Miyomlu Hatunlar Kulübü

Arkadaslar merhaba. Bana da 2 ay once intramural 8 cm myom teshisi konuldu. Doktorum ameliyat olmam gerektigini soyledi. Acik ameliyat istemedigim icin laporoskopi dusunuyordum. Arastirmalarim sonucu myom embolizasyonu yontemini kesfettim. Ameliyatsiz bir tedavi yontemi. Turkiyede cok yaygin degilmis. Bu konuda tecrubeli doktor da pek yok. Ben Antalya da bir doktor buldum. Prof dr saim yilmaz. Operasyonumu ona yaptirmak istiyorum. Konuyu internette videolu cok guzel anlatmis. Rahim bircok kan damarindan besleniyor. Miyom da bu damarlardan besleniyor. Bu operasyonda miyomu besleyen damarlar tikaniyor. Miyom oluyor zamanla kuculuyor ve hatta yok oluyormus. Operasyon icin MR sonucumu dr a gonderecegim. Uygunsam en kisa zamanda olacagim. Sonucu buradan paylasirim. Umarim sizlere de bir faydasi olur.

Bu arada ablam bundan 8 yil once laporoskopi oldu. Ama ablamda cikolata kisti vardi. Laporoskopi acik ameliyata gore cok iyi rahat ve acisiz bir yontem. Sadece 3 delik actilar ablama ameliyat sonrasi da cok cabuk ayaklandi. Izi de belli olmuyor artik.Yine de ben kesik delik hicbirsey istemiyorum mumkunse

Ablanız çocuk sahibi olabildi mi
Rezervleri. Etkilendi mi merak ettim

Ablamin kisti tekrar sorun olmasin diye tuplerini bagladilar. Ozel durumundan dolayi cocuk sahibi olmayi denemedi. Su an bekar. Bizim ailede miyom kist genetik. Teyzem de bu sebeple cocuk sahibi olamadi. Ama ben dogru tedavi yapilamadigini dusunuyorum. Doktor ve tedavi bicimi herseyi degistiriyor. Sirketten arkadasim cikolata kisti ile bebek sahibi oldu. Umidinizi kaybetmeyin. Bir de cikolata kistinde beslenme biciminin cok onemli oldugunu ogrendim.

Ben çok korkuyorum sonrasından henüz bebegim yok çünkü bi yapışma olmasından)); ameliyat sonrası bekleme suresinden bi de );
Benimde çocuğum yok doktorum dediki şu anda çocuğa engel değil ama hamile kalınca düşük olursa çok üzülürsün dedi hemen ameliyat edin beni dedim:))
Bekleme süresine bana 2 ay dedi

Benimde çocuğum yok doktorum dediki şu anda çocuğa engel değil ama hamile kalınca düşük olursa çok üzülürsün dedi hemen ameliyat edin beni dedim:))
Bekleme süresine bana 2 ay dedi
Bana doktorum en az 6 ay dedi ben de ne kadar gerekli ise o kadar dedim tekrar düşük yaşamak istemiyorum çünkü )); kürtaj sonrası adet olmayı bekliyorum 2 hafta oldu işlem yapılalı yaklaştı artık ameliyat tarihi Allah yardımcımız olsun

Kızlar herkese merhaba,
Salı günü miyom ameliyatı oluyorum laparoskopik olarak miyomum 3,5-4 cm inteamural rahim kasında rahim dışına doğru büyüyor ama ben aldırıp kurtulmak istedim dualarınızı eksik etmeyin olurmu çok korkuyorum

merhaba kızlar ,
miyomlu hatunlar arasına katılmış bulunuyorum bende
yaklaşık 5 yıldır hiç büyümeyen 1 cm miyomum büyümeye karar vermiş, 5 gün önce kadın doğum polikliğininde yapılan vajinal usg ile 5 cm olduğunu öğrendim.
oğluma kardeş istiyoruz eşimle, yaşım 39.
4 aydır korunmuyoruz ve gebelik olmadı,
muhtemelen ameliyat olacağım ama ameliyat sonrası gebelik için 6 aylık bekleme süresi beni yaşım itibarıyla üzüyor
oluşabilecek muhtemel gebelikteki sorunlar sebebiyle bebeği riske atmak istemiyorum
kafam çok karışık

herkese merhaba,
myomdan muzdarip olup da güzel haber bekleyenlere belki bir faydam olur düşüncesiyle kendi hikayemi paylaşmak istiyorum... bundan 2 sene önce 8 cm dışa doğru büyüyen myomum olduğunu öğrendim yeni evliydim. çok korktum bir kaç doktora gittim kimi ameliyat dedi kimi de takip edelim dedi. sonra başkent hastanesi esra kuşçuya gittim. bana hamileliği denememi bunun bir risk olduğunu ama sorunsuz bir şekilde bebek sahibi olabileceğimi söyledi. bakalım hamile kalabilecek misin görelim dedi. biraz deneme tahtası gibi görülmüştüm ama ameliyat olmamak da o an için güzel gelmişti. ve ben ertesi ay hamile kaldım. bu kadar çabuk çocuk düşünmüyorduk ama işte insan hamile kalınca da ister istemez hayallere dalıyor...

