Miyom ameliyatı olanlar

İlginç.. Rahim içinde olup kapalı ameliyat da olunabiliyor, biliyorum. Ben oldum çünkü. Belki doktorun bulunduğu hastanede bunun için uygun cihaz yoktur. Doktor değilim ama açık ameliyat artık tarih oldu desem yalan da olmaz. Bir başka doktora daha danışmanı tavsiye ederim.

Arkadaşlar,miyom ameliyatından ne kadar zaman sonra tam anlamıyla eskisi gibi oldum,iyileştim diyebilirsiniz.ben 1 ay oldu ameliyat olalı,karın bölgemde,mekik çekmişim gibi ağrılar var.sizlerde böyle birşey oldumu?

Prof Fırat Ortaç in cep numarasini bilen varsa bana özelden gönderebilir mi.ameliyat fiyatını öğrenmek için aricam.sekreteri fiyat vermedi.yardimci olur musunuz.

Merhaba,
Daha önce hiçbir yere yazmamıştım ama buraya sırf korkanların olduğunu gördüğüm için yazıyorum. Sağlık söz konusu olunca gerçekten korku olabiliyor ama rahat olmanız en mühimi. Öncelikle herkese çok geçmiş olsun; Şafi ismi hürmetine tüm hastalara şifa versin Rabbim.
Ben, Haziran ayında 9 cm büyüklüğünde -portakal büyüklüğünde- bir myomektomi ameliyatı oldum. Myom belirtisine dair hiçbir şey yoktu. Ne ağrı ne de fazla bir kanama. Doktorum çok şaşırdı. Çünkü genelde bazı şikayetler sonucunda teşhis ediliyormuş. Rutin kontrol sırasında öğrendik ki 5 cm myom varmış. Daha sonra MR çekildi ve aslında aşağıya doğru büyüdüğü, 9 cm olduğu ortaya çıktı. Gebelikte sorun çıkarmasındansa ve düşük yapmaktansa alalım diye karar verildi. Rahme zarar vermemek için ve doktorumda oldukça titiz olduğu için -gebelik ve üreme gibi konularda- açık ameliyat önerdi. Ayrıca ameliyatım sırasında da bir aylık evliydim. Elhamdülillah hiçbir sıkıntı olmadı. Sonrasında kanama ve sancı olmadı. Ameliyat sonrası direkt ayağa kalkıyorsunuz. 1 hafta olmadan ise çok rahat hareket etmeye başlıyorsunuz. Ama bu demek değil ki sonrasında kendinizi korumayacaksınız. Ağır hiçbir şey kaldırmamanızı tavsiye ederim. Bol bol evin içinde yürümenizi, komposto içmenizi ve kontrolleri aksatmamanızı tavsiye ederim. Aklınıza takılmasında -sonuçta kendisi iyi huylu bir tümör- hastalığınızı tedavi ettirmiş olacaksınız. Gebeliğinizin de sağlıkla ve rahat geçmesini sağlayabilirsiniz inşallah.
Herkese çok geçmiş olsun, tez şifa bulasınız inşallah.

arkadaşlar bir oktora gittim açık maliyatı önerdi halbuki kendisi endoskopik cerrahi konusunda oldukça uzman sonra kapalı olma ihtimali yok mudur benim size gelme sebebim biraz da bu diyince ozaman kapalı olarka planlarız dedi ve emarıma baktı sorun çıkarsa açık ameliyata döneriz dedi. sonra da büyük ihtimalle kapalı amelyiatta miyomları alırız dedi.
eğer böyleyse en başında açık ameliytı niçin önerdi kapalı olmaz onun içina alttan girmek gerekir dedi göbekten giriliyor halbuki

Canım bence senin kafan baya bi karışmış ve bu durumdayken sakın ameliyat olmaya karar verme.viraz bekle araştır netleş ondan sonra ameliyatını ol.açık ameliyattan çekinmene gerek yok kesinlikle.daha önceki yazılarımı okuduysan fikir sahibisindir.bugün tam 35 gün oldu ameliyat olalı.çok şükür normal hayatıma çoktaaaan döndüm.ama herzaman söylüyorum kesinlikle önce doktorunda netleş güven.açık diyorsa şüphe etmezsin,tabi kapalı diyorsa onda da şüphe etmezsin teslim olursun.inşallah gönül rahatlığıyla ameliyatını olur sağlığına kavuşursun ve inşallah burda isteyen herkesin hamile olduğunu okurum :)

inşallah teşekkür ederim. bana kapalı olmaz şu nedenden dese tamam ama onu da demeden hemen fikrini değişitrdi. evli değilim.İNŞALLAH allahın izniyle ilerde sorun yaşamam

