Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

merhaba cnm anne adayları:

GECE YİNE 02:28 kızlar dogum kontrol hapı olarak yazz diye bir ilac onerdi doktor fazla yan etkisi yokmus hatta duydumki ic yagları eritiyormus yani zayıflatıyormus.Tam bilmiyorum ama .....
sizce kullanayımmı nedersiniz?daha adetim baslamadı kürtaj olalı 3,5 hafta oldu herhalde haftaya baslar.Buyüzden cabuk karar vermem lazım.Hapı tedavi amaclımı kullanıucam diye sordum doktora hayır dedi sadece emin olmak icin kullanmanı istiyorum dedi...ACİL DESTEK....:26:

ben kullandım yazz adlı ilacı bende gerginlik yaptı.şu an yasmin kullanıyorum ama benim polikistiğim de var.yasminden de pek menmun değilim .o da yorgunluk hissi veriyor.ya sonuçta ilaç işte hepsinin yan etkisi var ama kişiden kişiye farkediyor.

canım öncelikle çok üzüldüğümü belirtim. allah sabırlar versin. ben mol gebeliği yaşamadım ama kız kardeşim yaşadı. çok acı gerçekten çok zor bir durum. ama şuda bi gerçekki bu mol gebeliği aşılması zor bir durum. benim kız kardeşim 7 yıllık evli ve buyüzden 4 bebeğini kaybetti 4 aylıkkken. ve çok yıkıldı. günümüzde çok bilinen bir hastalık değil. ama yaşayanlar malesef çok iyi biliyor. benim sana tek tavsiyem mol gebelikle normal yoldan hamile kalmak çok zor. daha doğrusu sağlıklı bebek. çünkü benim kız kardeşimi götürmediğimiz yer kalmadı. ve çok araştırdık. kemotarepide gördü son anda bir doktoru dinledik ve bize söylediği hamile kalınır bu durumda ama sağlıklı olması çok düşük. boşuna hem maddi hem manevi yorulmayın ve tüp bebek yapın. bizde mantıklı bulduk ve tüp bebek yaptık. tüp bebek için yumurtalar toplanıldı 21 tane ve bunun 20side mol gebelik çıktı. tekrar 1 ay sonra yumurta toplandı 41 tane pijididende geçirdik. ve şuan 2 aylık hamile. benim söyliceklerim burdan bukadar eger daha çok bilgi almak isterseniz elimden geleni yaparım. allahım hepinizin yüzünü güldürsün.sağlıklı çocuklar almak nasip etsin.

geçmiş olsun ablana neyseki şimdi iyi ve bebek bekliyor.ama verdiğin bilgiler belli kişilerle sınırlı genellemek yanlış olur.buradaki kişiler zaten çok hassas.ben de mol gebelikle ilgili çok araştırma yaptım.yurt dışında kemoterapi alan kişilerin makalelerini kendi kurdukları formları okudum.ve hepsi normal yollarla belirli süreden sonra hamile kaldıklarını ve şuanda çocuklarının olduklarını anlatıyorlardı.yaşadığımız istisna bir durum ama çok vahim bir durum değil.tabiki 2.si olabilir hatta 3.süde ama normal doğum yapmak imkansız diye bir şey yok.en azından benim doktorum öyle diyor.ayrıca bu forumda sağlıklı bebekler doğuran kişiler var mol gebelikten sonra.hatta konu sahibi şuanda bir bebek bekliyor ve bildiğim kadar sağlıklı maşallah.iyi dilerin için sağol.

Herkese selamlar,
Bu forum üzerinde bilgi paylaşırken, daha önce kendi yazdığım mesajlardaki gibi "mol gebeliğin ardından normal gebelik yaşama olasılığı %98" diye akıl vermek kolay da, sıra yeniden denemeye gelince insanı bir korku kaplıyor. Bu ay 3. denememizi yapıyoruz. Ama içimde ister istemez ya %2'lik dilime denk gelirsem diye bir korku var. Sürekli dua ediyorum, yeniden aynı acıları yaşamaktansa bir 6 ay daha, bir 1 yıla daha beklemeye razıyım; yeter ki yeniden mol gebelik yaşamayayım diye...

