Miyom ameliyatı sonrası tahmini kaybeden ve ya rahmi yapışan var mi

32 yaşındayım henüz hiç gebelik denemedim. Belki de denesem olur kısmet tabi
Yaşınız çok genç ameliyatı da gebeligi de deneyebilirsiniz. Ama en iyisi konusunda uzman bir doktorun fikrini almak. ☺️ Ameliyat iyi bir doktor tarafından yapıldığı sürece 6 ay sonra hamilelik düşünebilirsiniz ☺️

Ben uc yil once myom ameliyati oldum. Benim rahim yapim myoma cok musaitmis nitekim bugun yine 4.5 cm en buyugu olmak uzere rahim dışında, tepesinde myomlarim oldugunu ogrendim. Uc yil once çocuk dusunmuyordum hem de 9 cm falandi tereddut etmeye bile degmezdi ameliyat oldum. Bu myomlar icin doktorlar gebeligr engel olmaz ama gebelikte sanci agri kanama yapabilir. Evet erken dogum da olabilir ama ameliyatın riskleri de en az bu riskler kadar siddetli ve buyuk dediler. Ayrica benim simdiki doktorum myom ameliyatindan sonra ben hastalarima bir yil korunun diyorum hatta iki yil en ideal sure ama gebelik planlamasi icin öne aliyoruz dedi. Ben önceki ameliyatimi açık olmustum kapalı olmadigim icin cok cok pişmanım. Cerrahi hemsire arkadaşım oyle bir yapisiklik ki inanamazsin gördüğünde, bagirsaklari ayiramiyoruz bazen birbirinden demisti. Olacaksaniz da kapali ameliyat olun riskleri az yapisiklik az agri sizi komplikasyon ihtimali az.

Ben uc yil once myom ameliyati oldum. Benim rahim yapim myoma cok musaitmis nitekim bugun yine 4.5 cm en buyugu olmak uzere rahim dışında, tepesinde myomlarim oldugunu ogrendim. Uc yil once çocuk dusunmuyordum hem de 9 cm falandi tereddut etmeye bile degmezdi ameliyat oldum. Bu myomlar icin doktorlar gebeligr engel olmaz ama gebelikte sanci agri kanama yapabilir. Evet erken dogum da olabilir ama ameliyatın riskleri de en az bu riskler kadar siddetli ve buyuk dediler. Ayrica benim simdiki doktorum myom ameliyatindan sonra ben hastalarima bir yil korunun diyorum hatta iki yil en ideal sure ama gebelik planlamasi icin öne aliyoruz dedi. Ben önceki ameliyatimi açık olmustum kapalı olmadigim icin cok cok pişmanım. Cerrahi hemsire arkadaşım oyle bir yapisiklik ki inanamazsin gördüğünde, bagirsaklari ayiramiyoruz bazen birbirinden demisti. Olacaksaniz da kapali ameliyat olun riskleri az yapisiklik az agri sizi komplikasyon ihtimali az.
Zaten olmayı düşünürsem kapali olmak isterim , çünkü henüz hiç doğum yapmadım sezeryan kesisi gibi yapıyorlar ya acik ameliyati suan icin oyle birsey istemem. Kapalı ameliyatlarında ücretleri cok fazla 50 bin 60 bin gibi rakamlar. Saglik söz konusu olunca yapacak birsey yok gerçi.benim tedirginligim ameliyat sonrasında da bir sürü komplikasyon olabiliyormuş . Miyom sebebiyle Gebelik olmazsa diye endişe ediyorum .Ama yorumlarda da birçok miyomu olanlar kişiler bile hamile kalmış

Yaşınız çok genç ameliyatı da gebeligi de deneyebilirsiniz. Ama en iyisi konusunda uzman bir doktorun fikrini almak. ☺️ Ameliyat iyi bir doktor tarafından yapıldığı sürece 6 ay sonra hamilelik düşünebilirsiniz
Yaşınız çok genç ameliyatı da gebeligi de deneyebilirsiniz. Ama en iyisi konusunda uzman bir doktorun fikrini almak. ☺️ Ameliyat iyi bir doktor tarafından yapıldığı sürece 6 ay sonra hamilelik düşünebilirsiniz ☺️
Yani keşke gebelik olsa tabi...