takip için yine başkentte göğşen önalana gittim. gider gitmez myomun çok büyük bekleyip göreceğiz düşük mü yapacaksın doğum mu diye bana ilk görüşmede çok güzel moral verdi! ve 8 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu... kürtaj yapmayacağım bol kanamayla düşürteceğiz bebeği dedi ve benim bir damla bile kanamam olmamıştı henüz. ben de korkudan başka bir doktorla görüştüm medical parktan banu akçal. (o kadar çok doktorla görüştüm ki bu süreçte belki sizlere de fikir olur diye hepsinin ismini vermek istiyorum) banu hanım sağolsun beni rahatlattı. bu tür şeyler çok sık oluyor ilk gebelikte ama bebeği almamız gerek hiçbir şey hissetmeyeceksin merak etme diye beni rahatlattı. ancak sonrasında myomu kesinlikle aldırmam gerektiğini, açık ameliyatı kendisinin de yapabileceğini ama eğer kapalı istersem acıbademden sarp özcan'la görüşmemi onun gerçekten bu konuda çok iyi olduğunu söyledi.

sonra ben de çaresizce doktor araştırmaya başladım bulduğum her doktora mail attım, kimisi telefonla geri dönüş yaptı yumurtalarını donduralım ameliyatta zarar görür tüp bebek tedavisine başlayalım dedi, kimisi açık ameliyat olman lazım dedi, kimisi hiç ameliyat olma tekrar dene dedi... o kadar çok farklı görüş var ki bu konuda. en sonunda istanbuldan prof. dr. oya gökmen benimle ilgilendi ve o da ankara acıbademden sarp özcanın ismini verdi. en sonunda kendisiyle gidip görüştüm. bu arada myomum 11 cm olmuştu. sarp bey bana kesinlikle ameliyat olmam gerektiğini, bu kadar büyük bir myomla tekrar hamileliği denemenin çok büyük bir risk olacağını anlattı. kendisi bana o kadar güven verdi ki kapalı ameliyat yapabileceğini sonrasında da hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi. kendisine güvenip ameliyat oldum ve bu ameliyat bu süreçte aldığım en doğru karardı... iyi ki kendisiyle karşılaşmışım ameliyatım o kadar iyi geçti ve sonrasında da iyileşme sürecim o kadar güzel ilerledi ki... 6 ay bekleme süresinden sonra da hemen hamile kaldım... inşallah bir ay sonra bebeğimize kavuşacağız...

ben de bir zamanlar çaresizce her yerde bir umut ışığı arıyordum. umarım myomu olanlara bir umut olabilmişimdir...

herkese sağlıklı günler...

herkese merhaba,
myomdan muzdarip olup da güzel haber bekleyenlere belki bir faydam olur düşüncesiyle kendi hikayemi paylaşmak istiyorum... bundan 2 sene önce 8 cm dışa doğru büyüyen myomum olduğunu öğrendim yeni evliydim. çok korktum bir kaç doktora gittim kimi ameliyat dedi kimi de takip edelim dedi. sonra başkent hastanesi esra kuşçuya gittim. bana hamileliği denememi bunun bir risk olduğunu ama sorunsuz bir şekilde bebek sahibi olabileceğimi söyledi. bakalım hamile kalabilecek misin görelim dedi. biraz deneme tahtası gibi görülmüştüm ama ameliyat olmamak da o an için güzel gelmişti. ve ben ertesi ay hamile kaldım. bu kadar çabuk çocuk düşünmüyorduk ama işte insan hamile kalınca da ister istemez hayallere dalıyor...

takip için yine başkentte göğşen önalana gittim. gider gitmez myomun çok büyük bekleyip göreceğiz düşük mü yapacaksın doğum mu diye bana ilk görüşmede çok güzel moral verdi! ve 8 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu... kürtaj yapmayacağım bol kanamayla düşürteceğiz bebeği dedi ve benim bir damla bile kanamam olmamıştı henüz. ben de korkudan başka bir doktorla görüştüm medical parktan banu akçal. (o kadar çok doktorla görüştüm ki bu süreçte belki sizlere de fikir olur diye hepsinin ismini vermek istiyorum) banu hanım sağolsun beni rahatlattı. bu tür şeyler çok sık oluyor ilk gebelikte ama bebeği almamız gerek hiçbir şey hissetmeyeceksin merak etme diye beni rahatlattı. ancak sonrasında myomu kesinlikle aldırmam gerektiğini, açık ameliyatı kendisinin de yapabileceğini ama eğer kapalı istersem acıbademden sarp özcan'la görüşmemi onun gerçekten bu konuda çok iyi olduğunu söyledi.

