Miyom ameliyatı olanlar

Rahimin dışında olan bir miyomsa ve sana bir zararı yoksa ameliyat şart değil bence .başka doktora da git bence.benim kuzenimin de rahim dışında vardı .bebge bir zararı olmadı.bende bir hafta önce rahimin içindeki miyomu açık ameliyatla aldırdım.çok ta kolay bir ameliyat olmadı.bence sizinkini gebelikle beraber doğumda alma ihtimalleri var
Merhabalar, benim de subsezoral şeklinde rahmin dışında sol rektum yönüne doğru miyomum var 6,5 7,5 arası 1 tane. Ama acil değilmiş. Bence de zararı yoksa alınmasına gerek yok. Gittiğim doktorlar bu miyom küçülmez ama acil de değil. Evli olsan rahat olurdu dedi. Demek bebeğe zararı yok.
Arkadaşlar çok kararsızım ve de ne yapacağı mı bilmiyorum.Geçtiğimiz hafta dr a gittim
ve de rahim dışında iki tane myomum olduğunu söyledi ve de ameliyat önerdi.Ben çocuk istiyorum ve de ameliyatı olmak istemiyorum myom ile ilgili problemleri olanlar
ve de ameliyat olanlar bana yardımcı olursa çok sevinirim rahmin içi ve de yumurtalıklarım
da bir problem olmadığını söyledi. sizce ne yapıyım birde ameliyatta rahimde yapışıklık ve de tüplerde kapanma gibi problem oluşabilirmiş.Yaşım 33.
Merhabalar, benim de subsezoral şeklinde rahmin dışında sol rektum yönüne doğru miyomum var 6,5 7,5 arası 1 tane ve çok sayıda küçücük miyom görmüşler. ama bu böyle iki göz şeklinde duruyor belli ki bunlar birleşmiş gibi yani . MR da öyle çıktı fakat ultrasonda tekli görünüyor.
Ama acil değilmiş. Bence de zararı yoksa alınmasına gerek yok. Gittiğim doktorlar bu miyom küçülmez ama acil de değil. Evli olsan rahat olurdu dedi. Demek bebeğe zararı yok. Bir an önce evlenmek lazım ki büyümeden fazladan bebekle aldıralım.

Peki Altay Gezer e mi oldunuz ?Kapalı ameliyatta yapıyormuş önermediler mi?
Kayseri acıbademde oldum açık ameliyat ama açık ameliyat olduğumu bilmedim bile aynı gün hiç ameliyat olmamış gibi ayaklandım doktorum saolsun eli çok hafifmiş daha öncede ameliyat oldum başkayerde o çok zor geçmişti

Benim 9 cm di, açık oldum, bence açık tercih edin, kapalıda içerisi çok iyi temizlenemeye biliyor ayrıca 7 cm lik miyomu kapalıda çıkaramayabilirler.

Bende se 9 cm di , açık oldum, korkutmak gibi olmasın da , çok acı ağrı oldu, doktorum da miyom ameliyatları zor geçr zaten dedi, kolay degil Allah yardımcınz olsun

Benim 9 cm di, açık oldum, bence açık tercih edin, kapalıda içerisi çok iyi temizlenemeye biliyor ayrıca 7 cm lik miyomu kapalıda çıkaramayabilirler.
merhaba kapali ameliyat doktorun tecrübesine bağlı. Arkadaşımın 12 cmi temizlemisler kapaliyla. Peki acik sonrasi mi acılı geçti nesi zormus miyom ameliyatinin?Nerdeyse birçok kadında var zaten

merhaba kapali ameliyat doktorun tecrübesine bağlı. Arkadaşımın 12 cmi temizlemisler kapaliyla. Peki acik sonrasi mi acılı geçti nesi zormus miyom ameliyatinin?Nerdeyse birçok kadında var zaten
Ben yaşadım ve gördüm, ameliyat sonrası acı çok yüksekti , 2.5 saat ameliyatta kaldım, benim miyomdan dolayı rahimim idrar torbama bası yaptığı için yapışmıştı, onuda ayırdılar, miyom ameliyatı kolay bir ameliyat degil

Merhaba arkadaşlar.

