Miyom ameliyatı olanlar

çok teşekkür ederim, şurda birbirimizi tanımıyoruz ama akraba bile insana böyle moral vermiyor.
geçicek inanıyorum.. Bugün zor da olsa kendim oturup kalkabildim çok şükür, şişliğim hala devam ediyor. bakalım bundan sonraki süreç nasıl olacak
aynen öyle canım bizi bizden başkası ne kadar nereye kadar anlayabilir? tamam işte kendin oturup kalkabildiğine göre hepsini yavaş yavaş başarırsın en kısa zamanda dışarda da ufak bir yürüyüşe çık moralın duzelir markette bile gezmek olabilir..sevgiler :KK200:

Evet cnm kapalı ameliyat oldum ve dr doğum kontrol hapı verdi ama tam olarak koruyucu değilmiş, bu yüzden dikkat et dedi. Amaç düzenli bir şekilde adet olmamı sağlamakmış. Senin adına ben de çok heyecanlıyım, inşallah ilk denemenizde olur :) Benimle paylaşmayı sakın unutma, heyecanla haberini bekliyorum...
ayy canım benim allah razı olsun inşallah güzel haberlerimiz birbirne karışır hep birlikte seviniriz..Öyle birşey olursa hamilelik gibi ilk buraya yazarım burası benim kader arkadaşlarımın yeri kesinlikle bilgi veririm ve moral olurum inşallah öpüyorum:KK200:

Cnm senin miyomun rahmin neresinde, boyutu ne kadar bilemiyorum ama benim doktorum bana öyle bir riskin %2 olduğunu yani çok düşük bir ihtimal olduğunu söyledi. Doktorun becerisi de önemlidir diye düşünüyorum, bu yüzden iyi araştırmanı tavsiye ederim. Aklına takılan bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım.. Geçmiş olsun şimdiden...
Teşekkür ederim canim

kızlar merhaba ben de subat ayında gebe kaldım kontrole gıttıgımde rahımde tam bebegın olustugu yerde 6 cm lık mıyom oldugunu ogrendım kı nısanlılık donemınde 15 gun arayla adet gorunce kontrol amaclı gıdınce rahımde hıc bırsey yoktu zaten 6 aylık evlıyım hangı ara olustu bılmıyorum. neyse kontrollerde mıyomdan dolayı bebekl gelismez duser dedıler kese tam mıyomun oldugu yerdeydı cunku 15 gun sonra kalp atımını duymak ıcın gıttıgımızde kalbı duyulmadı ve kurtaj oldum 1 ay sonra gel amelıyat ol dedı dr cunku sonrasındakı gebelıklerınde de aynı seyı yaşayabılırsın dedı mıyomun yerın kotu yerdeymıs ıntramural mıyom 6-6.5 cm . neyse amelıyat ıcın bır ay sonra gıttım yatısım yapıldı kan verdım dr yanına geldıgımde sen de mol gebelık cıkmıs degerlerın sıfırlanmadan amelıyata alamayız zaten 1 yıl gebelık yasak dedı tabı ben sok ılk defa hayatımda duydum mol gebelık .ve dr patalojı sonucundan da anlasılıyor kı bebek mıyom yuzunden degıl mol gebelık oldugu ıcın saglıklı olmamıs eee dedım hocam sız bası yapıyor dedınız alınmazsa bır sonrakıne de aynı seyı yasarsın dedınız dedım hamılelıkten sonra hormanların azalmasıyla beraber mıyom da kuculur dedı belkı de almaya gerek kalmaz dedı yanı daha once soyledıklerının tam zıddını soyledı ve bana guven vermedı . yaklasık ıkı ay oldu gercekten de mıyom 4-4.5 e dusmus ama korkuyorum kızlar hamıle kalınca tekrar gebelık hormonuyla mıyom tekrar buyuyecek ve ben aynı seyı yasarsam dıye cok korkuyorum cunku mol gebelık de benı fazlasıyla yıprattı benımle aynı durumu yasayan var mı

bu arada benım kuzende de mıyom varmıs ve amelıyat ol denmıs gıtmeden bırının tavsıyesıyle zegeret otu yanı keten tohumu sabahları ac karnına ıcıp oyle gıtmıs ve dr sen ne yaptın da bu kadar kuculdu demıs bana da tavsıye ettı ve ben de kullanıyorum yaklasık 10 gundur ondan dolayı mı mıyom 2 cm kadar kuculdu bılmıyorum ama 2 mayısta tekrar kontrolum var gıdınce sızı sonuctan haberdar ederım .eger etkısı oluyorsa neden bıcak altına yatılsın kı rahımle ılgılı amelıyatlar rısk tasıyor cunku sonrasında yapışıklık vb seyler cok duydum .

bu arada benım kuzende de mıyom varmıs ve amelıyat ol denmıs gıtmeden bırının tavsıyesıyle zegeret otu yanı keten tohumu sabahları ac karnına ıcıp oyle gıtmıs ve dr sen ne yaptın da bu kadar kuculdu demıs bana da tavsıye ettı ve ben de kullanıyorum yaklasık 10 gundur ondan dolayı mı mıyom 2 cm kadar kuculdu bılmıyorum ama 2 mayısta tekrar kontrolum var gıdınce sızı sonuctan haberdar ederım .eger etkısı oluyorsa neden bıcak altına yatılsın kı rahımle ılgılı amelıyatlar rısk tasıyor cunku sonrasında yapışıklık vb seyler cok duydum .

