Miyomla gebelik mi yoksa ameliyat mı??

littlelazydaisy

Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2022
39
17
36
Rahim ağzı arkasında 5-6 cmlik subseroz myomum var. Önceki doktorum bebeğe zarar vermez, sadece gebelikte sana biraz ağrı yapabilir dediği için gebe kaldım. Gebeliğim 8. Haftada düşükle sonuçlandı. Şimdi yüksek riskli gebelik biriminden bir doktora gittim hem myom hem düşük meselesini konuşmaya. Muayeneden sonra diğeriyle benzer şeyleri söyledi, düşüğün myomdan kaynaklanmadığını, ama böyle gebe kalırsam bebeğe bi etkisi olmasa da rahat bi hamilelik geçiremeyebileceğimi, çok ağrım olabileceğini bu yüzden yerimde olsa ameliyat olacağını söyledi. Ama ben 35 yaşındayım ve bir an önce çocuk sahibi olmak istiyorum. Ameliyatta herhangi bi sorun çıkması yüzünden hiç hamile kalamama ihtimali gelişmesinden korkuyorum. Yine de aşırı ağrılı bir hamilelik fikri de hoş değil tabii ki. Günlerdir düşün düşün aklımı kaçırmak üzereyim. Benzer bir durum yaşanlar var mı?? Myomla sorunsuz gebelik geçirenler? Bu arada görüştüğüm doktora ameliyat olmam çok zor görünüyor çünkü özel bir hastane ve çok yüklü bir meblağ istiyorlar ameliyat için.. Ne yapsam bilmiyorum lütfen yardım edin…

Benim gebe kaldığımda farkedildi miyomum .ama yapacak birsey yok suan..ayni şekilde Doktor da 5. Ay itibariyle daha yakın takip edeceğini söyledi.. ağrılı ve arada kanama olacağını söyledi rahat bir hamilelik olmayabilir dedi ama yapacak birsey yok suan 11 haftaligim henüz bir sıkıntı şükür yok ama bakalim ilerleyen haftalarda nasil olacak..

Umarım hiçbir sıkıntı çıkmaz, bir kez bile ağrınız sızınız olmaz Ne olacağını bilemiyor olmak çok can sıkıcı. Ameliyat olup tekrarlayan miyomlar da çok fazla. Ameliyatta komplikasyon olma ihtimali de var. Bunları düşününce aslında içimden bir ses ameliyatı boşver diyor. Diğer yandan çok ağrılı ve sancılı bi gebelik geçirmeyi de kimse istemez.. Günlerdir düşün düşün çıkamıyorum işin içinden. Gebelik öncesinde miyom olduğunu biliyor olmak iyi bir şey mi emin değilim doğrusu

Düşük yaptığımda miyom farkedildi. Düşük sebebi öiyom değil denildi. 6 qy sonra tekrar hamile kaldım. Şu anda oğlum 6 yaşında. Hamileliğin sorun yaşamadım fakat bir yıldır adet kanamam üç hafta sürüyor. Sanırım miyomla alakalı. Ameliyattan korktuğum için doktora gidemiyorum.

Benim 7cm di hamile kaldigimda cok zor bi hamilelik gecirdim ama cok sukur evlqdimi qldim kucagima bu hafta amaliyat oldum kizim 1 yasjnda suan

Benim 7cm di hamile kaldigimda cok zor bi hamilelik gecirdim ama cok sukur evlqdimi qldim kucagima bu hafta amaliyat oldum kizim 1 yasjnda suan
Sormamda sakınca yoksa ne gibi sıkıntılar yaşadınız gebelik sürecinde? Miyomdan mı kaynaklanıyormuş yaşadığınız sorunlar? Ben en son ameliyat olmadan tekrar denemeye karar verdim, umarım kararımdan pişman olmam.

