Miyom ameliyatı olanlar

Ben de uzun süre alternatif şeyler denedim soğan kürü, D vitamini vs. ama işe yaramadı. 3 ayım boşa gitmiş gibi oldu. Ameliyat sigortayla anlaşması olmayan bi kurumda olduğu için yaklaşık 20000 liraya mal oldu ama 3. Gün her işimi kendim yapabilir durumdaydım. Sadece iki gün laparoskopik ameliyatlarda karnı şişirdikleri gaz içeride kaldığı için batma hissi oldu yatarken. Biraz dik bir pozisyonda uyumak zorunda kaldım. Onun dışında ertesi gün ağrı kesici bile içmedim. Nacizane olun ameliyatınızı kurtulun derim ben. 3 ay bir nekahet döneminden sonra da hamilelik düşünebilirsiniz artık demişti doktor ve ikinci ay hamile kalabildim. Yumurta rezervlerim zarar görmedi şükür ameliyatta.

fakültede laporoskopik amleiyat ile aldırmak istiyorum 5 cm ulaştı artık daha da çocuk gibi büyütmenin anlamı yok.inşallah hayırlısı ile alırlar.

geçmiş olsun size. ne güzel atlatmışsınız. yoksa çok stres oluyor.
ben D vitamini ve ingiliz karbonatı denedim. paket ürünleri kestim vs. bakalım hayırlısı olsun. zaten benim de durumum 3 aylık süreçte belli olur.

Laparoskopik. Ameliyattan memnın olanlar. Var mı?rahmin arka duvarı tehlikeli mi ameliyat için?

Merhaba öncelikle bende Konyadayım.Miyomunuzun yeri ve boyutu neydi?Ameliyatınız kaç saat sürdü?Genel anestezimi uygulandı?

Merhabalar bende cuma gunu açık miyom ameliyatı oldum 8 cm büyüklüğündeydi ameliyat esnasında küçük küçük kistimde olduğu gören doktorum onları temizlemiş.lokal aneztesi şeklinde amelıyatım oldu.amelıyat sonrası aneztesıden dolayı bir süre hıssetmedim bu sürede antibiyotik agrı kesici iğneleri sayesinde agrı hissetmedim.hissetmedim derken tabiki agrım vardı ama dayanılmıcak kadar korkulacak kadar degıl arkadaşlar .benim sıkıntım aneztesiden kaynaklı mide bulantıları.şuan ikinci günümdeyim ayakta evde saat başı kalkıp yürüyorum.herkese acil şifalr diliyorum

Allah sifa versin bana laparoskopi dediler.5cm insallah sizin gibi cabucak iyilesirim özel de mi devlette mi oldunuz

geçmiş olsun.

Allah sifa versin bana laparoskopi dediler.5cm insallah sizin gibi cabucak iyilesirim özel de mi devlette mi oldunuz
teşekkür ederim :) ben özel hastanede oldum .laparoskopide iyileşme süresi daha hızlı oldugunu biliyorum.sizin miyomunuz daha küçükmüş.ben şuan 2. günümdeyim hafif agrım olsada sürekli yürümeye çalışıyorum bu çok önemli.çabucak iyileşirsiniz merak etmeyın benmki kadar sıkıntı sizde olmaz diye düşünüyorum

Ben myom ameliyatı oldum 7 cmdi. 4 yıl gecti uzerinden evlendim 5 aylık bir kızım var.Korkacagin bisey yok sezeryan gibi bir hafif iz kalıyor sadece myomlar büyür zamanla büyümeden aldirmalisin rahmini etkileyebilir