Merhaba hazan46,

oncelikle cok gecmis olsun. Rabbim hayirli saglikli gebelikler ve dogumlar nasip etsin. Myomlar gebelikte ostrojen hormonu etkisiyle buyuyor sonrasinda hormonlar azalinca kuculmesi normal. 2 cm ve daha kucuk myomlar icin ibrahim saracoglunun bir kuru var. sogan suyu . Cok faydali, myomlari kuculttugu soyleniyor, bu forumdada yapan vardi baya. hem bagisiklik sistemi icinde cok faydali. Benimde myomum vardi ama benimki cok buyuktu 9 cm civari. Ben sogan suyu kurunu denedim ama bende ise yaramadi gerci saracogluda yazmis 2 cm ve daha kucuk myomlar icin etkilidir die. Benim myoma etki etmedi ama bagisikligimi cok guclendirdi. Hic hasta olmadim o kotu kis sartlarinda. ibrahim saracoglunu kendi sitesinde bulabilirsin bu kuru.

Bu arada bir de suluk tedavisi var. rahme suluk saliyorlar. Ben de daha yeni ogrendim ve keske daha once duysaydim die cok uzuldum. aidin salih'in gercek tip kitabi var . bir kitapciya gidip orda myom ile ilgili kisma bakabilirsin. ameliyat olmadan myomlardan kurtulan cok ki seninki cok kucuk. bence ameliyattan once alternatif tibbi iyice bir arastir ve dene.

Rabbim sifa versin.

ben de korkuyorum ıste dr once mıyom bası yapıyor dedı gercekten de tam kesenın olustugu yerdeydı sonrasında da patolojıde mol gebelık cıkınca bu defa da bebegı mıyom yuzunden degıl mol gebelık yuzunden kaybettııgınız ortaya cıkıyor dedı 1 yıl zaten gebelık yasak dedı mıyom da cok bası yapmıyor belkı amelıyata gerek de kalmaz gıbı dedı pekı dedım daha once de bası yaptıgını soylemıstınız gebelıkten sonra kuculuyor ama pekı tekrar hamıle kalırsam aynı seyı yasamaktan cok korkuyorum dedım bakalım kontrol edelım dedı bana guven vermedı,

kızlar merhaba ben de subat ayında gebe kaldım kontrole gıttıgımde rahımde tam bebegın olustugu yerde 6 cm lık mıyom oldugunu ogrendım kı nısanlılık donemınde 15 gun arayla adet gorunce kontrol amaclı gıdınce rahımde hıc bırsey yoktu zaten 6 aylık evlıyım hangı ara olustu bılmıyorum. neyse kontrollerde mıyomdan dolayı bebekl gelismez duser dedıler kese tam mıyomun oldugu yerdeydı cunku 15 gun sonra kalp atımını duymak ıcın gıttıgımızde kalbı duyulmadı ve kurtaj oldum 1 ay sonra gel amelıyat ol dedı dr cunku sonrasındakı gebelıklerınde de aynı seyı yaşayabılırsın dedı mıyomun yerın kotu yerdeymıs ıntramural mıyom 6-6.5 cm . neyse amelıyat ıcın bır ay sonra gıttım yatısım yapıldı kan verdım dr yanına geldıgımde sen de mol gebelık cıkmıs degerlerın sıfırlanmadan amelıyata alamayız zaten 1 yıl gebelık yasak dedı tabı ben sok ılk defa hayatımda duydum mol gebelık .ve dr patalojı sonucundan da anlasılıyor kı bebek mıyom yuzunden degıl mol gebelık oldugu ıcın saglıklı olmamıs eee dedım hocam sız bası yapıyor dedınız alınmazsa bır sonrakıne de aynı seyı yasarsın dedınız dedım hamılelıkten sonra hormanların azalmasıyla beraber mıyom da kuculur dedı belkı de almaya gerek kalmaz dedı yanı daha once soyledıklerının tam zıddını soyledı ve bana guven vermedı . yaklasık ıkı ay oldu gercekten de mıyom 4-4.5 e dusmus ama korkuyorum kızlar hamıle kalınca tekrar gebelık hormonuyla mıyom tekrar buyuyecek ve ben aynı seyı yasarsam dıye cok korkuyorum cunku mol gebelık de benı fazlasıyla yıprattı benımle aynı durumu yasayan var mı
Çok geçmiş olsun canım inşallah kısa sürede toparlarsın ve bir daha bu acıyı yaşamazsın. Benimde miyomlarım var bir tane ameliyat oldum ama tekrarladı. Miyom 1cm di hamile kaldım ama 6. Haftada düşük oldu. Bu arada miyom 4cm oldu düşükten sonra 2cm e indi orda kaldı. Fakat benimkisi miyom yüzünden değildi çünkü miyom keseye çok uzakta. Nasip değilmiş. şeninde miyomum küçülecektir. Değerlerin düştükten sonra istersen başka bir doktordan da fikir al miyomunla ilgili inşallah ameliyata gerek kalmadan bebeğini kucaklarsınız.

