Miyom ameliyatı olanlar

;( Rabbim hepimize hayırlısıyla şifa versin kuzum inşallah morali yüksek tutmak lazım fakat çok zor bunu yapmak.Düşünmemeye çalışıyorum yapabildiğim kadar

Merhaba bayanlar 29 yaşındayım 6 yaşında bir kızım var 3 yıldır korunmadiğimiz halde çocuk olmuyor du bir çok dr gittim takı iyi birine denk gelene kadar bana miyom olduğunu rahim duvarına baskı yaptığından hamile kalamıyorsun dedi mr falan çekildi 2 tane gözlemlendi 2sinjn toplamı 5 cm ameliyat olmam gerektiğini söyledi biraz bekliyelim araştirayim öyle ameliyat olurum dedim bi kaç ay araştırdım onun haricinde bi kaç daha doktora gittim obalarda aynı şeyi söyledi ameliyat dedi ama rahimde alınabilir gibi tabirlerde bulundular ürktüler beni neyse eski doktoruma gittim kendi özel muaynehanesi var randevunaldim ertesi gün hemen ameliyat oldum yani şubat 2 de 4 gün oluyor ameliyat olalı ilk gün çok kötüydüm şimdi iyiyim.Kac gün sonra banyo yaptınız ve yara izi kalmasın diye ne kremler kullandınız alıp hemen kullansam zararı olmaz mı tavsiye edeceğiniz kremler carsa lütfen önerin.

Geçmiş oldun arkadaşım. Rabbim tez vakit şifa nasip etsin inşaAllah. Krem olarak contractubex kullanıyorum çok da düzenli 1 ayı geçti ama bi değişiklik yok işe yarıyormu tecrübe eden varsa söylerse sevinirim ama şuan da ben bitkisel yağlar araştırıyorum yara izi için bulursam buraya da yazarım inşaAllah

Amin cnm Allah razı olsun.Birde sormak istediğim birşey var gebeliği düşünüyorum 3 yıl canima tak etti çocuk için istekliyim.Iyilesir iyileşmez gebeliğe gidecem doktor 6 ay bekle dedi ama ben dayanamıyorum

Merhaba kizlar. Ben iki aydir esimle cocuk dusunmeye basladim. Cunku zaten bir vajinismus vakasi atlattim. Kasik agrilarim yuzunden doktora gittim . Doktor miyomum oldugunu yymurtaliklarimin iyi calistigini , bu miyomun cok kucuk oldugunu ve gebelige engel olmadigini soyledi. Ancak ben yine de bir doktora daha gorunmez ihtiyaci hissettim ve tavsiye uzerine ozel bir hastanenin doktoruna gittim. Kendisi yumurtaliklarin iyi calisip calismadigini gormek icin test istedi. Ve miyomun rahim icinde oldugunu ve bunun da gebelik sansini azalttigini aoyledim rahim disinda olsaydi onemsemezmis hic ancak rahim ici olunca onemsenmesi lazimmis. Cunku tam bebegin yerlescegi yerdeymis. 6 ay deneyin olmazsa gelin dedi. Ancak benim simdi kafama takilan sprulat oldu. Kendisine sordum bazisi yarida kesildi tecrubeleriniz gorduklerini varsa nolur cevaplayin kizlar.
Miyomuu 6 ay bekletirsem daha cok buyumez mi
Belettim ve yakma islemi ile tedavi olursam yakma islemi rahime zarar vermez mi
Ve yumurtaliklarin iyi calisip calismadigini anlamak icin teste ihtiyqc var mi
Cevap verin biriniz lutfen

Selam canım 1 ay oldu ameliyat olalı aynen bende senin gibiydim 6 ay bekledim bekleme olaydım bekledim birşey olmadi miyom büyüdü doktorumu değiştim en güzeli ameliyat dedi bende onundinleyip ameliyatboldum ve bana gebelik için 6 ay beklememi söyledi ben beklemedim belki yine tutmaz boş yere 6 ayımı heba etmiyeyim dedim.korunmiyorum hiç geciktirmeden ameliyatını ol ama iyi bir doçent bul

Peki arapzaza , bir doktor bulmaya calisiyorum ancak tavsiye edebilecegin bir doktor var mi. Moralim cok alt ust oldu. Kocami mutlu edemiyorum. O kadar iyi bir insan ki mutluluklarin en guzeline herkes kadar o layikken surekli benim sorunlarim cikiyor. Bende ameliyat olmaktan yanayim ancak ne yapmaliyim. Doktor tavsiyesi verir misin.

Calisanbayan doktor ben gaziantepte yaşıyorum benim doktor tavsiye üzerine buldum kendi özel kliniği var ilk etapta muayene oldum ultrsayondan bakarken bir miyon gözlemlendi doktor işini sağlama almak için mr istedi mr çekildikten sonra ameliyat tarihi verdi adettin bitiminden hemen sonraki günü önerdi ameliyat özel bir hastanende ve özel ameliyat olacağım için fiyat biraz yüksekti ama sağlığımdan iyi değildi 5.000 bin ödedik her ameluatta6risk olduğu gibi bu ameliyatta da vardı ama ben herşeyi göze alarak kazasız belasız oldum gebeliğe hazırlık çalışması sürüyor.Miyom da en iyi uzman doktoru bulman gerek hangi şehirde yaşıyorsan internet üzerinden araştıma yao hasta yorumlarına bak sonra gidip muayane ol fikrini kafana yatarsa ameliyatını ol en kısa zamanda derim

Tesekkurediyorum . Dusunucem . Kafam cok karisik. Insallah bir yol cikarir Rabbim hayirlisi ile

Hiç kafanı karıştırma moralini yuksek tut herşey olacağına varır aynen bende öyleydim.Sabret herşey güzel olacak Allahın izniyle Rabbim Gönlümüze göre versin.

