Miyom ameliyatı olanlar

Canım benim lütfen yapma böyle üzme kendini.Bak hepimiz insanız ve başımıza herşey gelebilir.Bende ilk gördüklerinde kitle var dediler.Aynen senin gibi bekarım bende ultrasonla baktılar...
Canım Arkadaşım,şuan ameliyat olmaya karar vermiş bir şekilde pazartesiyi bekliyorum,dualarınıza talibim.Bana en yakınlarımdan daha yakın gelen güzel yürekleriniz paha biçilmez.Özellere gelince inanın gözlerindeki dolar işaretini görüyorsunuz,hissediyorsunuz,güven vermiyorlar.Bana biraz mütevazi davransalardı istediklerinin 2 katını isteselerdi.Bende 39 yaşındayım (40 hiçbir zaman olmayacak) evlenmedim,bu feminenlikle evlenmem zaten zor,uterusu almaları çok sorun olmayacak.Eskisi gibi namazlarımı kılabileyim,eğilip kalkabileyim Allah’a hamd edip yaşamıma devam edeyim istiyorum inşallah...

Ayy olur mu öyle şey bak sakin dert etme kendine biran önce kurtulacağım de hep merak etme öyle de olacak Allah'ın izniyle. Sen vakit kaybetmeden biran önce git haberdar etmeyi de unutma dualarım seninle ❤❤

Önceliğimiz kendi sağlığımız tabiki :) bende 37 yaşındayım çok bir farkımız yok.İnan şu an senin için dua ediyorum,Allahım derdi olan tüm kullarının dermanını versin.Bir an önce kurtul,hayata yeniden döneceksin bak gör.Namaz kılmak hiç bu kadar kolay olmamıştı diyeceksin :) Bak benim 40 ım çıktı artık herşeyi rahat yapabiliyorum,kontrolümede gittim doktorum artık normal bir insan gibi herşeyi yapabilirsin dedi :) sende o günleri göreceksin.Hayırlı haberlerini bekliyoruz bizide haberdar et,hemen ol kurtul.

En güzeli şuan benim için göbeğim yok baktıkça bakasım geliyor çok şükür
Bir de şey soracaktim size ben bir merheme başladım ameliyat izi kalmasın diye doktor kullanabilirsin dedi coun... diye başlıyor benim yatay kesi olmadığı için baya belli dikissiz olsa da siz kullanıyor musunuz bir şeyler?

Size kuzum falan diyorum Allah'ım ne salağım bakın ben 24 yaşındayım ben bu korkakligimla olduysam siz hayli hayli olursunuz korkmayın olun sonu çok güzel olacak Allah'ın izniyle

Bende yeni başlıycam.Kontrole gittiğimde sordum doktora,açıkcası 40 çıkana kadar hiçbirşey sürmedim.Cilt kendi kendini yenilesin diye.Aynı kremi verdi doktorum 2 ay kullan yeterli dedi.Zaten 2 ay sonra baya iz azalıyormuş.Sonra duruma göre bakıcam eğer hala iz varsa 2 ay ara verip tekrar 2 ay kullanıcam.Senin kaç gün oldu ameliyat olalı?Estetik dikiş dimi?Benden dikiş filan alınmadı 3 hafta içinde yara kabuğu gibi düştü hepsi.1 tane ip vardı en sonra dikiş ipi oda 1 ay sonra düştü.Şimdi kırmızı yatay bir çizgi halinde.

Benim 6. Gün şimdiden kaşınmaya başladı benim de dikissiz ama çok büyük bir kesi hastanedeyken sormuştum o zaman kullanabilirsin bir sıkıntı olmaz açık yaraya kullanılıyor dedi aldırdım bugün 1 2 gün geçsin bende başlıycam. 4 5 ay düzenli kullanıldığında iz kalmıyor dediler ama bilmiyorum

Açıkcası ben hastanede sormadım canım.Doktorun kullanabilirsin dediyse kullan bence.Birde benim bikini bölgesinde zaten hani orda çizgi gibi birşeyim vardı tam ordan kesmiş doktor kilolu bir insan olduğumdan.Deniycem bende bakalım ne kadar işe yarar.Benim dikiş yerinin kırmızılığı geçerse çok rahatsız edici bir durum kalmaz benim için

