Miyom ameliyatı olanlar

İlginiz için çok teşekkür ederim.Rahim alınması yada dikişte çok umurumda değil inanın.Yaşım 40 bundan sonra evleneceğimi yada çocuk yapacağımı da düşünmüyorum ama güzelim ülkemde dr.ların insan hayatını öncelikle düşündüğünü sanırdım,paran varsa en iyi muamele değilmiş,daha ne kadar alabilirim diye korkutma çabaları,kitlen büyük diye miktarı yükseltme çabaları.İnşallah şu virüs sıkıntıları biraz düzelsin birde bu dr.nin kapısını çalayım.

Tek kuruş ödemedim doktora çünkü üniversite hastanesi. Dürüst iyi bir hekimdir ama çok meşguldür derslere giriyor malum. Bir defa muayenem oldum sonra da ameliyat etti , şimdi de kontrole gidiyorum.ben oraya gittiğimde hatta muayene 125 liraydı. 125 o muayeneye, 180 lira odaya , 70 lira da meliyat malzemesine verdin. Malum ödenek yok okullarda malzeme yok, bana kullandılar malzemeleri, ben benden sonra gelecek hastaya aldım ameliyat malzemesi. İhmal etmeyin, özele gitmeyin, üniversite hastanesiydin gidin. Paragöz proflardan kaçın. Bana kansersin diyen de Prof.du, gerizekalı kadın. Biyopsi yapmadan PET çektirmeyen gönderdi 2000 liraymış, eee tanı yok SGK ödemşyor, cepten para ödetecek böylelikle kendisi dolaylı yolda para kazanacak, yerini sağlamlaştıracak.

Kanser olsa şimdi çoktan yayılmıştı korkmayın, özele gitmeyin riskli ameliyatları yapmazlar, paranızı çukkalarlar. Doç. Dr. Mahmut Öncül Cerrahpaşa Tıp Fakültesi. İnternetten randevu alın, 220 lira gibi bir şey olmuş muayene ücreti. Kormayın, çocuğunuz yoksa ona göre düşünerek rahmi kurtarmaya çalışarak yapıyorlar ameliyatı ki benim de durum aynıydı. Dikey kesi yapacağız çok büyük demişti özeldeki doktor ki bu da göbekten başlayacak yukarıdan aşağıya görünen bir yara demek, ama Cerrahpaşa bildiğin bikini keşişi yaptı küçük. İç çamaşırının altında kalıyor o kısımda.

Ekleyeyim : doktorlar zaten bölgeyi açıp kitleyi görünce genelde kanser mi değil mi anlıyorlar. Patalojiye direkt gidiyor kitle zaten iç kısmında görünmeyen yerlerde veya başka yerde değişim varsa o yakalanıyor. Ha ameliyatta frozen yapmış ki onu yapsa bile patolojiye yine gidecek kitle.
Benim de dikey kesi doktorumda prof. ve üniversite hastanesi yani kesiden ne olup olmadığına karar vermek biraz saçma

Benim de dikey kesi doktorumda prof. ve üniversite hastanesi yani kesiden ne olup olmadığına karar vermek biraz saçma
Kesiden bir karar verdiğimi ve ne kararı verdiğimi nereden biliyorsunuz? Öyle bir şey mi demişim ben?

Dikey yapmak zorundayız diyenin aksine aynı ameliyatı yatay da yapan var demişim. Altını çizdiğim tek nokta o. Prof falan umursamıyorum öyle olsa ikisinin de akademik titrini ve tutumlarını yazmazdım.

Kesiden bir karar verdiğimi ve ne kararı verdiğimi nereden biliyorsunuz? Öyle bir şey mi demişim ben?

Dikey yapmak zorundayız diyenin aksine aynı ameliyatı yatay da yapan var demişim. Altını çizdiğim tek nokta o. Prof falan umursamıyorum öyle olsa ikisinin de akademik titrini ve tutumlarını yazmazdım.
Hayır ben sadece kesinin büyük yada küçük olması bu kadar korkutmasın demek istiyorum. Yeter ki güvenilir bir doktor olsun zaten Allah ne yazdıysa o olur.

Ama siz Laporoskopi olacağım diyorsunuz.Laporoskopi inanılmaz basit ,diş tedavisi görür gibi akşamına çıkıyor ve normal hayatınıza devam ediyorsunuz.Açık ameliyatla koyar bile etmeyin.”Aldırsam mı” bu kelime bile korkunç hata.Bu miyomlar 5-6cmen sonra bozla büyüyor.Benim Halime düşmeyin isterim.Sizin gibi düşünmeseydim zamanında Laporoskopi olacak ve hiçbir acı hissetmeden evime dönecektim...
Canım ben ikinci bebeği düşünüyorum bu aralar ikinci bebekten sonra aldırmayı istiyorum çünkü bu ameliyat sonrası yapışıklık yaşayan çok ve Rahim inceliyor bu da bebek şansını düşürüyor miyom ile bir gebelik yaşadım 5 cm Di doğuma 10 cm ile girdim saplı rahim dışına doğru büyüyen miyom doğum sonrası küçüldü şuan 6. 6.5 arası ben yine aldırmadan ikinci çocuğu yapıp sonra aldırsam diye düşünüyorum bu süreç yani 2 yıl 3 yıl sonrası için değil o zaman büyür zaten