1. Herkese iyi aksamlar. Bende 2 mart cuma günü ege uni de 5cmlik acik miyomameliyati oldum. Benin cok korkacak bekleyecek zamanimyoktu. Gecen hafta cmt aksami cok siddetlikanama gecirdim. Pazar günü acildeydim. Güvendigim doktorum izmirdeydi onunlasürekli iletisim halindeydik. Acil ameliyat dediler. Neyse kendi drum bir ilac önerdigünde 3 kere ic en kisa zamanda gel bakalimdedi. Ertesi güne kanama azalmisti verdigi ilac sayesinde. Miyom rahmin arka duvarindabagirsak cikisina dogru büyümüs. Damari genislettigi icinde siddetli kanama gecjrmisim. Alalim bunu dedi. Laparoskopik olmaz midedim. Olur ben alirim ama tekrarlama riski cok yuksek riske atmayalim bir kesi atalim acik alalim dedi. O kadar güveniyorum ki hiç itirazetmedim. Bu ameliyat öncesi 2 kere histeroskopi ile septum ameliyati olmustum kendisine. Onlarda cok basarili gecmisti. Acildeki kadin dogumcu bile rahim güzel toparlanmis septum hic yok dedi. Simdi dün eve ciktim sorunum gaz maalesef. Yüruyorum sürekli kanamam yok ama tuvalette biraz zorlayinca kirmizi kan geliyor. Herhalde bu da normaldir diyorum bakalim. Daha bu gün 3. Gün. Yatip kalkmak sikinti siddetli bir kasiliyor gibi geliyor kasiklarim. 2-3 sn kaliyorum kalkinca. Agir agir ev de dolaniyorum.
< Önceki1159160161162163164

Tekrar merhaba ve herkese gecmis olsun.
Gecen sene acik ameliyat ile cok buyuk bir miyom alindi. Bir sene olmak uzere.
Zaman zaman agrim oluyor. Derinde bir agri. Karin agrisi gibi degil, rahimle ilgili sanirim. Bu tarz agrilari olan var mi?
Bir de miyom ameliyatindan sonra iyiles.e suresini gecip, cinsel iliski sonrasi agri problemi olan var mi? Henuz kontrole gitmedim. O kadar cok hastabelere tasindim ki artik gitmeye korkuyorum.
Genel olarak ameliyat uzerinden bir sene gectikten sonra, problem yasadiniz mi?
Yorum paylasan olursa cok sevinirim.
Herkese can- i gonulden sifa diliyorum.
Sevgiler.

Çoğunuzun yazılarını okudum.....LÜTFEN dr. Miyom var dedi ise hemen ameliyat olun. Miyomla hamile kalmayın. Ben dr. Dinlemedim. Tüp bebekle ikizlerime hamileydim. 19 haftalik kaybettim kuzularımi yeni daha. Şuan loğusayım. Ama bebeksiz. 3 ay beklicem. Miyom ameliyatı olucam. Beklemek önemli değil. Kaybetmek çok zor. Normal doğumla Yaşıyan bebeklerim gitti.

geçmiş olsun Rabbim sabır versin canım ne desek boş aslında ama acıyı çeken bilir.İmtihan dünyası kimilerine çok zor imtihanlar düşüyor. Allah ım en kısa zamanda sana bana tüm bekleyenlere meleklerini versin inşallah

Merhaba ben açık myom ameliyatı oldum 27 Kasım 2017 de şükür pek zorluk yaşamadım,25 Şubat’ta da hamile kaldım ama öncesinde myom ameliyatından sonra bir sorun yaşamadım bence korkmayın gidin doktora arkadaşım.Allah şifa versin inşallah ufacık bir sıkıntıdır sadece ve hemen geçer.Yalnız ben ameliyattan sonra çok dikkatli oldum ağır kaldırmadım,esneme gerinme hareketi yapmadım,temizlik yapıp yormadım kendimi ve buna 2 ay kadar devam ettim çünkü doktorum ne kadar dikkat edersen o kadar kolay olur ve uzun vadede rahat edersin demişti.umarım sende kendine o sürede dikkat etmişsindir çünkü haldır haldır yorulmak bu tarz ameliyatlar sonrası sorun yaratıyor

Çok çok geçmiş olsun kuzum benim Rabbim inşallah hayırlısıyla sağlıklı evlatlar nasip etsin,aratmasın özletmesin inşallah

Bahar çok çok üzüldüm ben de dün miyom ve rahim genişletme ameliyatı oldum allah sabır ve sekinet versin inş.ameliyatını ol allahım büyük gene bnasip eder inş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…