Miyomlu Hatunlar Kulübü

Merhaba arkadaslar konunun tamamini okuyamadim ama belki birilerine umut olur diye yazmak istedim.
2018 yilinda hamile oldugumu ogrendim. Keseyi goremeden miyomu gördüler. 6cmle basladik. Doguma yakin 15me yaklaşmışti. Artik bir yerden sonra olcmedi doktor. Normal dogumla mudahalesiz bir dogum yaptim cok sukur. Sonrasında kanamam da normalden fazla olmadi. Doğumdan sonra 4.5 cme dustu.
2021 yilinin subat ayinda miyomum yine 11 cm civarina yükselmişti. Kapali ameliyatla miyomum alındı. Sonra bir gebeligim daha oldu. 9. Haftada gelisimi durdu. Simdi ikinci kez pozitif haberi aldim. Insallah bu kez hayirla saglikla tamamina erer.
Sorulariniz olursa elimden geldiğince cevaplamak isterim

Cok tesekkurler. Yok, miyom alındıktan sonra gebelik geçirdim.

Miyomlar yerlerine göre değişiklik gösteriyormuş. Benimki rahmin arka duvarındaydi. Gebelikte de doğumda da sıkıntı çıkarmadı.

1 hafta önce test yaptım ve şimdi yarın kontrole gidicem 5 haftalık gebelik ama 7 cm miyom var dendi ve ben heyecandan nefesim kesiliyor uyku uyuyamıyorum yorumunuz umut oldu umarım sağlıkla tamamlarız

1 hafta önce test yaptım ve şimdi yarın kontrole gidicem 5 haftalık gebelik ama 7 cm miyom var dendi ve ben heyecandan nefesim kesiliyor uyku uyuyamıyorum yorumunuz umut oldu umarım sağlıkla tamamlarız
Hayırlı olsun tebrik ederim bu süreçte öğrendiğim en önemli şey doktor seçimi. Doktorunuzun bu konuda tecrübeli ve iyimser olmasına dikkat edin. Insallah sürecinin saglikla hayirla işler

Evet oyüzden pozitif bir doktor seçtiğime inanıyorum yarın belli olucak Çünkü kendi 10 yıllık doktorumun çok ciddi bir rahatsızlığı var ve maalesef yok yarın da olmazsa başka bir doktor arayışına gireceğim

Sizin yazılar hep karsıma cıkıyor bu kadar kafanızı takmayın bu kadar arastırmayın,myom amelıyatı subseroz myomlar ıcın cok kolay bı amelıyat ıyı bı dr bulursanız laparoskopık olursanız ertesı gun ayaktasınız,dıkıs yerı bıle acımıyor,bu kadar korkmayın pozıtıf dusunmeye calısın,ıctıgınız bı agrı kesıcının bıle sızı anaflatık soka sokma ıhtımalı var yolda yururken basınıza bısey gelmeyecegı ne malum,komplıkasyon rıskı vs cok cok dusuk bı amelıyat,gercekten uzuldugum ıcın yazmak ıstedım.sadece bır karar verın ve uygulayın,bu kadar dusunmek hayatınıza sıze zarar verır,esenlıkle kalın

kızlar selam, miyom ameliyatından sonra rahatlıkla hamile kalabildiniz mi, rahim ağzında 5 cm intramural miyomum var kimi aldır kimi aldırma diyor. Buradan da okuyorum kimi çok ağrılı ve erken doğum yapmış, kimi de sağlıkla kucağına almış. Özellikle hamile miyomlu gebelerin son durumu nedir acaba?

Miyom ameliyatından sonra 6 ay korunma önerdi doktor. Sonra 4. Ayda gebe kaldım. Farklı sebeplerle o gebeligim sonlandi. Kurtajdan sonraki 3. Ayda tekrar gebe kaldım. Şimdi çok şükür iyi devam ediyor.

İlk gebeligimde de miyomlu gebelik geçirdim. Miyom rahmin arkasında olduğu için gebe kalmakta sıkıntı yaşamadık, ilk ay hamile kalmıştım. 6cm miyomla başladık 15cme yakın normal doğumla kızımı kucağıma aldim

Herkese merhaba,rahim duvarında 7 cm bir miyomum var,doktorlar ameliyat olman gerek dedi,hem büyüyor hem de kanamam çok oluyor,kan değerim 1,5- 2 lerde,yükleme yapılıyor iki ay sonra tekrar düşüyor,şunu sormak istiyorum,benden ameliyat öncesi biyopsi alındı, Ankara şehir hastanesinde oldu işlemim,ameliyat öncesi alınıyormus.ameliyatta ne ile karşılaşacagimizi görmek ve ona göre aletlerimizi hazırlamak için yapıyoruz dedi Dr,iki hafta ilişki yasak,hafif lekenme olabilir dedi,ben bir hafta sonra adet oldum adetim de bitti ama hâlâ lekelenme devam ediyor,böyle olan oldu mu?adetim 10 günü buluyor lekelenme şeklinde ama bilemedim,18 gün oldu yaptirali ,ne zaman bitecek bu lekelenme

