Miyomlu Hatunlar Kulübü

Evet ameliyat oldum subseroz benimkiler,siz gönlünüzü ferah tutun kurtulun inşallah,ben de çocuk istiyorum yine ameliyat diyorlar kararsızım

Evet ameliyat oldum subseroz benimkiler,siz gönlünüzü ferah tutun kurtulun inşallah,ben de çocuk istiyorum yine ameliyat diyorlar kararsızım
Merhaba yakin zamanda olacagim..insallah sorunsuz gecer canim..hamileligi engellicek seyler olmaz insallah.yapisiklik vesayre..allah yardimcimiz olsun.sizin tekrar mi turedi

submukoz+intramural 6cm miyomum var laparoskopi ile aldırmak istiyorum . miyomun çekirdeği alınıp zarının bırakıldığı bir yöntem varmış.rahme zarar vermiyormuş. bilen var mı

benimde 3 tane var 2,3 cm lik ama bi zararı yok bana hamilelik içinde engel değil dedi doktorlar sadece sancı yapıyor hamileyken bi kapalı bi sezaryen ameliyat oldum ama zararsız diye alma gereği duymamışlar. keşke hazır işlem görüyorken neden almadılar diye düşünüyorum.

regl kanamam 15 gündür devam ettigi icin herhangi bir doktora gittim. 17×16 mm miyom varmis hemen rahmin agzinda. Ameliyat dedi, histeroskopik myomektomi olacaksin korkulacak bi sey yok dedi. Ok dedim ameliyat gunu aldim vs ama sonradan arastirinca tırstım biraz. Zeynep Kamil'e gittim. Acaba orada daha iyi bi doktora mı gorunmeliyim ameliyatimi o yapsin diye yoksa herhangi bir uzman doktor da rahatlikla yapar mi bu islemi :/

regl kanamam 15 gündür devam ettigi icin herhangi bir doktora gittim. 17×16 mm miyom varmis hemen rahmin agzinda. Ameliyat dedi, histeroskopik myomektomi olacaksin korkulacak bi sey yok dedi. Ok dedim ameliyat gunu aldim vs ama sonradan arastirinca tırstım biraz. Zeynep Kamil'e gittim. Acaba orada daha iyi bi doktora mı gorunmeliyim ameliyatimi o yapsin diye yoksa herhangi bir uzman doktor da rahatlikla yapar mi bu islemi :/
Ben her daim farklı görüşler almak taraftarıyım ayrıca eğer hemen rahim agzindaysa kürtaj şeklinde alan uzmanlar var bence. Bu şekilde olması sağlık açısından daha iyi . Çünkü hamilelik olduğunda sezaryen olmak durumunda kalıyo bu tip anne adayları. Yalnız bu işlemi kürtaj şeklinde yapabilen fazla uzman yok o yüzden bol araştırma yapın . Benim de hamilelikte oluşan bi miyomum var doktorum şimdilik sorun teşkil etmediği için beni strese sokmamak için onun üzerinde durmuyo doğumdan sonra onun çaresini tekrar arastiricam. İnşallah iyi doktorlara rast gelelim

Ben her daim farklı görüşler almak taraftarıyım ayrıca eğer hemen rahim agzindaysa kürtaj şeklinde alan uzmanlar var bence. Bu şekilde olması sağlık açısından daha iyi . Çünkü hamilelik olduğunda sezaryen olmak durumunda kalıyo bu tip anne adayları. Yalnız bu işlemi kürtaj şeklinde yapabilen fazla uzman yok o yüzden bol araştırma yapın . Benim de hamilelikte oluşan bi miyomum var doktorum şimdilik sorun teşkil etmediği için beni strese sokmamak için onun üzerinde durmuyo doğumdan sonra onun çaresini tekrar arastiricam. İnşallah iyi doktorlara rast gelelim

Ben bekarım, 32 yaşındayım. Genç olduğum için kürtaja gerek yok en iyisi bu yöntem dedi. Bi de rahim ağzında olduğu için kanamalarım böyle devam edecek sürekli. Eski sonuçlarıma baktığımda bir sene içinde epey büyümüş. Çok et tükettim belki bu bile etken olmuştur bilemiyorum :/ Hemen karar vermeyim diyorsunuz yani. Teşekkür ederim.