Herkese merhaba.Bende geçen hafta ameliyatımı oldum.1 ay burda yazılanları okuyup kendimi motive etmeye çalıştım.Çoğu paylaşımdan güç buldum ve kendimi teslimiyetle ameliyata hazırladım.İki doktorla görüştüm biri kendi kadın doğum doktorum diğeri üniversite hastanesinde bu ameliyatlarda deneyimli bir prof.Tercihim ikincisinden yana oldu iyi ki de öyle olmuş.Ameliyat günümüzü belirledik ve ben bir gün önceden hastaneye yatışımı yaptım.Gerekli tahliller,8 saat açlık,kan sulandırıcı iğne ve lavmanın ardından sabah erken saatlerde ameliyat önlüğüm ve bonem teslim edildi.Anti emboli çorabımı da giyip hazır olmam söylendi.Saat 1'ï buldu beni almaya gelmeleri dualarla ameliyata girdim.Doktoruma gülerek kolay gelsin dedim ve kendimi önce Allaha sonra ona emanet ettim.Gözümü açtığımda önüme gelene sorduğum tek şey rahmimi aldınız mı sorusuydu.Çok şükür hersey yolunda gitmiş ve hiçbir komplikasyon olmadan ameliyatım bitmiş.iki tane evladım var elhamdülillah Allah isteyenlere de versin inşallah.İki gün hastanede kaldım.Anestezinin etkisi geçince birkaç adım da olsa yürüdüm.ikinci gün daha fazla yurüdüm.Gaz çıkarmak için en etkili şey yürümek çünkü.Doktorunuzun sizden beklediği gaz çıkarmak ve tuvalete çıkmanız.Bunlarda gerçekleşince genel durumunuz da iyiyse taburcu ediliyorsunuz.İnanın burda en çok korkanlardan biriydim ama korkulacak kadar olmadığını gördüm.Ameliyatınızı kesinlikle ertelemeyin olun ve kurtulun.Sagliginizda ki düzelmeyi gördükçe moralinizde yerine gelecek.Su an dinlenme aşamasındayım.İnşallah bundan sonrasında da hersey güzel gelişir.Miyomsuz,sağlıklı günler hepinize..

Öncelikle geçmiş olsun
Nerede hangi doktora amelyat oldunuz
Operasyon açık mıydı kapalı mıydı bilgi verirseniz sevinirim

merhaba arkadaşlar,

ben 35 yasımdayım.bu ameliyatları yaşamaya 12 yıl önce başladım.ilk ameliyatım laporoskopikti çikolata kistim vardı.Gatada oldum.iki yıl sonra yineledi ve İzmirde Gazi hastanesinde ameliyat oldum.Kistler ve hastaneler benim için cehennemin yeryüzündeki halidir.Ablamı endometrium kanserinden kaybettim.3 ay önce şiddetli ağrıyla hastanelik oldum.Bu sefer hem iki yumurtalığımda kist hem de rahim içinde ve dışa doğru sarkan myomların olduğunu öğrendim.Medicanada testlerim yapıldı.Sonra güvenim kırıldı ve araştırıp Prof.Dr Polat Dursunu buldum.Benim için öenmli olan hem kistlerde hem de myomlarda uzman olmuş hem de kanser vakalarında başarılı biri olmasıydı.Kontrol olur olmaz açık ameliyat olunmasına karar verildi.Ve doktorum mümkün olduğu kadar yumurtalık rezervlerime zarar vermeden çözüme kavuşturacağını söyledi.Açık ameliyatların daha başarılı olduğunu düşünüyorum.Laporoskopik ameliyatta bir hafta neredeyse yürüyemezken açık ameliyatta aksam ayağa kalktım ertesi gün taburcu olup 1 hafta sonrada işime dönmüştüm.Açık ameliyatın daha temizleyici olduğuna inanıyorum.Çünkü bu ameliyattan sonra 10 yıl yenilenme olmadı.Ben evli değilim çoçumda yok.Ama kanamalar beni çok rahatsız ediyor.Allah nederse o oluyor ve korkunun eceli faydası olmuyor.Yaşam kalitenizde düşme var ise ameliyat olmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.Benim için günler şuan geçmiyor 10 mayısa daha çok var ama kurtulacağımı bilmek beni rahatlatıyor.3.ameliyatımı olacağım için umuyorum her şey güzel olur ve uzun yıllar birdaha ameliyat olmak zorunda kalmam.Benim sizlere önerim bu işte kendisinizi prof.bırakmak.

Herkese geçmiş olsun .

Çok geçmiş olsun verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Polat bey hangi hastanede çalışıyor acaba?

Allah iyilerle karşılaştırsın inşallah önce doğru eş sonra da hayırlı evlat nasip etsin size

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…