Miyom ameliyatı olanlar

:)) evet..Siz evli misiniz? Çocuğunuz var mı? Ben yeni evliyim henüz çocuğum yok ameliyattan 6 ay sonra gebe kalmamı tavsiye etti doktorum.Sizin süreç nasıl?

1 yıllık evliyim cocuk yok malesef,olmayınca tek sebep miyomlar gosterildi aynı sekilde 6 ay korunma istedi ama gecen martta hsg cektirmistim ve acik oldugu solenmesine ragmen ameliyattan cikinca tuplerin tikali oldugunu ogrendik ona biraz canım sıkıldı, 6 ay sonra vakit kaybetmeden tüp bebek dusunuoruz

1 yıllık evliyim cocuk yok malesef,olmayınca tek sebep miyomlar gosterildi aynı sekilde 6 ay korunma istedi ama gecen martta hsg cektirmistim ve acik oldugu solenmesine ragmen ameliyattan cikinca tuplerin tikali oldugunu ogrendik ona biraz canım sıkıldı, 6 ay sonra vakit kaybetmeden tüp bebek dusunuoruz

Rabbim hayırlısıyla inşallah size de,bana da ve isteyen herkese evlat versin.ameliyattan önce bana da doktorum vajinal ultrasonla baktığında yumurtalıkların gayet düzgün sağlıklı miyom alındıktan sonra hamile kalmanda sıkıntı Yok dedi.Ameliyattan sonra da aksi bir şey söylemedi şükür.dün ki kontrolde karından ultrasonla baktı oh her şey yolunda dedi sadece ben 45 kiloyum bu şekilde olmaz 49 olman gerek bebek taşıman İçin dedi.herhalde tüplerde bir sıkıntı olsa söylerdi.bende ki miyom alınmasa da hamile kalmamda sıkıntı yoktu çünkü bende ki miyom rahim dışındaydı ama doktorum hamile kalırsan 4.ayından sonra ağrıların olur seni çok yıpratır bir defa da al kurtul ki büyür de hamileyken miyomun dedi bende riske etmek istemedim ameliyat oldum

Rabbim hayırlısıyla inşallah size de,bana da ve isteyen herkese evlat versin.ameliyattan önce bana da doktorum vajinal ultrasonla baktığında yumurtalıkların gayet düzgün sağlıklı miyom alındıktan sonra hamile kalmanda sıkıntı Yok dedi.Ameliyattan sonra da aksi bir şey söylemedi şükür.dün ki kontrolde karından ultrasonla baktı oh her şey yolunda dedi sadece ben 45 kiloyum bu şekilde olmaz 49 olman gerek bebek taşıman İçin dedi.herhalde tüplerde bir sıkıntı olsa söylerdi.bende ki miyom alınmasa da hamile kalmamda sıkıntı yoktu çünkü bende ki miyom rahim dışındaydı ama doktorum hamile kalırsan 4.ayından sonra ağrıların olur seni çok yıpratır bir defa da al kurtul ki büyür de hamileyken miyomun dedi bende riske etmek istemedim ameliyat oldum

Aminnnnnn nerde isteyen varsa rabbim kimsenin boynunu bukmesin, icin rahat olsun bi sıkıntı olsaydi doktorun soylerdi Allahim kucagimiza aldigimiz gunleri de gostersin

Rabbim tez zamanda sağlığına kavuştursun seni de üzüldüm çok ağrın oluyor ama sen bence ağrı kesici iç doktor vermedi demiştin ama o ağrıya dayanmak zordur eminim.Tamam dediğiniz gibi yapmaya dikkat edeceğim teşekkür ederim
Merhaba benimki de rahim dışında ameliyat oldunuz mu

8 yil önce miyom ameliyati olmustum. Cok büyümüstü. Portakal kadar olmustu. Kapali ameliyatla kurtuldum. 5 yil sonra tekrarladi miyom. Yani bu illet bazen tekrarliyor. O zamanlar pedsiz ne gecem ne gündüzüm vardi. Idrarimi tutamiyordum. Bu yüzden de ped kullaniyordum. En iyisi büyütmeden hemen ameliyat. Benim simdiki tehlikeli yerdeymis. Bu yüzden simdilik duruyor. Daha cocugum bile yok. Miyom musallat oldu :KK43:
Peki kapalı ameliyatını kim yapmıştı canım

Nasılsınız geçmiş olsun ben mersinde yaşıyorum ameliyat konusunda kararsızım doktor neden bebeğim olmadığını bulamadı belki miyom rahmin iç yapısını bozuyordur alalım dedi

Eğer tüplere baskı da yapıyorsa engeller hamile kalmanızı.Benim idrar torbama baskı yapıyordu hamile kalmama engel değildi ama yine de riskli bir hamilelik olmaması İçin ameliyat oldum 12 cm e yakın çıktı miyomum.Sizin miyomunuz kaç santimmiş?

