Miyomlu Hatunlar Kulübü

Kizlar herkese selam , 20 Mayis'ta Laparoskopik Miyomektomi ameliyatimi oldum , benim miyom 6-6.5 cm'di ultrasonda gozuken , ameliyatta cikartilan 7 cm . Ameliyatim laparoskopik oldugu icin iceride parcalanarak cikartildi.Hemen hemen orta boy bir buzdolabi posetinin yarisin dolduracak kadar parcalanmis haliyle tabi , buyukmus gozlerime inanamadim . Ameliyat sonrasi surec hakkinda sormak istedikleriniz varsa seve seve cevaplarim ,cunku ameliyata girmeden once blogda bir cok paylasimi okudum fikir edindim. Sizlerede faydam olursa ne mutlu bana .Sevgiler
Canim geçmiş olsun.kime nerde ameliyat oldun?özelde mi devlette mi?ne kadara mal oldu sana?cevaplarsan çok sevinirim canım.istersen özelden de mesajla cevap verebilirsin.bende olucam ve korkuyorum.

kilo bahanesi harici 35 yaşından ufağım ya o yüzdenmiş hani devlette yaptısam illa dikkat etsinde .
Devlet iki koyuyor 20 yaşındakilere bile bizzat kendim biliyorum arkadaşıma 2 koyuldu oda bölündü 3 üz oldu kaybetti sonra sizin şasınız yüksek olası bi ikiz gebelikte risk artar diye istemiyorlar

Devlet iki koyuyor 20 yaşındakilere bile bizzat kendim biliyorum arkadaşıma 2 koyuldu oda bölündü 3 üz oldu kaybetti sonra sizin şasınız yüksek olası bi ikiz gebelikte risk artar diye istemiyorlar
bakalım biraz daha kilo verip yada ilaçları üç ay içip soracağım gizli şeker haşimato bir sebep olabilir mi? 2 embriyo koymaya.şans yüksek olsa ilaç içmeme gerek kalmazdı canım ya

Dun kurtajdan sonraki kontrolume gittim,doktoeum miyomumun rahmimin icinde oldugunu soyledi.ameliyat olan arkadaslara sormak istedim,rahim ici miyom ameliyati tehlikelimidir?acik ameliyat olmam soz konusu cunku miyomumda hic kuculme yok malesef

Dun kurtajdan sonraki kontrolume gittim,doktoeum miyomumun rahmimin icinde oldugunu soyledi.ameliyat olan arkadaslara sormak istedim,rahim ici miyom ameliyati tehlikelimidir?acik ameliyat olmam soz konusu cunku miyomumda hic kuculme yok malesef
Canım tam içinde miymiş küçük olsa avantaj aslında histeroskopi ile alınabiliyor benimki kasta gömülüydü hiç bilemiyorum içindeki açık ameliyatla nasıl olur riskleri varmı

Tam icinde rahmin dedi doktorum.7 cm iste benim miyom,valla ben cok korktugum icin sizlere bi soriyim dedim

Tam icinde rahmin dedi doktorum.7 cm iste benim miyom,valla ben cok korktugum icin sizlere bi soriyim dedim
Rahimin içindeyse aldırman en mantıklı karar olur canım düşüğe sebep oluyor çünki korkma bi kerede olup bitiyor insanlar 7/8 tane myom aldırıyor rahimden senin birtane.Miyom ameliytının riskleri hepsinde geçerli dua etmekten başka çaremiz yok.Doktorunu iyi seçmeni tavsiye ediyorum tüp bebek doktorları daha hassas davranıyor ameliyat esnasında her seferinde dile getiriyorum bunu.ama doktor seçimi çok önemli

Gecen hafta 5 haftalik bebegimi dusurdum zaten miyom yuzunden..doktor cok onemli evet ama tanidigim guvenebilecegim hic doktor yok,ilk defa ameliyat olucam ve korkularıma engel olamiyorum iste,rabbim yardimcimiz olsun hepimizin

Gecen hafta 5 haftalik bebegimi dusurdum zaten miyom yuzunden..doktor cok onemli evet ama tanidigim guvenebilecegim hic doktor yok,ilk defa ameliyat olucam ve korkularıma engel olamiyorum iste,rabbim yardimcimiz olsun hepimizin
Rabbim birdaha yaşatmasın o acıyı canım.Daha hamilelik hormonları vücudundan atılmamıştır daha bence miyomun küçülür.İzmit umuttepeye gidip yiğit Beye muayene olmanı tavsiye ederim git bir muayene ol konuş bakalım ne diyecek

Amin kimselere yasatmasin insallah.aklimda o da cuma gunu baska bi doktora gidicem randevu aldim,ondan sonrada aklimda yigit bey var

Amin kimselere yasatmasin insallah.aklimda o da cuma gunu baska bi doktora gidicem randevu aldim,ondan sonrada aklimda yigit bey var
Birkaç doktora görünmekte fayda var birde miyomunun zamanla eski bıyutuna dönme ihtimalini sor hamilelikten sonra küçülüyor normalde.eski boyutuna dönerse histeroskopiyle alınıp alınamayacağını da sor

Ama benim miyom 7 cm buyuk sayiliyo diye kimse ugrasmaz burda bence,hem burda onu yapicak doktor oldugunu sanmiyorum,zaten olsa bile ozeldeki acik ameliyata 3 bin lira istedi,ona ne ister allah bilir ama yinede sorar sansimi denerim,tam istedigim gibi bi yontemmis valla

X