Miyom ameliyatı olanlar

3 cm olmuş. Türünü bilmiyorum. Rahimlikte demisti dr 2 yildir var
benimde 6 cm di ıntramual mıyom turu gebelik yasadım miyom kötu yerde etkıler dedıler 6+5 gunlukken kalbı duyulmadı kurtaj oldum patoloji de mol gebelik çıktı simdi de 4-4,5 cm e dusmus mıyom belkı almaya gerek kalmaz dedı ama ben kokuyorum çünkü gebeliğimde tam kesenın olduğu yerdeydi pazartesi kontrolum var bakalım hayırlısı

slm kızlar bugun haberlerde bingöl de bir bayanın30x20 cm lık yani 6,5 kıloluk bır miyomla doğum yaptığı yazıyor. sezeryen olduktan bir hafta sonra da mıyom ameliyatı olmus kurban olduğum allah olunca oluyor işte biz de 4-5 cm lık mıyomla şaştık kaldık
İnanamıyoruuuum gerçekten mi? O zaman umut hep var kızlar :KK66:

Ben miyom ameliyatı olalı tam bir ay oldu, hala adet olamadım. Sizce normal mi? Ameliyat olan arkadaşlarım ilk adetinizi ne zaman oldunuz?
Can'ım normaldir korkma biraz da rahim toplanıyorsa ondandır. Birkaç güne olursun bazen 40 gün bile sürebilir demişti doktorum bana :)

Mrb. Kızlar benimde miyomun var ve şuan 6cm.24 haftalikta hamileyim bebeğin plasentasi (eşi)miyomun üzerine yerleşmiş ve rahimin şeklini çok hafif bozmuş dedi. Erkn doğum olup bebeği kaybedebilirizde sıkıntısı şekilde doğum da olabilir dedi doktorum. Suan a kadar hiç bir sıkıntim olmadi insallahta böyle gider(amin) özellikle bebeğini kaybeden arkadaşlara soruyorum nasıl oldu sizlerin
öncesinde agriniz falan mi oluyordu yoksa birden mi oldu,o kadar çok kork
uyorum ki.cesaret edip bebegime hiç birsey alamadim.bu arada Rabbim kimseye evlat açısı yaşatmasın,yaşayan herkese da Sabırlar versin.mesajını cevaplarsanuz tesekkur @teacher de sanırım diğer arkadaşın nickini hatırlayamadım.
Merhaba Can'ım ben 1 yıl önce miyom ameliyatı oldum ve 4 ay önce bir düşük yaptım ama sen içini ferah tut. Herkesin aynı sonlanmak zorunda değil ki, Kocaman miyomları olanlar bile sağlıklı hatta bazen normal doğumla bile anne oluyorlar. Benim ki nasip değilmiş diyorum ben, 6 haftalıkken kaybettim ben kalp atışlarını duyamamıştık. Bak senin şimdiye kadar yolunda gitmiş maşallah. Doktorun tavsiyelerine uy kendini yorma çok fazla, inşallah hiç birşey olmaz bebeğine sağlıkla kucağına alırsın. sormak istediğin başka şeyler olursa yine cevaplarım...

Gerçekten drlar önerdiğinde ameliyat olmalimiyiz ssüreklibunu arastirip yorumlari okuyorum inmortal miyom 7.5 cm .laparoskopik miyometri ameliyati önerdi Dr um %25 risk belirtti dusuk icin . karari bana birakti ama tüpbebek iiçinde riski ggöze almamamizi hatirlatti. Ben ameliyattan ziyade sonrasındaki bebek istegime engel olabilecek bir sorun yaşamaktan korkuyorum. Yumurta rrezervim oldukçayuksek bununla ilgili bi sorun yasamayacagimi yapisiklikla ilgili ooperasyon sirasinda bir JEL kkullanacaklarini ve olusmayacagini söyledi Yinede emin olup karar vveremiyorum. 6 ay tup bebek için zaman vverdi. Her ileri attigim sure bebek istegimide erteliyo biliyorum. Saglikli karar veremiyorum. Cunku her tüpbebek yaptirmayi ddüşünenyada yaptirmis olumsuz ssonuç almis herkese myom ameliyat öneriliyor. Cevap verebilirsinizcçoksevinirim paylastikca insan rahatliyo.
Merhaba çok geçmiş olsun, bende laparaskobik ile ameliyat oldum 12cm, 4cm, 3cm, 2cm ve 1cm ilk miyomları alındı şntramural türden. İyi bir doktor senin miyomunu da alacaktır başarıyla. Çok geçmiş olsun...