Ben bekarım, 32 yaşındayım. Genç olduğum için kürtaja gerek yok en iyisi bu yöntem dedi. Bi de rahim ağzında olduğu için kanamalarım böyle devam edecek sürekli. Eski sonuçlarıma baktığımda bir sene içinde epey büyümüş. Çok et tükettim belki bu bile etken olmuştur bilemiyorum :/ Hemen karar vermeyim diyorsunuz yani. Teşekkür ederim.
Bi operasyon kesinlikle net sadece yöntem araştırın . Tabiki farklı kadın doğum uzmanlarına görünün. Rabbim şifa versin 🙏🏻

Öncelikle tüm miyomlu hanımlar geçmiş olsun.
Bende aynı durumdan muzdarip ve kafası karışmış durumdayım. 4.5 cm lik bir miyomum var. 3 yıllık evliyim 2.yılında bebek istemeye başladık ve normal muayeneye gittim Dr önemli değil ve bebek için engel değil dedi o yüzden dikkate almadık ama sonra 1 yıl denedik ten ve bebek sahibi olamadıktan sonra özel bir hastanede tekrar muayene oldum adet dönemlerin senelerdir düzenidir hiç düzensizlik olmadı horman tahlillerimde de hiçbir sıkıntı olmadı sonrasında Dr mutlaka ameliyat olman lazım miyom ile bebek sahibi olamazsın dedi beni yıktı geçti orada. Drlar için bunları söylemenin bu kadar kolay olmasına şaşırdım. Sonrasında tıp fakültesi hastanesinde kadın hastalıkları bebek istediğim ve miyomun olduğu için beni dire tüp bebek merkezine yönlendirdiler. Orada Rahim filminde yapılan sperm testinde diğer tüm tahliller de hiçbir sıkıntı çıkmadı orası tüp bebekte merkezi olduğu için direk aşılamaya yönlendirdi fakat ben tekrar özel hastanedeki Dr a götürdüm film sonuçları. Oradaki doktorum sonucu inceledi ameliyat olmalısın sonrasında da ilaç tedavisi uygularım dedi. Aslında ameliyat olmaya karar vermiştim ama dr yinede ilaç tedavisi deneriz dediği için güvenim kırıldı. Herşey normal ve tek sıkıntı miyom ise Dr neden ille ilaç tedavisi uygulamayı planladı anlayamadım. O yüzden henüz ameliyat olmadım ve hala bebekte yok. İlk başlarda kendi haline bıraktık bebek denemelerini ama her ay ayrı bir hüzün yaşıyorum. O yüzden önümüzdeki aylarda ameliyat olmayı planlıyorum.

Ben de bu çikolata kistinden muzdaribim geçen sene kontrole gittiğimde kistim 5 cmdi geçen ay düzenli soğan kürü denedim bugün kontrole gittim dr bana kistin 6 cm olduğunu ve rahim içinde miyom olduğunu söyledi 😞 eşimle çocuk düşündüğümüz için dr miyomun ameliyatla alınması gerektiğini söyledi çocuğa engelmiş miyom.Soğan kürünü 15 gün yaptım adet oldum adetime 10 gün kala tekrar mı yapılıyordu aklım karıştı.Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın nolur bu arada adetim gün aralığı 27, 26 , 25 değişiyor

Ben de bu çikolata kistinden muzdaribim geçen sene kontrole gittiğimde kistim 5 cmdi geçen ay düzenli soğan kürü denedim bugün kontrole gittim dr bana kistin 6 cm olduğunu ve rahim içinde miyom olduğunu söyledi 😞 eşimle çocuk düşündüğümüz için dr miyomun ameliyatla alınması gerektiğini söyledi çocuğa engelmiş miyom.Soğan kürünü 15 gün yaptım adet oldum adetime 10 gün kala tekrar mı yapılıyordu aklım karıştı.Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın nolur bu arada adetim gün aralığı 27, 26 , 25 değişiyor
Soğannkürüne devam etmesen minacaba miyomun buyumus cunku cnm

Soğannkürüne devam etmesen minacaba miyomun buyumus cunku cnm
Yok cnm çikolata kistim vardı hep zaten tedavilerle hiç son bulmadı maalesef bugün başka bir dr a gittiğimde kistimin 6 cm değil 5,5 cm olduğunu söyledi soğan kürü yaptıktan sonra miyom çıktı bende bugün çıktığım dr miyom var fakat bu dr da kistin engel olduğunu söyledi çocuk için yani soğan kürü bende etki edip etmediğini anlamadım geçen sene 5 cm di çünkü hangi dr a inanacağımı şaşardım 1-2 hafta sonra başka dr a çıkıcağım tekrar

Yok cnm çikolata kistim vardı hep zaten tedavilerle hiç son bulmadı maalesef bugün başka bir dr a gittiğimde kistimin 6 cm değil 5,5 cm olduğunu söyledi soğan kürü yaptıktan sonra miyom çıktı bende bugün çıktığım dr miyom var fakat bu dr da kistin engel olduğunu söyledi çocuk için yani soğan kürü bende etki edip etmediğini anlamadım geçen sene 5 cm di çünkü hangi dr a inanacağımı şaşardım 1-2 hafta sonra başka dr a çıkıcağım tekrar
Benimde miyomum var 4.5 cm.her miyom hamilelige engel degil o yuzden acele karat verip ameliyat olma bence

X