Moralim çok bozuk, sizce kazıklandım mı? :( Okul Çantası Fiyatı: 600 TL

Enteresan. Tercih meselesi tabii ki.
Saat önemlidir, çoğu zaman statü göstergesidir özellikle iş ortamlarında. Müşteriyi etkilemek için bile mecburen alınır o saat. Benim öyle bir derdim yok ama saate verdiğim paraya acımam mesela. Güzel bir aksesuarımızdır kendisi.

Konu sahibi boşverin. Lcw’de bile çocuklar için günlük alt üst takım 140 liraydı. Zara’da 300. Her şey uçmuş. Öyle farz edin. :KK51:
Haklısınız, gerçekten çok pahalı. Çocuklar için yaptığım alışverişlerde 500 den aşağı ödeme yapamıyoruz genelde. Mevsimlik toplu kıyafet alışverişleri (3-5 parça) 500 den aşağı değil çocuk mağazalarında ve reyonlarında..

Saat önemlidir, çoğu zaman statü göstergesidir özellikle iş ortamlarında. Müşteriyi etkilemek için bile mecburen alınır o saat. Benim öyle bir derdim yok ama saate verdiğim paraya acımam mesela. Güzel bir aksesuarımızdır kendisi.
Doğrudur, güzel saatler benim de dikkatimi çeker :) yanında künye falan oluyor bazılarının. Amaca göre olabilir evet..

Arkadaşlar iyi geceler,
Geçtiğimiz ay çocukların okul masrafları bir hayli yüksek geldiği için okul çantası alamamıştık çocuklara..bu ay alalım bari dedik.
Ben kendim gittim başka şehirdeki bi AVMye. Ailem de orada oturuyor, ziyaret etmiş olurum dedim.
Spor mağazalarından baktım, doğru düzgün kalmamış. Kalanlar da tek göz, küçük suluk yeri var bi tane falan.. fiyatları 300 tl..
Sonra başka bi bilinen ama genelde ürünleri biraz pahalı olan bir mağazaya girdim.
Bir çantayı çok beğendim. Güzel, değişik, daha fazla eşya alacak yerleri var falan. Fiyatı 600 tl.
İnternetten araştırma yapmamıştım güvenmediğim için.
Düşünün ki mağazada tek gözlü çantalar 300 tl iken, internette daha büyükleri 150-200 civarıydı. Dedim orijinal değildir belki falan diye güvenemedim.
O yüzden orijinal mağazadan almaya karar verdim.
O 600 tlyi verip aldım oğluma çantayı..
Ama internetten baktım, aynısını bi kere kesinlikle bulamadım.
2. Olarak çok güzel tam aradığım gibi okul çantaları 200-250!tl.
Şimdi üzülüp duruyorum.
Hayır yani, uzun süre kullanılacaksa, iyi olduğu sürece verdiğim paraya acımam.
Ama işte çok daha aşağıda fiyatları görünce dünden beri bayağı bi canım sıkıldı
Kendime de bi çanta almıştım başka bi mağazadan, 320 tlye.. onun benzerleri de internette 150-200 arası..
Yani diyorum bu mağaza işi mi kazık, ben mi alışverişi bilmiyorum, internet mi gerçekten güvenilir değil anlamadım.
Teselli verebilirseniz sevinirim.
Yoksa gerçekten çok üzgünüm valla..
Bir de değişim yapamam, başka bi şehirden aldım ve bulunduğum yerde o mağazalardan yok.

Kargoyla annenize gönderin
Anneniz iade etsin

İş görüşmesine giderken lüks saat kiralayanlar var.

Arkadaşlar iyi geceler,
Geçtiğimiz ay çocukların okul masrafları bir hayli yüksek geldiği için okul çantası alamamıştık çocuklara..bu ay alalım bari dedik.
Ben kendim gittim başka şehirdeki bi AVMye. Ailem de orada oturuyor, ziyaret etmiş olurum dedim.
Spor mağazalarından baktım, doğru düzgün kalmamış. Kalanlar da tek göz, küçük suluk yeri var bi tane falan.. fiyatları 300 tl..
Sonra başka bi bilinen ama genelde ürünleri biraz pahalı olan bir mağazaya girdim.
Bir çantayı çok beğendim. Güzel, değişik, daha fazla eşya alacak yerleri var falan. Fiyatı 600 tl.
Düşünün ki mağazada tek gözlü çantalar 300 tl iken, internette daha büyükleri 150-200 civarıydı. Dedim orijinal değildir belki falan diye güvenemedim.
Şimdi üzülüp duruyorum.
Kendime de bi çanta almıştım başka bi mağazadan, 320 tlye.. onun benzerleri de internette 150-200 arası..
Yani diyorum bu mağaza işi mi kazık, ben mi alışverişi bilmiyorum, internet mi gerçekten güvenilir değil anlamadım.
Bir de değişim yapamam, başka bi şehirden aldım ve bulunduğum yerde o mağazalardan yok.
Lütfen magazadan almayın dukkan kırasınıda eklıolar .Neyse arada bır bole kazık yıyıp canım sonra gelıoz kendımıze.Akakce dıye bır program var cimri diyede oraya begendıgım urunlerı ekleyıp dusunce bıldırım gelıo ole alıorum.Başka turlu hayat çok zor .

