Miyom ameliyatı olanlar

Kızlar benim sancım var baya ne iyi geliyor gaz için benim daha öncede hep sorunum vardı ama şimdi dikişlerle sıkıntılı oluyo. Ne yiyip içiyosunuz ne iyi geliyor?
Ben kaysı suyu ictim ve eşim meyveli yogurt varya active mi ne ondan almış hic sevmem yemem dedim iyi grliyomuş ye dedi istemeye istemeye yedim ama bana cok iyi geldi tuvalete çıktım ondan yedikce onun etkisi diye düşünüyorum sende bi dene derim

Canım sen nasıl oldun.kontrolüne gittinmi dikişlerin nasıl iyileştimi.adetinde agrısız gecmiş okuduma göre cok sevindim.

Kızlar benim sancım var baya ne iyi geliyor gaz için benim daha öncede hep sorunum vardı ama şimdi dikişlerle sıkıntılı oluyo. Ne yiyip içiyosunuz ne iyi geliyor?

Sinamekiyle melisa otunu cay gibi demleyip icebilirsin bana cok iyi geldi bi de mumkun oldugunca yurumeye calis bagirsak hareketliligi icin onemli, bu surecte sıvı yiyeceklerle beslenmeye calis zorlama kendini sakin

Sinamekiyle melisa otunu cay gibi demleyip icebilirsin bana cok iyi geldi bi de mumkun oldugunca yurumeye calis bagirsak hareketliligi icin onemli, bu surecte sıvı yiyeceklerle beslenmeye calis zorlama kendini sakin

Bi de gün kurusu aldır o da cok iyi gelio hatta aksamdan bir bardak suya 2 tane koy sabah hem suyunu iç hem gun kurusunu ye

Dulgocas diye bir toz var eczaneden alabilirsin işinde çok iyidir içtikten 20-25 dk sonra gazı çıkartıyor dilinde eritip yutacaksın

Canım sen nasıl oldun.kontrolüne gittinmi dikişlerin nasıl iyileştimi.adetinde agrısız gecmiş okuduma göre cok sevindim.

Kontrole ayın 5.de gideceğim ama dikişler içeride bende o yüzden durum ne bilmiyorum vajinal ultrasonla bakacak işte doktor 4 gün sonra.Dışarda dikiş olmadığı İçin gayet iyi görünüyor.Ama karnım şiş henüz 2 kat duruyor ve his kaybı oldukça yoğun özellikle üst kısmını hiç hissetmiyorum neredeyse.Evet kuzum adetim ağrısız geçti daha doğrusu ağrılı ama her zaman ki yaşadığım ağrıydı sabah öğle akşam Arveles içiyordum hep adet olunca yine öyle geçti.Teşekkür ederim alakan İçin :)

Selam canım

Bende bugün ilk kontrolüme gittim göbeğim şiş gazım var baya birde böbreklerim ağrıyo tamamen dışarı çıkamadığım için dikloren iğne vermişti şimdi daha etkili bir hap verdi mideme dokunmasın diye vermemişti mide koruyucu ile deniycem inşaAllah iyi gelir. Birde iz kalmasın diye bi krem varya adını unuttum ona başlıycam size önerdimi doktorunuz kızlar

İz kalmasın diye contratubex kullanıyorum ben..gaz İçin dulcogas saşe kullanabilirsin dilinin üzerinde eritip yutuyorsun ve 15-20 dk sonra gazdan eser kalmıyor ben onunla atlattım o dönemi.Tuvalete çıkmak için de saf zeytinyağı 1 yemek kaşığı iç sabah kahvaltı arasında tadı biraz acımsı oluyor ama akşam üzeri yada en geç ertesi gün çıkarsın tuvalete ben Ameliyattan sonra başladım her gün 1 yemek kaşığı içmeye ve hala devam ediyorum çünkü bağırsakları yumuşatıyor tuvalete çok rahat çıkıyorum ve üstelik sağlığa da çok faydası var

Merhaba arkadaslar miyom ameliyatımin üzerinden 20 gün gecti. Ve benim bi haftadır az da olsa yeşil akıntım var. Kesi yerinde bi problem yok gibi. Dısardan problemli durmuyor ama akıntımın olması beni enfeksiyon durumunu düsündürdü.
Sizlerde böyle durumu olan varmi bide kesi yerimin hemen üst kısmına dokununca icerisini kabarık kabarık hissediyorum. Sizlerde de oyle mi?

