Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

ben bugün dr gittim rutin kontrol herşey yolundaymış rahmin temiz dedi dr hiç bişi yok ama yinede 1 yıl bekle dedi geçen yaşadığım kanamada ara kanama normal dedi korkma dedi içim rahatladı herşey yolundaymış çok şükür:))

selam geçmiş olsun çok üzüldüm inanın inşallah saglıgınız düzelir öncelikle siz saglıklı olunki saglıklı bebekler gelir zaten allahdan umut kesilmez

sağolasın gülden. insan böyle zamanlarda sağlığının kıymetini anlıyor.

arkadaşlar ben adetimden 10 gün sonra bi ara kanama geçirmiştim şimdide normal adet tarihim 4 gün geçyo ben şimdi ara kanama tarihinimi yoksa normal adet tarihimi dikkate almam gerekiyo

bence ara kanama tarihinin mikarı fazla olduysa ara kanama tarihini baz alman gerekiyo gülerkancım ama miktarı az ise geçen adet tarini baz almalısın..

ben doğum kontrol hapı kullananlara sordum ara kanamayı değil normal adet tarihin önemli dediler şaşırıp kaldım bildiğim tek şey var korkuyorum

arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım bende 3 hafta önce kürtaj oldum yapılan patolojik incelemede mol gebelik çıktı. Patoloji sonucunu bugün öğrendim ve dünyam başıma yıkıldı hele internetteki yazıları okuduğumda daha da kötü oldum uykum kaçtı yarın doktorum çağırdı ve ben yarını nasıl yapacağımı bilmiyorum eşimde doktor bana söylediği bu durumun tekrar etme olasılığı yüzde bir ama içimde nedense korku var yarını nasıl edeceğim bilemiyorum Allahım beterinden saklasın demekten başka elimden bişi gelmiyo morale ihtiyacım var

geçmiş olsun canım. interneti okuyup kafanı bulandırma. molün çeşidi önemli bhcg takibi yapılacak o zaten herşeyi belli ediyor.... o önemli. genelde pek bir şey olmuyor. moralini yüksek tut..sevgiler..

çok teşekkür ederim diantus bugünü zor ettim doktorum bugün üniversite hastanesine sevk etti bu beni daha da korkuttu Allahım bi daha vermez inşallah tekrarlar diye çok korkuyorm bir daha gebe kalamazsam diye Allahım herşeyin hayırlısını nasip etsin Benimkisi parsiyel molmuş bu arada

geçmiş olsun selfish.. şuan herşey senin için taze olduğundan dolayı tereddütdesin,korkuyosun ama içini ferah tut ben burda ne arkadaşlar gördüm sağlıklı hamilelikler geçirdiler.. korkma üzme kendini..

çok teşekkür ederim canım belkide daha yeni olduğu için bu kadar korktum sizin yazdıklarınızı okuyordum bende daha önceki asyfalardan Allahım inşaalllah bi daha yaşatmaz böyle bişiyi bizlere. Canım senin bir senelik takibin sona ermek üzere anırım değil mi? Birde bhcg sıfırlandıktan sonra tetkikler ayda bir mi yapılmaya başladı? çok soru sordum galiba..

:) estağfurullah sor tabiki :) benim 1 senelik takibim haziranda bitiyor.bhcg sıfırlanana kadar her hafta,sıfırlandıktan sonra 6 ay boyunca ayda 1, diğer altı ayda ise 2 ayda 1 tahlil yapıldı.. mesela bugün yaptırdım sonuç 0 :) son tahlilimide Allah'ın izni ile haziranda yaptırıcam ve biticek.
Allah kimseye yaşatmasın ama şöylede düşünmek lazım " yaşayacağımız varmış yaşadık" insan tedirgin oluyo,üzülüyo,yıpranıyo kaybettiğin bebeği ağlarsın kendi durumuna mı... ama çok takmamak lazım.geçiyo bitiyo işte..üzüldüğünle yıprandığınla kalıyosun.. o sebeple sen sen ol kesinlikle takma kafana gerekli zamanda testini yaptır tedbiri elden bırakma ama üzülmede..

parsiyel molmüş zaten korkacak bir şey yok. ancak bhcg takibini aksatmayacaksın. hiç bir şey olmaz inş. ben iki kez kürtaj olmak zorunda kaldım yukarıda daha öncede yazmıştım. şimdi 5 aylık dünyalar tatlısı bir kızım var. kalbini ferah tut... sevgiler.

