Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

değerin sıfırlanmasına çok sevindim sana demiştim .eee şimdi kaç ayın kaldı mutlu haberi beklemeye? artık gebe kalmak için sende gün ay sayabilirsin dimi?

yasak 1 sene sonra yani 1 temmuz 2010 da bitiyor canım :) bu arada tekrar tebrik ederim taze anne adayı :)

sağol canım.ama belki sende benim gibi bekleyemez amaaaaaannnn dersin ve başlarsın çalışmalara bakalım hayırlısı olsun hepimiz için.ben beklemedim ama bakalım neler çıkıcak karşımıza...

bugün yine kan verdim bhcg için.sonucu yarın alıcam.gecen ay 0.10 du yazmadıysam yazayım istedim.Artık bebek için beklemek istemiyorum ama aynı zamanda korkuyorumda riskli olduğu için. Yarınki değerim pozitif çıkarsa diyorum?? tepkim ne olur?? üzülürmüyüm? şokmu yaşarım? sevinirmiyim? bilmiyorum.. aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali.. şaşkın kalırım herhalde.. sevinememkii... mafoldumben

arkadaslar cok gecmıs olsun. ınsaellah hayırlısı ıle hamıle kalabılırımbu ay derde saglıklı bebeklere saglıklahamıle kalırsınız... ben de tabı:) (benım kı dıs gebelıktı)

arkadaslar cok gecmıs olsun. ınsaellah hayırlısı ıle hamıle kalabılırımbu ay derde saglıklı bebeklere saglıklahamıle kalırsınız... ben de tabı:) (benım kı dıs gebelıktı)

sağol canım sanada geçmiş olsun.Allah zamanı geldiğinde hayırlı sağlıklı bebekler nasip etsin bizlere..

arkadaşlar merhaba, öncelikle hepimize geçmiş olsun..
ben şubat ayında kürtaj oldum, doktorun bilgisizliği hakikaten çok kötü.. kürtaj materyalini genetik teste gönderdik (kendi isteğimizle) gelen sonuç 69xxx çıktı.. yani mol gebelik.. tabi dünyam yıkıldı internette okuduklarımdan sonra.. çok şükür parsiyelmiş dedik ama yaşadıkalrımız da bezdirdi.. kürtajda ilk düşüğüme göre öyle bir kanama oldu ki anlatamam felaketti.. sonra bir iki günde rahatladım.. kürtajdan bir hafta sonraki kontrolde gittiğimizde doktor içind parça kalmış dedi, düşük hapı verdi (tabi bu arada o hala genetik sonuç da gelmediğinden mol gebe olduğumu bilmiyordu) neyse o hap kadar iğrenç bir şey yok kürtajda bile o kadar zorlanmadım.. onunla kalanı da düşürdük ve bu sırada doktor sonunda test sonucu parsiyel mol olduğumu anladı ve başladı BHcg takibine.. Allahtan bende değerler zaten çok yüksek değildi ve bir iki ay içinde normal sınırlara düştü.. beni ne arıyor ne soruyordu doktor her hafta gidip kan vermek de zorluyordu beni.. normal sınıra inince (henüz sıfır olduğunu görmedim ama normal sınırda olduğunu gördüm) bıraktım gitmeyi bir gün arayıp sormadı öldün mü kaldın mı diye.. ben tabi artık hamile değildim onun ekmek kapısı gitmişti elinden...
bu arada yaşadığımız sıkıntı bununla da kalmadı, biz bebekte çıkınca kendimize de genetik test yaptıralım dedik.. eşimde genetik hastalık taşıyıcılığı çıktı ve ancak tüp bebek ile anne olabileceğimi, şansımın ise en fala %15 olduğunu öğrendik..
ben şubattan beri korunuyorum (doğal yoldan)..
size sormak istediğim bir şey var, benim adetlerim çok düzenlidir, 28 günde bir olur.. yani olurdu.. bu molle birlikte bozuldu ilk başlarda sonra toparladı, geçen ay üç gün erken oldu ve doğru düzgün kanama bile olmadı.. bu aysa üç gün geçti üstünden olmadım.. iki gün önce bir damla kahve-siyah kan, dün de bir damla açık pembe kan gedi o kadar.. karnım davul gibi şişti.. soğuk soğuk terliyorum ve korkuyorum nüksten..
acaba mol nüksetmiş olabilir mi? sizin molden sonra adetleriniz nasıl oldu kızlar? acil cevap bekliyorum, bugün doktora gideceğim ama kafayı da yemek üzereyim?
herkese selamlar