Eğer tüplere baskı da yapıyorsa engeller hamile kalmanızı.Benim idrar torbama baskı yapıyordu hamile kalmama engel değildi ama yine de riskli bir hamilelik olmaması İçin ameliyat oldum 12 cm e yakın çıktı miyomum.Sizin miyomunuz kaç santimmiş?
Cevap için çok teşekkür ederim rahmin dışından baskı yapıyor 2 tane biri 1 cm biri 4 cm peki ameliaytınıı kapalı mı oldun açık mı

Cevap için çok teşekkür ederim rahmin dışından baskı yapıyor 2 tane biri 1 cm biri 4 cm peki ameliaytınıı kapalı mı oldun açık mı

Ben açık oldum çünkü sizinkiler kadar küçük değildi miyomum ve dolayısıyla kapalıya uygun değildim.

Biliyorum siz de bizim gibi korkuyorsunuzdur muhtemelen Ameliyattan ama inanın korkulacak kadar bişey Yok hele ki sizin ve benim gibi miyomu rahim dışında olanların çok daha kolay geçiyor ameliyatı ve sonrasında da öyle dayanılamayacak bir ağrı yok ben Ameliyattan 4 saat sonra kalkıp yürüdüm ama ameliyata girmeden önce hüngür hüngür ağladım ben ne yapacağım çok ağrı olacak nasıl toparlanacağım diye zira çok tatlı canım ve acı eşiğim çok düşük

Ebrhll nasil oldun? Dunden beri tek başıma yatip kalkabiliorum :) iyilestikce cok mutlu oluyorum. Aklinda olsun bir tutam Sinameki bir tutam melisa cayi cok iyi gelio

Kuzummmm :KK66: bende deneyeyim o halde çayı teşekkür ederim.ben sadece hastaneden taburcu edildiğim gün yardımla yattım kalktım yataktan sonra ki günler tek başıma yapabildim.Benim tek zorluğum henüz sağ tarafıma yatamıyorum ve tabi hareketlerim kısıtlı uzanamıyorum eğilemiyorum daha doğrusu bunları biraz zorlasam yaparım da doktor 3 hafta yapmayacaksın dedi iyileşmesi için içerdeki dikişlerin.

Kuzummmm :KK66: bende deneyeyim o halde çayı teşekkür ederim.ben sadece hastaneden taburcu edildiğim gün yardımla yattım kalktım yataktan sonra ki günler tek başıma yapabildim.Benim tek zorluğum henüz sağ tarafıma yatamıyorum ve tabi hareketlerim kısıtlı uzanamıyorum eğilemiyorum daha doğrusu bunları biraz zorlasam yaparım da doktor 3 hafta yapmayacaksın dedi iyileşmesi için içerdeki dikişlerin.

Aman haa zorlama sakın, acele etme bu kadarina sükür dikisleri korumamiz onemli.Arkadaslar benim hem rahimin icinde hem disinda toplam 6 tane vardi acik ameliyata ragmen sonrası gercekten dayanılmaz degil. Bir an once kurtulun arkadaşlar

Ya zorlama felan yazınca ben korktum şimdi.normal yaşantıma döndüm temizlik felanda yapmaya basladım ben.acaba bi sorun olmusmudurki olsa belli eder heralde anlarım degilmii bugun 16. Gün ameliyat olalı fazlamı zorluyorumki:KK43:(

Ya zorlama felan yazınca ben korktum şimdi.normal yaşantıma döndüm temizlik felanda yapmaya basladım ben.acaba bi sorun olmusmudurki olsa belli eder heralde anlarım degilmii bugun 16. Gün ameliyat olalı fazlamı zorluyorumki:KK43:(

Sen yine de dikkat et canım çünkü iç dikişlerin iyileşme süreci 3 haftaymış.Öyle çok yüklenme kendine yapabilsen de dikkat etmelisin.Şu an bir sıkıntı olsa anlardın çünkü iltihap durumu olsa o bölge kızarır,çok daha sıcak olur o bölge ve zonklama yapar.Ama böyle olmadı diye zorlama kendini evet temizlik beklemiyor biliyorum ama kendini yormadan yavaş ve bol dinlenerek yapmaya çalış en azından.Allah korusun içerde kanama olur bir şey olur hazır kurtulmuşken yeniden uğraşma bir de

Saol canım Cok haklısın dış dikiş iyi olunca içerdekileri pek aklıma getirmedim.kızıyodum ameliyatımı yapan doktorlara ama allah razı olsun vala 6 günde toparlandım bukadar cabuk beklemiyordum ilk 3 gün okadar acı cekince hep ole olucak sandım:KK43: sen nasıl oldun iyisindir inş gaz sıkıntın oluyomu

X