Okuduklarımın içinde benimki kadar olumsuz durumu olan birine rastlamadım..Benim rahim duvarlarını kaplamış şekilde en büyüğü 4.5 cm irili ufaklı yaklaşık 20 adet (çok sayıda) intramural miyomum olduğu tespit edildi..Doktorlar iyi yanının rahmin iç tabakasında miyom olmamasının olduğunu söylüyor. Henüz 27 yaşındayım ve evli bile değilim..Evlenmek üzere olduğum biri tarafından aldatılmıştım bir kaç yıl önce..İnşallah üzüntüden olmamıştır diyorum şuan.3 ay önce öğrendim ve 3 aylık gözlemler istendi..Öğrenince yıkıldım, gerçek olmasın dedim..Ama gerçek..Ameliyat riskinden bahsetmeyen doktor yoktur sanırım..Şuana kadar 4 farklı doktora gittim hepsi de aynı şeyi söyledi..Bir aya kadar ilk kontrole gidicem..Hızlı büyüor mu ne durumda ne yapılmalı bunlar konuşulur sanırım..Karnımda durmasının ne sakıncası var? Tabiki ben belirtiler üzerine doktora gittim..Kanama falan yok bende ama aşırı bası hissi, ağrılar, sanki her gün adet oluyor gibi sancılar.. ve bunlar göğsümün altına kadar tüm karnıma vuruyor..Ayrıca halszilik ve yorgunluğumun da bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum..Bir kere bile olsa karnında bir bebek taşımak ve anne olmak duygusuu yaşamayı çok isterim..Ama ne olacak hiç bilmiyorum..Çok becerikli doktorlar lazım..Kayseri şehir hastanesine de gidiyorum..Üniversite profesörlerinden birinin özel muayenehanesine de gittim..Takip ediliyor şuanda ameliyat demiyorlar..Çok üzülüyorum..Ultrasona bakan doktorların yüzü değişiyor..Ben daha 27 yaşındayım..Bazen kızıyorum kendime şerefsiz de olsa biriyle evlenseydin zamanında diye..Ama sinirden böyle düşünüyorum, hırsımdan..Beni üzenlere şuan daha çok kızıyorum..Sinirim stresim geçmiyor..Ben sadece gelecekteki çocuğuma iyi bir baba seçmek istemiştim ama çocuğum olamazsa eğer herşey boşa gitmiş olacak. Durumu benim gibi olup anne olabilmiş biri varsa eğer buraya yazarsa ben çok sevinirim. Ya da durumu benim gibi olan biri yazsa da olur.

Nasıl küçülmüşler peki bi işlem mi yaptırmıştınız, ameliyat olmadınız galiba
Miyom kan damarları ile beslendiği ve östrojen hormonu da büyümesine etken olduğu için menopoza girince küçülüyormus,Dr öyle söylemişti bana,rahim her ay kanadigi için miyomda büyüme yapabiliyormus,benim gebelik sonunda 7cm olan miyomum emzirme dönemi adet olmadığım için 1,5lara indi, küçüldü,ne zamanki adet olmaya tekrar başladım o da büyümeye başladı,şuan 8cm

İsterseniz istanbuldan gökhan boyrazı araştırın sizin durumunuzdaki birçok kadını rahmi almadan ameliyat ediyor. Miyom cok olunca doktorlarda rahme bir zarar gelir diye korkuyorlar. Ben de kendisinde oldum Tabi dogurganlık etkilenir mi onu iyice sorup araştırmanız lazım

Merhaba Adetim 13 gün damla damla olunca doktor duphaston verdi 10 gün kullanmamı söyledi 2 gün kullandım ve kanamam çok arttı diye hapı içmeyi bıraktım doğrumu yaptın yanlışmı bilmiyorum bilgisi olan var mı kullanmaya devam mı etmeliydim ?

merhaba yazdıklarını okuyuca benimde yaşadıklarımı tek tek anlatmışsın. bende de19 tane myom vardı gittiğim her dr rahimin alınması gerektiğini söyledi. ankara’da dr.polat dursun a 2019 da açık ameliyat oldum ancak ameliyat sonrası yumurtalama olmadı ve menopoza girdim . araya covid döneminin girmesi ile herseye geç kalındı . bende hala ne yapabilirim diye bakıyorum . senin yaşın genç bu dr a mutlaka git derim.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim araştıracağım..Bu arada sizin miyomlarınız nasıldı, ameliyatı nasıl oldunuz, son durumunuz nedir söyleyebilir misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…