Kaziklandinizmi bilmem ama bizim kiramiz kadar cantaya para vermissiniz😱 Maddi olarak sorununuz yok sanirim oyuzden verdiğiniz parayi artik düşünüp darlanmanin anlami yok bence.Bu arada 3 yıl önce kızıma canta aldim 2 gözlü suluk yeri filan var ayri 50 tl hala da taş gibi

600 TL kira
Hangi şehirdesiniz ?

Mesela saat benim için son derece gereksizdir. Telefondan da öğrenebilirim ki siz 2000 tl indirim yaptırmışsınız. Saat kaç lira ki bu kadar indirim oldu mesela..
Kimi için statü göstergesi, kimi için çocuklarına miras bırakacağı en güzel hediye, kimine tutku, kimine kültür, kimi için sadece şık bir aksesuar:) Saat 8 bin civarıydı 6’ya indiler…

Kimi için statü göstergesi, kimi için çocuklarına miras bırakacağı en güzel hediye, kimine tutku, kimine kültür, kimi için sadece şık bir aksesuar:) Saat 8 bin civarıydı 6’ya indiler…
10 bin ama size 7.5 dedi ben 5.5a aldım. Baştan falsolu zaten benim ne özelliğim var da bana 7.5???

Ben çok standart bi insanım 36 beden 37 numara. Begendigim şeyler hep bitmis olur. Bazen sinir oluyorum her şeyin 40-42 bedeni kalmış oluyor. Herkes mi zayıf memlekette anlamıyorum.

Bilmem bende her zaman indirimde bulamiyorum istedigimi. Devamli takipte olmak gerekiyor demek ki, ben de zirt pirt gelen bildirimlere bakmiyorum.
Tetikte olup ilk indirime girdiginde bakmak lazim herhalde. 😬 Bazi urunleri de zaten bedenleri tukenince indirime sokuyorlar direkt. 🙄🙄

Arkadaşlar iyi geceler,
Şimdi üzülüp duruyorum.
Okul çantası için 600 lira ciddi bir meblağ. Benim yaşadığım muhitte düşük bütceli bir yer değil ama 70_80 TL'ye almışlar çantaları bende bilindik bir mağazadan 150tkye kaliteli olsun 3-4 yıl kullansın diye aldım duyan bana bile pahalı dedi.

Valla ben indirim takip ediyorum. Yetişkin insanım her türlü kıyafetim, çantam, ayakkabım var. O yüzden çok acil bunu almam lazım gibi bir şey söz konusu olmuyor. Moda takip etmek gibi bir huyum da yok. Minimalist insanım zaten 10 tane olacağına bi tane olsun iyisi olsun derim. O yüzden geçtim yarı fiyatı çeyreğine bile aldığım oluyor. Kış başı 1500 lira olan kabanı sezon sonu 350 liraya aldım geçen sene mesela, bu sene giyeceğim.
Boyner den 15 liraya mont düşürmüştüm uzun kışlık o geldi aklıma 😃😃

Ya arkadaşlar cidden uykum kaçtı :KK43:
Tamam kabul, fazla vermişim.
Uzun zamandır alışveriş yapmıyordum zaten.
Aylar sonra ilk defa çıktım. He töapazada fiyatlar uçmuştu. Oğlum için verdiğim paraya acımam asla ama dediğim gibi, normal fiyatları. 3 katına almışım. Bir de tek gözlüler 300 olunca bu da normal herhalde dedim.
Hatta spor mağazasında yüzüme bile bakmadılar, kasada ödeme bekliyordum, az kalsın alacaktım. İlgilenilmediğim için sinirlenip çıktım. Sonr abi mağazaya girdim.
Her şeyin fiyatı çok fazla. Bir de benim yaşadığım şehirde bu mağazalar yok, o yüzden herkes ooo diyor; siz burada kıytırık demişsiniz 😢
Bi Ankara İstanbul’da yaşamıyoruz, en iyi dediğiniz markalar nedir bilemem.
Üzüldüm gerçekten ama bir daha asla alışveriş yapmam, olur biter diyorum.
Durumumuz iyi evet, yeri geliyor günde 1000 tl harcıyorum ekstralar için.
Bu çantayı da dediğim gibi, değse 1000 tl ye de alırım.
Ama sorun normal fiyatın 3 katı fazla para Ödemiş olmam..

Annem her zaman her şey uyguna denk gelmez der. İhtiyaç varsa alınır, beğenildiyse alınır. Normalde hesaplı insanımdır, yüksekten uçmam ama uçmak zorunda kaldığım durumlar ya da uçmayı tercih ettiğim ürünler olabiliyor. O nedenle bu bir ürüne çok para verdim diye kendinizi çok sıkmayın. Ama içinize çok dert oluyorsa neden iade etmiyorsunuz anlayamadım.

Ben marka severim ev kıyafeti dışında asla almam markasız ürün. Ama öyle bir araştırırım ki neredeyse koton lcw fiyatına sıfır ck guess adi…s vs alırım . Zaman ayırmak lazım . Bir de kışın yazlık yazın da kışlık alarak çok kaliteli giyinilebilir
Yıllardır bu şekilde alışveriş yapıyorum,asla sezonda bişey almam,zaten yazdan almış olduğum için herşeyim hazır..bu şekilde 1 tane alacaksam 3 alabiliyorum..evdeyim ve zaman da çok herşeyi netten alıyorum..

Konu sahibi boşverin. Lcw’de bile çocuklar için günlük alt üst takım 140 liraydı. Zara’da 300. Her şey uçmuş. Öyle farz edin. :KK51:
Dun lostra icin avmye girmek zorunda kaldim.Fiyatlara inanamadim hemde koton falan 140 tan basliyor banami cok geldi ya.

2.el alırim daha iyi az yaşanmislik katsin.Biraz marjinal biraz doga dostu :)

X