Düzenli hergün bir tane antibiyotik almaya devam ediyorum bu arada

Geçmiş olsun doktorum ameliyat sonrası akıntı normal demişti ama bendeki yogun yumurtlama akıntısı gibiydi bence ihmal etme yeşil akıntıyı mutlaka doktoruna soyle o şislik cok normal benim 1 ay oldu hala sislik acı ve hissizlik devam edio

Kızlar ben hic iyilesemicem galiba ya, 1 ay gecmesine ragmen iki üc gunde bir karnim inanilmaz şişio dikis yerlerim acıo hala rahat yuruyemiorum, tuvalet sorunum da yok aslında ama hala dikis yerlerindeki bu acı beni korkutuo, iş yogunlugundan doktora da gidemiorum. Bu acıyı hissetmem normal mi siz ne durumdaydiniz? Bir de ne kadar sonra agda yapabilirim bilginiz war mi

Benim 40 gün oldu ameliyat olalı acı olmuyor sadece arada ağrı giriyor saniyelik hareket ediyorum kolayca ama yine de dikkat ediyorum.Ağda yı ben sordum bugün doktorum benim çok sağlamcı olduğu İçin şimdi boşver bekle biraz daha dedi.Bu arada bende yine myom oluşmuş 2 tane ufacıklar henüz pazartesi hormon testi yaptıracağım.4 ay sonra gebelik çalışmalarına başla dedi myomlar büyümeden hamile kalmamı ve Doğum yapmamı istedi inşallah Allah nasip eder evlat sahibi olmayı.Yumurtalıkların gayet iyi durumda,rahmin de toparlanmış,myomların da çok ufak endişe edecek yada gebe kalmaman İçin bir engel Yok dedi hayırlısı olsun inşallah

Inşallah canim Allahim bir an once hayirlisiyla nasip etsin kucagimiza almayi

Canım bu kadar kısa zamanda da tekrarlıyomuymus bu şey ya bide 2 tane diyosun inşallah hic büyümezler allahım onlar büyümeden sana saglıklı bi bebek nasip etsin inş.bizlerede nasıp eder inşallah hakkımızda hayırlısı olsun

Kuzum inşallah Rabbim her birimize hayırlı evlatlar nasip etsin.Aslına bakarsan doktorum tekrar olursa bile 4-5 yıl sonra ancak demişti ve kendisi de inanamadı.Daha şekil almamış ikisi de o kadar ufaklar korkacak bir şey Yok dedi 6 ay ara ile kontrole gideceğim.Pazartesi günü de hormon tahlili verdi onları yaptıracağım işte benimle aynı gün ameliyat olan bir bayanla da arkadaş olduk görüşüyoruz sık sık ve o da bugün gitti kontrole,şok olduk onun da idrar torbasının içinde myom varmış onun da yeni oluşmuş ki kızdan 7 tane myom almışlardı rahim içinden kız daha toparlanamadan idrar torbasının içinde çıktı üstelik

Ya vala cok gecmiş olsun ameliyat ol ardından hemen bidaha cıksın inş büyümezlerde hic.bakalım bende gidiyim bi görünüyüm diyorum doktordan randevu alabilirsem eger ya inş miyom felan cıkmaz bidaha şimdi duyunca öle tedirgin olmaya basladım.rabbim hayırlısını versin cıkarsada yapacak bişi yok allahın takdiri.

İçini ferah tut çıkmaz Allah ın izniyle kuzum.çok ufaklar dedi doktor bakalım inşallah sorun çıkarmazlar yeniden

Bugün de yine hastanedeydim artık ög geldi yani Allah dermansız dert vermesin fakat psikolojik olarak biraz hırpalandım açıkcası ve daha işim de bitmedi hastanede.2 tane yeni oluşan myom dışında bir de tiroidim çıldırmış duruma gelmiş daha önce yüksekti şimdiyse düşük çıkıyor ama şükür ki prolaktin seviyem yerinde.Şimdi de tiroid tedavisine başlıyorum yarın yine kan vereceğim bir kaç gün Sonra da ultrasonla bakılacak nodül oluşmuş mu diye.Aslında 4 yıldır tedavi görüyordum sözde ama maalesef ki doktor ilaç dozunu yanlış hesaplamış ve benim yüksek olan tiroid hormonunu çok çok düşürmüş bugün gittiğim doktor işin de çok iyi biriymiş tavsiye üzerine buldum devlet hastanesinde ve çok ilgili biri bakalım inşallah normal seviyelere getireceğiz tiroidimi ;( çok canım sıkıldı.Myom İçin ameliyat oldum hemen ardından 2 tane daha oluştu şükür şu an çok çok ufaklar ama yine de morali bozuluyor insanın bir de üzerine tiroid hormonu sapıttı ve ben yarın da işe başlamam gerek raporumun süresi doldu.Gerçi anlattım durumu eczacıya izin veririm sorun değil dedi aksi halde çıkacaktım işten mecburen çünkü sağlık çok daha önemli. Allah hepimize şifa versin kurban olduğum Rabbim

Ebrucumm bugunlerin hepsi gececek, rabbim bu sıkıntılarımızın mukafatını verecektir emin ol,zorlu bi sureç bizi beklio bak benim de acık olan tüplerin ameliyatta kapalı ve sıvı dolu oldugunu ogrendik,normal yollarla hamilelik olusamayacagini soleyerek doktor tupleri baglamak istemiş,eşim o şokla kabul etmemis tabiki, ayın 20sinde muayenem var benim tek sansim tup bebek, bi de oncesinde baglanmasi gereken tupler icin histereskopi olmam gerekio offfff dusundukce nefesim kesilio,Allahim yardimcimiz olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…