Normal gebelik için şansımız yüksek olsa da, diğer kadınlar gibi gebelik haberi alır almaz sevinç yaşayamayacak olmamız üzücü. Sevincimizi (inşallah sağlıklı bir gebelik yaşarsak) bebeğimizin kalp atışlarını görünceye kadar ertelemek zorundayız.

Önceki gebeliğimi ve ardından yaşadığım kaybı iş yerimdekilerden saklamıştım. Çünkü insanlara bu durumu açıklamak zorunda kalmak bile bana her şeyi yeniden yaşatacak diye düşünüyordum. Ben iş yerine bu olayları unutmak için gidiyorken, orada benim yaşadıklarımı bilen ve bana sürekli hatırlatan insanların olması o dönemleri daha zor atlatmama neden olacaktı. Ailelerimiz ve birkaç arkadaşımız dışında kimsenin ne gebeliğimden ne de yaşadığımız kayıp ve sonrasındaki stresli bekleyişten haberi oldu. İnsan ilk zamanlar isyan etmeye daha bir meyilli oluyor, sürekli "Neden ben?" diye sorguluyor.:KK14: Çok şükür bekleme sürecini hüzünlü de olsa sağlam bir ruh haliyle bitirdim. Şimdi ruhum biraz daha kırılgan, saçlarımdaki beyazlar biraz daha arttı, ama yine de yeniden deneyebilmek güzel. En azından her ay endişeli bir bHcg testi yapmak zorunda kalmıyoruz. Umarım herkes bekleme süresini sağlıklı bir şekilde atlatır.

Mol gebeliğin ardından normal bir gebelik yaşayıp sağlıklı bebekler doğuran insanları duymak benim içimi rahatlatıyor. Ateş ölçme yöntemine göre salı günü yumurtlamış olmam gerekiyor. Gebelik oldu mu olmadı mı ayın 26-27'si gibi belli olacak. İnşallah hem kendim için, hem de sizler için buradan ben de sağlıklı, iyi haberlerimi paylaşırım ve herkese bir nebze de olsa umut aşılanmış olur.

Bu yazı biraz "Sevgili günlük..." tarzı bir yazı oldu. Ama bu forum da zaten böyle paylaşımlar için değil mi? İnsanın derdini anlayan insanlara ulaşabilmesi güzel bir şey. İyi ki varsınız...:KK54:

Herkese selamlar,
Bu forum üzerinde bilgi paylaşırken, daha önce kendi yazdığım mesajlardaki gibi "mol gebeliğin ardından normal gebelik yaşama olasılığı %98" diye akıl vermek kolay da, sıra yeniden denemeye gelince insanı bir korku kaplıyor. Bu ay 3. denememizi yapıyoruz. Ama içimde ister istemez ya %2'lik dilime denk gelirsem diye bir korku var. Sürekli dua ediyorum, yeniden aynı acıları yaşamaktansa bir 6 ay daha, bir 1 yıla daha beklemeye razıyım; yeter ki yeniden mol gebelik yaşamayayım diye...

Normal gebelik için şansımız yüksek olsa da, diğer kadınlar gibi gebelik haberi alır almaz sevinç yaşayamayacak olmamız üzücü. Sevincimizi (inşallah sağlıklı bir gebelik yaşarsak) bebeğimizin kalp atışlarını görünceye kadar ertelemek zorundayız.

