Miyom ameliyatı sonrası tahmini kaybeden ve ya rahmi yapışan var mi

Bana gittiğim doktor açık ameliyat dedi ve 4 ay süre verdi transfer için.
Gökhan poyraz a gittim kapalı yaparım 1,5 ay sonra transfer olabilirsin dedi.
Bana da bu süreler çok kısa geldi. Artık miyomumin büyüklüğü ve bulunduğu yerden dolayı mi iyileşme süresi daha kısa yoksa hastayi psikolojik olarak rahatlatmak için mi öyle diyorlar anladım
Doktorlardan iyi bilemeyiz, rahim cok hızlı toparlanan yenilenen bir organmış. Ama acıkcası bende 5 ay geçmeden denemeyecegim, pinpirikli biriyim bu sefer de hamile kalırsam rahim taşır mı diye düşünmek istemiyorum. Açık ameliyatta korunma 1 yıl diye biliyorum miyomunuz kapalıya uygunsa mutlaka kapalı olun yapısma, kanama gibi riskler cok daha az oluyor

Doktorlardan iyi bilemeyiz, rahim cok hızlı toparlanan yenilenen bir organmış. Ama acıkcası bende 5 ay geçmeden denemeyecegim, pinpirikli biriyim bu sefer de hamile kalırsam rahim taşır mı diye düşünmek istemiyorum. Açık ameliyatta korunma 1 yıl diye biliyorum miyomunuz kapalıya uygunsa mutlaka kapalı olun yapısma, kanama gibi riskler cok daha az oluyor
Olursam kapalı olacağım acik hem riskli hem de bekleme süresi fazla. Kapaliya uygun dedi doktor

Selinaysun Selinaysun psikolojik olarak zor bir süreç ancak toparlanınca miyomun sadece hamilelik açısından değil insanın hayatını zorlaştırdığını ağrı yaptığını daha iyi anlıyor insan ameliyata karar vermekle iyi yapmışsınız umarım gerisi de kolaylıkla gelir

Selinaysun Selinaysun psikolojik olarak zor bir süreç ancak toparlanınca miyomun sadece hamilelik açısından değil insanın hayatını zorlaştırdığını ağrı yaptığını daha iyi anlıyor insan ameliyata karar vermekle iyi yapmışsınız umarım gerisi de kolaylıkla gelir
Kesinlikle. Bu defa kararlıyım iyi bir doktor bulup aldiracagim. Çok teşekkür ederim 🙏

Düşük yapmadim hic kanamam da olmadı.Kalp atışı duyamadik.1 hafta bekliyicez ama umitli değilim.Myomla ilgili değil dedi ama neyle ilgili onu da bilmiyoruz.Bilgi verdiğin için tşk ederim
Aynı durumu yaşadım 8 cm lik miyomum var bebeğim 11 haftalıkken kalbi durdu , doktor ihtimal olabilir dedi kesin miyom demedi, şuan ameliyat olucam ben de bakalım doktor araştırıyorum İzmir de

Benim miyomum 3 cm iken tüp bebekle hamile kaldım ama miyomum 8 cm oldu ve bebeğimin kalbi 11. Haftada durdu , şuan doktorum 2. De miyomu alicaz temiz syfa acicaz dedi , etkisi yok demişti önceden ama neden bilmediğimiz için şuan riske atmıyoruz , insan çok üzülüyor inanın can acisi umrumda değil ama kalp acısı çok kötüymüş . Rahim dışında dediler miyomuma ama çok korkuyorum rahim ya da yumurtalık alınır diye doktorum yok öyle bı risk dedi ama korkuyorum cok

Valla bende 3 sene geçince artık milyondan suphelenmeye başlamıştım. Sonra kendiliğinden oldu. Bilmiyorum rahim filmi cektirmistim etkisi var mı. Yoksa stres mi neden oldu. Ama miyom olsa neden olan yine olmazdı. Yaşın genç ise iyi bir doktor bulup aldırmayı dusunebilirsin. Ama 3 cm miyom hamileleige engel olmaz bence benimki 5 cm di hamile kaldığında ki o bir tanesi. En az 3 tane vardı. Diğerleri 4 ve 2 cm di sanırım. Ama her şeye rağmen umudunu kesme olmaması için bir neden yoksa bence stres çok büyük etken. Biz olmuyor artık, deyip vazgeçtik ve rahatladık sabirim o baskı ortadan kkinca oluverdi.