29 yaşındayım. Bekarım. Çocuğum yok. Myomum 8e 10 cm. 24 Aralıkta İzmir'de açık ameliyat olucam Allahın izniyle. Kilom olduğu ve myomum büyük olduğu için doktorum açığı önerdi. Kapalıda 3 4 saat uğraşılacağını ve çok kan kaybedeceğimi söyledi. Üstelik sağ yumurtalıkta bir tane de kistim var 3 4cmlik. Doktor seçimimi profesörden yana referanslarla yaptım. Bakalım sonuç ne olacak. Buradaki herkes kadar korkuyorum. Ama korka korka yoruldum artık cidden.

Merhaba arkadaşlar.

29 yaşındayım. Bekarım. Çocuğum yok. Myomum 8e 10 cm. 24 Aralıkta İzmir'de açık ameliyat olucam Allahın izniyle. Kilom olduğu ve myomum büyük olduğu için doktorum açığı önerdi. Kapalıda 3 4 saat uğraşılacağını ve çok kan kaybedeceğimi söyledi. Üstelik sağ yumurtalıkta bir tane de kistim var 3 4cmlik. Doktor seçimimi profesörden yana referanslarla yaptım. Bakalım sonuç ne olacak. Buradaki herkes kadar korkuyorum. Ama korka korka yoruldum artık cidden.
Bende korkuyordum ama, ameliyat son çaremdi, olmak zorundayız, sağlık her şeyden önemli, korkmayın dua edin ve ameliyata girin , zaten ameliyat esnasında uyuyorsun kalkınca biraz acı oluyor , ama hepsi geçiyor, benim 1 ay oldu, ameliyat sonrası şişlerim yeni indi, dikişim toparlandı, zaman herşeyin ilacı,

Kızlarrr ben geçen sene açık miyom ameliyatı oldum hemde benım içimden 700 gram ağırlıgında bir bebek kadar miyom cıkardılar. Sorusu olan varsa yardımcı olurum :)

Bende korkuyordum ama, ameliyat son çaremdi, olmak zorundayız, sağlık her şeyden önemli, korkmayın dua edin ve ameliyata girin , zaten ameliyat esnasında uyuyorsun kalkınca biraz acı oluyor , ama hepsi geçiyor, benim 1 ay oldu, ameliyat sonrası şişlerim yeni indi, dikişim toparlandı, zaman herşeyin ilacı,

Zaman kesinlikle bir ilaç. Bakalım bize neler gösterecek. Acır tabi, ya da ağrır ama eminim en sonunda geçer. Geçen her acı gibi 🙏🏻🥰 İleride doğuma daha hazır girerim😁

Benim miyomum subsezoral doktorlar aciliyeti yok dedi. Hatta capa da ki prof evlenince halledersin gerek yok su an dedi. Adetlerim duzenli sol tarafimda cok hafif baski var sadece. O da psikolojik hissettigim icin ayrica.Insallah buyumez diye dua ediyorum. Arkadasim 8 cm de ilk cocugunu dogurdu simdi ikincisine hamile. Miyomunu da ikinci cocukla alacaklar. Sanirim miyomun yeri ve size sikinti veriyormu ona bakiyorlar.

Ben 15 mayıs ta oldum 6 ay oldu ne ameliyat ne sonrası hiç bi sıkıntım olmadı çok da dikkat etmiyorum bn sıcak tutma vs hareket olarak sadece yürüyüş verdi spor yapamadım o yzden kilo alınıyor brz başkaca bi sıkıntım yok çok şükür
Merhaba, sizin miyomunuz nasıldı ve hangi doktor yaptı?

