Miyom ameliyatı olanlar

:) ben komple şiştim ameliyattan sonra.Bildiğin dev anası gibi olmuştum.Karnımda çok şişti doğal olarak yavaş yavaş indi.Dikişin olduğu yerin üstüne göbeğim sarkıyordu :) Şişlik olması gayet normal bir durum,sonuçta orası kaç kat kesildi işlem yapıldı ve yeniden dikildi.
Tam kesinin üzerinden şişlik başlıyor alt kısımda hiç birşey yok değil mi? Benim öyle oldu ameliyattan beri. Kontrolde normal dediler iltihap toplarmış zamanla dağılacakmış ama 1 ayı da geçti hala duruyor. Sizinki geçti mi? Ne zaman geçiyor acaba..

Tam kesinin üzerinden şişlik başlıyor alt kısımda hiç birşey yok değil mi? Benim öyle oldu ameliyattan beri. Kontrolde normal dediler iltihap toplarmış zamanla dağılacakmış ama 1 ayı da geçti hala duruyor. Sizinki geçti mi? Ne zaman geçiyor acaba..
İltihap mı? iltihap sıkıntılı bişey canım ama ödem demiş olabilirlermi?Benim indi artık ama bünyeye göre değişir diye düşünüyorum.ağrı sancı ateş yoksa şişlik normaldir.Önemli olan emfeksiyon olmamaıs geri kalan zamanla normale döner

Ben beklemedeyim canım,cesaret edemiyorum inanılmaz bir fobi geçen haftada bir dr ye gittim ameliyat parasınıda hesaplarına havale ettim ertesi sabah ameliyata alacağız dediler ,ben yine araca binip vın turizm 😀 açık açık küfredebilirsiniz izin veriyorum😞
Ay sana inanmıyorum neden böyle yapıyorsun kendine 😔 cidden eziyet bak lütfen yapma ol kurtul artık

Merhaba arkadaşlar, inşallah şu zor günleri hep birlikte sağlıkla atlatırız ve biranönce normale döneriz. Benim hikayeme gelince bugüne kadar ki kontrollerimde doktorlar hep miyomum olduğunu ama zararsız olduğunu söylediler onlarla mutlu mutlu yaşadım. Ancak son 1yılda surekli sistit olup durdum ve nedenini araştırırken miyomların buyuyüp mesane duvarına baskı yaptığını ve bundan dolayı da sistit olabileceğimi rahmin normalin üst sınırında büyüdüğünü yazıyor ultrason raporu. İlk gittiğim jinekolog bunları aldırmamı ve ameliyat sırasında belki rahminde alınması gerekebileceğini söyledi tabi ağlayarak çıktım oradan uzun süre kendime gelemedim sonra toparlanıp doktor araştırdım Doğan Vatansever den randevu aldım ama virüs patlayınca iptal ettim. Bu doktora giden varmı ben İstanbuldayım. Ayrıca ultrason da 2n büyüğü 24x25 mm yazıyor bu ne anlama geliyor. Miyom ameliyatında sizede rahim alınmalı de dimi. Bilgilerinizi paylaşırmısınız

Merhaba arkadaşlar, inşallah şu zor günleri hep birlikte sağlıkla atlatırız ve biranönce normale döneriz. Benim hikayeme gelince bugüne kadar ki kontrollerimde doktorlar hep miyomum olduğunu ama zararsız olduğunu söylediler onlarla mutlu mutlu yaşadım. Ancak son 1yılda surekli sistit olup durdum ve nedenini araştırırken miyomların buyuyüp mesane duvarına baskı yaptığını ve bundan dolayı da sistit olabileceğimi rahmin normalin üst sınırında büyüdüğünü yazıyor ultrason raporu. İlk gittiğim jinekolog bunları aldırmamı ve ameliyat sırasında belki rahminde alınması gerekebileceğini söyledi tabi ağlayarak çıktım oradan uzun süre kendime gelemedim sonra toparlanıp doktor araştırdım Doğan Vatansever den randevu aldım ama virüs patlayınca iptal ettim. Bu doktora giden varmı ben İstanbuldayım. Ayrıca ultrason da 2n büyüğü 24x25 mm yazıyor bu ne anlama geliyor. Miyom ameliyatında sizede rahim alınmalı de dimi. Bilgilerinizi paylaşırmısınız
Miyomunuz çok küçük daha minim,santim bile değil.Rahmini alırız sözü sizi hiç korkutmasın.Her doktorun rutün cümlesidir.Olaki beceremez zarar verirsem demek yerine alınabilir diyorlar.Rahmini alırım diyen dr.işin kolayına giden vicdansızlardır zaten.Benim 30cm miyoma bile istersen rahmini almayız dediler dediler ama diyenler çok para isteyenler.Devlete gitsem gözünün yaşına bakmaz alır,uğraşmaz çünkü.