Çok yazdım çok okudum forumu
Şu miyomumu aldırdım çok rahatım diyen arkadaşlara maşallah.
Bugün 10 gün oldu ameliyat olalı. Ameliyat çok rahat 1 saate girer çıkarsın dediler 7,5 saat sürdü. 10 gün oldu ve tek başıma ne oturabiliyorum ne kalkabiliyorum. Şu anda da aynı sırt üstü yatmaktan sırtım ağrıdığı için uyandım.
Ağrıdan mahvoldum, hala ağrım var geçmek bilmiyor. Kapalı başlayan ameliyatım kanamam durmadığı için açığa dönmüş. Bebek içinde 1,5 sene verdi doktor.

Ben sanıyorum ki hemen kallı can ağrım çok az olcak falan... berbat bir ağrı..
Herkese çok geçmiş olsun. Tek duam şu yaşadığım ağrıyı allah kimseye yaşatmasın
Çok geçmiş olsun Canım kısa sürede iyileşmeni diliyorum. Sırt Ağrı'sına sıcak su torbası iyi gelmişti bana istersen bir dene.

kızlar gunaydın dun dr kontrolum vardı ben kesınlıkle amelıyat için gun almaya gittim ama ne goreyım hamılelık sırasında 6-6,5 olan mıyomum kurtaj olalı 2 ay gectı 2,5-3 cm e dusmus dr amelıyat onermıyorum dedı gebelık dusun dedı . bır daha gebelık deneyecem galıba ama hala emın degılım :KK43: korkuyorum . benım gebelık mıyom yuzunden sona ermemıstı ama hep buyuk bır mıyomun var dıyorlardı . ayyy hayırlısı daraldım yıne

kızlar gunaydın dun dr kontrolum vardı ben kesınlıkle amelıyat için gun almaya gittim ama ne goreyım hamılelık sırasında 6-6,5 olan mıyomum kurtaj olalı 2 ay gectı 2,5-3 cm e dusmus dr amelıyat onermıyorum dedı gebelık dusun dedı . bır daha gebelık deneyecem galıba ama hala emın degılım :KK43: korkuyorum . benım gebelık mıyom yuzunden sona ermemıstı ama hep buyuk bır mıyomun var dıyorlardı . ayyy hayırlısı daraldım yıne

Cnm korkularını anlıyorum ama madem dr önermiyorum dedi o zaman bir kez daha dene. Sonuçta her ameliyatın bir riski var, inşallah sorunsuz bir şekilde bebeğini kucağına alırsın...

kızlar gunaydın dun dr kontrolum vardı ben kesınlıkle amelıyat için gun almaya gittim ama ne goreyım hamılelık sırasında 6-6,5 olan mıyomum kurtaj olalı 2 ay gectı 2,5-3 cm e dusmus dr amelıyat onermıyorum dedı gebelık dusun dedı . bır daha gebelık deneyecem galıba ama hala emın degılım :KK43: korkuyorum . benım gebelık mıyom yuzunden sona ermemıstı ama hep buyuk bır mıyomun var dıyorlardı . ayyy hayırlısı daraldım yıne[/QUOTE

Miyomun gerçekten çok küçülmüş çok sevindim inşallah küçülmeye devam etsin... Miyomun yeri önemli tabi ama genelde 5cm nin altına pek önermiyorlar. Sen yine de bir doktordan daha görüş al için rahatlasın istersen..

