Miyomlu Hatunlar Kulübü

182 den ariyip aliyim dimi?oraya gidipte bide acikta kalmayalim.cok sagol canim ya cok yardimci oldun bana.sen nasil oldun?

182 den ariyip aliyim dimi?oraya gidipte bide acikta kalmayalim.cok sagol canim ya cok yardimci oldun bana.sen nasil oldun?
Aynen 182 den alıyorsun 1/2 tane randevu açılıyor zaten bikaç kere dene üst üste tutar belki
Nedemek umarım sende en doğru kararı verirsin doktor hakkında..
Ben iyiyim baya iyileştim motora falan biniyorum
Ayaklarımı üşütünce çok hafif ağrım oluyor
Ama bazen ameliyatımı unutuyorum bile:)))))

İnsallah canim,su an yigit bey en iyi secenek gibi ama once muayne olayimda bakalim ne dicek.masallah dikkat et kendine rabbim tez zamanda banada olup bitmesini nasip etsin insallah

İnsallah canim,su an yigit bey en iyi secenek gibi ama once muayne olayimda bakalim ne dicek.masallah dikkat et kendine rabbim tez zamanda banada olup bitmesini nasip etsin insallah
Aynen Yiğit Beye bir muayene ol bakalım ne diyecek biraz yoğun kendisi.Ama hakikaten çok vicdanlı iyi bir doktor.Gittiğinde o yoksa muayenede bazen başka doktor oluyor sor özellikle onu bekle.Bzen sezeryande oluyor kendisi
Amin canım sende su gibi atlatırsın inşallah ameliyatını Allah yardımcın olsun

Merhabalar, buradaki miyomla ilgili çok fazla yazı var hepsini okumak epeyce vakit alacağı için baştan ve sondan bir kaç mesaja baktım.Konuyu açan arkadaşıma ve katkıda bulunan diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum, aynı dertten muzdarip insanlar birbirini daha iyi anlıyor muhakkak.Bendeki miyom intramural submıkozal myom, kurban bayramından önce Zonguldak'ta doçente muayene oldum bana iki seçeneğin var dedi, biri açık ameliyat (kanı durduramazlarsa ameliyat esnasında rahmin alınmasına karar verilebilir, yaşım 36), diğeri HAYFU (Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason).Bu hayfu dünya üzerinde sayılı hastanelerde varmış, araştırma yaparken istanbul gaziosmanpaşa yeni yüz yıl ünv.hastanesinde dr gürkan arıkan ın bu yöntemle tedavi ettiğini okuduk ve eşim dr aradı tabi öncelikle muayene etmem gerekiyor demiş. Maliyeti oldukça yüksek ve bir seansta küçülmüyor bu velet.Bir de miyomun yeri tehlikeliymiş.Yine bugün araştırma yaparken Perkütan Ablasyon ve Embolizasyon gibi yöntemler olduğunu okudum.Bir de Antalya da prof saim yılmaz adında bir doktor var. Dert insanı baya bi araştırmacı yapıyor bu bir gerçek.Hayfu cihazı olan başka hastane var mıdır bilemiyorum, karşıma çıkanlar bunlar, bilen varsa yazsın lütfen.İçimde büyümeye devam ediyor miyom, mayısta 35x24 mm çapındaydı.Bir karar vermem gerekiyor, Allah hepimizin yardımcısı olsun ve bizi iyi insanlarla karşılaştırsın.

Merhaba cunli öncelikle Allah yardımcın olsun diyorum ve direk konuya giriyorum
Miyom embalizasyonunu duydum sadece.Ancak epey riskli bir işlem rahme giden damarlar tıkanıyor ve miyomun beslenmesi bu şekilde kesiliyor mantıken bana hiç uymayan bişey çünki yanlış damar tıkanırsa ki bu risk vardır illa rahimin yapısı dahi bozulabir nihayetinde rahimde kendi içinde bir sisteme sahip.
Benim miyomumda inteamural submükoz diye geçiyordu ancak şansa dışa doğru bir yerindeydi rahim kasının oyüzden iç tabaka zarar görmedi dıştan kesip alıverdiler.2,5 cm ile başladım 3 yılda 5 cm oldu.
Bende çok kafama taktım kanama durmazsa vs ölüm riski var rahim alınabilir ama her ameliyatta olduğu gibi en kötü senaryoları söylemek zorunda doktorlar bize......
Milyonda bir olur ama söylemek zorundadır mesela...
Ben şimdiye kadar rahimi alınan kimseyi duymadım rastlamadım ileri yaşta ise çocuğu varsa alalım deyip alıyorlar
Doktorunu iyi seçip güvenirsen sorun olacağını sanmıyorum

Sorun da orda zaten güvenilecek doktor, birinin memnun kaldığı doktordan diğeri hiç memnun kalmıyor mesela. İyi insanlarla karşılaştırsın Allah yardımcımız olsun.

