Miyom ameliyatı olanlar

Yok şükür gaz sancım hatta sadece Ameliyattan sonra 3-4 saat oldu ama yürüyünce geçti o da.Aslında ben de genel olarak iyiyim hiç düşündüğüm gibi ağrım olmadı ama çok da dikkat ediyorum 11 gün oldu bende ameliyat olalı.Sen de dikkat et çok kaptırma kendini temizliğe bana doktorum 3 hafta boyunca bir yere uzanma,eğilme,ani hareket etme,bol sıvı tüket kabız olmanı istemiyorum,merdiven çıkıp inme içerdeki dikişler ancak o şekilde toparlar ve içerisi de toparlasın ki hamilelik sürecinde sıkıntı yaşama dedi

Oooo ben o yasakların hepsini yaptım. cok sevindim iyi olmana dahada iyi olursun inş.umarım bişi olmaz ya dün misafir bile agırladım canım güya gecmiş olsuna geliyorlar yorup gidiyolar:) umarım bi sıkıntı yaşamam daha dikkatli olucam artık cok saol canım

Merhaba Arkadaşlar 28 yaşındayım 6 yaşında kızım var 2 yıldır korunmadiğim halde hamile kalamıyorum.Bir çok dr gezdim en sonunda 3.75 cm miyomun var dedi.Kac ay hamile kalmak için tedavi oldum en son çare dr ameliyat dedi.Bugun farklı bir dr gittim.Bir çok tahlil istedi ameliyat en son plan dedi. Laparoskopi önerdi.Bu ay da hamile kalamaz isen ocak ayında laparoskopi yapacam.Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın bilgisi olan varmı acaba.

İnşallah hepimiz hemen iyileşiriz kuzum.O misafir konusunda bende aynı durumdayım ameliyat olmuş birine geçmiş olsuna gelip çay kahve beklemek çok acayip ve saatlerce oturmak.Benim bildiğim hasta ziyareti kısa olur ve bende öyle yaparım hep ama halden anlayan pek yok çok haklısın.sünnet çocuğuna bakar gibi yattığım odaya gelip bakan vardı hatta şaka gibi:)))

Bosversene arkadasim temizlik falan anliyorum insanın icine sinmio ama hicbisey sagligimizdan onemli deil. Hepimiz icin temizlik cok onemli ama biz daha onemliyiz yat dinlen caninin kiymetini bil

Al benden de o kadar, cok seviorum hepsini ama simdi gelmeyin ayol istemiorum gulmeden konusamioruz gulunce de dikislerim acio iyileselim bol bol goruselim :)

Öncelikle çok geçmiş olsun..Ben açık ameliyat oldum zira miyomum sizinkinden çok çok daha büyüktü.Subseröz miyomdu bende ki yani rahim dışında ama rahimin 3 kat büyüklüğündeydi.Laparoskopiye uygun değildim bu sebepten.Hamile kalmama engel değildi fakat hamilelik süreci sancılı olabileceği için riske atmak istemedi doktorum ve geçen hafta başı ameliyat oldum 4 saat sonra yürümeye başladım.Sizin miyomunuz rahim içinde mi? Tüplere baskı falan mı yapıyormuş ki hamile kalamadınız yada rahim yapısını mı bozuyormuş? Doktorunuzu çok iyi seçin çok çok önemli bu ben de 3 doktora gittim ve biri doçentti ama tavsiye üzerine buldum ameliyatımı yapan doktoru ve Allah razı olsun benimle aynı anda aynı ameliyatı olanlar ağrı çekip yürüyemezken ben 4 saat sonra yürüdüm ve şükür ağrım da dayanılmaz derecede olmadı hiç

Miyomun kücükmüş bu iyi bişey sonucta acık ameliyat olnayacaksın laparoskopi acık ameliyata göre iyileşme süresi daha kolay korkma hic ben bile acık ameliyat oldum sezaryen gibi kesik var ki canım cok tatlıdır.miyomun yerine göre hamilelik değişiyormuş. Doktorun eger ameliyat derse ol kurtul doktoruna güveniyosan ve ameliyata karar verirse.

Ölemi en yeni sen sayılırsın ozaman:) kolay degilki bıcak altına yatmak bende hep aklımda ya anestesi agır gelirde uyur ve uyanamazsam diye düşündüm durdum kalp raharsızlıgımda olunca ama şükür atlattık rabbim herkese saglık versin inş.

Uzun zamandir korkudan erteliodum hep :) bi anda nasil ameliyat gunu aldim nasil girdim Cokkkk sükür Allah nerde varsa acil şifa versin.

Sizede Çok büyük geçmişler olsun. Bu benim kaçıncı doktor seçimim ne yazık ki için e şu serpecek bir de bulamıyorum.Hizli gizli konuştukları anlamı da zorluk çekiyorum.Tekrar anlatırmısınız dediğimde kızıyorlar anlamadığım hastahaneye milyarlarca para ödeyince çok iyi de bir cvp vermek o kadar mi zor olur anlamiyorum.Miyom rahim içinde bir çok dr gebeliğe engel değil demişlerdi bende tanımlanmamış infertilite tanısını koydular.Dun gittiğim yeni doktorum rahim filmime baktı eski yaptirdigima tüplerinde hala tikanlik var dedi.150 tl tahlil sadece tahlil parası ödedim Düşünün artık bende yoruldum inan.

Öncellikle merhaba mesajıma cvp verdiğiniz için tşk ederim.Bugune kadar bir çok dr değiştim adam akıllı kafama yatan olmadi hastasini dinlemeyip direkt ilaç tedavisene başlayan dr şüphe duyarım artık herşeye ezbere verip duruyorlar kime baksan herkes aynı hap içip duruyor.Dun internet üzerinden bulduğum bir dr gittim baya araştırdım ilk defa erkek doktora gittim bir çok tahlil istedi önceden yaptığım tetkiklerde yanımdaydı onlarida gösterdim baya iyi inceledi rahim filmi çekmiştim bundan 6 ay önce doktor hala tüplerin tıkalı dedi.Esimin sperm tahlilini de istedi. Daki günü gidecem bu sefer ki doktor inşallah kafama yatarda onda sabit kalırım.

Benimde
Benim de tek tüpüm kapalıydı ameliyat esnasinda hallettik dedi doktor sorun yok dedi ne kadar dogru bilemicem tabi.cok zor bi sürec gercekten hem maddi hem manevi yıpranıyor insan allah yardımcımız olsun rabbim isterse verirse hersey olur.stres yapma moralini bozma onun bile etkisi oluyormus.

Rabbim hepimize şifa versin inşallah kızlar.Güzel haberlerimizi verelim birbirimize inşallah

Kızlar ben Ocak ayında ki kontrolümde yumurta rezervlerimin durumuna baktırmak istiyorum.Aranızda bu testi yaptıran var mı? Ultrasonla bakıldığında doktor gayet iyi yumurtalıkların hiç bir sorun yok miyom ameliyatını yaptık 6 ay sonra da gebe kalmanı istiyorum dedi bana gerçi ama ayrıca yumurta rezervlerine de baktırmak gereksiz mi bu durumda siz ne dersiniz

Canim yanlis bilmiosam hormon tahlilindeki fsh degeri yumurta rezervini gosterio,hormon testi yaptirman yeterli diye biliorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…