sonra ben de çaresizce doktor araştırmaya başladım bulduğum her doktora mail attım, kimisi telefonla geri dönüş yaptı yumurtalarını donduralım ameliyatta zarar görür tüp bebek tedavisine başlayalım dedi, kimisi açık ameliyat olman lazım dedi, kimisi hiç ameliyat olma tekrar dene dedi... o kadar çok farklı görüş var ki bu konuda. en sonunda istanbuldan prof. dr. oya gökmen benimle ilgilendi ve o da ankara acıbademden sarp özcanın ismini verdi. en sonunda kendisiyle gidip görüştüm. bu arada myomum 11 cm olmuştu. sarp bey bana kesinlikle ameliyat olmam gerektiğini, bu kadar büyük bir myomla tekrar hamileliği denemenin çok büyük bir risk olacağını anlattı. kendisi bana o kadar güven verdi ki kapalı ameliyat yapabileceğini sonrasında da hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi. kendisine güvenip ameliyat oldum ve bu ameliyat bu süreçte aldığım en doğru karardı... iyi ki kendisiyle karşılaşmışım ameliyatım o kadar iyi geçti ve sonrasında da iyileşme sürecim o kadar güzel ilerledi ki... 6 ay bekleme süresinden sonra da hemen hamile kaldım... inşallah bir ay sonra bebeğimize kavuşacağız...

ben de bir zamanlar çaresizce her yerde bir umut ışığı arıyordum. umarım myomu olanlara bir umut olabilmişimdir...

herkese sağlıklı günler...

Çok geçmiş olsun.bende de benzer durum 10cm lik dışa doğru büyüyen miyom var.aci Badem fiyatta sgk ile anlaşması var mı? Devlette kapalı ameliyat yapılıyor mu bilgin var mı? Yardımcı olursan çok sevinirim

merhabalar size de çok geçmiş olsun... acıbademin malesef sgk ile anlaşması yok. üniversite hastanelerinde yapılıyor bildiğim kadarıyla kapalı ameliyat. ama bu büyüklükte bir miyomu kapalı ameliyatla çıkartmaya bütün doktorlar cesaret edemiyor. ya da açığa dönebiliriz ameliyat sırasında diyor. kapalı ameliyat olmak istiyorsan doktorla mutlaka detaylı olarak konuş tecrübeli ve işinin ehli bir doktor olması çok önemli. miyomun benim gibi dışa doğru büyüdüğü için rahime de zarar verilmeden kolayca alınabiliyor ehil ellerde... umarım bir an önce siz de kurtulursunuz

Canim mrb.bende seninle aynı durumdayım. Sonrasında ne oldu ameliyat oldun mu,kime oldun?devlet hastanesinde kapalı yöntem istiyorum(tabi mümkün olursa) tavsiye edebilecegin doktor hastane var mi?

Canim gecmis olsun.nasilsin diye merak ettim.kendine gelebildin mi?hangi hastanede hangi doktora oldun?umarım en iyi şekilde atlatmissindir.gelismeleri anlatırsan sevinirim

Canim mrb.bende seninle aynı durumdayım. Sonrasında ne oldu ameliyat oldun mu,kime oldun?devlet hastanesinde kapalı yöntem istiyorum(tabi mümkün olursa) tavsiye edebilecegin doktor hastane var mi?
Merhaba Miyomim,
Hastaneden yeni eve geldik çok şükür ameliyatım başarılı geçti ama ikisinide laparoskopi ile alamadı malesef doktorum harika biri Ahmet Yiğit Çakırığlu Tüp bebek Doktoru kendisi infertilite doktoru seçmeni tavsiye ederim onlar daha hassas oluyor bu tür operasyonlarda.iki tane miyomum vardı biri dışarda biri rahim kasında ancak rahim kasındaki yerleşim yeri itibarıyle kapalı alınamadı açık kesi de atmak zorunda kalmış yani hem laparoskopi hem açık oldu benim ameliyatım ancak kesi daha küçük oyğzden korunma süresi değişmeyecek dedi doktorum.ben çok memnunum izmit araştırma hastanesinde oldum ameliyatımı

Canım laparoskopi ile alınırsa korunma süresi 2 ay

Canım laparoskopi ile alınırsa korunma süresi 2 ay
dün itibarıyla ameliyatımın laparoskopik olamayacağını, açık ameliyat olacağım netleşti. eylül sonu gibi ameliyat ve maksimum 6 ay korunma
bu beni mutsuz etti. yaşım geçiyor, yaşımmmm, oysa bebek istiyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…