Önceki gebeliğimi ve ardından yaşadığım kaybı iş yerimdekilerden saklamıştım. Çünkü insanlara bu durumu açıklamak zorunda kalmak bile bana her şeyi yeniden yaşatacak diye düşünüyordum. Ben iş yerine bu olayları unutmak için gidiyorken, orada benim yaşadıklarımı bilen ve bana sürekli hatırlatan insanların olması o dönemleri daha zor atlatmama neden olacaktı. Ailelerimiz ve birkaç arkadaşımız dışında kimsenin ne gebeliğimden ne de yaşadığımız kayıp ve sonrasındaki stresli bekleyişten haberi oldu. İnsan ilk zamanlar isyan etmeye daha bir meyilli oluyor, sürekli "Neden ben?" diye sorguluyor.:KK14: Çok şükür bekleme sürecini hüzünlü de olsa sağlam bir ruh haliyle bitirdim. Şimdi ruhum biraz daha kırılgan, saçlarımdaki beyazlar biraz daha arttı, ama yine de yeniden deneyebilmek güzel. En azından her ay endişeli bir bHcg testi yapmak zorunda kalmıyoruz. Umarım herkes bekleme süresini sağlıklı bir şekilde atlatır.

Mol gebeliğin ardından normal bir gebelik yaşayıp sağlıklı bebekler doğuran insanları duymak benim içimi rahatlatıyor. Ateş ölçme yöntemine göre salı günü yumurtlamış olmam gerekiyor. Gebelik oldu mu olmadı mı ayın 26-27'si gibi belli olacak. İnşallah hem kendim için, hem de sizler için buradan ben de sağlıklı, iyi haberlerimi paylaşırım ve herkese bir nebze de olsa umut aşılanmış olur.

Bu yazı biraz "Sevgili günlük..." tarzı bir yazı oldu. Ama bu forum da zaten böyle paylaşımlar için değil mi? İnsanın derdini anlayan insanlara ulaşabilmesi güzel bir şey. İyi ki varsınız...:KK54:

sende iyiki varsın keyscim..
dediklerinde çok çok haklısın ama hamile kalma süresi ve sonrası zaten normalde hep sıkıntılı insan bu devirde doyasıya hamileliğinin keyfini süremiyor maalesef.. ilk zamanlar kese göründü görünmedi kalp atışı alındı alınmadı haftasını takip ediyormusuydu yok kan testi yok mikrobuydu yok ikilisiydi yok üçlüsüydü yok amniyosenteziydi.. valla hamile kaldıktan sonra sürekli diken üstünde oluyor insan.. mesela ben son günlerde benim beynimi kemiren bebeğimde mol gebelik mi oluştu acaba düşüncesi.. mol gebelik yaşarkende rahmimde diken iğne batar gibi şeyler olurdu bunda da olmaya başladı..bu beni tedirgin etse de diğer bir tarafımda Allah ne derse o olacak diyor üzülmenin tedirgin olup sıkıntının yeri yok diye düşünüyorum..
o sebeple hamile kalmaktan korkma tatlım Allah ne yazdıysa onu yaşıyoruz elimizden birşey gelmiyor ne yazıkki.. Allah hep iyileri ile güzelleri ile karşılaştırsın hayırlılarını sağlıklılarını versin.. :KK54:

bu arada ateş ölçme yöntemini bende kullandım baya faydasını gördüm.. eğer yumurtan çatladıktan sonra ateşin ortalamanın üstünde seyredip belli bi oranda sabitlenirse gözün aydın demektir..:94:

slm kizlar
araniza yeni katildim bende bebegimi 21+2 haftalikken kaybettim cok acilar cektim ama allahima sukurler olsunki bana bir evlat tekrardan verdi allahtan umudunuzu kesmeyin elbet veren odur yine

slm kizlar
araniza yeni katildim bende bebegimi 21+2 haftalikken kaybettim cok acilar cektim ama allahima sukurler olsunki bana bir evlat tekrardan verdi allahtan umudunuzu kesmeyin elbet veren odur yine

hoşgeldin geçmiş olsun canım çok üzüldüm baya da büyükmüş.. Allah evladını sana bağışlasın prematurem.. gerçekten çok acı ama elden bişey gelmez dediğin gibi verende o alanda o..

