Miyomlu Hatunlar Kulübü

Anladım canım..Benim zaten yumurtalık rezervim düşük amh 1.15
Birde ameliyat olursam illa etkisi olur diye düşünüyorum.
Sizlerde amh değerinize bir baktırsanız ona göre bir yol çizersiniz benim nacizane fikrim..
doktor isterse baktırırım canım ama yumurtalığımın herşeyini incelediler ameliyat sonrası belki bakmışlardır bilgim yok ama ilk ay hamile kaldım istedikten sonra o yüzden gerek duymadım ama ihtiyac olursa neden olmasın

Merhaba
hızla büyüyen ve aşırı dejenere olmuş 9 cm ve 3 cm miyomum vardı ve bu sene mart ayında lazerle kapalı miyom ameliyatı oldum. 4 tane prof gezdikten sonra bu konuda en uzman prof. Yücel Karaman yaptı ameliyatımı. Kendisi bu konuda en iyisi diyebilirim. 37 yaşındayım ve yumurtalık rezervlerim azalmadan çocuk sahibi olmak istiyorduk. Ameliyattan 5 ay sonra rahim kendini toparlamıştı. Doktorum süreci hızlandırmak için tüp bebek yapmayı önerdi ancak biz birkaç ay normal şekilde denemek istedik ve ilk ay hamile kaldığımı öğrendim.

Merhaba
hızla büyüyen ve aşırı dejenere olmuş 9 cm ve 3 cm miyomum vardı ve bu sene mart ayında lazerle kapalı miyom ameliyatı oldum. 4 tane prof gezdikten sonra bu konuda en uzman prof. Yücel Karaman yaptı ameliyatımı. Kendisi bu konuda en iyisi diyebilirim. 37 yaşındayım ve yumurtalık rezervlerim azalmadan çocuk sahibi olmak istiyorduk. Ameliyattan 5 ay sonra rahim kendini toparlamıştı. Doktorum süreci hızlandırmak için tüp bebek yapmayı önerdi ancak biz birkaç ay normal şekilde denemek istedik ve ilk ay hamile kaldığımı öğrendim.
umut oldu bu yazı.. Allah bağışlasın evladını bende önümüzde ki ay korunmayı bırakıcam 1 yıl oldu ameliyat olalı inşallah senin gibi ilk ay hamile kalabilirim. ama papatya çayı ile küçülen miyom hiç duymadım

umut oldu bu yazı.. Allah bağışlasın evladını bende önümüzde ki ay korunmayı bırakıcam 1 yıl oldu ameliyat olalı inşallah senin gibi ilk ay hamile kalabilirim. ama papatya çayı ile küçülen miyom hiç duymadım
Çok teşekkürler. Benim miyomlar agresif yapılı ve hızlı büyüyor. Ameliyat sonrası 1er cmlik 4 miyon daha oluştu ve hamilelikle daha da hızlı büyüdüğü için 5-4-4 cm büyüklüğünde 3 miyomum var şu anda. Umarim daha da büyüyüp hamileliğimi sıkıntıya sokmaz.

Miyom bitki çayı, soğan vs gibi şeylerle geçmiyor arkadaslar. Ben hepsini denedim, sülük tedavisine bile girdim ama nafile.
Birçok kadında myom problemi var. Eger sabit boyutta kalıyor büyümüyorsa kontrollerle takip etmek gerekiyor ancak hızlı bir şekilde büyüme gösteriyorsa ameliyat tek çare gibi görünüyor.

doktor isterse baktırırım canım ama yumurtalığımın herşeyini incelediler ameliyat sonrası belki bakmışlardır bilgim yok ama ilk ay hamile kaldım istedikten sonra o yüzden gerek duymadım ama ihtiyac olursa neden olmasın
Doktora bırakmayın bence siz takip edin tahlillerinizi amh değeri çok önemli kendiliğinden beklerken bazen hızla düşebiliyor ve çok geç kalınmış oluyor

Merhaba
alllah saglıkla kucağına almayı nasip etsin canım darısı başıma

Çok teşekkürler. Benim miyomlar agresif yapılı ve hızlı büyüyor. Ameliyat sonrası 1er cmlik 4 miyon daha oluştu ve hamilelikle daha da hızlı büyüdüğü için 5-4-4 cm büyüklüğünde 3 miyomum var şu anda. Umarim daha da büyüyüp hamileliğimi sıkıntıya sokmaz.

