Miyomlu Hatunlar Kulübü

O islemi duydum ama geri donusumu zor ve cok zaman aldigini ogrendim.ameliyatan sonra iyilesme suresi daha kisa ve korunma zamani daha az ama damarlari tikama yontemi belki benimkinden daha kucuk miyomlarda tercih edilebilir hem hamile kaldiktan sonra tekrarlamicaginin garantiside yok

Yazdiginiz linkten bende okudum simdi.ama riskleri ameliyattan daha az degil gibi geldi bana.ayni riskler embolizasyon icinde gecerli gibi geldi bana.ama daha kolay bi yontem oldygu muhakkak.yinede ben kapali ameliyat fikrine daha sicak bakanlardanim sanirim ☺

bu konuyu daha 2 gün öne öğrendim.Ameliyatta eğer kanı durduramazlarsa rahimi ama gibi ihtimalleri de var bu yüzden beni korkutuyor ameliyat.Rahimi kybet düşüncesi bende büyük bir yıkım olurdu.Daha evlli bile değilim sizinki daha küçük sanırım beni 6 7 cm ama bu boyutlarda yapanlar varmış antalydaki doktorda

Her ameliyat risklidir tabi,inanin bende ayni korkuyla yasiyorum.benimkide rahim icinde 7 cm.iyi dusunelim iyi olsun insallah

facebookta bukonuda çok konu mevcut farklı kişlerden incelemnizi öneririm sanırım 34 yaşında filansınız bence ameliyat için heme karar vermeyin bikaç iyi yerle konuşun

33 yasindayim,inceledikce insanin kafasi daha cok karisiyo.okumadigim arastirmadigim yazi haber kalmadi,artik bi cok tavsiye aldigim doktora gidip muayne olup fikrini almak icin gun sayiyorum,hakkimizda hayirlisi insallah

bu konuyu daha 2 gün öne öğrendim.Ameliyatta eğer kanı durduramazlarsa rahimi ama gibi ihtimalleri de var bu yüzden beni korkutuyor ameliyat.Rahimi kybet düşüncesi bende büyük bir yıkım olurdu.Daha evlli bile değilim sizinki daha küçük sanırım beni 6 7 cm ama bu boyutlarda yapanlar varmış antalydaki doktorda
Benim miyom ameliyatım keyfi oldu doktorlar ısrarla almayalım dedi ben ısrarla alınmasını istedim.Ameliyatlarda ölüm riski de var milyonda bir ihtimal bile olsa bunu söylemek zorundalar.Embalizasyonda da yanlış damar tıkanırsa rahim beslenemez işlevini yitirir yine aynı risk bana göre..Birde Türkiyede çok yaygın değil emin elleri bulmak için taa başka şehirlere gitmek lazım oda herkesin maddi durumuna uymuyor nemalesef ki.
Benim miyomum rahim kasında olmasına rağmen korkmadım olacaksa bebeği taşırkende kanama. Başlayıp bebekle birlikte rahimi alabiliyorlar olacaksa her şekilde olur Rabbim yazmamış olsun yeter ki

Kızlar rahim dışındaki saplı miyomlarda da ölüm riski varmı? Çok korkuyorum ameliyattan ya

Alaninda uzman bi doktor arastirip bulun,gidin en azindan bi muayne olun her akliniza geleni danisin,bol bol dua edin.bende ameliyat olucam ayni korkulari hepimiz tasiyoruz inanin,allah yardimcimiz olsun

haklısın ama bekar olduğum için ameliyattan kaçımak istiyorum çok kararsızım embolizasyonun da etkileri muhakkak vardır ama rahimin korunduğu söylenmişti.

İnanki simdiki aklim olsa,ilk miyom ciktigini anladigimiz an hemen aldirirdim.cunku 5 haftalik bebegimizi miyom yuzunden kaybettik ve esimde bende cok buyuk uzuntu yasadik.iyi bi doktorla bekarken daha kurtulmak cok mantikli geliyo simdi bana

haklısın fakat ameliyat anında ya rahim alınmasına karar verilirse beni bu ihtial korkuttuğu için embolizasyon daha mantıklı geliyor. başar sarıkaya yaşım ve gebelik düşünmemden dolayı embolizasoyonun daha uygun olduğunu söyledi değerlendirmesi için de randevuya yönlendirdi.ameliyattan sonra da miyomların çıkmayacağının garantisi yok bu sebeple ben embolizasyonu daha yakın görüyorum çünkü rahmi koruyan bir yöntemmiş

Bu yontem hakkinda cok fazla bilgi sahibi degilim,gittigim doktorlarda hic bahsetmedi.ama bu konuda uzman bi doktor bulduysan sayet dene tabi,sonucta bu islerde risk her zaman var rabbim hayirlisini nasip etsin insallah

bugün görüştüğüm bir doktor miyom ameliyatı yaparken hiç rahim almak zorunda kalmadığını belirtti.

Ya kızlar rahim alma eskide kaldı...Tıp artık çok ilerledi miyom olur bebek kadar belki kanama durmayabilir birden fazla çok büyük olursa belki oda bi ihtimal..Benim doktorum bu riskten basetmedi bile bizim miyomlarımız onlar için çerez resmen ...
Kendinizi korkutmayın kızlar bende hep erteledim 2 kez tüp bebek transferi oldum tutmadı yani inanın ameliyat daha kolay bu miyomlar nelere mal oluyor aldırın bitsin

Kızlar rahim dışındaki saplı miyomlarda da ölüm riski varmı? Çok korkuyorum ameliyattan ya
Canım ölüm riski burun ameliyatında da var bütün narkoz alınan ameliyatlarda var
Miyom saplı ve dışardaysa kanama çok az oluyor bildiğim kadarıyla

X