tesekkurler canim ama gidenin yerini hicbirsey doldurmuyor 2 oglum var ama digerinin yeri bende bambaskaydi belkide kismet olmadigi icindi bilemem ama allahtan umit kesilmez ben sabrettim dua ettim simdi bebegim 2 aylik allahim evlatlarimizi bize bagislasin

merhaba arkadaslar....oncelıkle sunu soylemek ıstıyorum Allah ım ısteyen herkese bu gu guzel duyguyu tattırsın....buradakı yazılanların bende yasadım ne yazık kı...:KK5:bundan ıkı sene evvel bende mole gebelık gecırdım,kurtaj oldum ve doktorum 1sene beklememi soyledı her ay kan degerlerım olculuyrdu ve 1sene dolduktan sonra ızın verdı hamıle kalmama....sonra bır kac olmadı esım askere gıttı derken su an 3,5aylık hamıleyım ve normal yollardan kaldım.....bunu ozellıkle belırtmek ıstedım cunku umutsuzluga kapılan arkadaslarımızı gordum ve Allah ıstedıkten sonra hıc bır sey ımkansız degıl...sadece sabır lazım,soylemesı kolay bılıyorum aynı seylerı yasadım cunkı ama en dogrusu bu:KK5:ılk hamılelıgımı ogrendıgım zaman havalara ucmustuk cok guzel bır duyguydu ama sonra ne yazık kı mole gebelık teshısı konuldu.....ve bu ıkıncı hamılelıgımı ogrendıgım zaman sevınecegımı uzulecegımı bılemedım hep korkuyla durdum acaba bu kez de mı mole gebelık dıye :KK43:cok sukur bebegımın kalp atıslarını duydum ve cok rahatladım ama genede ıcıme bı korku yerlesmıs bı defa..bu kez de kanamam oldu ve plasenta prevıa teşhısı konuldu plasenta asagıda ımıs ve sureklı yatıyorum ıgne ılac dusuk rıskınden dolayı:KK25:Allah hepımızın yardımcısı olsun bol bol dua edın .....:KK14:

merhaba arkadaslar....oncelıkle sunu soylemek ıstıyorum Allah ım ısteyen herkese bu gu guzel duyguyu tattırsın....buradakı yazılanların bende yasadım ne yazık kı...:KK5:bundan ıkı sene evvel bende mole gebelık gecırdım,kurtaj oldum ve doktorum 1sene beklememi soyledı her ay kan degerlerım olculuyrdu ve 1sene dolduktan sonra ızın verdı hamıle kalmama....sonra bır kac olmadı esım askere gıttı derken su an 3,5aylık hamıleyım ve normal yollardan kaldım.....bunu ozellıkle belırtmek ıstedım cunku umutsuzluga kapılan arkadaslarımızı gordum ve Allah ıstedıkten sonra hıc bır sey ımkansız degıl...sadece sabır lazım,soylemesı kolay bılıyorum aynı seylerı yasadım cunkı ama en dogrusu bu:KK5:ılk hamılelıgımı ogrendıgım zaman havalara ucmustuk cok guzel bır duyguydu ama sonra ne yazık kı mole gebelık teshısı konuldu.....ve bu ıkıncı hamılelıgımı ogrendıgım zaman sevınecegımı uzulecegımı bılemedım hep korkuyla durdum acaba bu kez de mı mole gebelık dıye :KK43:cok sukur bebegımın kalp atıslarını duydum ve cok rahatladım ama genede ıcıme bı korku yerlesmıs bı defa..bu kez de kanamam oldu ve plasenta prevıa teşhısı konuldu plasenta asagıda ımıs ve sureklı yatıyorum ıgne ılac dusuk rıskınden dolayı:KK25:Allah hepımızın yardımcısı olsun bol bol dua edın .....:KK14:

sağol canım allah bebeiğini hayırlısıyla kucağına versin inş.sen de dua et.