Slm arkadaşlar, ben bir hafta önce laporoskopi kapali ameliyat gecirdim.5cm ve 7 cm olmak üzere iki miyomum 2 saatlik opersayonla yumurtaliklara ve rahme zarar vermeden ağrisiz sizisiz DC ÖNDER KOÇ tarafindan yok edildi.Ankarada olmama ve 1 senedir gittigim hacettepe zekai tahir diğer arastirma hastaneleri olsun benim rahmi tamamen almakdan yanaydi 40 yasinda bir insanin cahillik derecesinde ki rahim almak cinayettir diyen ÖNDER KOÇ kendisi bu cihazi yurt disinda birtakim eğitmlere giderek kendini yetistirmis aydin bir dr dur.ayni zamanda kendisi butun sorulariniza hic usanmadan cvp veren isini geccekten seven aydin bir dr dur.Allah onu karsima cikardi şukurler olsun ..kendisi ayni zamanda cikulata kistlerini miyomlari rahme zarar vermeden profosyonelce alan bir dr dur.13cm den 15 cm kadar kistleri almaktadir.yorumlara girdiginiz zaman ne kadar mukemmel bir dr oldugunu anlayacaksiniz.Rahim almak cinayettir diyen ÖNDER KOÇ bu cihazi kullanimin egtm de son derece basarilidir.isteyen arkadaslar telefonunu yazicm hic cekinmaden kendisine ulasabilirsiniz.DC DR ÖNDER KOÇ MEMORIEL ANKARA HASTANESINDE GOREVLI. .....
Merhaba acik amelyat diyebsoylemesi laporoskopi cihazini kullanmasini bilmediginden dolayidir.size DC DR ÖNDER KOÇ TAVSIYE EDERIM.bir hafta once kapali alemiyat oldumm

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın boyle bir hata yapmayin.önder koç memoriel hastanesi ankara arastirn litfen.

Ben bir hafta once laporoskopi oldum banada herkes acik ameliyat dedi ben miyomlarimdan kurtuldum sayesinde agrisiz ve sizisiz allah ondan razi olsun.bu işin egtmini almak cok onemli kendisi yurt disinda laporoskopinin egt almis basarili bir dr dur.acik amelyat cahil dr larin isidir.

Ah canım kıyamam, mahkemeye verecekmiş ...

Laporoskopi kapali miyom ameliyatimi gerceklestirdi ağrisiz sizisiz 4 saat de ayaga kalkip yemegimi bile yedim ve dolastim.herseyden once kendisi dr dan once insan ve isinde cok basarili kendisine sonsuz tskr ederim biri 5 digeri 7 cm olmak uzere iki miyomu kapali ve kansiz bir sekilde almayi basarmistir.yurt disinda aldigi egtmler meslegini sevmesi basarlari egt durumu sonsuzdur.arastirisaniz ve yorunlarini okursaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.Allah ondan razi olsun.

Ah canım kıyamam, mahkemeye verecekmiş ...

Açik ameliyat ve rahim alinmasi bir cinayettir.Bicak altina yatmayin..

geçmiş olsun ne mutlu size ki böyle bir ameliyat olmuşsunuz.demekki sizin ameliyatınız bu tip durumlara uygunmuş.miyomlarınızın yeri neredeydı?ameliyat şekli için yeri de çok önemli.çünkü sizin bahsettiğiniz işlemi yapan çok doktor yeri dolayısıyla açık ameliyat öneriyor.Birde Bence biraz sakin olun;çünkü açık ameliyatta gerekli olan bir durum yani cinayet değil.rahmi almaya gelince Rabbim kimselere göstermesin,hayati bir durum söz konusu olmadığı sürece alınması elbetteki çok kötü bir şey.burada kapalı ya da açık ameliyat olmuş hatta ameliyatları çok başarılı geçmiş hiç kimseden bukadar doktor ve hastane ismi söyliyeynini görmedim.hadi bir kere yazadınız,ard arda size sorulmadan bile tekrar doktorun adını numarasını yazmışsınız ,ekran fotosunu çekmişsiniz.yardımcı olmak istemişsiniz evet ama bir tarafı karalayıp bir tarafı övmek bence çok yanlış!tavsiyelerimizde de karşı tarafı ve gerçekten işinin ehli doktorları da düşünmeliyiz.umarım birdah miyomunuz oluşmaz.sağlıkla kalın...

Bir yildir gezmediğim dr kalmadi benim başina gelmeyem anlamaz .artik teknoloji ilerledi miyomun yada kistin yeri onemli degil verdigim dr arartirussaniz isinde son derece ne kadar basarili oldugunu anlayacaksiniz.13-15 cm hic farketmiyor dr icin.ben sadece yardimci olmak istedim size siz bilirsiniz tabi tercih sizin.sormak istediginiz sorulari rahatca telefon acip sorabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…