Miyomlu Hatunlar Kulübü

dün itibarıyla ameliyatımın laparoskopik olamayacağını, açık ameliyat olacağım netleşti. eylül sonu gibi ameliyat ve maksimum 6 ay korunma :KK43:
bu beni mutsuz etti. yaşım geçiyor, yaşımmmm, oysa bebek istiyoruz :KK43:
Canım biraz daa mı denesen daha korunmayı bırakalı çok az olmuş

Merhaba
hızla büyüyen ve aşırı dejenere olmuş 9 cm ve 3 cm miyomum vardı ve bu sene mart ayında lazerle kapalı miyom ameliyatı oldum. 4 tane prof gezdikten sonra bu konuda en uzman prof. Yücel Karaman yaptı ameliyatımı. Kendisi bu konuda en iyisi diyebilirim. 37 yaşındayım ve yumurtalık rezervlerim azalmadan çocuk sahibi olmak istiyorduk. Ameliyattan 5 ay sonra rahim kendini toparlamıştı. Doktorum süreci hızlandırmak için tüp bebek yapmayı önerdi ancak biz birkaç ay normal şekilde denemek istedik ve ilk ay hamile kaldığımı öğrendim.
Canim cok geçmiş olsun,bebek icinde hayirli olsun.ben ameliyat fiyatını öğrenmek istiyorum.ben de Yücel beye kapalı ameliyat istiyorum ama bakalım hayırlısı .cevaplarsan sevinirim

merhaba ,
bende ocak ayında açık miyom ameliyatı geçirdim 13 cm di benimki ve ben çok çok sonra öğrendim miyomum olduğunu,
çünkü adetim her zaman düzenliydi ağrılı geçmezdi vs..taa ki bir gün adet dışı pıhtılı ağır kanamalar geçirene kadar ,
zaten o zaman 13 cm büyüklüğüne ulaşmış.
Şimdi çok iyiyim şükür ancak bekarım doktorum 3 yıl içersinde çocuk sahibi olmam gerektiğini tekrar oluşup büyüyeceğini söyledi bilmiyorum o iş nasıl olacak:KK70:
Canim cok geçmiş olsun.bende de belirti vermeyen 12cm lik miyom var.bekarim bende.nerde kime oldun ameliyati.ben istsnbul da yucel Karamani düşünüyorum,ama kararsizim hala kapalı yöntemle yapilabilirmi acaba bilmiyorum .ne yapacağımı bilmiyorum. cevaplarsan sevinirim canım

Kızlar doktorum durumumun gayet iyi olduğunu iki adet sonra korunmayı bırakabileceğimi söyledi(hem açık hem kapalı ameliyat oldum)
Açık ameyattan korkmayın rahim kasında miyomumu açık kesi atarak almak zorunda kaldı doktorum ancak açık ameliyatın özellikle rahimdeki miyomlsr için çok uygun oldupunu öğrendim.Atılan dikiş açık ameliyatla çok daha sağlam oluyormuş doğumda kanama yırtılma riski dah az oluyormuş.
Dış kesi olarak açık korkutuyor ama rahimdeki dikişler önemli...

Bir de rahim kasında olan miyomlar yerleşim yeri itibariyle laparoskopi ile alınamıyor ister 1 cm ister 15 cm olsun yerleşim yeri çok önemli

merhaba kızlar, yaklaşık 1 ay önce laparoskopi yöntemiyle 2 adet rahim dışında olan 6.5 cm miyomum ve iki tane çikolata kistim alındı. Benim hiçbir şikayetim yoktu evleneceğim için gittiğim doktor kontrolünde öğrendim. Doktorum hemen hamile kalmam gerektiğini çikolata kisti dokularımın oldugunu söyledi. Ameliyat sonrası geçici olarak 3 aylığına menapoza sokması gerektiğini söyledi ama ben kabul etmedim 3 ay boyunca doğum kontrol haplarıyla 40 günde 1 adet olucam. Ameliyat sonrası tedavileriniz bu şekilde mi oldu sizlerin? Hepimize geçmiş olsun :KK28:

