Miyom ameliyatı olanlar

Canim yanlis bilmiosam hormon tahlilindeki fsh degeri yumurta rezervini gosterio,hormon testi yaptirman yeterli diye biliorum

Ameliyat öncesi tonla test yapıldı ama arasında var mı acaba bakayım bi bende olan testlere doktor hepsini almıştı gerçi ama sistemde vardır belki

Ameliyat öncesi tonla test yapıldı ama arasında var mı acaba bakayım bi bende olan testlere doktor hepsini almıştı gerçi ama sistemde vardır belki

Yapmadiysa sen hormon testi yaptirmak istedigini soyle, estradol fsh ve lh değerleri hamilelik ici onemli,ben mayista yaptirmistim degerler normaldi ama sanirim miyomlardan olmadi, bide isin tuhafi mayista acik olan tuplerin ameliyatta tikali olduğunu ogrendim. Pazartesi tekrar gitcem doktora bakalim hayirlisi

Aaa çok geçmiş olsun ya e ameliyat esnasında kapalı olan tüplere müdahale etmemiş mi doktorun?

Baktım sistemden testlerime ama yokmuş yapılmamış hormon testi ,yaptırırım Ocak ayında ki kontrolümde.Doktoruma ben sormuştum o da ultrason da gayet iyi göründüğünü bir sıkıntı olmadığını söylemişti ama ben merak ediyorum :))

Bir de reglim nasıl geçecek o konuda biraz endişeliyim umarım normal yaşadığım ağrıdan fazlasını yaşamam ki normalde de ilk gün sabah öğlen akşam ağrı kesici içmek zorunda kalıyorum zaten

Tonlarca para ödüyoruz ama adam akıllı ilgilendikleri yok.Bende rahim filmi çektim 750 tl ödedim ayriten giriş ucreti 65tl.Sonuc bu ay başka doktora gittim 6.ayda yapılan tüp boş çıktı benimde tüpleri tıkalı çıktı tekrardan rahim filmi çekmem lazım tüpler açılması için ne zor süreçler

Çok geçmiş olsun ya evet çok zor süreç hem maddi hem manevi epey sarsıyor insanı hakikaten

Çok tşk ettim.28 yaşındayım ömrumden ömür gitti keşke kizimda doğum yapar yapmaz korunmaya başlamasaydim.2 yıldır neler çektim neler

İlaç kullanarak mı korundunuz çünkü doğum kontrol ilaçları bazen bu şekilde sorunlar çıkartabiliyormuş uzun kullanımlarda ama Allah’ın izniyle her şey istediğiniz gibi olsun inşallah

İlaç kullanarak mı korundunuz çünkü doğum kontrol ilaçları bazen bu şekilde sorunlar çıkartabiliyormuş uzun kullanımlarda ama Allah’ın izniyle her şey istediğiniz gibi olsun inşallah
Yok cnm ilaç falan kullanmadım 4 yıl boyunca eşim kendisi korundu.korunmayi birakali 2 yil oldu ama bilmiyorum kurban oldugum Allaha kalmış.bu ayda bekliyecem inşallah 2018 bana uğurlu gelir.

Yok cnm ilaç falan kullanmadım 4 yıl boyunca eşim kendisi korundu.korunmayi birakali 2 yil oldu ama bilmiyorum kurban oldugum Allaha kalmış.bu ayda bekliyecem inşallah 2018 bana uğurlu gelir.

Canım benim inşallah Rabbim hayırlısıyla evlat sahibi yapsın seni de,beni de ve isteyen herkesi

Cnm birsey sorabilir miyim ?
Benim bu dedigin degerler asagidaki gibi cikti. Normal mi yoksa yukseklik vs var mi ?

Estradiol ( e2) : 67.20
Fsh : 7.96
Lh : 10:43

Ben biraz araştırdım da doktorumun dediği gibi ultrason da belli oluyormuş FSH durumu.

