Miyom ameliyatı olanlar

Bundan dört ay gibi bir süre önce 17 haftalık bebeğimi kaybettim miyomlar yüzünden. Hamile kalmadan önce gittiğim doktor miyomların hamileliğe bir engel olmayacağını ve sıkıntı oluşturmayacağını söyledi ona inanıp folik asit kullanmaya başladım ve planlı şekilde gebe kaldım. Bebeğimizi öğrendiğimiz ilk gün gittiğimiz doktor ve sonrakiler bu şekilde neden hamile kaldığımı miyom yerlerinin cok sıkıntılı olduğunu tüm riskleri anlattılar her gittiğimizde kalbimizde korku oldu. İki ay güzel geçti tam her şey güzel gidiyor derken dayanılmaz ağrılarım ve kanamalarım başladı. Sonrası haplar ilaçlar... ama olmadı 17. Haftada büyük bir umutla beklediğimiz bebeğimizin suyu tamamen bitti, gittiğimiz özel muayanesi olan doktor bizi direk cerrahpaşaya gönderdi orada da cok zorlu bi süreçle ilaç vererek bebeğimi normal yolla doğurttular. Cok zordu Rabbim kimseye yaşatmasın bu acıyı. Bir hafta önce açık ameliyat oldum ve 3 tane sandığımız miyomlar 9 taneymiş. Ameliyat olana kadar gitmediğim doktor kalmadı kapalı yöntemi istedim hatta bunu yapabileceğini söyleyen özelde epey de para isteyen bir doktor bulduk. Ama hiç içimize sinmedi en son Murat beyi bulduk kendisi insana güven veren ve kafada hiçbir soru işareti bırakmayan açıklamalarıyla benim için açık ameliyatın doğru olduğunu söyledi iyi ki onu dinlemişiz açık ameliyatta çıkan miyom sayısını gördükten sonra:). Şimdi hızla iyileşmeyi ve minik ellere kavuşmayı bekliyorum. Ameliyatı gözünüzde büyütmeyin ilk üç gün zordu ama her gecen gün daha iyi oluyor insan..

Mrb cnm ben oldum çocuk olmasını istediğim için ameliyet oldum 2 sene çocuk yapmayın dediler

Bende rahim içinde büyük miyomlara rağmen hamile kaldım ancak bebeğim sadece 17 hafta dayanabildi, düşmeden önce de inanılmaz ağrılarım oluyordu. Miyoma rağmen doğuranlar da var ama bende öyle olmadı. O yüzden tekrar aynı acıları yaşamamak için ameliyat oldum şimdi 6 ay bekleme süresi var sonrasında çocuk denemelerine başlayacağız

Murat bey hangi doktor?

hangi dr acaba tavsiye ?

1,5 ay önce açık ameliyat şeklinde 16cm'lik miyom ameliyatı oldum...ameliyat gayet başarılı geçti...sonrası biraz sıkıntılı bir süreç olsada 2 hafta da günlük işlerinizi yapmaya başlıyorsunuz...

Çok geçmiş olsun.Baya büyükmüş sizinki.Nerde yaptırdınız ameliyatı?

Merhaba, belki önceden bahseden olmuştur ama yorumların tümünü okuyamadım. Ameliyat sonrası iyileşme süreciyle ilgili bilgi verebilir misiniz? Kaçıncı haftada tek başınıza yatıp kalkabildiniz, ayakkabı bağlamak vs. çok sıkıntılı, ne zamandan itibaren tek başınıza bunları yapabildiniz? Bir de spora ne zaman başlanabiliyo, karın şişliği ne zaman geçiyor ve göbek kalmaması için yapılabilecek egzersizler nelerdir?

merhabalar, kendi yaşadıklarımdan yola cıkarsak 1 hafta tek başıma kalkıp yatamadım,hatta giyinemedim çünkü eğilemıyordum,zaten tamamen uzanamıyorsunuz 2-3 yastıkla yarı yatar vazıyette uyuyabılıyorsunuz...2. hafta kendım kalkmaya basladım fakat ordan burdan destek alarak yapıyordum...3. haftanın sonunda biraz daha normale dönüyorsunuz...tamamen iyileşme sürecini sorarsanız bana göre 6 hafta...benim kesi biraz büyüktü sebebi budur belkı ama karın şişliğim biraz daha duruyor malesef,o da zamanla gececek sanırım...sağlıklı günler dilerim..

çok teşekkür ederim, geçmiş olsun :)

Arkadaşlar bende haftaya ameliyat olucam.Hastanede ve sonrasında lazım olacak şeyler nelerdir bilgi verebilirmisiniz?açık ameliyat olucam.Mesela pijamamı alayım yanıma,yoksa gecelikmi?Evde ne giyeyim?Iç çamaşırı nasıl olmalı?lohusa pedi gibi bişeye ihtiyaç oluyormu?

Yanına gecelik alsan pijamadan daha iyi iş görür. Çünkü ilk bikaç gün pijama altı giymek istemezsin. Boydan elbise gibi giyceğin bişey daha iyi. Bir de hastanede giymek için terlik al. Onun haricinde ben ped de almıştım yanıma ama kullanmaya gerek kalmadı. Birazcık lekelenme haricinde kanamam olmadı. Külotları da beli yüksek, dikişli olmayan kilotlardan seçmen iyi olur

Çok teşekkürler inşallah atlatırım kolayca :)

Ameliyat olup kurtulunca ohh bee diyeceksin. Yani ilk bikaç gün tabi kalkmakta falan zorlancaksın ama o ilk günler geçince "oldum kurtuldum" diye içten içe kutlama yapacaksın. Nerde olacaksın ameliyatınj?

Ameliyat olup kurtulunca ohh bee diyeceksin. Yani ilk bikaç gün tabi kalkmakta falan zorlancaksın ama o ilk günler geçince "oldum kurtuldum" diye içten içe kutlama yapacaksın. Nerde olacaksın ameliyatınj?
İnşallah öyle olur :) açıkcası tedirginim korkularım var.Hacettepe üniversitesinde olucam.Sen açık ameliyatmı olmuştun?

Evet 11 gün önce ankara şehir hastanesinde açık ameliyatla 10 cmlik miyomum alındı. 1 yıldır hamile kalamıyordum ama doktor "bu miyom hamileliği engellicek bi yerde değil. Hamile kalamamanın nedeni miyom değil. Hamile kalmış olsaydın zor bi hamilelik geçirebilirdin ya da düşük yaşayabilirdin" dedi. Ben de hamileliğimde miyomla uğraşmim diye aldırdım ama 6 ay hamilelik yasak dediler. Hacettepe kesinlikle çok iyidir ama ben ankara şehir hastanesinin personelinden de doç dr cemal reşat atalayın ameliyatından da çok memnun kaldım. Normalde adam öyle özellerdeki gibi hastayla çok muhattap olmuyo, hep asistanlarla muhattap oluyosun. Kendisi sadece ameliyattan bir gün önce vajinal ultrasona giriyor bir de ameliyata giriyor. Ama işinin son derece ehli bence. Ameliyatın üzerinden 1 hafta geçtiğinde ben gayet iyiydim, iğnelerimi vurulmaya arabayı sürüp kendim gidebildim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…