Kızlar herkese merhaba,
Salı günü miyom ameliyatı oluyorum laparoskopik olarak miyomum 3,5-4 cm inteamural rahim kasında rahim dışına doğru büyüyor ama ben aldırıp kurtulmak istedim dualarınızı eksik etmeyin olurmu çok korkuyorum
Atlatmissinizdir inşallah şimdi nasılsınız ?? Çok gecmis olsun

ben de bu sorun yıllardır var ben önemsemiyordum 2 yıl önce gitmiştim 7 cm di bitane de 3 vardı sonra daha ilgilenmedim bişey olmaz dedim . bu sene adetler düzensizleşmeye başladı ve ben yine hastanenin yolunu tuttum . doktor bana biri 5 dieri 11 cm ikizlerin var dedi haha yani benm miyomlar kocaman büyümüş bu arada ben bekar ve 39 yaşındayım . evlenmeyi pek düşünmüyorum dolayısıyla çocuk sahibi de olamam tabi büyükte konuşamam.kısmet bu işler. ben 3 doktora göründüm 3 ü de ameliyat dedi. laparoskopi şansım varmı dedim birisi olabilir dedi diğeri bence açık olur laparoskopi deseler bile açığa dönebilir miyomlar büyük dedi diğeri araştır dedi daha öncesinde soğan kürü denemiştim iyi gelmişti şimdi aslan pençesi ve civan perçemi deniyorum oturma banyosu da önerenler var ama kimiside diyor ki miyomlar pişer sıkıntı olur açıkcası napıcamı şaşırdım açık ameliyattan çok korkuyorum burnumdaki eti bile aldıramadım korkudan ne kadar zamanda iyileşilir işe ne zaman dönerim maliyeti ne olur bunlar hepsi soru işareti kafamda öyle 45 günlük raporlar filan beni çok zorlar maaş kesiliyo çünki bide işler youn .birde ameliyatın riskleri var tabi ençok kafama takılan da şu yapışıklık olayı ne demek ne anlama geliyor olursa ne olur hiç bir fikrimyok başına gelmeden anlayamıyosun tabi herkeste aynı sonuçlar vermez aslında ama yinede başına gelecekleri bilmek istiyor insan .
Geçmiş olsun canım bendeki miyomlarda seninki gibi.ben açık amrliyattan korkuyorum.ama Dr açık dedi. Sana kapalı yaparım diyen oldumu.

Geçmiş olsun canım bendeki miyomlarda seninki gibi.ben açık amrliyattan korkuyorum.ama Dr açık dedi. Sana kapalı yaparım diyen oldumu.
Kızlar kapalı yaparım diyenlere kanmayın benimde kapalı almaya çalışıcam dedi ama miyomun yeri belli ediyor ameliyatı nitekim alamadı şu anda hem açık hem kapalı ameliyt izlerim var dha kötü oldu

Gec
Kızlar kapalı yaparım diyenlere kanmayın benimde kapalı almaya çalışıcam dedi ama miyomun yeri belli ediyor ameliyatı nitekim alamadı şu anda hem açık hem kapalı ameliyt izlerim var dha kötü oldu
Gecmis olsun canim.forum da benim büyüklükte miyim olup kapalı olanları okuyunca acaba diyorum.ama dediğin durumda doğru iki ameliyat izi.allah yardımcımız olsun. Belki dikey kesi yapabilirim dedi doktor.bilmiyorum korkuyorum

Size kapalı deyip açığa mı döndü?? Yeri nerdeydi büyüklüğü nasıldı?? Ben de çok korkuyorum bu durumdan ben de kapalı olucam 1 ay sonra

Gec

Gecmis olsun canim.forum da benim büyüklükte miyim olup kapalı olanları okuyunca acaba diyorum.ama dediğin durumda doğru iki ameliyat izi.allah yardımcımız olsun. Belki dikey kesi yapabilirim dedi doktor.bilmiyorum korkuyorum
Dikey kesinin iyileşme süresi daha uzun bildiğim kadarıyla canım ama korkma bir şekilde geçiyor
Büyüklük olarak düşünme yerleşim yeri olarak düşün cnm

Size kapalı deyip açığa mı döndü?? Yeri nerdeydi büyüklüğü nasıldı?? Ben de çok korkuyorum bu durumdan ben de kapalı olucam 1 ay sonra
Canım benim 5 cm di biri tam bebek yerleşim yerinde ama rahim kasında idi dışarı doğru büyüyordu..sorun olan o oldu.Tam 40 dakika laparoskopi ile çıkarmaya çalışmış ancak yer itibariyle çıkaramamış açık kesi atıp almış.rahim dışında saplı vardı 5 cm onu laparoskopi ile almış oda sorun olmamış...