Siyahruhlu 13 cm miyom için kasıktan göbek üstüne kadar kesiğin yok mu kuzum. 6cm olsaydı sen de ne kadar basit atlatmaz mıydın süreci? Muallimezzz , o miyom büyüyecek ve keşke 6cm iken aldırsaydım diyeceksiniz. Ben 4 yıl önce 8 cm olduğunu öğrendim 4yıl umursamadım,bekarım hamilelik derdi falan olmayınca unuttuuum gitti,gel gelelim ikiz bebeğe hamile görünümünde bir karın şeklini alana kadar,şimdi beni ameliyat edecek doktor bulamıyorum...
Şuan senin kaç cm canım ben ikinci çocuk tedavisini olayım ondan sonra açık kapalı fark etmez öyle aldırayım diyorum

Canım ben ikinci bebeği düşünüyorum bu aralar ikinci bebekten sonra aldırmayı istiyorum çünkü bu ameliyat sonrası yapışıklık yaşayan çok ve Rahim inceliyor bu da bebek şansını düşürüyor miyom ile bir gebelik yaşadım 5 cm Di doğuma 10 cm ile girdim saplı rahim dışına doğru büyüyen miyom doğum sonrası küçüldü şuan 6. 6.5 arası ben yine aldırmadan ikinci çocuğu yapıp sonra aldırsam diye düşünüyorum bu süreç yani 2 yıl 3 yıl sonrası için değil o zaman büyür zaten
Evet sezeryan esnasındada alınabiliyor ama hamilelik döneminde düşüğede neden olabiliyor,doktor kontrollerinizde muhakkak bildirilir.Hamilelik söz konusu ise elbette beklemek mantıklı.İnşallah bebeğinizin ardından alınır ve kurtulursunuz.

Çok şükür iyiyim ben yavaş yavaş iyi oluyorum sen ne yaptın?
Ben beklemedeyim canım,cesaret edemiyorum inanılmaz bir fobi geçen haftada bir dr ye gittim ameliyat parasınıda hesaplarına havale ettim ertesi sabah ameliyata alacağız dediler ,ben yine araca binip vın turizm 😀 açık açık küfredebilirsiniz izin veriyorum😞

Ben beklemedeyim canım,cesaret edemiyorum inanılmaz bir fobi geçen haftada bir dr ye gittim ameliyat parasınıda hesaplarına havale ettim ertesi sabah ameliyata alacağız dediler ,ben yine araca binip vın turizm 😀 açık açık küfredebilirsiniz izin veriyorum😞

Züleyha bu ne Korku anlamadım bekleye bekleye ıyı huylu kıtleyı kötü huyluya çevireceksin. Hem parayı hesaba yatırmak nedir?

İnan bak çok kolay operasyon, bir saatlik iş. Ben ameliyat olduğumda Cerrahpaşa'da bana doktorum Yen'i çıkan bir ilaç için denek olup olmak istemeyeceğimi sordu, bilgisini verdi ben kendı araştırmamı yapıl karar verecektim. Ben ameliyat için gitmiştim hiç değerlendirmedim bile ama öyle deneyler de var haberin olsun. Bir sürd bir ilaç içiriyorlar ve kitle kendi kendine küçülüyor. Korkma ameliyat olmaktan cidden basit iş.

Evet sezeryan esnasındada alınabiliyor ama hamilelik döneminde düşüğede neden olabiliyor,doktor kontrollerinizde muhakkak bildirilir.Hamilelik söz konusu ise elbette beklemek mantıklı.İnşallah bebeğinizin ardından alınır ve kurtulursunuz.
İnşAllah canım inşallah

Gerçekten miiii parada gitti neden bu kadar kaçıyorsunuz ki 30 cm ilk defa duydum ben

Züleyha bu ne Korku anlamadım bekleye bekleye ıyı huylu kıtleyı kötü huyluya çevireceksin. Hem parayı hesaba yatırmak nedir?

İnan bak çok kolay operasyon, bir saatlik iş. Ben ameliyat olduğumda Cerrahpaşa'da bana doktorum Yen'i çıkan bir ilaç için denek olup olmak istemeyeceğimi sordu, bilgisini verdi ben kendı araştırmamı yapıl karar verecektim. Ben ameliyat için gitmiştim hiç değerlendirmedim bile ama öyle deneyler de var haberin olsun. Bir sürd bir ilaç içiriyorlar ve kitle kendi kendine küçülüyor. Korkma ameliyat olmaktan cidden basit iş.
Ne ilacı canım seni küçüldü mü

Sezaryan gibi olan belki evet, ama bana kasıktan gögüs boşluğuna doğru bir kesiden bahsediyorlar ,internetten ameliyat videolarını izlemek gibi bir hata ettim o ginden sonra korkunç bir fobi gelişti.Şansımada hangi doktora gittiysem kaygımı azaltmak yerine “bundan gaç para istim” diyen tipler çıktı 😀ağla ağla bitap düştüm şimdi gülüyorum depresyon kapıda

X