Rahim ameliyatı histereskopi için emin ellerde ameliyat olmanız lazım. Dr u iyi araştırın. Bu ameliyatları çok iyi yapan drlar var.

Rahim ameliyatı histereskopi için emin ellerde ameliyat olmanız lazım. Dr u iyi araştırın. Bu ameliyatları çok iyi yapan drlar var.
Evet ama benim histeroskopi ile olmuyormus laparoskopik oluyormus göbek ve çevresine delik açarak.Doktor mutlaka çok önemli. İyi seçim yapılmazsa birsuru is cikar yani

gerekli her şeyi yazdım sana .
merhaba 1 sene önce ben de miyom ameliyatı oldum. 7 tane domates ve portakal boyutunda miyom alındı. onlar varken hamile kalmam imkansızdı. doktorum bunları alalım ortalama 3-6 ay arası iyileşme süren var tüp bebek olacağı için 6 ay kadar bekleyip öyle transfer edeceğiz dedi. bence siz ters yapıyorsunuz önce yumurta toplama yaparsanız miyom hep ertelenmiş iyileşme süreniz de daha geç bitmiş olacak ve yaş da her geçen gün ilerleyecek. ameliyatınızı hemen olup iyileşme sürecinde yumurta toplayabilirsiniz. biz öyle yaptık. tam iyileştiğimde embriyolarım hazırdı. transfer oldum ve sonuç ortada :) şimdiden geçmiş olsun
kime ameliyat oldunuz acaba?

Ben 41 yaşındayım 3-4 tane miyomum vardı. Hamile kalmak istediğimde 37 yaşındaydım ve miyomlar vardı. Doktorum alırsak risk olduğunu yaşım ileri olduğu için bu riske girmemi onermedigini eğer gideceksen yumurtaları dondurmalı önerdi. Ayrıca ameliyat olduktan sonra 6 ay hamile kalmaman gerekir dedi. Bu nedenle ben önermiyorum ameliyatı dedi. Bu şekilde dene evet miyimla gebelik zor olacak baştan uyarayım düşük ve erken doğum riski olacak ama onu o zaman düşünürüz dedi. Bunun uzerine 3 kere klomen tedavisi ve yumurta çatlatma iğnesi oldum arada pandemi filan girdi. Bu arada 3 yıl geçti. Rahim filmi çektirdim. Yok artık umudu kestim. Bu arada rahim ağzındaki miyom 5cm oldu diğeri 4 uçaklar var. Artik doktora gitmeyi bıraktım. Gebelik olmayacak diye düşünüyorum. Bir gün yine regl gecikti ama hiç kondurmadim. Çünkü arada geciktigi oluyor ve her seferinde hayal kırıklığı. Geçen Kasim ayıydı. Burnum sürekli tıkalı koku alamıyorum covid testi vermeye gittim. Gebelik olabilir mi dediler kondurmadim ama testi aldım. Birde ne göreyim pozitif. Tüm umudumu kesmisken. Neyse çok uzattım. Doğuma kadar miyomlarin biri 10 biri 9 iki tane 5cm bunlar bizim gorebildiklerimiz. Doğumda doktor 7-8 tane miyomu bebekle beraber aldı. ☺️ Şimdi hem bebeğim var. Hemde miyomlardan kurtuldum. Hamileliğin biraz korkarak geçti. Zaman zaman kanamaların oldu. Sürekli yattım kendimi de bebeği de riske atmadım. Hiç bir şeyi kafana takmadim. Dinlenerek yatarak 9 ayı geçirdim. Bebeğim sağ sağlık doğdu. Yani miyomlarla bebek dogabiliyir. Demek ki miyom gebeliğe engel değil. Sanırım stres ve korkular engel oluyor. Ben rahatlayıp vazgectigim an hamile kaldım disrdan hiç bir müdahale olmadan. Allah bu şekilde bekleyen herkese nasip etsin inşallah. Umudunuzu kesmeyin.
Merhaba doktorunuzun adi neydi acaba

X