Allaha sükür öksürük sadece birkere oldu onuda sigara iciyorum oyuzden diye düşünüyorum. Benim agrım sızım oldukca yürüdüm yatamıyodum cünkü hep duymustum yürüyüş iyi geliyo diye ameliyattan cıktıktan sonra bile doktora yalvardım cıkarın şu sondayı ben yürümek istiyorum diye.evin icinde de hep yürüdüm gercektwn cok iyi geliyo sende yatma aklına geldikce kalk yürü ben cumartesi ameliyat oldum salı günü kendime geldim agrım felan pek yok karnımda gerginlik var suanda oyuzdende uyuyamıyorum normaldede uyuyamam sırt üstü.
mrb doktorunuz kimdi acaba bilgi verseniz

Merhabalar yaşım 32 bende 3 gün önce devlet hastanesinde açık miyom ameliyatı oldum..9 cm di .diğer yöntemler uygun değildi..o yüzden açık oldum iyiki de öyle olmuşum.benim miyom meshaneye baskı yapıyordu.rahimimin idrar torbasına yapıştığını bilmiyordum..2.5 saat ameliyatta kaldım bekleme süremle beraber 4 saat sürdü.doktorum çok iyiydi.ama zor bir ameliyattı...ameliyattan önce buradaki bütün yorumları okudum bu arada.hayatımın en büyük axısıydı.8 saat kıpırdamadan yatmak zorunda kaldım acılar içinde..olacak olan arkadaşlara Allah güç kuvvet versin gerçekten..iki de sezeryan doğumum vardı bunun önceainde..ama bu kadar acımamıştı..şuan bağırsaklarımdaki gaz sancısı ve dikiş sancım kaldı .rahat. Oturup kalkamıyorum..kadınların çogunda bu hastalık var.dikkat etmek lazım.
Size şunu sormak istiyorum göbeğinizde şişlik ve ameliyat yerinizde şişlik kaldimi😔

Benim miyomum subsezoral doktorlar aciliyeti yok dedi. Hatta capa da ki prof evlenince halledersin gerek yok su an dedi. Adetlerim duzenli sol tarafimda cok hafif baski var sadece. O da psikolojik hissettigim icin ayrica.Insallah buyumez diye dua ediyorum. Arkadasim 8 cm de ilk cocugunu dogurdu simdi ikincisine hamile. Miyomunu da ikinci cocukla alacaklar. Sanirim miyomun yeri ve size sikinti veriyormu ona bakiyorlar.
Size şuanlık bir sıkıntı vermiyorsa bence beklemekte fayda var, benim sıkıntı çoktu yoksa bende olmazsım, kanamam çoktu, idrar torbasına baskı yapıyordu, acı olabiliyordu nadir, vücudumun kan değeri düşmüştü ve büyüktü, her gittiğim doktor direk ameliyat demişti cerrahpaşa da

Kızlar merhaba, ben 24 yaşında bekar bir kadınım. Bundan 3 yıl önce miyom teşhisi konuldu. O zamanlar 4 santim falandı. Geçtiğimiz 3 ay önce adetim 15 gün gecikti ve kabız bel ağrılarım olmaya başladığını farkettim adetim de bir sıkıntı olmadı daha sonra fakat karnında bir sertlik ve şişlik var hala 2 gün önce doktora gittim 10 cm olmuş ve ameliyat dedi açıkçası çok korkuyorum rahmime zarar verirse diye ne yapacagimi biliyorum

Kızlar merhaba, ben 24 yaşında bekar bir kadınım. Bundan 3 yıl önce miyom teşhisi konuldu. O zamanlar 4 santim falandı. Geçtiğimiz 3 ay önce adetim 15 gün gecikti ve kabız bel ağrılarım olmaya başladığını farkettim adetim de bir sıkıntı olmadı daha sonra fakat karnında bir sertlik ve şişlik var hala 2 gün önce doktora gittim 10 cm olmuş ve ameliyat dedi açıkçası çok korkuyorum rahmime zarar verirse diye ne yapacagimi biliyorum
Belliki ki sizin miyom arka tarafta oraya baskı yapıyor, bence ameliyat olmalısınız hem büyüme var hem 10 cm , olun kurtulun gitsin benimde 9 cm di oldum ameliyat şuan çok şükür iyiyim

X