slm kızlar:80:;

2 haftadır form bakacak vaktim olmadı.Bu is yogunlugundan :94: kan bile veremedim.Enson 5.65 di.gecen hafta asırı kar vardı hastanaye gidemedim bu hafta yogunluktan gidemedim.Sizce bir sorun olmusmudur?
bu arada su atese gore yumurtlama nasıl birsey bana biraz bahsedebilirmisiniz?
HERKESE İYİ GECELER :KK69:

slmlar bende aynı durumu yaşadım her ay yüregim azımda kan veriyorum çok şükür 2 ayda da 0 çıktı çok ender bi durummuş ama bende yaşadım inanılmaz üzüldüm halada ara ara çok canım acıyo benim de hem bebegim vardı hemde kesemizde mol gebelik 3 aylıkken karınmda öldü kürtaj oldum pataloji sonucu mol gebelik çook acı ama herşey kısmet ve bu bebek bana kısmet degilmiş inş ikinci hamileligimde rabbim bana saglık lı bi bebek nasip eder tabi size ve tüm isteyenlere hiç üzülme herşey kısmet biliyorsun

slmlar bende aynı durumu yaşadım her ay yüregim azımda kan veriyorum çok şükür 2 ayda da 0 çıktı çok ender bi durummuş ama bende yaşadım inanılmaz üzüldüm halada ara ara çok canım acıyo benim de hem bebegim vardı hemde kesemizde mol gebelik 3 aylıkken karınmda öldü kürtaj oldum pataloji sonucu mol gebelik çook acı ama herşey kısmet ve bu bebek bana kısmet degilmiş inş ikinci hamileligimde rabbim bana saglık lı bi bebek nasip eder tabi size ve tüm isteyenlere hiç üzülme herşey kısmet biliyorsun

canım benim çok geçmiş olsun.tam mol değildi o zaman mol çeşidi.ilk gebeliğinmiydi?kendine dikkt et.ve amin umarım canım herkesin kucağı bebişleriyle dolar.

selam kızlar nerdesiniz kac haftadır giremiyorum kesin birsürü sey olmustur dedim ama kimse yok...neyse bu arada ben artık iyice toparladım kendimi kendimi yaza hazırlıyorum tatil icin su ana ona odaklandım para biriktiriyoruz esimle sonra nasip ederse arabayı degistiricez.bunları düsünüyorum iste bir yandan okul...bir yandan is...hayat kosusturmacası..seneye bebgim icin kosturucam İNSALLAH O GÜNLERİ DORT GÖZLE BEKLİYORUM.:KK69::KK49:
bu arada ben ates olcmeyle yumurtlamayı anlayamedım formu gezdim okudum yine anlamadım bana biri anlatabilirmi nasıl yapabiliriz.?:44:

merabalar 22 şubatta kürtaj oldum parsiyel mol çıktı ve ikiz bebek beklerken ikisinide aldırdım.hayırlısı bu diyorum bhcg değerim1 ay içindede sıfırlandı şimdi testlerim ayda bire düştü ve günlük bir bemix birde folik asit plustan 3 tane alıyorum. doğum kontrol hapıda kullancam.28 yaşındayım yumurtlama sıkıntısı çekiyordum. şimdi eski sıkıntılar ve yaş da devreye girince acaba zamanımı doldurunca tüp bebekmi denesem mi diye düşünüyorum yorum yaparsanız sevinirim bu arada 6 ay tedavi görmüştük bunların 1 ay ilaçsız denedik ve bende hiç olgun yumurta bulunamamıştı en son ilaçlı rahim filmi için doktoru beklerken hamile olduğumu öğrenmiştik.