geçmiş olsun canım. Öncelikle şunu söylemek istiyorum benim doktorum ilk zamanlarda çok ilgiliydi herhafta kan verdim o beni arayıp sonucu söyledi haftaya tekrar yaptır dedi. değer sıfırlanınca ayda bir test yaptıracaksın dedi biara değerim 2 veya 5 birim yükseldi bunu önemli olmadığını söyledi ve enazından 10 ve 10un altına düştüğünde aylık teste başlayabilirsin demişti. bi hafta değerim 9,5 oldu doktorumu aradım konferansa gitmiş yok tv ye gitmiş ulaşamadım ve aylık yaptırmaya karar verdim. artık aylık yaptırıyorum doktorumda arayıp sormuyor ama şu varki bu testi ben kendim iiçn yaptırıyorum ve kesinlikle atlanmaması gereken birşey.. çünkü mol gebeliğin nüksetmesi bu testle kendini gösterebiliyor başka türlü muayenede anlaşılması çok zor.. gidip test için kan veriyoru ertesi günü arayıp sonucumu öğreniyorum. doktorum iyi bi doktor ona çok güveniyorum.. biz patolojiden bi haberken o bize patoloji testine gönderelim mol gebeliğe benziyor demişti. ama başka doktor anlamamıştı bozulmuş gebelik demişti. oyüzden şanslıyım.
kanama konusuna gelince ben kürtaja girmedenki gece kanamam başladı çok yoğun bi kanamam oldu hatta doktora da sonra olayım şimdi çok kanamam var demiştim :) oda olmaz şimdi olman lazım demişti. kürtaj sonrası çok kanamam olmadı normal oldu. sonraki kontrolümde de doktor iyi olduğunu söyledi ama bazen karnım ağrıyor ve aklıma sorı işaretleri gelmiyor da değil :)
kürtaj sonrası ilk adetim 37 gün sonra oldu. ondan sonraki adetlerimde bu adet gününe yakın oldu. ben 30 günde bir olduğum için her ay aynı günlerde adet bekledim ama 3 gün sonra 3 gün önce falan gibi sapmalar oldu.nolmalde düzenlidir ama çok önemsemedim.22 sinde adet olmuştum sonrasında 24 ünde sonrasında 25 ve geçen ay 22 sinde oldum.bugünde ayı 21i bakalım bu ay nezaman gelecek :) inşallah hayırlı sağlıklı bebeklerimiz olur Allah bize o günleride nasip etsin.
Bu arada doktora o zaman herhangi bir test yaptırmamıza gerek varmı demiştik yok demişti. 1 yıl korunun sonrasında eğer olmazsa görüşürüz demişti. Benim doktorum tüp bebek uzmanı ama ben buyüzden gitmedim ona.. burda (k.k) birisinden tavsiye almıştım ondan gittim ona. çok yoğun oluyor randevuları hep sarkıyor.. alelacele geliyo muayene edip konuşup transfere gidiyo vs.. o bakımdan şikayetçi olsamda bilgisine güvendiğim için başka doktora da gitmedim.

selam arkadaslar bende ılk hamılelıgımde kalp atısı olmaması sebebıyle kurtas oldum patoloji sonucunda parsiyel mol oldugunu ogrendık. doktorum 6 ay korun dedı ben daha sonra baska bır doktora gıttım oda ılla 1 sene korun dedı açıkcası parsıyel moldan kayklanabılecek belırtlerı yasamamıstım yanı ne asırı mıde bulantısı ne asırı bhcg degerı yukselmesı bırtek kahverengı lekelenmelerım oluyordu ordan bı problem olacagını anlamıstım . neyse sonucta oylede boylede 1 sene bekledık .1 sene boyunca dogum kontrol hapı kullandım son bır ay hapla beraber folıc acıde basladım ertesı ay hamıle kaldım ama gene olmadı, bu sefer kahverengı lekelenme falanda olmadı kalp atısınıda duyduk ama 1 hafta sonrasında kalbı durmusdu mayıs ayında yıne kurtaj oldum ve patolojı sonucunda gene parsıyel mol cıktı....sonrasında baska bır doktora gıttım bu sefer prof a kadar çıktık :)) onlarda patolojıyı tekrarladılar sonucundada bazı parsıyel mol ozllıklerını tasıyo ama bununla beraber olumden dogan dusuk yanı zayıf gebelık dedıler , her ıhtımale karsı 6 ay bekle dedı. aralıkda surem doluyo ama yenıden hamıle kalmaya korkuyorum aynı seylerı yaşamak korkutuyu
sonucta tekrarlama olasılıgı gene var . bızde genetık testı yaptırdık esımdede bendede bırsey cıkmadı
vıtamın yetersızılıgınde kaynaklandıgı ongorulebılıyomus özellıkle a vıtamını o yuzden yaklasık 5 aydır sureklı vıtamın ve folıc asıd alıyorum . dogum kontrol hapıda kullanıyosanız mutlaka hapı bıraktıkdan ay sonra hamıle kalın . doktorlar acıkca bı etkısı var demıyolar ama doktorum hamıle kalmadan 3 ay oncesınde bırak kendı yontemlerınızle korunun dedı.
kendımızı tesellı edecek tek sey daha kotusu olmaması arkadaslar onemlı olan saglıklı bebeklerımızın olması karnı burnunda bebelerını kaybeden anneler var yada hıc hamıle kalamayanlar bunları dusunerek yinede şukretmek lazım.