Miyom bitki çayı, soğan vs gibi şeylerle geçmiyor arkadaslar. Ben hepsini denedim, sülük tedavisine bile girdim ama nafile.
Birçok kadında myom problemi var. Eger sabit boyutta kalıyor büyümüyorsa kontrollerle takip etmek gerekiyor ancak hızlı bir şekilde büyüme gösteriyorsa ameliyat tek çare gibi görünüyor.
22. haftadan sonra bişey olmaz canım sıkıntı ağrı yapmaz doktor demişti birkaç haftan kalmış bilmiyorum bir sorun yaratıyor mu sana ama sanmam büyümez

Doktora bırakmayın bence siz takip edin tahlillerinizi amh değeri çok önemli kendiliğinden beklerken bazen hızla düşebiliyor ve çok geç kalınmış oluyor
zaten şu anda beklemem lazım canım ameliyat sonrası 6 ay verdi doktor bir korunmayı bırakayım o zaman baktırırım

BEN AÇIK AMELİYAT OLDUĞUM HALDE GENE BİLE TAM TEMİZLENEMİYO RAHİM KAS YAPIM ÇOK ELVERİŞLİ İMİŞ MİYOM ÜRETMEYE BANA 1 YIL KORUNMA VERDİ DR 6 AY SONRA KONTROLE GİTTİĞİMDE 1 CM ALTI 2 MİYOM DAHA OLUŞMUŞTU 6 KUTU DOĞUM KONTROL HAPI VERDİ BASKI ALTINA ALMAK İÇİN GEBELİĞİNE ENGEL DEĞİL GEBELİKTEDE Bİ TEHLİKE ARZ ETMİO AMA 1 YIL KORUNCAĞIN İÇİN BOŞUNA BÜYÜMESİN DEDİ DOKTORUM BENDE BEKLİYORUM ŞİMDİ 5 KUTU İÇİCEM Bİ ARA SOĞAN SUYUDA İÇMEYİ DÜŞÜNDÜM SONRA VAZGEÇTİM.

zaten şu anda beklemem lazım canım ameliyat sonrası 6 ay verdi doktor bir korunmayı bırakayım o zaman baktırırım
Anladım canım benim evet korunmayı bırakınca bir baktır bakalım ona göre bir yol izlersiniz

Merhabalar bayanlar.
Miyom ameliyatı olup 1,5 sene önce buraya yazan biriyim. Evlendim ve şuan hamileyim. Hic korkmayın Rabbim nasip edecek olduktan sonra oluyor. Sorularınız varsa yardımcı olabilirim.

Merhabalar bayanlar.
Miyom ameliyatı olup 1,5 sene önce buraya yazan biriyim. Evlendim ve şuan hamileyim. Hic korkmayın Rabbim nasip edecek olduktan sonra oluyor. Sorularınız varsa yardımcı olabilirim.
çok teşekkür ederiz allah razı olsun buraya yazanlar bize de umut oluyor ben bir düşük yaptım 19. haftada sebep miyomlar çıktı ve ameliyat oldum korunma sürem martta doluyor inşallah bende sorunsuz hamilelikle bebeğimi kucağıma alırım :) sizin nasıl geçti hamileliğiniz ? nden ameliyat olmuştunuz ? kaçıncı haftada doğum yaptınız ? şimdiden teşekkürler

Merhabalar bayanlar.
Çok geçmiş olsun evet bilgilendirin bizi bekarkenmi oldunuz ameliyat? myomlarınız kaç cm idi hamileliğiniz kolay geçtimi benimde 1 yıl oldu ameliyat olalı ağustos ayında kontrolümde 1 cm altı iki myom daha türemiş bi zararı yok dedi dr doğum kontrol hapı verdi son kutuyu içiyorum korunmayı bırakıcam sonrasında Rabbim kimseye aratmasın inşallah burda ameliyat olan tüm arkadaşlarım hemen çocuk sahibi oluruz.

Herkesten Allah razi olsun. Bende burdan yorumlar okuyarak karar verdim. o yüzden paylaşmayı istedim. Bekarken oldum çünkü 9 cm di ben doktor arayıp karar verene kadar 1 senede 10 cm oldu. Neyse zaten bu şekilde hamile kalamayacagimi düşük olacağını söylediler. Sonunda oldum ve şükürler olsun güzel geçti Hersey.

X