Sagolun kızlar sureklı kontrol ettırıyorum zaten bır de daha once yazdım gordunuz mu bılmıyorum kuzenımde varmıs mıyom amelıyat olacagımı duyunca benı aradı zegeret otu yanı keten tohumunu oğütülmüş tabı ( alıp kendım robotta cektım) sute katıp ac karnına sabahları ıc dedı ben gıttım dr sasırdı dedı sen ne yaptın da bu kadar kuculdu dıye onu da yapıyorum etkısı oldumu bılmıyorum ama kurtaj olalı ıkı ay gectı benım mıyom yarı yarıya kuculdu . onda ıse yaramıs ama benımkı hamılelıkten sonra beta hcg sıfırlanınca onun etkısıyle mı kuculecegını soylemıslerdı zaten. ama keten tohumunun da etkısı de oldumu bılmıyorum kullanmak ıstersiniz belki dıye yazayım dedım :KK66:

bu arada yazmayı unuttum kuzenım için de amelıyattan vazgecılmıs hamıle kalmıs 3. cocuguna ve dogumdan sonra mıyomu aldırmıs .

bu arada yazmayı unuttum kuzenım için de amelıyattan vazgecılmıs hamıle kalmıs 3. cocuguna ve dogumdan sonra mıyomu aldırmıs .
Sagolun kızlar sureklı kontrol ettırıyorum zaten bır de daha once yazdım gordunuz mu bılmıyorum kuzenımde varmıs mıyom amelıyat olacagımı duyunca benı aradı zegeret otu yanı keten tohumunu oğütülmüş tabı ( alıp kendım robotta cektım) sute katıp ac karnına sabahları ıc dedı ben gıttım dr sasırdı dedı sen ne yaptın da bu kadar kuculdu dıye onu da yapıyorum etkısı oldumu bılmıyorum ama kurtaj olalı ıkı ay gectı benım mıyom yarı yarıya kuculdu . onda ıse yaramıs ama benımkı hamılelıkten sonra beta hcg sıfırlanınca onun etkısıyle mı kuculecegını soylemıslerdı zaten. ama keten tohumunun da etkısı de oldumu bılmıyorum kullanmak ıstersiniz belki dıye yazayım dedım :KK66:
Bu zegeret otunu duydum ben de ama Bebek istiyorum bi zarar verirse diye kullanmaya korkuyorum :KK43:

Bu zegeret otunu duydum ben de ama Bebek istiyorum bi zarar verirse diye kullanmaya korkuyorum :KK43:
CANIM SEN HEMEN BEBEK DUSUNUYORSAN BILEMEM TABI AMA BENIM 3 AY DAHA KORUNMAM GEREKIYOR YA O YUZDEN KULLANACAM AMA COK DUZENLI KULLANDIGIMDA SOYLENEMZ ISE GIDERKEN UNUTMAZSAM ICIYORUM SABAHLARI 10 GUN FALAN DUZENLI KULLANMISIMDIR . BAZI BITKILERI FAZLA KULLANMAYI ONERMIYOR ZATEN KIMSE DE

Arkadaslar benimde rahmimin disina dogru buyuyen bir miyomum var. Benim gebelikte bulundu. 3 cm di ilk ay ve 10 cm lik miyomla normal dogum yaptim. Simdi bebegim 6 aylık cok kanamam ve agrim oluyor. 7 cm e düşmüş dogumdan sonra. Doktorlarin hepsi acik ameliyat diyor. Haftaya ameliyat günü verecekler.
Tecrubeli arkadaslara soruyorum....
Kac gunde iyilestiniz. Ameliyat sonrasi acı ne durumdaydi. Ve gebe kalma calismalarina doktorunuz ne kadar sonra başlayabilirsiniz dedi. Simdiden Teşekkürler

Çok geçmiş olsun miyomları aşırı kanama yapabiliyor benim ameliyattan sonra azaldı. Ben kapalı ameliyatla 12cm miyom aldırdım ama benim kadın içindeydi miyomum. Miyomun yeri ameliyat için önemli bir de doktorun tecrübesi birden çok dr açık dediyse güvenmek lazım. Ameliyatın durumuna göre gün veriyorlar Can'ım. İnşallah senin kişi kolay geçer ve çabuk iyileşirsin...

Çok geçmiş olsun miyomları aşırı kanama yapabiliyor benim ameliyattan sonra azaldı. Ben kapalı ameliyatla 12cm miyom aldırdım ama benim kadın içindeydi miyomum. Miyomun yeri ameliyat için önemli bir de doktorun tecrübesi birden çok dr açık dediyse güvenmek lazım. Ameliyatın durumuna göre gün veriyorlar Can'ım. İnşallah senin kişi kolay geçer ve çabuk iyileşirsin...

İnşallah Rabbim hepimize şifa versin...

Açık yada kapalı ameliyat nasıl oluyor

X