Ay sana inanmıyorum neden böyle yapıyorsun kendine 😔 cidden eziyet bak lütfen yapma ol kurtul artık
Ben de çok pişmanım canım,şimdi de şehir dışına çıkışlar yasaklandı refakat edecek olan ailemde 65 yaş üstü gelemeyecekler,yalnız gitsem refakatçısız olur mu bilmiyorum.Git gide dibe vuruyorum😔

Ben de çok pişmanım canım,şimdi de şehir dışına çıkışlar yasaklandı refakat edecek olan ailemde 65 yaş üstü gelemeyecekler,yalnız gitsem refakatçısız olur mu bilmiyorum.Git gide dibe vuruyorum😔
Refakatcisiz olmaz kuzeniniz vs. Olsa olmaz mı? Gerçekten zor bir süreç şuan herkes öyle ama biran once caresini arastirin aciliyeti varsa yaparlar ama suan insan hastaneye gitmeye cekiniyor cok iyi anliyorum sizi ama lutfen bu surec gectiginde gidin ameliyatinizi olun burdan bir arkadas caninin kiymetini bilmemenin bilerek caresi olmasina ragmen bekleyip zarar vermenin cok gunah oldugunu yazmisti. Bu laf benim aklimdan cikmadi. Sen de hem sagligin icin hem de stresiyle ugrasma. Bak olduktan sonra bumuydu diyor insan Allah'a sukurler olsun yanimizda merak etme

Merhaba miyom ameliyatı oldum 25 gün oldu ama kesi yerimin üstünde kesi uzunluğunda şişlik var kesi yerim çukurda kalıyo hemen üstünde ince bi göbek gibi sarkık böyle bişi yaşıyan var mı nezaman geçer ???????

Miyomunuz çok küçük daha minim,santim bile değil.Rahmini alırız sözü sizi hiç korkutmasın.Her doktorun rutün cümlesidir.Olaki beceremez zarar verirsem demek yerine alınabilir diyorlar.Rahmini alırım diyen dr.işin kolayına giden vicdansızlardır zaten.Benim 30cm miyoma bile istersen rahmini almayız dediler dediler ama diyenler çok para isteyenler.Devlete gitsem gözünün yaşına bakmaz alır,uğraşmaz çünkü.
Çok teşekkürler beni rahatlattınız. Ben çok tüp bebek tedavisi gördüğüm için doktor böyle söyleyince baya korktum sağolun. Hayırlısıyla bu süreç bitince ameliyat olup aldırıcam miyomları onları daha fazla gezdirmenin mantığı yok. Sizin daha büyükmüş lütfen sizde aldırın bekledikçe korkuda artıyor işlemde zorlaşıyor çunkü.Korkmayın lütfen bazen bekledikçe insan aynı şeyi düşüne düşüne gerçeklikten uzaklaşıp kafasında yarattığı endişe duygusundan korkar hale geliyor.

Merhaba miyom ameliyatı oldum 25 gün oldu ama kesi yerimin üstünde kesi uzunluğunda şişlik var kesi yerim çukurda kalıyo hemen üstünde ince bi göbek gibi sarkık böyle bişi yaşıyan var mı nezaman geçer ???????
Sizin ki sanırım yatay kesi benim dikey olduğu için öyle bir problemim olmadı ama normal bence herkeste oluyor korkmayın

Miyomum artik beni mahvediyor. 2 cm bile yoktu ama sanirim buyudu iyice. Korkunc kanamalar ve tarifsiz agrilar. Hic olmuyordu onceden artik agri da basladi ama cildirtacak bir agri bobrek bagirsak bbacak her yere vuruyor :/ simdi bu surecte elim kolum bagli..daha covid iyice cikmadan doktor ameliyat yapamayiz demisti virusten dolayi ama daha ne kadar beklicem..belki gittikce buyuyecek..var mi bu siralar ameliyat olan gun alan hastaneye muayene olan bilginiz var mi

Virüs yüzünde doktora gidemedim hastaneye muayeneye biraz zaman geçmesini beklıyorum 1 ay oldu ameliyat olalı nekdar zaman sonra doğum kontrol hapı kullanımına başlayabılırım bi bilgisi olan var mı ?