merabalar 22 şubatta kürtaj oldum parsiyel mol çıktı ve ikiz bebek beklerken ikisinide aldırdım.hayırlısı bu diyorum bhcg değerim1 ay içindede sıfırlandı şimdi testlerim ayda bire düştü ve günlük bir bemix birde folik asit plustan 3 tane alıyorum. doğum kontrol hapıda kullancam.28 yaşındayım yumurtlama sıkıntısı çekiyordum. şimdi eski sıkıntılar ve yaş da devreye girince acaba zamanımı doldurunca tüp bebekmi denesem mi diye düşünüyorum yorum yaparsanız sevinirim bu arada 6 ay tedavi görmüştük bunların 1 ay ilaçsız denedik ve bende hiç olgun yumurta bulunamamıştı en son ilaçlı rahim filmi için doktoru beklerken hamile olduğumu öğrenmiştik.

tuari biraz geç oldu ama kusura bakma canım ya şu incir ve soğan kürünüde denesene yaşın çok genç çünkü.yaşam tarzın ne bilmiyorum ama seni strese sokacak hiç bir yerde bulunma.ve bebek istiyorum olmazsa ne olur düşüncesi aklına gelince başka şeyler yap.seni mutlu edecek kişilerle görüş.
benim de yasaklı sürem bitti ve şimdi sana tavsiyelerimi kendime uygulyacağım kürler hakkında bilgi almak istersen yardımcı olabilirim.

bende 6 ay önce mol gebeliten kürtaj oldum. ve şuan sürem doldu gebeğim dr. gitiğimde bethg : 39,97 çıktı. 20 gn sonra gel dedi. ama çok merak ediyrm... ne çıkcak ayın 5de gitcem dr. benm adet gününüm 15 idi. kanda 15de baktrdım çıktı.. inş. bu defa sağlıklı bir bebeğim olcak. Dua edin bana olur mu :KK43:

tuari biraz geç oldu ama kusura bakma canım ya şu incir ve soğan kürünüde denesene yaşın çok genç çünkü.yaşam tarzın ne bilmiyorum ama seni strese sokacak hiç bir yerde bulunma.ve bebek istiyorum olmazsa ne olur düşüncesi aklına gelince başka şeyler yap.seni mutlu edecek kişilerle görüş.
benim de yasaklı sürem bitti ve şimdi sana tavsiyelerimi kendime uygulyacağım kürler hakkında bilgi almak istersen yardımcı olabilirim.

teşekkür ederim önerin için ben soğan kürünü yapmıştım ama inciri denemedim.Çocuk düşünme kısmına gelince kendimi durduramıyorum yeni olduğu için belki zamanla geçicek. İnşallah sendende iyi haberler alırız. Bizim içinde bir umut olur. Şunuda merak ediyorum bazıları için neden bana söylenen 1 yıllık süre 6 ay olrak söyleniyor.bir yıl az bir zaman değil ve boş yere bekliyorsak üzücü bir durum bu...

teşekkür ederim önerin için ben soğan kürünü yapmıştım ama inciri denemedim.Çocuk düşünme kısmına gelince kendimi durduramıyorum yeni olduğu için belki zamanla geçicek. İnşallah sendende iyi haberler alırız. Bizim içinde bir umut olur. Şunuda merak ediyorum bazıları için neden bana söylenen 1 yıllık süre 6 ay olrak söyleniyor.bir yıl az bir zaman değil ve boş yere bekliyorsak üzücü bir durum bu...

canım o oranlarının düşmesine göre değişiyorda olabilir.benim doktorum da önce 1 yıl dedi.son test sonucumdada değer sıfır çıkınca artık beklemene gerek yok dedi.EĞER zamanı beklemek istemiyorsan bunu doktorunla konuş ya da başka birinede gidebilirsin.bhcg değerleri için beklememezi istiyorlar ama haklısın bencede 1 yıl çok uzun bir süre.inş canım ilk buraya yazıcam zaten.aklına gelmesi çok normal benim de geliyor ve içim sıkılıyor ama sonra başka şeyler düşünmeye çalışıyorum.sen şu incir kürünüde dene bakalım sonrada allahtan hayırlısı.

X