Miyomlu Hatunlar Kulübü

Miyom ameliyati olupta rahminde yani icerdede dikisi olanlara bi sorum olucak,varmi yardimci olabilecek olan acaba?

Nasil yaa?!?! Bana 4 ay dedi 4 kere adet ol gel once hormon testi sonra rahim.filmi cekilcek sonra calismalara baslarsiniz dedi

2 ay dedi ama ağrılarım daha uzun sürdü. Siz iyileştiğinizi düşünebilirsiniz ama içiniz daha yara unutmayın ve 6 ay hamile kalmamamız gerekiyor.

Bana 4 ay sonra denemeye baslayabilirsiniz denildi ama rabi rahim filmi ve hormon testi sonuclarina göre.niye o kadar agriniz olduki?ben 10 gun sonra gayet iyiydim.miyomunuz kac cmdi?

Arkadaşlar merhaba, benim de bundan 3 yıl önce myomum vardı ve myom kadınların büyük bir kısmında var ve zararsız bir şey olmaz dediği için doktor ben de önemsemedim ve bir daha gitmedim ne oldu diye baktırmaya. '29mm çapında uterus korpus sol anteriorda sübseröz myom izlenmiştir.' yazıyor raporda. Atmamıştım raporu lazım olur diye. Bu konuyu görünce hemen açtım baktım. Açıkçası burada yazılanları görünce de korktum. 1 yıllık evliyim hiç çocuk düşünmedik ve birkaç yıl daha düşünmüyoruz ama sonra istediğimde ya çocuğum olmazsa diye korktum.
Bir de önemsemememe sebep olan şey annemde de sürekli bir ortaya çıkan bir kaybolan myomların olması ve ona hiçbir zarar vermemesiydi. Onda da hiçbir belirti yoktu bende de yok. Adetim 26 günde bir oluyor, ilk 2-3 gün normal sonra 5.gün tamamen bitiyor. Adet sancısı da yaşamıyorum. Şimdi araya da tatil girdi doktora da gidemem 10 gün içime dert olacak bu şimdi. Başka belirtisi var mı bu myomların?? Zarar verdiğine dair filan. :KK43:

Arkadaşlar merhaba, benim de bundan 3 yıl önce myomum vardı ve myom kadınların büyük bir kısmında var ve zararsız bir şey olmaz dediği için doktor ben de önemsemedim ve bir daha gitmedim ne oldu diye baktırmaya. '29mm çapında uterus korpus sol anteriorda sübseröz myom izlenmiştir.' yazıyor raporda. Atmamıştım raporu lazım olur diye. Bu konuyu görünce hemen açtım baktım. Açıkçası burada yazılanları görünce de korktum. 1 yıllık evliyim hiç çocuk düşünmedik ve birkaç yıl daha düşünmüyoruz ama sonra istediğimde ya çocuğum olmazsa diye korktum.
Bir de önemsemememe sebep olan şey annemde de sürekli bir ortaya çıkan bir kaybolan myomların olması ve ona hiçbir zarar vermemesiydi. Onda da hiçbir belirti yoktu bende de yok. Adetim 26 günde bir oluyor, ilk 2-3 gün normal sonra 5.gün tamamen bitiyor. Adet sancısı da yaşamıyorum. Şimdi araya da tatil girdi doktora da gidemem 10 gün içime dert olacak bu şimdi. Başka belirtisi var mı bu myomların?? Zarar verdiğine dair filan. :KK43:
Canım madem çocuk düşünmüyorsun bu bekleme sürecinde aldır miyomlarını ardından hemen çalışmalara başla benden sana tavsiye hamile kalsan bile düşük ölü doğum riski var miyomlarla riske atma derim ayrıca hamile kalmayı da engelleyebiliyor

Canım madem çocuk düşünmüyorsun bu bekleme sürecinde aldır miyomlarını ardından hemen çalışmalara başla benden sana tavsiye hamile kalsan bile düşük ölü doğum riski var miyomlarla riske atma derim ayrıca hamile kalmayı da engelleyebiliyor
Cevabın için teşekkür ederimm. Ben de bundan korkuyorum. 1 tane myomum vardı ama şimdi ne durumda bilmiyorum. Bayram tatilinden sonra hemen doktora gitcem ama bir de ben bekarken sulu ultrasona girmiştim. Yani su içip içip girilen. Şimdi alttan bakar mı diye de bi korkum var.