Çok teşekkürler beni rahatlattınız. Ben çok tüp bebek tedavisi gördüğüm için doktor böyle söyleyince baya korktum sağolun. Hayırlısıyla bu süreç bitince ameliyat olup aldırıcam miyomları onları daha fazla gezdirmenin mantığı yok. Sizin daha büyükmüş lütfen sizde aldırın bekledikçe korkuda artıyor işlemde zorlaşıyor çunkü.Korkmayın lütfen bazen bekledikçe insan aynı şeyi düşüne düşüne gerçeklikten uzaklaşıp kafasında yarattığı endişe duygusundan korkar hale geliyor.
Korkunç bir haldeyim 😔 bu olaylar işimi çok daha zora soktu.Artık idrar yapamıyorum ve tüm vicudum balon gibi şiş,İçimdeki şey büyüdü büyüdü artık derime iğne batırsam patlayacak gibi.Acile kaldırılmadan ben bu aneliyatı olamayacağımı biliyordum zaten.Lütfen kimse benim halime düşmesin.4 yıl önce 8cm miyom 4 yıl ihmalle şuan 40 belkide 50cm. Sağ çıkarsam dönüp yazacağım.İnşallah bu kardeşinize dualarınızı bekliyorum.

Herkese merhaba, ben yeni üye oldum. 2 hafta öncesinde karnimda şişlik var diyerek gittim. Şuan ilk söyledikleri 11 cm miyomum olduğu ve ameliyat ile alınacağı. Şuan korona sebebiyle ameliyat da olamıyorum ve bu süreçte çok korkuyorum. Ayrıca 2 haftadır sizlerin yorumlarını en ince ayrıntısına varana kadar okudum. Ameliyat olanlar bu süreci nasıl atlattılar ve ben henüz nikahi yapılan ama düğünü olmayan 27 yaşında biriyim. Ameliyattan sonra normal doğum yapan varmı? Cevaplarınız için de şimdiden çok teşekkür ederim. Rabbim herkese acil şifalar versin inşallah.

Herkese merhaba, ben yeni üye oldum. 2 hafta öncesinde karnimda şişlik var diyerek gittim. Şuan ilk söyledikleri 11 cm miyomum olduğu ve ameliyat ile alınacağı. Şuan korona sebebiyle ameliyat da olamıyorum ve bu süreçte çok korkuyorum. Ayrıca 2 haftadır sizlerin yorumlarını en ince ayrıntısına varana kadar okudum. Ameliyat olanlar bu süreci nasıl atlattılar ve ben henüz nikahi yapılan ama düğünü olmayan 27 yaşında biriyim. Ameliyattan sonra normal doğum yapan varmı? Cevaplarınız için de şimdiden çok teşekkür ederim. Rabbim herkese acil şifalar versin inşallah.
Ben 24 yaşında bekarım ve çocuğum da yok. 1 buçuk ay oldu ameliyat olalı. 13 cm miyomum vardı açık ameliyat oldum şuana kadar bir sıkıntım olmadı çok şükür ilk 3 gün çok agrım oldu ama günden güne iyi oldum ilk adetimi de ameliyatta 1 hafta sonra gördüm ama suan adetim gecikti nedeni ne bilmiyorum ama kontrole gidicem haftaya tavsiyem korkma benim ameliyat kesim dikey olmasına rağmen hızlı toparladım çok şükür

Benim şuanki aklım olsaydı asla ameliyat olmazdım hiç çocuğum yok 9. Ayda miyom aldırdım rahim yapıştı 7 aydır adet göremiyorum hayatım karardı 2 histereskopi oldum yine açılmadı ameliyat olmadan iyice araştırın acıbademde oldum ameliyatı ama malesef belkide hiç cocuğum olmayacak hayallerimi caldılar

X