İnşallah sende bebeğine kavuşursun.☺️
Peki sizin miyomlariniz neredeydi , rahimde kasında kenarda mi yoksa rahmin içine doğru mu

Evet yakındı çünkü çok miyomum vardı. Hamilelik bir kere gerçekleştikten sonra gerisi korumaya kalıyor. Bence hamile kalmayı deneyim zorlu bir süreç oldu hamileligim a dikkat ederek sona ulaştım.
Gokhan beyden memnun kaldınız mı?birde ücret ne kadardı,bilgi verebilirseniz çok sevinirim

Valla bende 3 sene geçince artık milyondan suphelenmeye başlamıştım. Sonra kendiliğinden oldu. Bilmiyorum rahim filmi cektirmistim etkisi var mı. Yoksa stres mi neden oldu. Ama miyom olsa neden olan yine olmazdı. Yaşın genç ise iyi bir doktor bulup aldırmayı dusunebilirsin. Ama 3 cm miyom hamileleige engel olmaz bence benimki 5 cm di hamile kaldığında ki o bir tanesi. En az 3 tane vardı. Diğerleri 4 ve 2 cm di sanırım. Ama her şeye rağmen umudunu kesme olmaması için bir neden yoksa bence stres çok büyük etken. Biz olmuyor artık, deyip vazgeçtik ve rahatladık sabirim o baskı ortadan kkinca oluverdi.

İnşallah sende bebeğine kavuşursun.☺️
Miyomunuz neredeydi tam olarak ama? Benimde var rahmin ortasina büyüyor 6 cm.gebelik ile ameliyat arasında kaldim

Ben 41 yaşındayım 3-4 tane miyomum vardı. Hamile kalmak istediğimde 37 yaşındaydım ve miyomlar vardı. Doktorum alırsak risk olduğunu yaşım ileri olduğu için bu riske girmemi onermedigini eğer gideceksen yumurtaları dondurmalı önerdi. Ayrıca ameliyat olduktan sonra 6 ay hamile kalmaman gerekir dedi. Bu nedenle ben önermiyorum ameliyatı dedi. Bu şekilde dene evet miyimla gebelik zor olacak baştan uyarayım düşük ve erken doğum riski olacak ama onu o zaman düşünürüz dedi. Bunun uzerine 3 kere klomen tedavisi ve yumurta çatlatma iğnesi oldum arada pandemi filan girdi. Bu arada 3 yıl geçti. Rahim filmi çektirdim. Yok artık umudu kestim. Bu arada rahim ağzındaki miyom 5cm oldu diğeri 4 uçaklar var. Artik doktora gitmeyi bıraktım. Gebelik olmayacak diye düşünüyorum. Bir gün yine regl gecikti ama hiç kondurmadim. Çünkü arada geciktigi oluyor ve her seferinde hayal kırıklığı. Geçen Kasim ayıydı. Burnum sürekli tıkalı koku alamıyorum covid testi vermeye gittim. Gebelik olabilir mi dediler kondurmadim ama testi aldım. Birde ne göreyim pozitif. Tüm umudumu kesmisken. Neyse çok uzattım. Doğuma kadar miyomlarin biri 10 biri 9 iki tane 5cm bunlar bizim gorebildiklerimiz. Doğumda doktor 7-8 tane miyomu bebekle beraber aldı. ☺️ Şimdi hem bebeğim var. Hemde miyomlardan kurtuldum. Hamileliğin biraz korkarak geçti. Zaman zaman kanamaların oldu. Sürekli yattım kendimi de bebeği de riske atmadım. Hiç bir şeyi kafana takmadim. Dinlenerek yatarak 9 ayı geçirdim. Bebe

ğim sağ sağlık doğdu. Yani miyomlarla bebek dogabiliyir. Demek ki miyom gebeliğe engel değil. Sanırım stres ve korkular engel oluyor. Ben rahatlayıp vazgectigim an hamile kaldım disrdan hiç bir müdahale olmadan. Allah bu şekilde bekleyen herkese nasip etsin inşallah. Umudunuzu kesmeyin.
Yazdıklarınız bana umut oldu benimde rahmin ortasına doğru büyüyen miyomum var 6 cm oldu .gebelik mi ameliyat mı karar veremedim. Sizin neredeydi miyomlar

Merhaba,
Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım hiç bir sorun yaşamadan bu süreci atlatır ve sağlıklı bir şekilde anne olursunuz.