Size kuzum falan diyorum Allah'ım ne salağım bakın ben 24 yaşındayım ben bu korkakligimla olduysam siz hayli hayli olursunuz korkmayın olun sonu çok güzel olacak Allah'ın izniyle
Estagfirullah,ameliyat sırasında ki kuzu ben olduğum için tam yerinde oldu.Hakikaten dikkat ettim sırası gelen buraya kuzu gibi düşüyor,benden sonraki soranı bekle

İlle de namaz canım arkadaşım,en çokta ayakta durarak namaz kılmayı özledim,aksattım ve bu beni en çok huzursuz eden şey oldu.Gelişmeleri haber vereceğim inşallah.Dua eden kalplernizden Allah razı olsun

Ben ameliyat olalı 2 ayı 5 gün geçti. Liseli çocuklar gibi sırf içine girmek istediğim gruba dahil olabilmek için pilatese gitmeye başladım. Çünkü o grup pilatese gidiyor. Senin doktorun spor konusunda bişi dedi mi. Gerçi ben pilatese gidiyorum ama çoğu hareketi yapamıyorum

Ben yıllardır atletizm sporu ile uğraşan biriydim,sabah uyanır uyanmaz tempolu koşu yapardım,bir yıl önce altıma işeye işeye eve gelmeye başladım,karnımda şişlik yoktu ama idrar tutamıyordum,birkaç ay içinde karnımda bir bası ve koşmam imkansız hale geldi,şimdi yürüyemiyorum.Hızlı bir büyüme oldu bende.Birde bu miyomlarla hamile kalanları düşünemiyorum.

Spor yapabilirmiyim dedim evet artık normal bir insansın dedi.Hatta ağır kaldırabilirmiyim dedim,spor olarakmı dedi utandım diyemedim artık yok hani günlük alışveriş poşeti filan dedim.İstediğini yapabilirsin dedi.Açıkcası ben şu an çok zorlamanın doğru olmadığını düşünüyorum.Plates olabilir tabi ama oda kolay değilki.Hele o mekikler şu an zaten spor salonuna filan gitmem corona olayıda var biliyorsun.Bir süre dahada toparlayana kadar yürüyüşle idare ederim.Haziran temmuz gibi normal spor aktivitelerime başlarım,tabi salon sporlarına :)

Yakında yeniden başlayacaksın herşeye :) bu sabah koşmalarının faydası nedir biraz anlatırmısın başlayalım bizde.Ameliyatını ol sende olmadı bri spor grubu kuralım, miyomdan kurtulanlar koşuyor diye bize bilgilerini aktar bizde spor yapıp daha sağlıklı olalım olurmu?

Elma sür, baya faydası oluyor..

Gece boyu uyurken metabolizma çalışır ve yağ yakma işlemi yapar,uyandığımızda hiçbirşey yemeden minimum 30dakika tempolu yürüyüşle yağ yakma işlemini hızlandırırız,koşmak kardiyo sporudur,tüm kasların çalışması denektir tempolu yürüyüşün bir üst seviyesi ve ciddi yağ yakar,su kaybı çok olacağı için gün içinde 2litre su muhakkak içilmeli ve protein daha fazla alınırsa yağlar erirken kaslarımızı korumuş oluruz.Bu Vicuda faydası,ruha faydası ise tartışılmaz hele birde sevdiğiniz müzikler eşliğinde koşarsanız inşallah miyomdan kurtulanlar fikride çook güzel.Seve seve eşlik ederim

Ne yaptınız ne zaman gidiyorsunuz doktora ?

Bir de sormak istyrum kesinyerinizde bir süre şişlik oldu mu ? Bu normal mi kesi yerimin alt kısmı ve üst kısmında şişlik var
:) ben komple şiştim ameliyattan sonra.Bildiğin dev anası gibi olmuştum.Karnımda çok şişti doğal olarak yavaş yavaş indi.Dikişin olduğu yerin üstüne göbeğim sarkıyordu :) Şişlik olması gayet normal bir durum,sonuçta orası kaç kat kesildi işlem yapıldı ve yeniden dikildi.

Ne yaptınız ne zaman gidiyorsunuz doktora ?
Gittim ve şuan yorgun bitap evime döndüm.Ali Ayhan hocaya değil de medyatik olan başka bir dr.nin özeline gittim.Büyük bir kesiden bahsetti,büyük bir para,paranın daha da artabileceği.Hastanede 1 gece yatırıyorlar diğer günler para,Dr.ameliyatı yapıp gidiyor sen orda Allah’a emanet,seninle hastanenin hemşiresi ilgilenir diyorlar ki ilgilenmezlerse bizi ararsınız diyorlar.2 80 yatarken!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…