“FSH hormonunun durumu ultrason ile de rahat anlaşılabilir. Ultrason yardımıyla yumurtalıklara bakılır. Giderek azalan yumurtalar FSH hormonunun yüksekliğine işaret eder.”

Demek ki bana ultrasonla baktığında yeterli olduğumdan yumurta rezervine bakılmasını istemedi.Ama ben yine de baktıracağım,merak ne fena şey ya

Cnm birsey sorabilir miyim ?
Benim bu dedigin degerler asagidaki gibi cikti. Normal mi yoksa yukseklik vs var mi ?

Estradiol ( e2) : 67.20
Fsh : 7.96
Lh : 10:43

FSH değeri 10un altında ise normal olduğu görülür. Eğer FSH hormonu değeri 10dan yüksekse hamile kalma şansı azalır. 25den büyükse tüp bebek ve benzeri yollar ile de hamile kalma olasılığı azalır. (Nette böyle bir bilgi buldum ama doğruluğu nedir bilmiyorum) buna göre bakılırsa sizin FSH değeriniz hamile kalmanıza engel değil hatta baktım da şimdi tüm çıkan değerleriniz olması gereken gibi görünüyor.yaşınızı bilmesem de 16-50 arası olduğunuz kesin :))

lh hormonu değerleri kadınlarda şu şekilde olmalıdır.

Kadınlarda;

• 0 ila 6 ay: 1 -18 mlU/ m
  • 7 ila 12 yaş: 0.20-5.00 mlU/ m
  • 6 ila 12 yaş: 0.10-5.00 mlU/m
  • 12 yaş: 2.00-10.00 mlU/m
  • 13 ila 15 yaş: 2.00-10.00 mlU/ m
  • 16 ila 50 yaş: 2.00-15.00 mlU/ m

Estradiol düzeyi ise

0 ile 12 yaş arasında olan kişilerde: 2-18 pg/ml değerlerinde estradiol değeri olmalıdır.

13 ile 15 yaş arasında olan kişilerde : 11-38 pg/ml değerlerinde estradiol değeri olmalıdır.

16 ile 50 yaş arasında olan kişilerde :30-119/ml değerlerinde estradiol değeri olmalıdır.

Son düzenleme:
Cnmm arastirman icin cok tsk ederim Ebrhll
Peki aklima takilan birsey daha var bir arkadasin prolaktin hormonu yuksekligi yuzunden cocugu olmuyor bu hormon bende yuksek olmus olsa fsh, lh, e2 de yukselir miydi ? Yoksa tamamen bagimsiz bir hormon mu ?

Yükselir çünkü prolaktin hormonu da hipofiz bezinden salgılanır sizin baktırdığınız LH de hipofiz bezinden salgılanır. Ve dolayısıyla prolaktin değerinizde sorun olsaydı LH değeriniz de normal çıkmayacaktı.Bu arada rica ederim

Aaa çok geçmiş olsun ya e ameliyat esnasında kapalı olan tüplere müdahale etmemiş mi doktorun?

Ameliyattan cikinca zaten kendimde deildim acmaya calistim ama kanallar zarar gormus enfeksiondan kaynakli olabilir dedi net konusmuo tupler konusunda kendiliginden de hamile kalabilirsin ama baktin olmuo vakit kaybetme direkt tup bebek tedavisi baslatiriz dedi, suanki onceligim bi an once iyilesmek hsg filmini de pazartesi kontrole giderken goturcem

Regliyi bende merak ediorum gecikme olcak mi ayni sancilar agrilar yasancak mi bakalim

Siz tabi çok daha iyi bilirsiniz ama başka bir kadın doğumcuya da göstermenizde yarar var gibi zira daha elle tutulur bir bilgi verilmesi gerek olduğunu düşünüyorum.Doktorlarımızın ıg mıg etme lüksü Yok zannımca çünkü zaten psikolojik olarak yıpratıcı süreç yaşarken doktorun da net bilgi verememesi sıkıntı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…