Tatlı Tarifi Mor Havuçlu İrmik Tatlısı-Birşah Süt Sponsorluğunda

alsem

Diva
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Aralık 2019
17.467
54.111
Herkese merhabaaaaaaaa, kanalıma hoş geldiniz

Evet sevgili hatunlar, bugün rengine ve tadına hayran kaldığım bir tarifle yarışmaya katılıyorum. Gıda boyası kullanmadan ve tadından ödün vermeyen harika bir tatlı oldu. Ben süslememden dolayı adını GÜZ GÜLLERİ TATLISI koydum Hemen malzeme listesine ve tatlımın yapılışına geçeyim.

Malzeme listesi:

2 adet mor havuç (havuçları yumuşatmak için 2 su bardağı su)
6 su bardağı süt
1.5 su bardağı irmik
1.5 su bardağı şeker
1 paket vanilya
1 yemek kaşığı tereyağı

Yapılışı:
1) Öncelikle havuçlarımızı rendeleyip bir tencereye alıyoruz ve üzerine 2 su bardağı suyu ilave ederek havuçlar yumuşayıncaya dek pişiriyoruz. (Havuçları rendelerken eliniz renk almasın diye eldiven takın bence )

2) Havuçlar yumuşadıktan sonra tenceremizi ocaktan alıp 2 su bardağı süt ekleyerek havuçları blenderdan geçiriyoruz. Daha sonra üstüne kalan 4 su bardağı sütü, 1.5 su bardağı irmik ve 1.5 su bardağı şekeri ekleyerek kıvam alıp göz göz olana kadar kaynatıyoruz.

3) Kaynayan muhallebimizin altını kapatıp üzerine 1 paket vanilya ve 1 yemek kaşığı tereyağını da ekleyip muhallebiye karışmasını sağlıyoruz.

4) Muhallebimizi sudan geçirdiğimiz kek kalıbımıza döküyoruz ve oda sıcaklığına geldikten sonra üzerine streç film çekip buzdolabında dinlenmeye kaldırıyoruz. (Ben 1 gece dolapta beklettim ama siz o kadar uzun süre bekletmek zorunda değilsiniz. 3-4 saat de yeterli olacaktır.)

5) Soğuyup dinlenen muhallebimizi kalıptan çıkararak süslememizi yapıyoruz. (Muhallebiyi kalıba yapışan tarafından biraz bastırarak ayırırsak kalıptan daha kolay çıkacaktır )

Veeeee afiyet olsuuuuuunnnn!

Farklı tabaklarda da göstermek istedim, hepsinde de çok şık durdu.

Son düzenleme:
Ellerine saglık canım sunum falan guzel olmuss

Ellerine emeğine sağlık canım şahane olmuş
Yarışmada bol şans diliyorum

Ellerine saglık canım sunum falan guzel olmuss

Ellerine sağlık canım sunum falan efsane olmuş bol şans diliyorum

Muhteşem olmuş sunumda süper zaten hele o çiçekler filan.
Ellerine sağlık başarılar diliyırum sanada

Böyle bişey alsaydım böyle yapardim kesinlikle ,görmüştüm biyerde hoşuma gitmişti. Harika olmuş çok beğendim canım ellerine sağlık

Görüntüsü çok hoş. Tadıda güzeldir kesinlikle.
Ellerine sağlık canım. Yarışmada başarılar diliyorum

Ellerine sağlık canım çok güzel olmuş bol şanslar
Hepinize çooooookkk çoook teşekkür ederim. Tadında hiç havuç tadı yok, gönül rahatlığıyla yapıp yiyebilirsiniz kızlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…