Miyom ameliyatı sonrası tahmini kaybeden ve ya rahmi yapışan var mi

Doktorlardan iyi bilemeyiz, rahim cok hızlı toparlanan yenilenen bir organmış. Ama acıkcası bende 5 ay geçmeden denemeyecegim, pinpirikli biriyim bu sefer de hamile kalırsam rahim taşır mı diye düşünmek istemiyorum. Açık ameliyatta korunma 1 yıl diye biliyorum miyomunuz kapalıya uygunsa mutlaka kapalı olun yapısma, kanama gibi riskler cok daha az oluyor

Olursam kapalı olacağım acik hem riskli hem de bekleme süresi fazla. Kapaliya uygun dedi doktor

Selinaysun psikolojik olarak zor bir süreç ancak toparlanınca miyomun sadece hamilelik açısından değil insanın hayatını zorlaştırdığını ağrı yaptığını daha iyi anlıyor insan ameliyata karar vermekle iyi yapmışsınız umarım gerisi de kolaylıkla gelir

Kesinlikle. Bu defa kararlıyım iyi bir doktor bulup aldiracagim. Çok teşekkür ederim

Düşük yapmadim hic kanamam da olmadı.Kalp atışı duyamadik.1 hafta bekliyicez ama umitli değilim.Myomla ilgili değil dedi ama neyle ilgili onu da bilmiyoruz.Bilgi verdiğin için tşk ederim
Aynı durumu yaşadım 8 cm lik miyomum var bebeğim 11 haftalıkken kalbi durdu , doktor ihtimal olabilir dedi kesin miyom demedi, şuan ameliyat olucam ben de bakalım doktor araştırıyorum İzmir de

Benim miyomum 3 cm iken tüp bebekle hamile kaldım ama miyomum 8 cm oldu ve bebeğimin kalbi 11. Haftada durdu , şuan doktorum 2. De miyomu alicaz temiz syfa acicaz dedi , etkisi yok demişti önceden ama neden bilmediğimiz için şuan riske atmıyoruz , insan çok üzülüyor inanın can acisi umrumda değil ama kalp acısı çok kötüymüş . Rahim dışında dediler miyomuma ama çok korkuyorum rahim ya da yumurtalık alınır diye doktorum yok öyle bı risk dedi ama korkuyorum cok

Peki sizin miyomlariniz neredeydi , rahimde kasında kenarda mi yoksa rahmin içine doğru mu

Evet yakındı çünkü çok miyomum vardı. Hamilelik bir kere gerçekleştikten sonra gerisi korumaya kalıyor. Bence hamile kalmayı deneyim zorlu bir süreç oldu hamileligim a dikkat ederek sona ulaştım.
Gokhan beyden memnun kaldınız mı?birde ücret ne kadardı,bilgi verebilirseniz çok sevinirim

Miyomunuz neredeydi tam olarak ama? Benimde var rahmin ortasina büyüyor 6 cm.gebelik ile ameliyat arasında kaldim

Yazdıklarınız bana umut oldu benimde rahmin ortasına doğru büyüyen miyomum var 6 cm oldu .gebelik mi ameliyat mı karar veremedim. Sizin neredeydi miyomlar

Miyomuz kac cm peki?benimde rahmin içine büyüyen 6 cm submukoz miyomum var gebelik mi düşünsem ameliyat mı olsam kararsız kaldım. Benimkide idrar kesesine baskı yapıyor , gebelige engel olur mu ya da olsa da düşük olur mu diye korkuyorum . Paylaşım yaparsanız çok sevinirim

Merhaba geçmiş olsun. Benim de 6 cm civarında. Ben ce iyi bir doktor bulup aldırın. Ben şu an tüp bebek tedavisi oluyorum. Sağlıklı embiyoyu bulunca önce miyom u aldiracagim. Sonra transfer.
Ameliyat basit diyorlar. Eskisi kadar korkmuyorum. Zor olan ileri yaşta çocuk yapmakmis. Miyom ameliyat bunlar çok basit işlemler gibi görünüyor gözüme. Yeterki iyi bir cerrah olsun

Evet haklısınız ama çok iyi tup bebek doktorları da var karamsarlığa kapilmayin, İstanbul bahceci deki cem beye ve Mehmet beye çok iyi diyorlar. Tabi benim sadece duyumlarım bu yönde.boyle bir durumum olsa büyük ihtimal ikisinden birini seçerdim. Allah herkesin gönlüne göre versin sağlıkla sinamasin

Bu arada yaşınız kaçtı ki?

Yazdıklarınız bana umut oldu benimde rahmin ortasına doğru büyüyen miyomum var 6 cm oldu .gebelik mi ameliyat mı karar veremedim. Sizin neredeydi miyomlar
Valla her yerinde vardı biri baya rahim agzindaydi biri ön biri arka duvarında yedi. Ben şahsen yaşım ileri olduğu için ameliyatı düşünemedim.

Benimkinde idrar kesesine baskı yapıyordu. Hatta sonlara doğru rshmin agizini kapattı büyük olanlardsn bir tanesi. Benim doktorum yaşın ileri ameliyat olursan 6 ayda öyle beklen gerekiyor bu yüzden gebelik düşünelim dedi. Ben o zaman 37 yaşındaydim. 40 oldum hala gebelik olmayınca yumurta döndürüp amaliyati yaptiralkm dedi doktorum. Ama ben istemedim. Doktor bana gebeliğe engel olmayacağını ama gebeliğin zor geçme ihtimali olduğunu söyledi.

Ama yaşınız gencse ameliyatı olup da öyle de deneyebilirsiniz. Ben 3 sene geçip çocuk olmayınca acaba ameliyatı olsamiydim diye düşünmedim değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…