Son düzenleme:
geçmiş olsun levıncı.. Allah bu acıyı bir daha yaşatımasın ve Allah beterinden saklasın diyorum.. bu mol gebelik tekrar edebilir evet ama etmeyedebilir yani risk her kadında olduğu kadar var.. mesela bu topicte yazan ebram hamile kaldı şuan hamile ve gayet sağlıklı bi hamilelik süreci yaşıyor Allah yardımcısı olsun nazar değmesin :) oyüzden kötüsünü değil iyisini düşünelim iyi olsun. Benimde bekleme sürem temmuz başında bitiyor.. bende de yaş problemi var.. şuan 30 yaşındayım önümüzdeki sene 31 olucam.. Allah bize bu acıyı tekrar yaşatmasın.. sabır göstermeliyiz.. umarım bu sabrımızın karşılığını sağlıklı hayırlı bebeklerle alırız :) Allah yüzümüzü güldürür bebek konusunda inşallah :)
Ayrıca mol gebelik yaşamış olup sağlıklı bebekleri olan çok kişi tanıdım bu forumda.

bırsey sorucam doktorlarınız sıze herhangı bır test yada bırsey oner dımı bu durumla ılgılı

Son düzenleme:
doktorum herhangi bir test önermedi hatta ben sordum yok dedi ilk düşük normal sayılıyomuş ama bu hafta sonu başka bi doktora gittim sigara içme eddi sigara mol gebeliğe sebepmiş.. bende şimdi sigarayı bırakmaya çalışıyorum sen içiyomusun?

canııım büyük geçmiş olsuuuun..Merake ttim yazarsan sevinirim son durumun nedir.hala beklemedemisin?

canııım büyük geçmiş olsuuuun..Merake ttim yazarsan sevinirim son durumun nedir.hala beklemedemisin?

sağol evet beklemedeyim her ay bhcg testi yaptırıyorum kontrol amaçlı olarak.Bu ay son kez aylık test yaptırdım artık 2 ayda 1 test yaptırıcam son 6 aylık döneme girdim.Allah'ın izni ile temmuzda yasağımız bitecek :)
Hayırlısı buymuş Allah sağlıklı sıhhatli hayırlı bebekler nasip etsin tüm isteyen çiftlere :Saruboceq: istiyosan sana da :CüvCüv:

canım beni çoğu gitmiş azı kalmış,inşallah hayırlısı olur busefer amacına ulaşırsın..
benimde bir yakınımda böyle bir şey çıktı onun araştırmasını yaparken nihayet sizi buldum..tanıdığımın doktoru hemen 4 ay sonra tekrar tüp beek yaptıralım diyince kafamız karıştı oysa hepiize bir yıl süre vermişler..bu bana ilginç geldi kesinlikle doktoru önemsemedi galiba.
çok teşekürederim cevabın için allah yardımcın olsun canım beniiiim..:CüvCüv::ecrin_bebek: :Saruboceq:

rica ederim yakınınızada geçmiş olsun.. onun mol gebeliği doğal yolla oldu dimi? niye tüpbebek anlamadım? yani nolmal yolla bebek olmaz diyemi tüp bebek yapalım dedi?
bana 1 sene korunma verdi yani bhch değeri sıfırlandıktan sonra 1 sene korunma verdi. ama burda karşılaştığım bazı arkadaşlara 6 ay vermiş.. benimki tam mol gebelikti.. 6 ay korunma verilen arkadaş kısmi mol'dü. O arkadaş 1 sene beklemedi ve şuan hamile :) korunmayı bıraktığı gibi hamile kaldı :) :CüvCüv:
ben başka doktora dedimki 1 sene değilde 10 ay korunsam dedim. oda bize tıp fakültesinde öğretilen budur bu hastalık 1 sene içinde tekrarlayabilir o sebeple 1 sene beklenmelidir dedi. bekleyip beklememek size kalmış ne ederseniz kendinize edersiniz dedi. bide yakınınız sigara içiyosa bıraksın.. onun etkisi varmış doktor dedi. ben bıraktım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…