Miyomlu Hatunlar Kulübü

Ben her hangi bir operasyon gecirmedim canim doktorum dışa doğru büyüyor hala 2 cm de kaldı şükür ki büyümedi daha benim başka bir sıkıntım daha var sağ tüpüm tıkalı onu açtıracağım canım ben dedigin yöntemi hic duymadim nerelere konumlanmis miyomlar rahmini aldirma olayını kabul etmemen iyi olmuş

Kaç cm di canım

Canım ameliyat oldıgu için mi rahim eski formda olmaz dediler

Rahmin neresinde idi kaç cm di miyom canım

En son 5 buçuk oldu ama iki yıldır hiç gitmedim. Büyüdüğünü düşünüyorum çünkü ilişki esnasında ağrı sancı yapiyo
Sen gebeliği miyomla geçirdin ama değil mi. Orda sıkıntı vermedi sanırım. Yanlış mı hatırladım acaba hayıt tentürü sülük diyorlar bunun için ama

Rahim ağzı arkasında 5-6 cmlik subseroz myomum var. Önceki doktorum bebeğe zarar vermez, sadece gebelikte sana biraz ağrı yapabilir dediği için gebe kaldım. Gebeliğim 8. Haftada düşükle sonuçlandı. Şimdi yüksek riskli gebelik biriminden bir doktora gittim hem myom hem düşük meselesini konuşmaya. Muayeneden sonra diğeriyle benzer şeyleri söyledi, düşüğün myomdan kaynaklanmadığını, ama böyle gebe kalırsam bebeğe bi etkisi olmasa da rahat bi hamilelik geçiremeyebileceğimi, çok ağrım olabileceğini bu yüzden yerimde olsa ameliyat olacağını söyledi. Ama ben 35 yaşındayım ve bir an önce çocuk sahibi olmak istiyorum. Ameliyatta herhangi bi sorun çıkması yüzünden hiç hamile kalamama ihtimali gelişmesinden korkuyorum. Yine de aşırı ağrılı bir hamilelik fikri de hoş değil tabii ki. Günlerdir düşün düşün aklımı kaçırmak üzereyim. Benzer bir durum yaşanlar var mı?? Myomla sorunsuz gebelik geçirenler? Bu arada görüştüğüm doktora ameliyat olmam çok zor görünüyor çünkü özel bir hastane ve çok yüklü bir meblağ istiyorlar ameliyat için.. Ne yapsam bilmiyorum lütfen yardım edin…

Sen gebeliği miyomla geçirdin ama değil mi. Orda sıkıntı vermedi sanırım. Yanlış mı hatırladım acaba hayıt tentürü sülük diyorlar bunun için ama
Sülük vs yapamam. Evet ben miyomla geçirdim sancılı ve düşük riski vardı. Kanamam oldu uzun sürdü sonra miyom küçüldü.

Çok mu agrı yapmıştı canım. Agrını dindirecek ne yaptın
Doktor yapılacak hiç bir şey olmadığını söyledi . Yani eğer kanamam olmasaydı o sancıyla dev edecektim ve stresli , gergin , acı dolu bir hamilelik yaşamış olacaktım. Tabiki bebekler de bu durumlardan etkileniyor. Bu tip hamilelik yaşayanlar var maalesef.

Miyom sizin karninizda şişlik yaptimi arkadaşlar..daha önceleri yoktu ama son bir aydır aşırı sis karnım sizdede böyle oldumu

Benim de miyomum vardı. Önce herhangi bir etkisi yok dendi. Sonra 5 haftalık iken düşük yaşadık. Şimdi ameliyat diyorlar. Meblağa yüksek maalesef. Öncelikli sülük yaptırmayı düşünüyorum. Çünkü sülük yaptıran arkadaşım faydasını gördü. Emeğimize yazık oldu. O kadar zaman iğne ilaç. Miyomdan gittikten sonra herşey en baştan olacak. Bir de benim miyomum sezeryan bölgesinde imiş ve bebek tuttuktan sonra da denildi ki bebeğin kanala girmesini de engelliyor.

Miyom sizin karninizda şişlik yaptimi arkadaşlar..daha önceleri yoktu ama son bir aydır aşırı sis karnım sizdede böyle oldumu
Gecmis olsun. Bende 13 cm olana kadar hic belirti vermedi. Ama buyumeye devam edip dejenere olduktan sonra siskinlik ve agri yapmaya basladi. 3 hafta once ameliyata 20 haftalik gebelik karniyla girdigimi soyledi doktorum, miyom 25 cm cikti.

Kanala girmesine engel derken yani normal doguma engel mi demek istedin canım

Kanala girmesine engel derken yani normal doguma engel mi demek istedin canım
Evet normal doğuma engelmiş. Sezeryan olmuyor. Sıkıntılı bir durum muş ama baştan ameliyat denilmedi. Olan benim iki embriyoma oldu canım . Miyomu olan herkes miyomunu halletsin sonra hamile kalsın derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…