Cevabın için teşekkür ederimm. Ben de bundan korkuyorum. 1 tane myomum vardı ama şimdi ne durumda bilmiyorum. Bayram tatilinden sonra hemen doktora gitcem ama bir de ben bekarken sulu ultrasona girmiştim. Yani su içip içip girilen. Şimdi alttan bakar mı diye de bi korkum var.
Üstten de belli olur cnm alttan bakmak tabi daha iyi ama üsttende belli olur

Kızlar 1 tane 1 cm lik miyomum var tup bebek yaptırdım ayrıca 2 tane de çikolata kıstım var 1 er cm lik

5. Gün embriyosu bugün de 5. Gün

Ne dersiniz miyomla tup bebek yaptıranlar tutunmayı zorlaştırır mi azıcık korkuyorum rahmin mayın tarlası gibi ayrıca 4 mm lik polip şüphem de var
Aklımda deli sorular
Olumlu hikayeler duyasim var

Merhaba arkadaşlar,

Ben 10 gün önce myom ameliyatı oldum iyi ki de oldum diyorum temiz hissediyorum kafam rahat... Doktorum yapışıklık vs. bir sorun olacagını sanmıyorum dedi. Umarım oyle olur 6 ay korunup sonrasında bebek inş☺️

Ameliyat yerimle ilgili hiç skıntım yok ama karnım çok şişiyor acayip gazlı...Karnımın sol tarafı daha şiş gibi ve göbek çevremde acı hassasiyet var kontrolde doktora sordum oraya biz dokunmadık ki dedi :KK12:sinirlendim gaz dese yada bağırsakların toplanmamıştır daha dese rahatlıcaktım şimdi endişeliyim.... Odem mi, fıtık mı yoksa içerde makas falan mı kaldı:oha: Kafamda yazar dururum☺️Benzer sıkıntı yaşayan var mı

merhaba, 29mm myom küçükmüş muhtemelen o yüzden sana sıkıntı yaratmıyordur düzenli olarak muayene olmanı ve boyutlarını takip etmeni öneririrm benim 4cm di ve 1 senede 6-7cm e çıktı , sayısı birden fazla olduğu için ameliyatla alındı :)

Açık ameliyattan korkmayın ben hem açık hem kapalı ameliyat oldum ardından hemen polipte çıktı histeroskopi ile onuda aldırdım hemde araştırma hastanesinde ama doktoruma çok güveniyordum çok şükür ne rahimim alındı ne yapışıklık ne enfeksiyon oldu herşey yolunda gitti Rabbime şükürler olsun ki hamileyim Hepinize öyle çok dua ediyorum ki Rabbim bu yolda emek eden herkesin yüzünü güldürsün inşallah

Merhaba Hibele, öncelikle tebrik ederim sağlıkla al kucağına ☺️ Bizim de olsun bebeğimiz inşallah:KK200::anneadayı:

Ameliyatlar sonrasında karnında gaz gibi şişlik olmuş muydu goobek çevresindea cı ve hassasıyet:110: Benim 10gün oldu ameliyat olalı yara yerinde sıkıntı yok göbek deliği çevresi acıyo:KK70:

Kızlar hepinize geçmiş olsunnn... Bende de polip varmış.. Aşırı kanamam oluyordu özel günlerde.. Bu sebepten doktora gitmiştim. Rahimde büyüme varmış, biyopsi yaptılar, aynı zamanda kürtaja olmuşum. Polipliyim:)) doktor tahmini aldırırsan rahatlarsın dedi.. Lütfen bilgi verin..

Merhaba Hibele, öncelikle tebrik ederim sağlıkla al kucağına ☺️ Bizim de olsun bebeğimiz inşallah:KK200::anneadayı:

Ameliyatlar sonrasında karnında gaz gibi şişlik olmuş muydu goobek çevresindea cı ve hassasıyet:110: Benim 10gün oldu ameliyat olalı yara yerinde sıkıntı yok göbek deliği çevresi acıyo:KK70:
Güzel dileklerin için çok sağol cnm Rabbim hepinize nasip etsin inşallah bu formda bebek hasreti çeken her kim varsa hemencik hamile kalsın:anneadayı:
Oldu tabi olmaz mı baya bi şiş gezdim gaz olduğu içinde acıyor insanın ameliyat yeri yürüyüş yapmaya çalış bol su bağırsaklar anca bikaç ayda kendine geliyor canım

Güzel dileklerin için çok sağol cnm Rabbim hepinize nasip etsin inşallah bu formda bebek hasreti çeken her kim varsa hemencik hamile kalsın:anneadayı:
Oldu tabi olmaz mı baya bi şiş gezdim gaz olduğu içinde acıyor insanın ameliyat yeri yürüyüş yapmaya çalış bol su bağırsaklar anca bikaç ayda kendine geliyor canım

Cok teşekkür ederim cevapladığın için ve tabi önerilerin için ...:KK200: Bebiş dusların için de topluca AMİNNN:anneadayı:

X