Sorun da orda zaten güvenilecek doktor, birinin memnun kaldığı doktordan diğeri hiç memnun kalmıyor mesela. İyi insanlarla karşılaştırsın Allah yardımcımız olsun.
Herkesin memnun kalacağı doktor yoktur zaten önemli olan çoğunluğun memnun olması ben doktorumu tüp bebekten bizzat tanıdığım için gözüm kapalı ona gittm %90 ı memnun gidenlerin önemli olan ne biliyormusun vicdanı olan hassas doktor bulmak..Benim doktorum çok iyi biri sırf ben istediğim için alamayacağını bildiği halde laparoskopi denedi.çünki bekleyecek vaktim yoktu yumurta rezervim az tüp bebek tedavisine devam etmek zorundayım!
Açık ameliyatta bekleme süresi uzayabiliyor diye çok ağladım oda denedi ama alamadı malesef açığa döndü ((

Rahmimde biri 6 7 cm boyutlarında olan diğerleri daha küçük olan myomlar saptandı.O ünden beri kendimi kötü hissediyorum doktor ameliyat youl görnüyor ama yaşımdan dolayı embolizasyon olup olmayacağını öğrenmem için çapa cerah paşaya gitem gerektiğini söyledi. o bölüm gime sebebim adet sonraısnda kahverengi akıntıların devam etmesi idi hala öyle olmakta
şuan bekarım evllilk e çocuk düşüncem olduğu için bu konunun hassas amliyat içermesi beni çok korkutuyor.
LÜtfen bu knuda amliyat olmuşlar veya bilgi sahipleri bilgi paylaşabilirmi

Kızlar selam,dün gece akşam misafirlerim vardı.Ameliyattan sonra ikinci reglimi oldum dün ikinci günümdü herşey yolundaydı.Oturduk sohbet muhabbet,derken çay servisi için kalktım
Ay koltuğa kan geçmiş hemde koca bir alan eşimin arkadaşı ve eşi idi gelenler nasıl utandım anlatamam.
Eşim arkadaşını terasa çıkardı bende hemen banyoya gittm pedi değiştireyim diye öyle parçalar düştü ki şok oldum heryere kan sıçradı
Çok kötüydü...
Rezil oldum çok utandım(((((
Kızlar ameliyat olduktan sonra dikkat edin benden size tavsiye her an parça düşebiliyor çünki
Ben Allahtan kendi evimdeydim yoksa neyapardım hiç bilmiyorum((((

Ahh canim benim yaa cok iyi anliyorum seni,benimde miyomum yuzunden her adet donemim ayni sekilde geciyo,inan misafir kabul edemiyorum bitene kadar sen iyi olda gerisi onemli degil canim dikkat et kendine

Ahh canim benim yaa cok iyi anliyorum seni,benimde miyomum yuzunden her adet donemim ayni sekilde geciyo,inan misafir kabul edemiyorum bitene kadar sen iyi olda gerisi onemli degil canim dikkat et kendine
Ay Allah yardımcımız olsun çok kötü bi geceydi
Ben çok şükür iyiyim herşey yolunda regl bitince çalışmalara başlıyoruz Allahın izniyle hayırlısı bakalım Rabbim inşallah kendiliğinden verir tedaviye grek kalmaz

Canim geçmiş olsun parça dediğin bozuk 1 tl kadar filan mi.ogreniyim de,görünce korkmayım bari doktor soylemismiydi normalmiymis bu gibi durumlar.yada soğuk filan aldın ondan mi.

İnsallah canim benim,bende hala regl olmayi bekliyorum ameliyat aradan ciksin bi an once diye allah hakkimizda hayirlisini versin

Canim geçmiş olsun parça dediğin bozuk 1 tl kadar filan mi.ogreniyim de,görünce korkmayım bari doktor soylemismiydi normalmiymis bu gibi durumlar.yada soğuk filan aldın ondan mi.
Canım anlamadım bende biraz yoğundu ama öyle aşırı değildi.ellerm çok büyük benim boyum uzun olduğundan elimin yarısı kadar 3 parça düştü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…