Soyle ben hamile kaldgimda oğrendim o yuzden amaliyat sansim olmadi miyomlar bulunduklari yere gore hamilelikte sıkinti yaratiyor benimki rahim agzindaydi o yuzden 7 cmden doguma kadar 15 cm kadar buyudu agrisi cok siddetli oluyor benim 7.aya kadar olmadi cok sukur ama 7.aydan sonra bebek buyudukce agrilarim cogaldi doguma kadar her ay hasganede yatip ilac tedavisi aldim erken dogum olmamasi icin yani zor bi surecti ama cok sukur igne ilac evladimi aldim kucagima simdi tekrar hamilelik dugundugum icin amaliyat oldum

Teşekkür ederim paylaştığınız için. Çok geçmiş olsun. Umarım ben de yeniden hamile kalabilirim ve sizin gibi bebeğimi kucağıma alabilirim.

Merhaba 16 haftalik gebeyim. Geçen hafta bende de miyom olduğu anlaşıldı. Şuan ne durumdasınız. Bir sıkıntısı ağrısı oluyor mu.

Canim
Merhaba 16 haftalik gebeyim. Geçen hafta bende de miyom olduğu anlaşıldı. Şuan ne durumdasınız. Bir sıkıntısı ağrısı oluyor mu.
Canım benim miyom ilk başta 4.5 cm di .genellikle buyur dendi 20. Haftadan sonra ara ara agri yaşayabileceğim söylendi birde benimki rahim ağzındaydi ama yine de belli olmaz dendi takip edicez dendi .fakat suan 19+3 yim bu vakite kadar miyomumda büyüme olmadı 4.5 ta kaldı. Doktor bu saatten sonra büyümez artık dedi.simdilik bir sıkıntı vermiyor .takip altındayım zaten bir sorun çıkmaz insaallah rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Ben 4 gün once kapalı miyom ameliyatı oldum. Ben de 35 yaşındayım. Çocuk istediğim için doktora gittim. Miyomu aldirmani hekim olarak ısrarla tavsiye ediyorum dedi. 20. Haftada bebeğin ölü doğması ihtimali ile karsilasabilirsin dedi. Bu şuan ameliyat olmandan daha büyük sorun dedi. Bir doktora daha göründüm. O da aynı şeyi söyleyince aldırdım. Benim 4,5 cm intramural miyomum vardı. Kapalı ameliyat ile alındı. Ertesi gün temizlik yaptım öyle kolay geçti. Ufak da olsa bebeğimi kaybetme ihtimali riskini göze alamadım. 3 ay sonra da bebek çalışmalarına devam edeceğim.

Çok geçmiş olsun , hangi doktora ameliyat oldunuz?ameliyat sonrası komplikasyonlar korkutuyor beni yapisiklik gibi seyler

Sizin miyomunuz neredeydi peki tan olarak

Çok geçmiş olsun , hangi doktora ameliyat oldunuz?ameliyat sonrası komplikasyonlar korkutuyor beni yapisiklik gibi seyler
Ataşehir Medicanada Ahmet Göçmen'e ameliyat oldum. Ahmet hoca bu işin piridir. Aynı zamanda jinekolojik onkologtur. Robotik cerrahiyle miyom ameliyatıni ilk yapanlardandir kendisi. Ben ona ameliyat olacağım için zerre korku endişe duymadan hemen ameliyat olmayı kabul ettim. Bana başka doktor sezeryan ile alınması lazım demişti. Ahmet Hoca kapalı ameliyat ile halletti çok şükür. Ertesi gün ayağa kalktım. Hatta ertesi gün foşur foşur banyo yıkadım, temizlik yaptım. Kanamam yok denecek kadar az oldu. Yapışıklık riski kapali amleiyalarda çok daha düşük. Rahmin içine özel bir sıvı sürülüyormus yapışıklık olmasın diye.Cuma günü kontrolüm var. Sonuçlarını yine yazarım sana

Sizin miyomunuz neredeydi peki tan olarak
Bu arada benim miyomum rahmin arka duvarının içindeydi. Rahim duvarıni içe doğru itmeye başlamıştı. Bayağı derin yerleşimli bir miyomdu. Gittiğim doktor miyomla da hamile kalınır ama senin miyomun gibi miyomlarda kesinlikle önce ameliyat yapılmalıdır demişti. Sonra Ahmet Hocaya gittim o da aynı şeyleri söyledi

Tamam çok çok teşekkür ederim paylaşımın için, son olarakta ücret ne kadardı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…