Çok geçmiş olsun canım inşallah kısa sürede toparlarsın ve bir daha bu acıyı yaşamazsın. Benimde miyomlarım var bir tane ameliyat oldum ama tekrarladı. Miyom 1cm di hamile kaldım ama 6. Haftada düşük oldu. Bu arada miyom 4cm oldu düşükten sonra 2cm e indi orda kaldı. Fakat benimkisi miyom yüzünden değildi çünkü miyom keseye çok uzakta. Nasip değilmiş. şeninde miyomum küçülecektir. Değerlerin düştükten sonra istersen başka bir doktordan da fikir al miyomunla ilgili inşallah ameliyata gerek kalmadan bebeğini kucaklarsınız.

Geçmiş olsun arkadaşlarım. Bu arada ameliyattan sonra ne kadar süre sonra hamile kaldınız? Ben de oldum 3 ay önce, 1 cm lik bir miyomum daha kalmıştı dr bir hafta önce onu da aldı, çok şükür şimdi miyomum yok ama tekrarlar mı bilmiyorum..İnşallah hepimiz hayırlısıyla bebek sahibi oluruz..

Geçmiş olsun arkadaşlarım. Bu arada ameliyattan sonra ne kadar süre sonra hamile kaldınız? Ben de oldum 3 ay önce, 1 cm lik bir miyomum daha kalmıştı dr bir hafta önce onu da aldı, çok şükür şimdi miyomum yok ama tekrarlar mı bilmiyorum..İnşallah hepimiz hayırlısıyla bebek sahibi oluruz..
Ben altı ay sonra hamile kaldım aslında doktorum 3 ay sonra deneyebilirsiniz dedi ama 6 ay sonra kalabildim ben. İnşallah tekrarlamaz sizin miyomlarınız bir ay sonra ikinci bir ameliyat mı oldunuz? Çok geçmiş olsun bana önermedi doktorum ameliyatı yerleri tehlikesiz derdi ama ben yine de çok korkuyorum.

Ben altı ay sonra hamile kaldım aslında doktorum 3 ay sonra deneyebilirsiniz dedi ama 6 ay sonra kalabildim ben. İnşallah tekrarlamaz sizin miyomlarınız bir ay sonra ikinci bir ameliyat mı oldunuz? Çok geçmiş olsun bana önermedi doktorum ameliyatı yerleri tehlikesiz derdi ama ben yine de çok korkuyorum.

Teşekkür ederim. Yok ben ameliyat olduktan 3 ay sonra tekrar ameliyat oldum, kapalı ameliyat ve 1 cm lik miyomum alındı. İlk ameliyatım kadar ağır olmadı hemen ayağa kalktım hatta ertesi gün işe bile gittim çok şükür. Sizinkini dr önermediyse demekki tehlikeli değil inşallah aynı sıkıntıları bir daha yaşamayız :KK43:

Teşekkür ederim. Yok ben ameliyat olduktan 3 ay sonra tekrar ameliyat oldum, kapalı ameliyat ve 1 cm lik miyomum alındı. İlk ameliyatım kadar ağır olmadı hemen ayağa kalktım hatta ertesi gün işe bile gittim çok şükür. Sizinkini dr önermediyse demekki tehlikeli değil inşallah aynı sıkıntıları bir daha yaşamayız :KK43:

İnşallah tüm dileğim bu yönde hepimiz için. Benim de ameliyatım kapalıydı. Şimdi beklemede misin?

Arkadaşlar miyom ameliyatıni nasıl oldunuz.. ? Nerde oldunuz. ? Kaca maloldu? Son durumunuz ne şimdi. ?
Bende de miyom var. Korkuyorum ameliyattan. .
Cevaplayan arkadaşlara çok teşekkürler

slm kızlar bugun haberlerde bingöl de bir bayanın30x20 cm lık yani 6,5 kıloluk bır miyomla doğum yaptığı yazıyor. sezeryen olduktan bir hafta sonra da mıyom ameliyatı olmus kurban olduğum allah olunca oluyor işte biz de 4-5 cm lık mıyomla şaştık kaldık

X