Miyom ameliyatı olanlar

Vallahi ben başladım ya 2 gündür azda olsa içiyorum
ben ameliyat olalı 50 gün oldu içmiyorum ondan öncede 10-15 gün kadar içmemiştim.Hiçte aramıyorum bir dahada içmem inşallah.Ben zaten evde içmiyordum iş yerinde ve dışarda içiyordum.Onun avantajını yaşıyorum galiba.Işe dönünce tetiklermi bilemiyorum.Ama sigara içmemek ameliyatın iyi geçmesi ve iyileşme sürecinin iyi olması bakımından önemli

Kızlar lakoraskopi ile 6.5 cm miyomumu aldırmak istiyorum tecrübeli kişilerin yorumunu bekliyorum. Beni ne gibi şeyler bekliyor kaç günde iyi olunuyor.

Kızlar lakoraskopi ile 6.5 cm miyomumu aldırmak istiyorum tecrübeli kişilerin yorumunu bekliyorum. Beni ne gibi şeyler bekliyor kaç günde iyi olunuyor.
Canım ben açık ameliyat oldum bugün 16 gün oldu artık normal hayatıma döndüm diyebilirim sadece ağır kaldirmiyorum anı hareketler yapmıyorum ama iyiyim çok şükür.

Canım ben açık ameliyat oldum bugün 16 gün oldu artık normal hayatıma döndüm diyebilirim sadece ağır kaldirmiyorum anı hareketler yapmıyorum ama iyiyim çok şükür.
Canım benim hikayem şöyle tüp bebek ile kızıma hamile kaldım 5cm Di miyom şükür sıkıntı olmadı 10cm ile doğuma girdim kardeş istedik 6.5 cm olmuş miyom bu şekilde denedşk yine bu sefer olmadı bende aldırsam mı diye düşünüyorum

Maşallah hamilelikte sıkıntı yapmamış şükür ki. Doktor ne diyor peki?
Ben evli değilim çocuğum da yok ama benim ki 13 cm olmuş oyuzden alındı ama siz hamile kalabilmissiniz. Doğumda almadılar mi ?

Maşallah hamilelikte sıkıntı yapmamış şükür ki. Doktor ne diyor peki?
Ben evli değilim çocuğum da yok ama benim ki 13 cm olmuş oyuzden alındı ama siz hamile kalabilmissiniz. Doğumda almadılar mi ?
Rahmin arka duvarında olduğu için doğum esnasında çok kanama olur rahmi almak zorunda kalırız dedi doktorum. Çok rahat hamilelik geçirdim ne ağrı ne kanama şükür olmadı. Ama insan ikinci olmayınca acaba diyor ve aldırıp kurtulmak istiyor

Canım ben çok sıkıntı çektim ama şimdi iyi ki aldırdım diyorum benim dışarıdaydı ama ağrı ve şişkindi karnım iyi ki diyorum şimdi eğer sorun varsa eldir derim.

Canım ben çok sıkıntı çektim ama şimdi iyi ki aldırdım diyorum benim dışarıdaydı ama ağrı ve şişkindi karnım iyi ki diyorum şimdi eğer sorun varsa eldir derim.
Benim de rahmin arkasına doğru büyüyen bir miyom hiç sıkıntı yapmıyor ağrı kanama filan ama varlığı tedirgin ediyor beni

Ama siz Laporoskopi olacağım diyorsunuz.Laporoskopi inanılmaz basit ,diş tedavisi görür gibi akşamına çıkıyor ve normal hayatınıza devam ediyorsunuz.Açık ameliyatla koyar bile etmeyin.”Aldırsam mı” bu kelime bile korkunç hata.Bu miyomlar 5-6cmen sonra bozla büyüyor.Benim Halime düşmeyin isterim.Sizin gibi düşünmeseydim zamanında Laporoskopi olacak ve hiçbir acı hissetmeden evime dönecektim...

Siyahruhlu 13 cm miyom için kasıktan göbek üstüne kadar kesiğin yok mu kuzum. 6cm olsaydı sen de ne kadar basit atlatmaz mıydın süreci? Muallimezzz , o miyom büyüyecek ve keşke 6cm iken aldırsaydım diyeceksiniz. Ben 4 yıl önce 8 cm olduğunu öğrendim 4yıl umursamadım,bekarım hamilelik derdi falan olmayınca unuttuuum gitti,gel gelelim ikiz bebeğe hamile görünümünde bir karın şeklini alana kadar,şimdi beni ameliyat edecek doktor bulamıyorum...

Ayrıca bilginiz olsun diye paylaşıyorum,gittiğim bir çok Prof.” Bu miyomlar 1 2 cm iken küçülür mü diye bekleriz 5 cm’den sonra küçülmeleri beklemeyiz çünkü küçülmezler ve büyürler “ dediler.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Ne kadar büyüklükte myomunuz?istanbul'a yakın mısınız?MRI çekildi mi?

