz ki zaten. Bunda garip olan bir şey yok. 150 liraya da çanta olduğunu biliyorsunuzdur. Aynısını 150ye görseniz hadi sağlam kazıklanmışsınız diyeceğim. Ama siz o çantayı seçmişsiniz almışsınız, benzeri 200 lira diyorsunuz. 🤷🏻‍♀️
Yıllardır internetten alışveriş yapıyorum, güvenilir sitelerden olduğu sürece hiç problem yaşamadım. İnternet satışları her zaman mağazadan daha uygundur bu bilinen bir şey zaten. Beğendiğim bir ürünü nette fiyat araştırması yapmadan asla almam. Baya fiyat farkı oluyor çünkü.
Hatta size bir şey anlatayım, biz evlendiğimizde televizyonumuzu internetten beğendik. Ama almaya tereddüt etmiştik koca tv neticede. Baktım satıcı yaşadığımız şehirde, hemen gittik dükkanına. Sitedeki fiyatın 1000₺ fazlasını söyledi. E bu satıcı siz değil misiniz, şu sitede bu fiyat gözüküyor dedik. O indirimi site kendisi yapıyor, biz yine paramızı alıyoruz. Siz ordan sipariş verin ürünü yine biz getireceğiz dediler. Biz de öylece 1000₺ ucuza aldık. Bundan sonra internete de bir bakın derim.

ben çocukken lcw ilk açıldığında, hani maymunlu logosu varken bir t shirt tayt takımı almıştı annem, üzerinden 25 sene geçti hala sapasağlam duruyorlar ve evet hala giyiyorum
fkglşdfklşgdkş

sen kız çocuğu olduğundandır o🤣
lcw pijama takımının altının dizlerinin yırtılması bizde 1 ayı bulmuyor🙈 tabi bu lcw ye has değil marka farketmeksizin böyle🤷‍♀️

sen kız çocuğu olduğundandır o🤣
lcw pijama takımının altının dizlerinin yırtılması bizde 1 ayı bulmuyor🙈 tabi bu lcw ye has değil marka farketmeksizin böyle🤷‍♀️

yaa bence ama eskiden pek çok marka çok daha kaliteliydi.
ben sıradan bir kız çocuğu değildim ki, her teneffüs deli gibi koşulan düşülen oyunlar oynardım :)

600 tl bir çantaya vermem net.
2 sene önce zincir marketlere gelen h...çanta diye bilindik bir markanın su geçirmez çantasını 75 tl ye aldım.ortaokula gidiyor.muhtemelen ortaokulu bitirir.
netten baktığımda da 120 civarı idi o ara.
artık almışsınız bari karakter vs olan birşey almasaydınız.1 sene sonra bu çocuk işi deyip kullanmak istemiyorlar.

Geçen gün en çok şubesi olan, şu ortasında & işareti olan kitapçıya gittim. Her yerde afişler, "kitap günlerine ozel bir alana ikincisi yarı fiyatina" kampanyaları falan var. İçerisi senlik yeri gibi cunku ikinci kitap yüzde elli indirimli...
Derken aradığım kitabı buldum. Yeğenime söz verdigim bir okul öncesi kitabıydi. Normalde bir kitap (aslında herhangi bir şey) almadan önce cimri sitesine bakarım, en ucuz nerede diye. İnternette A..... 'da 16 liraydı, bu &li yerin sitesinde 18 liraydı. Üstelik birkaç şey alınca kargo ücretsiz oluyor ama usendigimden almadım, son güne bıraktım. O ikincisi yüzde elli indirimli gün gittigimde bir de baktım ki minicik kitap 30 TL
Yani ikincisi yüzde elli indirimli bile olsa 45 TL, oysa kendi internet sitesinde kampanyasiz düz iki tane al 36.
Dalga mı geciyorsunuz?
Sırf yegenimin gözünde verdiği sözü tutmayan biri gibi olmamak için aldım ama uyuz oldum. Kasada sıra beklerken (kampanyayı gören gelmiş) hemen arkamda lise talebesi ve velisi elinde Veronika ölmek istiyor ile sıra bekliyordu, göz ucuyla baktım, 33 TL. Oysa ben aynı kitabı on liraya almıştım . Hemen açtım, a..... sitesinde on TL halini bulup 'eger aceleniz yoksa buradan sipariş edin,hem ilk sipariste kargo da yok,yazık gunah' dedim :) onlar kitabı bırakıp ayrıldılar,bir baktim sıranın devamı eline telefon almaya başladı 🤪

Yaniiiiii evet, internet çoğu zaman daha ucuzdur. Üzülmek yerine iade edebilirseniz iade edin, edemezseniz de en azından size bir deneyim olmuş olsun,bundan sonra alacağınız şeyin markası modeli belli olunca hemen cimri ve benzeri sitelerden birinden bakın bakalım o marka model en uygun nerede kaç TL:))
Ben de cimriyi çok kullanıyorum, gerçekten inanılmaz fark ediyor. Bir de kampanya dediğiniz gibi kampanya bile olsa güvenmemek gerek, önce bindirip sonra indiriyorlar malum. Mutlaka kontrol ediyorum. 😄 Bu arada o “&” kendi internet sitesinde yıllardır mağazasından daha ucuza satıyor kitapları.

İnternet alışverisi artık hayatın bir parçası haline geldi siz de alissaniz iyi olur. Yoksa daha çok kaziklanirsiniz. Ben sürekli internetten alıyorum herşeyi kargonun biri gidiyo biri geliyor. Genelde Trendyol dan alırım markasına kumaşınna dikkat ederim. Merdiven altı Instagram hesaplarından almam

yaa bence ama eskiden pek çok marka çok daha kaliteliydi.
ben sıradan bir kız çocuğu değildim ki, her teneffüs deli gibi koşulan düşülen oyunlar oynardım :)

ya evet kalite konusuna kesinlikle katılıyorum. şimdi bir yıkamaya ağzı burnu kayıyor zincir mağazaların çoğunun ürünlerinin.

ya evet kalite konusuna kesinlikle katılıyorum. şimdi bir yıkamaya ağzı burnu kayıyor zincir mağazaların çoğunun ürünlerinin.

sanırım daha çok satma stratejisinin sonucu.
gerçekten kaliteli ürünler de inanılmaz pahalı oluyor.
bir t shirte 400 veriyorsun, evet 5-6 yıl giyiyorsun ama düz bir şeye o parayı vermek çok saçma.

Aldığınız markayı yeni okudum. Böyle zincir mağazalarda genelde iade işlemini illa aldığınız şubede yapmanız gerekmez. Kendi bulunduğunuz yerdeki şubeye de yapabilirsiniz.

X