Sürenin az kalmasına sevindim doktorum bana en az 1.5 sene hamile kalmayacaksın dedi .dün bhcg sonucumu aldığımda sonuç 0. 5 çıktı kürtajdan sonraki 20. gün ama daha önce iki hafta testlerim yapılmadı Bu olay beni çok yıprattı bebeğimi kabetmemenin üzüntüsünü bile tam olarak yaşayamadan böyle bi sonuçla karşılaşmanın üzüntüsü sardı Bu olay iki binde bir olan bi olaymış sanırım çok küçük olasılılara girebilme ihtimalim oluyo diye düşünüyorum şimdide inşaallah bir dahakinde yüzde bir olasığa girmeyiz ve sağlıklı mı sağlıklı bebelerimiz olur

Merhabalar arkadaslar.Bende bes haftalik hamile iken kahverengi lekeler basladi.Alti haftalik iken kalp atimini duyduk.Leke on gün sürdü ve bitti.Hersey normaldi.Daha sonra siddetli agriyla kanama basladi,ve Mart ayinin dokuzunda bebegimin kalbinin durmasi sonucu sekiz haftalik iken kürtaj oldum .Sonuc ise mol gebelik cikti.Kürtajdan iki hafta sonra kan verdim,daha sonra üc hafta sonra tekrar kan verecegim.Doktorum bana alti ay kadar hamile kalmamami söyledi.ilk zamanlar kafama cok takmistim ama simdi ise gelecege bakiyorum .insallah rabbim bizlerede saglikli ve hayirli cocuklar nasip ederim.

Cevapladığın için teşekkür ederim. Allah kızını sana bağışlasın bize de nasip etsin inşaallah. Merak ettiğim parsiyel mol geçirdiğinden kaç ay sonra tekrar hamile kaldın. Doktorlar bu konuda değişik değişik davranıo sanırım bana en az bir buçuk sene hamile kalmayacaksın dedi. Ben hamileliğim sıraında parsiyel molün hiç bir bulgusunu yaşamadım.Kürtajdan sonra alınan parça patologa gitti sonuç 18 gün sonra çıktı Yani kanda ilk iki hafta testlerimin hiç biri yapılmadı dün doktor bhcg ölçümümü istedi kürtajdan 20 gün geçmişti bir de daha önce dediğim gibi üniversite hastanesine sevk etti. Kan sonucumu aldığımızda dokorum çıkmıştı kandaki değerim 0. 5 çıktı.[/QUOTE]

bendede hiç bir belirti olmamıştı ama kalp atışı yoktu. ama o küçük hali gözümün önünden gitmez hala c:a015: fakat zaten kromozom sayısı fazlalığı olduğu için (69) yaşaması imkansız. 0.5 bhcg birimi hangi birimden bilmiyorum ama benim ölçümlerdeki birmden ise (mlU/ml) çok düşük bir değer. zaten 0,8 in altı normal değer miş. benim kürtajdan sonraki ilk değerim 10.000 di. önce azaldı sonra hızla arttı ve ikinci kez kürtaj oldum ama hep değerler 2000 nin üstü idi. ikinci kez kürtajda hızla düştü ve sıfırlandı. ama dediğim gibi birim olayı farklı olabilir. bana 1 yıl beklememi söylediler ama minik hanım 5 ay sonra geldi.. hiç bir sorunda yok şükür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…