Canım benim 5 cm di biri tam bebek yerleşim yerinde ama rahim kasında idi dışarı doğru büyüyordu..sorun olan o oldu.Tam 40 dakika laparoskopi ile çıkarmaya çalışmış ancak yer itibariyle çıkaramamış açık kesi atıp almış.rahim dışında saplı vardı 5 cm onu laparoskopi ile almış oda sorun olmamış...
Çok gecmis olsun canım ya yaşayan bilir ama
Çok şükür kı artık Miyom
Derdin yok gebelik için Allah hepimize nasip etsin o günleri

Çok gecmis olsun canım ya yaşayan bilir ama
Çok şükür kı artık Miyom
Derdin yok gebelik için Allah hepimize nasip etsin o günleri
Allah Razı olsun sağol bitanem çok şükür herşey geçti gitti
Size tavsiyem beklemeyin olun biran evvel temizlensin hepsi bebeklerimizi riske atmaya değmez!

merhaba hanimlar bende 1.5 sene evvel myom ameliyati oldum o yuzden yazmak istedim icinizi rahatlatmak icin. Ben acik ameliyat oldum sandiginiz kadar kotu bir durum degil dogum icin nasil sezeryan oluyosa herkes bufa oyle birsey. Myomun yeri ameliayt sekli konusunda cok onemli doktorunuza guvenin illa kapali diye birilerini aramayin acik ameliyatta cok zor degil inaninki. Sadece sonrasi icin normal dogum ihtimaliniz kalmiyor o kadar. hepinize acil sifalar diliyorum. Myomlwarinizdan biran evvel kurtulmaya bakin derim..

merhaba hanimlar bende 1.5 sene evvel myom ameliyati oldum o yuzden yazmak istedim icinizi rahatlatmak icin. Ben acik ameliyat oldum sandiginiz kadar kotu bir durum degil dogum icin nasil sezeryan oluyosa herkes bufa oyle birsey. Myomun yeri ameliayt sekli konusunda cok onemli doktorunuza guvenin illa kapali diye birilerini aramayin acik ameliyatta cok zor degil inaninki. Sadece sonrasi icin normal dogum ihtimaliniz kalmiyor o kadar. hepinize acil sifalar diliyorum. Myomlwarinizdan biran evvel kurtulmaya bakin derim..
Hülya canım öncelikle Rabbim Kucağına da almayı nasip etsin diye duamı ileteyim ,evet ameliyat konusunda haklısın canım okadar aşırı büyütülecek bişey değil yani açık diyorlarsa ille de laparoskopi diye tutturmamak gerek.
Ben çok ağladım açık olabilir deyince ki doktorum eliden geleni yapmış ancak yer önemli dediğin gibi ...Sırf açık yapmıyayım diye miyomun hepsini. Alamasa daha mı iyi?
Sizin miyom ameliyatından sonra kendiliğinden mi oldu başka sorununuz varmıydı?

Canim mrb.bende seninle aynı durumdayım. Sonrasında ne oldu ameliyat oldun mu,kime oldun?devlet hastanesinde kapalı yöntem istiyorum(tabi mümkün olursa) tavsiye edebilecegin doktor hastane var mi?
Hayır olmadım. Ameliyat yok dedi doktorlar. Bwn devlete kontrole gidiyordum.
Sonrasında hamile kaldım. 13 cm ve 10 cm ve daha küçük miyomlarımla saglikli bir şekilde dogum yaptım. Sezaryan olurken doktor onları da almış. Bebis de sağlıklı çok şükür.

X