Benim miyomum rahmin içinde idrar kesesinin üzerine baskı yapan bir yerde dediler. Esasen çok düşük yapacak bir yerde değil ancak iki kaybim var ve doktorlar bu miyomla transfer yapmayız diyorlar. O kadar para harcayacaksin. Düşük yapmasa da etken doğum yaptırabilir falan diyorlar.
Ben de yapışması dan korkuyorum. Doktor yapisirsa asıl sıkıntı o zaman başlıyor dedi
İki defa kendiliğinden oldu. Şimdi neden olmuyor anlamadım. Yoksa ameliyat olnayacaktim
Miyomuz kac cm peki?benimde rahmin içine büyüyen 6 cm submukoz miyomum var gebelik mi düşünsem ameliyat mı olsam kararsız kaldım. Benimkide idrar kesesine baskı yapıyor , gebelige engel olur mu ya da olsa da düşük olur mu diye korkuyorum . Paylaşım yaparsanız çok sevinirim

Miyomuz kac cm peki?benimde rahmin içine büyüyen 6 cm submukoz miyomum var gebelik mi düşünsem ameliyat mı olsam kararsız kaldım. Benimkide idrar kesesine baskı yapıyor , gebelige engel olur mu ya da olsa da düşük olur mu diye korkuyorum . Paylaşım yaparsanız çok sevinirim
Merhaba geçmiş olsun. Benim de 6 cm civarında. Ben ce iyi bir doktor bulup aldırın. Ben şu an tüp bebek tedavisi oluyorum. Sağlıklı embiyoyu bulunca önce miyom u aldiracagim. Sonra transfer.
Ameliyat basit diyorlar. Eskisi kadar korkmuyorum. Zor olan ileri yaşta çocuk yapmakmis. Miyom ameliyat bunlar çok basit işlemler gibi görünüyor gözüme. Yeterki iyi bir cerrah olsun

Evet haklısınız ama çok iyi tup bebek doktorları da var karamsarlığa kapilmayin, İstanbul bahceci deki cem beye ve Mehmet beye çok iyi diyorlar. Tabi benim sadece duyumlarım bu yönde.boyle bir durumum olsa büyük ihtimal ikisinden birini seçerdim. Allah herkesin gönlüne göre versin sağlıkla sinamasin😊

Merhaba geçmiş olsun. Benim de 6 cm civarında. Ben ce iyi bir doktor bulup aldırın. Ben şu an tüp bebek tedavisi oluyorum. Sağlıklı embiyoyu bulunca önce miyom u aldiracagim. Sonra transfer.
Ameliyat basit diyorlar. Eskisi kadar korkmuyorum. Zor olan ileri yaşta çocuk yapmakmis. Miyom ameliyat bunlar çok basit işlemler gibi görünüyor gözüme. Yeterki iyi bir cerrah olsun
Bu arada yaşınız kaçtı ki?😊

Yazdıklarınız bana umut oldu benimde rahmin ortasına doğru büyüyen miyomum var 6 cm oldu .gebelik mi ameliyat mı karar veremedim. Sizin neredeydi miyomlar
Valla her yerinde vardı biri baya rahim agzindaydi biri ön biri arka duvarında yedi. Ben şahsen yaşım ileri olduğu için ameliyatı düşünemedim.

Benimkinde idrar kesesine baskı yapıyordu. Hatta sonlara doğru rshmin agizini kapattı büyük olanlardsn bir tanesi. Benim doktorum yaşın ileri ameliyat olursan 6 ayda öyle beklen gerekiyor bu yüzden gebelik düşünelim dedi. Ben o zaman 37 yaşındaydim. 40 oldum hala gebelik olmayınca yumurta döndürüp amaliyati yaptiralkm dedi doktorum. Ama ben istemedim. Doktor bana gebeliğe engel olmayacağını ama gebeliğin zor geçme ihtimali olduğunu söyledi.

Ama yaşınız gencse ameliyatı olup da öyle de deneyebilirsiniz. Ben 3 sene geçip çocuk olmayınca acaba ameliyatı olsamiydim diye düşünmedim değil.

X