2018 yılının Eylül ayında ameliyat oldum. Açık ameliyat tercih ettim zira iki myomum vardı ( meğerse üç taneymiş). Özel bır tıp fakültesi hastanesine de gittim. Gerçi ilk devlete gıttık, mrı cekıldı. Sonra Cerrahpaşa tıp fakultesıne gıttım myom o ara 13 cm gözüküyordu, MRI da heterojen görüntü olduğu için kanserden korkuluyordu. Neyse jinekolojik onkoloji için randevumu beklerken, özel bir tıp fakültesindeki hekimden de fikir alayım dedim. Çat diye teşhis koydu , kanserdi bu daha önce böyle bir şey görmemişti, ameliyat komplikeymiş, frozen yapacakmış ( bak bak nasıl da ikna edici), yatay değil dikey kesi yapacakmış çünkü çok büyükmüş! . Aklıma yatmadı Cerrahpaşa'yı bekledim. Mahmut Öncül adlı bir doçent için randevu aldım. Hacettepe mezunu bir hekim. Neyse sadece ultrasonda baktı " aa bu myomki alırız biz bunu merak etme dedi bak bak sapı da şurası dedi" ameliyat oldum kitle 14-15 cm civarı çıktı, diğeri 8 cm bir tane daha 4-5 cm vardı. Rahim tertemiz oldu. İlk gün ağrın oluyor zaten. İki gece hastanede kaldım. Enfes de bir dikiş attılar. Tek kişilik odaya günlük 90 lira verdim. Turp gibiyim şimdi. Korkmayın.bu arada kesi de minik bikini hizasında bir kesi. İzlerin bazıları gitti, çok az bir kısmı kaldı.

canım geçmiş olsun bende 2013 yılında bekarken acık ameliyat oldum 2 cnm den 11 cnm büyüdü ve rahmimi kaybetmek üzereydim ,ilerlemeden ol ameliyatını kurtul derim.

Evet öyle tabiki ben öğrendiğimde 4 yıl önce 4 cmdi ama doktor bana bekle dedi 9 cm de hala bekle dedi keşke dinlemeseydim onu

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Ne kadar büyüklükte myomunuz?istanbul'a yakın mısınız?MRI çekildi mi?
korkunç büyük 30 cm kadar Olduğu düşünülüyor,bana da frozen dediler,kanser muamelesi yaptılar gariptirki yıllardır ameliyat fobimden ben büyüttüm ve gariptirki yıllardır ölmedimde.lanet olası özellere gidip ultrasonda fikir bile vermemeleri inanılmaz güvenimi sarstı doktor milletine...doktorunuzun adını yazarsanız birde ona gitmek isterim.

Kanser olsa şimdi çoktan yayılmıştı korkmayın, özele gitmeyin riskli ameliyatları yapmazlar, paranızı çukkalarlar. Doç. Dr. Mahmut Öncül Cerrahpaşa Tıp Fakültesi. İnternetten randevu alın, 220 lira gibi bir şey olmuş muayene ücreti. Kormayın, çocuğunuz yoksa ona göre düşünerek rahmi kurtarmaya çalışarak yapıyorlar ameliyatı ki benim de durum aynıydı. Dikey kesi yapacağız çok büyük demişti özeldeki doktor ki bu da göbekten başlayacak yukarıdan aşağıya görünen bir yara demek, ama Cerrahpaşa bildiğin bikini keşişi yaptı küçük. İç çamaşırının altında kalıyor o kısımda.

Ekleyeyim : doktorlar zaten bölgeyi açıp kitleyi görünce genelde kanser mi değil mi anlıyorlar. Patalojiye direkt gidiyor kitle zaten iç kısmında görünmeyen yerlerde veya başka yerde değişim varsa o yakalanıyor. Ha ameliyatta frozen yapmış ki onu yapsa bile patolojiye yine gidecek kitle.

Kanser olsa şimdi çoktan yayılmıştı korkmayın, özele gitmeyin riskli ameliyatları yapmazlar, paranızı çukkalarlar. Doç. Dr. Mahmut Öncül Cerrahpaşa Tıp Fakültesi. İnternetten randevu alın.
İlginiz için çok teşekkür ederim.Rahim alınması yada dikişte çok umurumda değil inanın.Yaşım 40 bundan sonra evleneceğimi yada çocuk yapacağımı da düşünmüyorum ama güzelim ülkemde dr.ların insan hayatını öncelikle düşündüğünü sanırdım,paran varsa en iyi muamele değilmiş,daha ne kadar alabilirim diye korkutma çabaları,kitlen büyük diye miktarı yükseltme çabaları.İnşallah şu virüs sıkıntıları biraz düzelsin birde bu dr.nin kapısını çalayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…